Keresés

Részletes keresés

Upika Creative Commons License 2006.02.08 0 0 2032

 

 

    Szia Elnökúr!:)

 

 Bizony meggondolandó a dolog! Sok érv szól a tartásuk mellett is, de sajnos ellene is! Nem tudom milyen kerítés lenne a megfelelő nekik, de a mi dróthálónk nem vált be sajnos. a fedett ólnak is bombabiztosnak kell lennie! Az etetésük nem okoz különösebb problémát , még anyagilag sem nagy teher. A gyerekek is imádják őket! Sajnos nekünk tegnapelőtt megint megszöktek. Széttörtek még 1 ck lapot! Kiszöktek az ólbol és átmentek a szomszédba venyigét rágcsálni. A  párom olyan dühös lett, hogy végül eldöntötte, hogy eladjuk őket jutányos áron. Ha netán tudtok valami aranyos kecskeszerető gazdit, aki nem kolbászt csinálna belőlük,kérlek benneteket szóljatok!

Előzmény: Elnok ur (2014)
Upika Creative Commons License 2006.02.08 0 0 2031

  

  Köszönöm nagya48 neked is a segítséget! Hát a csíkosaknak elég melák barna apucija volt!:)

Előzmény: nagya48 (2019)
Upika Creative Commons License 2006.02.08 0 0 2030

 

 

  Andreja, köszönöm!:)

Előzmény: andreja (2007)
Durittle Creative Commons License 2006.02.08 0 0 2029
Az itt leírt sajtkészítés kicsit idegenül hangzott.Nem mertem volna kipróbálni.Az oltót nem ismerem,a citromot viszont tudom h. működik-talán.
Előzmény: andreja (2015)
dudar Creative Commons License 2006.02.08 0 0 2028
Hasmenésre széntabletta vagy FARMATAN táplálék kiegészítőt lehet adni. Ez utobbit feloldva kevés vizben és fecskendővel benyomni a szájába.
Előzmény: roka43 (2025)
Durittle Creative Commons License 2006.02.08 0 0 2027
Human.Izomba vagy vénásan kell adni.Izomba adva nagyon csíp,vénásan adni pedig lassan,mert ha túl gyorsan megy be szívmegállást okozhat.
Előzmény: Anyóca2 (2022)
Anyóca2 Creative Commons License 2006.02.08 0 0 2026

Szia

Fogd le az anyját és engedd alá a kicsit,hadd szopjon .Vagy fejjél neki és szoptasd meg cumis üveggel.Tavaly 3-at ellett az anyám.Másnap reggelre a legkisebbiket agyonverte,a középsőt nem szoptatta.Én is szenvedtem vele eleget,de felnőtt a kis kecske.Kisebb mint a tesója,de nem vészes,a lényeg ,h. él

A hasmenéshez nem értek,de majd jönnek az okosabbak s adnak tanácsot.

.

Előzmény: roka43 (2025)
roka43 Creative Commons License 2006.02.08 0 0 2025

 

Sziasztok!

2 hónapos nubiaitörpe kisasszonyom van.A mamája nem foglalkozott vele. ezért Öcsike (késöbb vettem észre a cicikéit!!)a lakásban van....Két napja hasmenése van.Tehéntejet kap cumiból a darált kukoricát nem akarja enni, ezért a tejbe tettem egy kicsit.Lehet, hogy nem szabad?Kint egy normál méretű mama van a szintén 2 hónapos"óriás" gidalányával és egy törpe nagylány.Nem merem kitenni,mert fél és bújik a lábamhoz.Hogy tudom ki,-ill.más kajára szoktatni?Ugrálni már megtanitottam!!

dudar Creative Commons License 2006.02.08 0 0 2024

Üdv!

 

Ellés idején én is sok kalcium injekciót használok, sajnos minden évben kell! Az orvos szerint először 1-1 ampulla reggel-este majd napi egy néhány napig. A kecskéknek csak szuriban érdemes, itatni nem sokat használ.

 

Só ügyben én sima konyhasót adok amit ZEOLITtal keverek, ez egész jól bevált.

Előzmény: Anyóca2 (2023)
Anyóca2 Creative Commons License 2006.02.08 0 0 2023

Utoljára a férjem vett sót,de ez nem olyan ,mint lenni szokott.Az alakja az talán nem fontos,h. nem egyezik,de a színe se olyan,sokkal világosabb.Én szelénes sót szoktam kérni,kihangsúlyozva,h. kecskének lesz,de igazán nem tudom,h. azt kapom -e ??A se-es sóban is van kálcium ??

Nem is igazán nyaldossák,a régi anyáim még harapták is esténként,mikor be lettek engedve az ólba.Ha a vizes vödröt oda teszem nekik,szinte sértődötten néznek rám,h. csak víz,pedig most ,h. ilyen hideg van ,langyosat kapnak a fürdőszobából.

Előzmény: Gabinet (2020)
Anyóca2 Creative Commons License 2006.02.08 0 0 2022

Szia

Ismerős a neve.Ez emberi fogyasztásra is alkalmas ugye ??

Úgy emlékszem a gyerekeimnek volt felírva, de ők itták ,nem szuriba kapták.

Kecske is ihatja vagy úgy nem működik ??

Lehet nem is ugyanaz a kettő ??

 

Előzmény: Gabinet (2021)
Gabinet Creative Commons License 2006.02.08 0 0 2021
Bocsánat az inj. neve - CALCIMUSC
Gabinet Creative Commons License 2006.02.08 0 0 2020
Szia. Mint főképp macskatenyésztő a szüléskor 'Calcimisc' kálcium injekciót használunk, ha kell, ha nem. Ez arra vonatkozik, ha már külsö jelei vannak a kalcium sokknak, akkor már sokszor késő. Tehát bajt semmiképp nem csinálsz ha megkéred a dokidat, hogy szúrjon bele néhányat. Az 5-6 kilós anyacicák 3 napig napi 1 milit kapnak, gondolom a kecskék napi 10 milit is elviselnek. Egyébként az anyai kálcium egy részéből lesz a gyerekecskék csontozata. Elvileg a nyalósó pl. erre van kitalálva.
Előzmény: Anyóca2 (2016)
nagya48 Creative Commons License 2006.02.07 0 0 2019
Kecskéi a két kép alapján tejelő magyar barna és tejelő magyar fehér lehet az biztos,hogy magyar fajta.
Előzmény: Upika (2003)
nagya48 Creative Commons License 2006.02.07 0 0 2018
A kecske társas lény egyedül unatkozik ezért legalább 2 db. Kecskét kell tartani. Egy kecskére legalább 1. 5 négyzetméter helyet kell számolni. Jó, ha van kifutójuk. A csapadéktól és széltől óvjuk. Magyar kecske elég jól bírja a hideget, mivel vastagabb a kültakarója. Almozni szalmával szoktunk, un. Mély almon tarjuk. egy évbe csak egyszer trágyázzuk ki..

Trágya kiváló szerves trágya tavasszal ki lehet szórni a kertbe.

Ha kecskét akar venni a legcélszerűbb fiatal gödölyéket venni. A kiskecskének el kell érni legalább a 15 kg. Mivel ilyenkor már nincs szükségük az anyatejre. Ha gyerekek vannak akkor javallott a suta, vagyis szavatlan kecse.

Kiskecskét, ha lehetséges olyan helyről kell vásárolni, ahol a szülők termelési eredményei, le tudja ellenőrizni. A kis kecske legyen nyilvántartva Vagyis legyen fülszáma. Figyelembe kell azt is venni, hogy ezek a kecskék 6 hónapos korukban ivaréretté válnak és legkésőbb 1 éves korukban be, kell pároztatni, vagyis hol van a közelben olyan bak, amivel bepároztatja.

 

A kecske alapjában véve nővény evő kérődző állat. Tápláléka nővényekből áll de nagyon szereti a fák bokrok ágait. Tavasztól késő őszig legeltetve lehet tartani vagy zöldtakarmánnyal etetni. Télen rétszéna és lucernaszéna a fő tápláléka. Abrak takarmánynak minden szemes termény megfelel de, ezzel csínján kell bánni. nem szabad elhizlalni.

Anyóca2 Creative Commons License 2006.02.07 0 0 2017

Szia

A tőgye rendben van,és egyre fürgébb.Kevesebb kaját kapnak.Napközben csak kukoricaszárat,este pedig zabot esznek.A fagyott dolgokra pedig oda fogok figyelni,h. ne ehessék fel.

Előzmény: Durittle (2010)
Anyóca2 Creative Commons License 2006.02.07 0 0 2016

Szia

Az étvágya rendben van,egyre virgoncabb.

De hova lesz a kecskéből a kalcium ??

Előre félek ,mi lesz vele ha megellik.

Van vmilyen vitamin készítmény az ilyenek megelőzésére ?

Még ellés előtt fel szeretném erősíteni,nem szeretném ha ő is elpusztulna.

Szépek a kicsikék,főleg a "kék"szemű.

Előzmény: S.Edit (2012)
andreja Creative Commons License 2006.02.07 0 0 2015

Előzetesben: várjál, tanuljál, nézelődj, aztán ha még mindig akarjátok, a húsvéti nagy gidafelvásárlásról lemaradt állatokból ócsóér válogathatsz.

Addigra válaszolunk itt is minden kérdésedre.

(legalább)Nyolc láb jó, négy láb rossz.

Előzmény: Elnok ur (2013)
Elnok ur Creative Commons License 2006.02.07 0 0 2014
Upika hozzaszolasa nyoman elgondolkodtam...
Bar nagy a kert, de megis tekintettel kell lennem a szomszedokra.
Mit gondoltok mekkora feladat megoldani, hogy a kecskek ne tegyenek kart mas kertjeben? A hely ahol tartani akartam oket drotkeritessel van levalasztva a szomszedoktol es a kert tobbi reszetol...
Előzmény: Upika (1990)
Elnok ur Creative Commons License 2006.02.07 0 0 2013
Sziasztok,

nemreg kertes hazba koltoztunk es szeretnek venni egy kecsket. Semmit sem tudok ezekrol az allatokrol azon kivul, hogy mekegnek, igy teljesen "erintetlen" vagyok ebben a temaban. Amit biztos, hogy 3 kolok fogja ajnarozni, en meg a parom pedig gondozni.

A tenyek:
1, van fedett, kenyelmes hely
2, Van kedvem hozza
3, Van 3 kolkom akik mar nagyon varjak

Kerdesek:

1, Elviseli az egyedulletet, vagy parban kene venni?
2, Hobby celra milyen fajtat erdemes valasztani es honnan? A szelidseg alapfeltetel...
3, Mit kell ala rakni? Fazos allat?
4, A tragyajat szet lehet szorni a kertben?
5, Mit eszik?
....


Koszi
S.Edit Creative Commons License 2006.02.07 0 0 2012

Szia!

 

Tegnap olvastam, hogy baj van a kecskéddel. Apukámnál (aki egyébként állattenyésztő, és gyakorló agronómus volt egy nagy mintatehenészetben) rákérdeztem, hogy látott-e már ilyen esetet.

Azt mondja, hogy a teheneknél is gyakran előfordult (főleg a nagy tejelőknél, és azoknál amelyek nagy utódokat ellettek) ilyen "sántaság", és azt a súlyos kalciumhiány okozta. Vénás kalciuminjekcióval kezelte az állatorvos az állatokat. Egyezik az is, hogy a következmény az ellés utáni bénulás volt.

Remélem segítettem valamit.

 

Itt egy kép Mirciről és a hétvégi gidákról. Egy fiú, egy lány. Úgy látszik, idén nálunk a fekete-fehér rajzos lesz a divat. (már 4-ből kettő ilyen, és a fekete-fehér anyánknak biztosan ilyen színű gidája lesz egy hónap múlva)

 

Előzmény: Anyóca2 (2008)
S.Edit Creative Commons License 2006.02.06 0 0 2011

Köszi Kriszta!

 

Pár napig nem voltam gépközelben, de most megnéztem ezeket a szépségeket. Érdekesek ezekkel a nagy lógó fülekkel.

 

Jelentem péntek éjszaka az öreg Mircim is megellett, teljesen gond nélkül és előzetes jelek nélkül (egymagában). Reggel a felszáradt, szopizó gidákat találtuk vele az ólban. Az egyik világos, a másik fekete fehér rajzzal.

Kicsit több időm lesz, rakok képet (hátha valakit érdekel).

 

Előzmény: Kriszta721 (1981)
Durittle Creative Commons License 2006.02.06 0 0 2010
Tőgyén nem lehet sérülés a felfüggesztésnél?vagy az állományában?
Előzmény: Anyóca2 (2008)
Durittle Creative Commons License 2006.02.06 0 0 2009
Nem szabad fagyottat enniük.
Előzmény: Anyóca2 (2008)
Anyóca2 Creative Commons License 2006.02.06 0 0 2008

Krumplihéj,pár szem krumpli volt előttük a kertben (ilyenkor ott töltik napjaikat),nem szabadna fagyottat enniük ?? A répát is kirágják a földből a zellerrel együtt,azt lehet ??

Enni evett,kérődzött is.Most megint nem lehet megsimogatni,mert  amikor csikorgatta a fogát simán oda mehettél hozzá,nem ment arrébb.Csak a járásán látszik ,h. gond van ,mert aprókat lép,nem tud rendesen járni.

Előzmény: Durittle (2005)
andreja Creative Commons License 2006.02.05 0 0 2007
Elmegy annak.
Előzmény: Upika (2006)
Upika Creative Commons License 2006.02.05 0 0 2006

 

   Szia Andreja!

  Köszönöm a beazonosítást!:) A csíkosak is?:))

Előzmény: andreja (2004)
Durittle Creative Commons License 2006.02.05 0 0 2005
Az a szívás,h valamiért most nem eszik és ez maga után vonz anyagforgalmi zavarokat,mivel a vemhesség egy csomó energiát vesz el.Szóval önerősítő folyamat lehet ,ha nem lesz beavatkozás.Nem ehetett fagyott dolgot?
Előzmény: Anyóca2 (2000)
andreja Creative Commons License 2006.02.04 0 0 2004
Tejelő fehér magyar.
Előzmény: Upika (2003)
Upika Creative Commons License 2006.02.04 0 0 2003

  

  Sziasztok!

 

 Megpróbálom beilleszteni az én kis rakoncátlan kecskéim képét! Remélem sikerül!

 Esteleg, ha szépen megkérlek bennetetket valaki segítene beazonosítani a fajtájukat? Előre is köszönöm!:)

 

 

                 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!