Keresés

Részletes keresés

lord Creative Commons License 2000.11.20 0 0 199
Nyithatok éppen, csak nem szívesen. "Figyu! lord exchibionista hangulatában nyitotta ezt a topicot, hogy ömlengjen saját utazásairól és tapasztalatiról."
Ez túl hosszú topic-címnek :)

Az USA-ban nem jártam, de nemzeti parkokban és ismerősöknél kb. 0 dollár lehetett. Vagy max a belépők ára. (Ha van, ebben lámer vagyok.)

Én mondjuk úgy szeretek utazni, hogy legyen nálam annyi pénz, hogy taxival/ 4-5*-os szállodával is kijöjjek végszükség esetén, de NEM CÉL. Ajjaj de még mennyire nem. Örülök, ha olcsón kijövök és izgalmasabb is úgy, de egyszem lányként egyedül úton lenni, nekem biztonságot ad, ha megtehetem, hogy drágáért is közlekedhessek/ aludhassak/ fürödhessek. Ez persze külföldre igaz, meg ha a szokásosnál is utálatosabb menzesz lep meg. (Bocs, de nálam ez is szempont.) Meg talán öregszem is :) komfortosabb vagyok. Szóval ha havonta egyszer összejön egy hoszabb út során egy forró fürdő azt nem biztos, hogy visszautasítom. Más a pálya, ha nem egyedül vagyok, hanem a párommal,de ez egy másik történet és én már így is állandóan offtopicolok.
Bár: ha érdekel valakit "női szemmel" a túrázás akkor hajrá. :)

Előzmény: Ermak (198)
Ermak Creative Commons License 2000.11.20 0 0 198
Csak úgy kérdeztem.

Topicot meg éppen Te is nyithatsz - legrosszabb esetben elsüllyed. 'Hegyek' topic van egyébként, de ott 2000 m alatti dolgokról, meg néprajzi vonatkozásokról kevés szó esik.

Low budget: mit saccolsz, mennyi volt a szállásköltségünk az USÁ-ban 2 főre, 30 éjszakára, zömmel nemzeti parkokban járva (a városokban ismerősöknél aludtunk)?

Előzmény: lord (197)
lord Creative Commons License 2000.11.19 0 0 197
Hobbiból :) sokat járok gyalog. A munkáimat is igyekszem úgy megválogatni, hogy utazhassak, barangolhassak, csavaroghassak, úton legyek és menjek menjek menjek. Ha sikerül az nagyon jó,főleg a külföldi utak esetében, azon belül is azokra a vidékekre ami nem érhető el gyalog, szárazföldön. De aztán ott is gyalogolok :) Ez nem hivatás, hanem életforma, ha dobálózhatok ilyen nagy szavakkal.

Alig várom már, hogy nyíljon egy topic amiben a nem honi túrákról lesz szó. Volt régen egy low budget című, de az nagyon a pénz és az egzotikum irányába ment el. És ott se kérdezhettem meg senkit,hogy más is eltévedt-e a viharban Porto fölött vagy csak én voltam lámer. Vagy, hogy lehet-e még csacsit bérelni Marrakeshben csütörtök este azoktól az árusoktól akik nem tudták eladni a héten a szamarakat és ugyanarra tartanak, mint te. Meg hogy megvan-e még Montpellierben az a várfalhoz tapasztott ősrégi fogadó, ahol a harmadik estétől ingyenes a szállás (ha addig kibírod, ugyanis csak az udvaron lévő kútból szerezhető víz, gyertyavilágítás van és zsalmazsák, a tulaj egy szakállas próféta, aki némasági fogadalmat tett kb. 30 éve). Szóval ilyenek :) Megint jól eltértem a témától. De miért kérdezed?

Előzmény: Ermak (196)
Ermak Creative Commons License 2000.11.16 0 0 196
Lord, te tkp. hivatásszerűen ismered ennyire a vidéket, vagy hobbiból?
Előzmény: lord (168)
Zolcsi67 Creative Commons License 2000.11.14 0 0 195
A Kerekek és lépések tudomásom szerint soha nem is jelent meg! Ezért reménykedtem, hogy talán most....
Előzmény: larzen (191)
bobbyhambel Creative Commons License 2000.11.14 0 0 194
Majd én megveszem
Syd Barrett Creative Commons License 2000.11.14 0 0 193
Egy részhez 180 perces kazetta kell, így vagy elküldesz 2 db-ot, vagy rámbízod a vásárlást :-)
Előzmény: Joker Karakter (186)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.13 0 0 192
Az interneten van ismertető, nem is akármilyen. Keresd meg a Csongrád megyei Természetbarátok honlapját, az összes útvonal rajta van.
Köszönöm szépen, az már régóra megvan. Be is jártam, már az összeset. A térképen az értettem, h igazi használható "turistatérkép" nincsen, ha esetleg az ember le akar egy kicsit menni a térképről. Szóval az ajánlott anyagot ismerem, az nagyon tetszik. Nem is értem miért nem pályáznak egy kis pénzre a munkájukhoz a szegedi önkormányzatnál.

Előzmény: kvte (166)
larzen Creative Commons License 2000.11.13 0 0 191
Nem adják ki újra, hanem a Televideotól átvett készletet leltározzák és utána újra kikerül a boltokba.
Előzmény: Zolcsi67 (188)
V42 515 Creative Commons License 2000.11.13 0 0 190
"érdeklődés esetén estefelé megírom a bővebb élménybeszámolóval együtt. "

A Főnök bírta a strapát? :-))

Előzmény: Törölt nick (189)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.13 0 0 189
A hétvégém mozgalmas volt: szombaton Fehér-Vár-Palota 25 (Csórig), kiruccanás Kékkútra, szállás Zircen. E helyen köszönet Joker Karakternek. A kisebb épületben helyeztek el minket, 4-ágyas szobában (ketten :-) ), fürdőszobával 1500 Ft/koponya, a gondnok kedves és készséges, a panzióval szemben lakik. A telefonszám stimmel, a cím a telefonkönyvben összekeveredett, érdeklődés esetén estefelé megírom a bővebb élménybeszámolóval együtt.

Macibb

PS Külön köszönet Névtelennek a buszmenetrendért és Division by zeronak a vasúti információért.

Előzmény: Joker Karakter (185)
Zolcsi67 Creative Commons License 2000.11.10 0 0 188
A Kerekek és lépések kiadását nem tervezik véletlenül?
Előzmény: larzen (187)
larzen Creative Commons License 2000.11.10 0 0 187
Én is kerestem sokáig a sorozatot. Többen mondták, hogy a Televideo boltokban keressem. Nos, a Televideo nemrég megszűnt. Megvette a Mokép. A Moképban azt mondták, hogy december elején kerülnek újra a boltokba a kazetták. Ezt még megvárom. :)
Előzmény: Syd Barrett (184)
Joker Karakter Creative Commons License 2000.11.10 0 0 186
Syd Barrett írta:
"Végre-valahára van időm kazettákat másolgatni, ..."
Hány perces kazetta kell?
Joker
Előzmény: Syd Barrett (184)
Joker Karakter Creative Commons License 2000.11.10 0 0 185
Macibb írta:
A térkép az értelmezésedben a Bakony-Észak? Azon nem találtam ilyesmit, a kinagyitott várostérképre meg nem fért rá az a rész.
Hát, nem néztem meg a térképet, és lehet, hogy szokás szerint cserben hagyott a memóriám, de a panziót az egykori levelezésem alapján megtaláltam. A Matáv szerint:

Üdülők, Erdőalja Panzió, 8420 Zirc, Deák F. utca 4. , (88) 414 148,

Ezen el tudsz indulni.
A Borbála biztosabb, de az Erdőalja romantikusabb. Annak idején az infót egy Zircre szakadt ismerősömtől szereztem, megkerestem telefonon.

Üdv: Joker

Előzmény: Törölt nick (183)
Syd Barrett Creative Commons License 2000.11.09 0 0 184
Közérdekű közlemény :-))))
Végre-valahára van időm kazettákat másolgatni, így várom azok jelentkezését akiket még mindig érdekel az "Egymillió lépés Magyarországon" I. és II. kazettája. Sajnos a III. kazetta nekem sincs meg, így várom annak a jelentkezését, akinek megvan :-)
Jelentkezéseket emilben várom.
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.09 0 0 183
"Mi egy ezrest fizettünk per koponya, számla nélkül. Ebben már ágynemű, meleg víz és törülköző is volt."
Ez jól hangzik. A térkép az értelmezésedben a Bakony-Észak? Azon nem találtam ilyesmit, a kinagyitott várostérképre meg nem fért rá az a rész. Ha nem sikerül megtalálnunk, Borbála következik.

Köszönet a tippekért

Macibb

Előzmény: Joker Karakter (181)
Joker Karakter Creative Commons License 2000.11.09 0 0 182
"A Sárvár előtti szakasz elég durva "

Lehetne hallani részleteket, hogy miért? Legközelebb arra mennénk... (amíg van dízel Porpácnál...)

Hát, én nem tartom durvának. Pedig január végén jártunk arra, néhol térdig beszakadva a szél által felkupacolt hóban, szántáson, csúszós jégen, és közben még az eső is esett :-)
Bögötig a sín mellett mész, van földút, ilyenkor novemberben elég jó lehet. A faluba betonon mész, valahol pecsételsz, és irány dél. Mi nem mentünk el a főutcáig, hanem a Deák F. u. 24-ben "fagyiztunk", és az utca folytatása egyenesen visz az erdő felé. Néhány derékszögű jobbra-balra után keletnek vettük az irányt, (közben Neked még ott lesz a porpáci kitérő,) Csénye után pedig végig betonon mentünk. Ami nem szabályos, mert Csénye-újmajor után a patakparton kellett volna bemenni Sárvárra, de akkor már nagyon tele volt a sárcipőnk.
Szóval azt aláírom, hogy esős időben az út egy jelentős része nagyon sáros bír lenni, de hát ez már csak így van a túrák nagy részénél. De végig sík, és jószerivel el sem lehet tévedni.

Joker

Előzmény: V42 515 (176)
Joker Karakter Creative Commons License 2000.11.09 0 0 181
Mi májusban Zircen egy kempingszerű helyen éjszakáztunk, a nevére nem emlékszem, de tudom, hogy a térképen is rajt van. A város ÉNy-i szélén, ha bejössz a kéken, és aszfalt kerül a lábad alá, balra indulsz, és az utca legvégén (kb 2-300m) megtalálod. Sátorhely, faház, kőház, minden volt ott, és a gondnoka valahol szemben lakik, kicsit visszafelé. Ha holnapig senki nem mondja be a hely nevét - amit kétlek -, akkor majd én. A neve alapján biztos eléred telefonon. Mi egy ezrest fizettünk per koponya, számla nélkül. Ebben már ágynemű, meleg víz és törülköző is volt.
Zircen más szállások is vannak emlékeim szerint, pl benn a városban egy egykori munkásszálláson. Borbála. Apropó, ezt ismeritek?

http://infohaz.euroweb.hu/compalm/szallas.htm

Joker voltam

Előzmény: Törölt nick (177)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.09 0 0 180
Köszönet a javaslatokért!

Macibb

larzen Creative Commons License 2000.11.09 0 0 179
http://www.hotels.hu
(Nem csak a sokcsillagos szállodák vannak benne.)
Előzmény: Törölt nick (177)
V42 515 Creative Commons License 2000.11.09 0 0 178
Porva-Csesznek állomás, turistaszállás pl.
Előzmény: Törölt nick (177)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.09 0 0 177
Fél-OFF:

Ki tud nov. 11-12-e között turista kategóriájú szállást ajánlani 2 főnek 1 éjszakára Veszprém-Zirc-Várpalota térségében?

Köszi előre is

Macibb

V42 515 Creative Commons License 2000.11.08 0 0 176
"A Sárvár előtti szakasz elég durva "

Lehetne hallani részleteket, hogy miért? Legközelebb arra mennénk... (amíg van dízel Porpácnál...)

Előzmény: TMT (127)
V42 515 Creative Commons License 2000.11.08 0 0 175
Így már jobban hangzik...

Gór: pusztulat... :-((

Előzmény: Carpy (174)
Carpy Creative Commons License 2000.11.08 0 0 174
Helyesbitek: Bogoti orhaz-Sarvar, kiveve azt a szakaszt, amikor keresztezi a Szfv-Szombathely vasutvonalat :)
Gor vmh? :)
Előzmény: V42 515 (172)
larzen Creative Commons License 2000.11.08 0 0 173
Tényleg, hadd kérdezzem meg a nagyérdeműt: aki nem akar bemenni Sátoraljaújhelyre, az a Bányi nyeregnél hol pecsételjen?

Aki nem akar bemenni Sátoraljaújhelyre, az ne pecsételjen. A Kéktúra kiírásban szerepel, hogy:
A zárójelbe tett vasútállomásokon csak akkor kell, ha azok egyben a túra kezdő, vagy befejező helyével esnek egybe. Ezek az állomási épületek a Kéktúra útvonalától ugyanis 0.5km-nél távolabb vannak.
Az Újhelyi vá. zárójeles.

Előzmény: Joker Karakter (164)
V42 515 Creative Commons License 2000.11.08 0 0 172
"Na meg a kektura legunalmasabb szakaszanak: Szeleste-Sarvar.... "

Hogy mondhatsz ilyet? Szinte végig vasút mentén visz! :-))

Előzmény: Carpy (171)
Carpy Creative Commons License 2000.11.08 0 0 171
Van vagy 15 eve, hogy ezt a szakaszt jartam, de elenken el meg az emleke a vasut alatti atbujasnak (jo nagy dagonyaban), a meroleges nyiladekoknak, es a feltunoen sok oznek, szarvasnak. Na meg a kektura legunalmasabb szakaszanak: Szeleste-Sarvar....

V42! Hogy-hogy egy szot sem ejtesz a megszunt Gor vasuti mh-rol. Csak nem kihagytad? :)

Előzmény: V42 515 (170)
V42 515 Creative Commons License 2000.11.07 0 0 170
Sziasztok!

7 hónapnyi kihagyás után vasárnap folytattuk túránkat. Az Ablánc malom – Porpác vasútállomás közötti szakaszt terveztük be, de – hogy még aznap haza tudjunk érni – csak a szelestei vasútállomásig jutottunk. 11.35-kor pecsételtünk Ablánc malomnál (pecsét egy fán, a bejáratnál), majd nekivágtunk Szelestének. A térkép azt jelölte, hogy egy rövid szakasz (500-600 méter) erejéig be kell menünk az erdőbe, majd vissza a műútra, mi az egyszerűség kedvéért és a sietés miatt a műutat választottuk. A jelzés valószínűleg már vissza sem jön a műúthoz, mert mi nem találtuk, így azt tűnt a legjobb megoldásnak, ha felmászunk a vasúti töltésre, és ott gyalogolunk. A vasúti töltésen azonban érdekes dolgot tapasztaltunk: szinte az összes póznán ott volt a kék jel, azaz valamikor itt vezethetett a túra útvonala. Kb. 1,5-2 km-t gyalogoltunk a síneken a Sopron-Szombathely vasútvonalon (egy Bz-t sikeresen túléltünk…), majd ahol a térkép szerint a túra keresztezi a vasutat, ott lementünk a töltésről. Ezt a helyet nagyon könnyű megtalálni, mivel az út a sí alatt visz, azaz a vonat egy hídon megy át. Lementünk a sínről, a kék jelzést a térképnek megfelelően rögtön megtaláltuk, kb. 200 m után azonban dilemmába kerültünk: szívünk szerint egyenesen mentünk volna (el is indultunk), a fákon egy darabon ott a régi jelzés, de jól láthatóan megpróbálták fehérrel lefesteni, azaz jelezni, hogy a jelzés már nem erre vezet! Itt tehát nem egyenesen kell menni, hanem a térképnek megfelelően jobbra, és kb. 200 méter után egy jobb oldali fán meg is van az új jelzés. Ezután a térkép jelzésének megfelelően egy tarvágást kell majdnem teljesen kikerülni: amikor először kerülünk szembe a kerítéssel, akkor a jelzés a kerítés mellett jobbra visz, de kb. 200-300 méter után ismét merőlegesen fordul a kerítésre: itt már nem kell jobbra kanyarodni, hanem ki lehet nyitni a kerítést, a szekérúton keresztben átmenni a tarvágáson, majd a túloldalt a létrán ismét át a kerítésen. Innentől kb. 2-2,5 km-en jó minőségű erdei úton haladunk, kb. 300 méter után balról látjuk a bejövő régi jelzést. A műútról a térképen jelzettnél hamarabb kell letérni, de itt nem lehet eltévedni, a jelzés jó (a térképen jelzettel ellentétben az út kikerüli a Vadkörte-dűlő végi rakodót). Kb. 400 méter után jön a szakasz LEGNAGYOBB eltévedési lehetősége, itt mi 40 (!) percet vesztettünk. Egy útelágazáshoz érünk az erdő szélen, szemben fiatalos. Kétfelé lehet menni (jelzés a közelben sehol!): élesen vissza jobbra vagy előre a fiatalosba. Ha élesen elindulunk felfelé jobbra, kb. 200 méter után egy jobboldali fán látunk egy őskori kék jelzést, de nem ez a jó út. Ez az út egy dombtetőre, egy tisztásra vezet, egy magasleshez (kb. 1 km). A másik lehetőség előre be a fiatalosba. Itt kb. 50 méter után van egy elágazás: vagy egyenesen vagy jobbra fel egy másik magasles irányába. Ha egyenesen megyünk, kb. 500 méter után zsákutcába (és egy szarvascsordába…) kerülünk, így nem marad más hátra, mint vissza a fiatalosban lévő elágazáshoz, és jobbra fel a magasles irányába. Ne tévesszen meg senkit, hogy kb. 500 méteren keresztül nincs jelzés, ez a jó út. 500 méter után egy idősebb erdőbe érünk, innen már nem lehet eltévedni, és a térkép szerint bejutunk Szeleste északi részére. Innen nem a jelzésen, hanem a falun keresztül mentünk az Ölbő-Alsószeleste vasútállomás irányába, és szerencsésen elértük vonatunkat. Az állomásra 14.37-kor futottunk be, szó szerint…

Remélem, ezzel a leírással tudtam egy kicsit segíteni azoknak, akik most készülnek erre a szakaszra.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!