Keresés

Részletes keresés

gnomon Creative Commons License 2006.02.20 0 0 2078
Született február 13-án. (másodszorra csak sikerül a kép is!)
Szelim
gnomon Creative Commons License 2006.02.20 0 0 2077
Született február 13-án.
S.Edit Creative Commons License 2006.02.20 0 0 2076

Hogy oldják meg a gidák a szopást? Még kettő is állandóan tolakszik, és persze az erősebb mindig többet eszik, a négyet el sem tudom képzelni. Gondolod, hogy elég lesz a teje mind a négy kicsinek? Ezért igazságtalan, hogy a tehénnek 4 csecse van, de általában csak egy borjút ellik. A kecskének miért 2 csecse nőtt, ha 4-et is ellhet? (a kérdés csak "költői" volt)

 

Nekünk tavaly a hármas ikrekkel is volt gond, mert egyet cumiztatni kellett. Idén reménykedtünk, hogy csak kettesével jönnek. Apám azt mondta az ellés előtt, hogy "agyoncsapja" a kecskét, ha megint hármat ellik (ő kelt fel éjszaka etetni a gidák).

 

A következő anyánk ellése a jövő hét végére várható. Ő most fog másodjára elleni. Tavaly szép nagy kettes ikrei (most már ki kell hangsúlyozni, mert egyre több a hármas és a négyes) voltak. A pocakja már most óriási, de még nagyon könnyedén el van vele. Még kedvenc helyére (a góré alá) is könnyedén bemászik, pedig ahhoz le kell térdelnie. Engem meg a frász kitör, hogy mi lenne, ha a góré összedőlne kukoricástól, mindenestől.

Előzmény: esterella (2075)
esterella Creative Commons License 2006.02.20 0 0 2075
Köszi a gratulációkat! Úgy tűnik szerencsések vagyunk, mert a legjobb anyánké a 4-es ikrek és egyenlőre simán ellátja őket. Igaz ő már tavaly is 3 literek adott és piszkosul odafigyel rájuk. Persze azért lesem, nehogy hiányt szenvedjenek!
Előzmény: S.Edit (2071)
sacili Creative Commons License 2006.02.20 0 0 2074

Érdekel még valakit a magyar tincses?

 

Érden a fatelepen van egy 3 éves ezüstszürke bak, gyönyörű állat, szép selymes, tiszta, hosszú a szőre, ha nem siketrül eladni, levágják. A tulaj neve Molnár Benjámin, tel: 06 30 350 9007.

 

Mi még ellés előtt vagyunk, az első kecském március 12-re van kiírva. Gratulálok a négyes ikrekhez !!!!!! üdv. mindenkinek sacili

Tomi a kezdő Creative Commons License 2006.02.20 0 0 2073

szia Vzorro!plvastam a hozzászólásodat , de amit itt olvastam idáig mindig azt írták hogy nem sokat ér.szeretném ha bővebben leírnád ,hogy nálad milyen kialakítású.Mekkora az a nagy teljesítményű,milyen magasan van,hány sorban stb.mit jelent az hogy ne testeljen le?És egy körülbelüli bekerülési költséget  tudnál mondani?mondjuk én egyenlőre ekkora területet nem kívánok bekeríteni mert nincs még annyi állatom, amennyi ekkora területet igényelne, de ezen a megoldáson sokat gondolkoztam ,de itt csak azt hallottam hogy semmit se ér

Előre is köszönöm válaszod:Tomi

Előzmény: vzorro (2067)
S.Edit Creative Commons License 2006.02.20 0 0 2072

Lehet, hogy egyszerűen csak túl sok tejet termel a gidák étvágyához képest. Nálunk is ez történt. Amikor a gidák úgy 4 naposak voltak, már nem győzték meginni a tejet. Egyszerűen reggelente kifejtük a felesleget, nehogy gyulladás legyen belőle.

Előzmény: Csipke 1 (2069)
S.Edit Creative Commons License 2006.02.20 0 0 2071

Szia Estrella!

 

Ez igen! Sok sikert hozzájuk, mert gondolom legalább 2 kicsit nektek kell nevelni.

Előzmény: esterella (2066)
S.Edit Creative Commons License 2006.02.20 0 0 2070

Szia Dudar!

 

Természetesen megértem azokat, akik a háztáji baromfiból, tojásból élnek, vagy azzal pótolják ki a nyugdíjukat. (az én szüleim is nyugdíjból élnek és nyáron piacozással egészítik ki)

 

Csak kérdem én, ha komolyra fordul (remélem nem) a dolog, és kényszervágják az összes baromfiját, akkor jobb lesz neki? Hiába fog sírni és tiltakozni, akkor is megteszik, és kártalanítás ide vagy oda, akkor is a megszűnik a későbbi jövedelemforrása, és mással kell pótolja a nyugdíját.

 

Megjegyzem, én egy amolyan jogkövető alkat vagyok. Ha nekem azt mondják, hogy zárva kell tartani, és nem lehet a tojást a piacra vinni, akkor nem firtatom, hanem betartom.

 

Biztosan te is hallottál olyan esetekről, amikor a piacon állott tojást is eladnak a többi között, vagy permetezett zöldséget árulnak, és nem várják ki az élelmezés-egészségügyi határidőt. Szerinted az ilyen emberekben meg lehet bízni, hogy nem viszik ki az esetlegesen fertőzött állományuktól származó terméket eladásra? Én ilyen esetekben bizalmatlan vagyok, így sajna inkább a rosszat feltételezem, minthogy váratlanul meglepődjek.

Előzmény: dudar (2059)
Csipke 1 Creative Commons License 2006.02.20 0 0 2069

Kezdö kecsketulajdonos vagyok.A napokban ellet a kecském és azt veszem észre hogy nagyon be van keményedve a tögye. Vajon ez tögygyuladás? Mi ijenkor a teendö.

andreja Creative Commons License 2006.02.19 0 0 2068
Akkor te tudsz válaszolni érdemben Egon kérdésére.
Előzmény: vzorro (2067)
vzorro Creative Commons License 2006.02.19 0 0 2067
Olvastam az 1829-et de igazából nem értek vele teljesen egyet nekem 2 ha van bekerítve immár 6 éve de egy kezemen meg tudom számolni hányszor léptek meg a villanypásztorból akkor is csak  akkor amikor egy ideig nem volt bekapcsolva. Egy jó minőségű nagy teljesítményű vpásztor amire oda van figyelve hogy ne testeljen le , tökéletesen megőrzi az állatokat.
Előzmény: andreja (2065)
esterella Creative Commons License 2006.02.19 0 0 2066
IGEN.  3+1. Három fiú, egy lány. Három fehér, egy ezüstös.
Előzmény: Anyóca2 (2064)
andreja Creative Commons License 2006.02.19 0 0 2065
ld. 1829.
Előzmény: egon11 (2063)
Anyóca2 Creative Commons License 2006.02.19 0 0 2064

Négyes ikrek ????

 

Előzmény: esterella (2062)
egon11 Creative Commons License 2006.02.19 0 0 2063

 

    Sziasztok!

   Azt szeretném kérdezni,hogy a kecskét lehet-e villanypásztorral őrizni, és körülbelül mennyibe kerül egy 50x50m terület levédése.

esterella Creative Commons License 2006.02.18 0 0 2062
Talán most már sikerül feltölteni3+1
esterella Creative Commons License 2006.02.18 0 0 2061
Ime
esterella Creative Commons License 2006.02.18 0 0 2060
Meg történt az idei első ellésünk. Ime az eredmény!
dudar Creative Commons License 2006.02.17 0 0 2059

Már bocs, hogy beleszólok....

 

Azt írod: Én hiába félek, ha a többiek lesz...ják az egészet.

 

Nem hiszem, hogy erről lenne szó, inkább szeretnének megélni és ha eddig ezt a tojás eladása biztosította akkor elég nagy gáz ha nem tud eladni 1 darabot sem! Nem gondolod???

Előzmény: S.Edit (2058)
S.Edit Creative Commons License 2006.02.17 0 0 2058

Szia!

 

A véleményem ugyanaz, mint a tiéd. Félni én sem félek, de azért nagyon tartok attól, hogy a mutáns vírus előbb-utóbb kialakul. Talán ha a nyirkos hűvös időt átvészeljük, nyáron kisebb lesz az emberi influenza veszélye, így a mutálódásé is.

 

Az a baj, hogy  Kecskemét környékén sokan foglalkoznak nagyüzemi libatartással, és eddig biztosan szabadon tartották az állatokat. Remélhetőleg, ha náluk szigorításokat vezetnek be, csökkenthető a veszélye az emberre való átterjedésnek.

 

Sajna egy nagy baj van, hogy sok országban semmit nem tesznek a megelőzésért, csak utólag sírnak és nyírják ki a szerencsétlen baromfit az utolsó darabig. Fel kéne fogni végre, hogy komoly dologról van (lehet) szó. Ha kialakul a mutáns vírus, szerintem az a keleti, v. ázsiai országokban lesz.

 

Azt pedig már szerintem sehogy nem fogják tudni megakadályozni, hogy a mutáns vírus ne fertőzze végig a világot.

Az biztos, hogy az oltóanyag veszélyei ellenére én tuti, hogy beoltatom magam védőoltással, ha lesz, és komollyá válik a helyzet. Persze az a baj, hogy ami még nem létezik, az ellen nem lehet oltást kifejleszteni.

 

Nálunk kevés a baromfi (1 liba, 8 kacsa, 17 tyúk+kakas, galambok eddig is zárva voltak a macskák miatt), ezért mi könnyen lezárjuk őket, mivel a kis tyúkudvar felett tető is van. A kecskék kimehetnek a nagy kertbe, a tyúkok pedig maradnak bent. Nyáron lesz a gond, mivel a kertben nincs enyhej, ahová a kecskék behúzódhatnának, így nem zárhatjuk ki őket az udvarból. De ez még odébb van.

 

Tegnap a híradóban mutattak egy csátaljai idős asszonyt, aki azon kesergett, hogy nem viheti piacra a tyúktojást a zárlat miatt. Látszott rajta, hogy nincs tisztában az intézkedés lényegével, és ha nem lennének kint a rendőrök, már rég a közeli piacon árulná a portékáját. Én hiába félek, ha a többiek lesz...ják az egészet.

 

Előzmény: Tomi a kezdő (2057)
Tomi a kezdő Creative Commons License 2006.02.17 0 0 2057

Szia Edit!

 

Hát igazad van tényleg nincs túl messze tőlünk a madárinfluenza.kb. 30 km

A barátnőm meg a testvére egyből kissebb pánikba estek hogy most úr isten mi lesz?A barátnőm azt mondta nem mehetek ki a tanyára.épp holnap jön az apukájához a megyei főállatorvos és erre azt mondta az apukája hogy majd ő elmagyarázza pontosan nekik hogy miről is szól ez az egész.Tulajdonképpen ez a vírus már több mint 200 éve benne van a madarakban csak mostanra fejlődött ki bennük egy mutáns törzs ami az emberre is veszélyes lehet.meg nyílván eddig is volt aki ebbe halt bele csak most már van internet tv meg ilyesmi ami alkalmas arra hogy a pánikot fokozni lehessen.ez csak közvetlen érintkezéssel terjed úgyhogy ha talál valaki döglött szárnyast az ne nyalogassa és akkor nem lesz baja.kicsit elővigyázatosabbnak kell lenni de semmi több.Pláne azért mert ez emberről emberre nem terjed (még, de szerintem csak idő kérdése)Ha megfőzzük akkormeg a fertőzött csirke se lesz fertőző.A mi csirkéink ugyanúgy kint vannak a tanyán szabadon.mi nem félünk.de ha találunk valami dögöt akkor majd mi is elkezdünk kicsit félni.Én láne azért mert a szeretett kecskéim is ott vannak kint.de szerintem pánikolni teljesen felesleges,bár hogy most jön a tavasz biztosansokkal több ilyen eset lesz magyarországon és a gólyák meg ilyenek még nem is jöttek.Nem tudom mi lesz,de azért nem árt óvatosnak lenni.

Pánikolni biztosan nem kell egyenlőre

tTe hogy vélekedsz a dologról?

 

Előzmény: S.Edit (2056)
S.Edit Creative Commons License 2006.02.17 0 0 2056

Szia!

 

Biztos azért nyugis a topic, mert ilyenkor tél végén mindenki le van lassulva. Megjegyzem más topicokon (pl. a németjuhászosok) hatalmas a forgalom. Ott mindenről beszélgetnek, nem csak az állataikról.

Szerencsére a kecskék egészségével (tapasztalatom szerint) nincs sok gond, így mindenki nyugiban van.

 

Engem pl. érdekelne, hogy ki mint vélekedik az egyre közelgő madárinfluenzáról.

 

Tomi te nem túl messze van a már érintett területektől? Felétek milyen a hangulat.

Én próbálom komolyan venni. Tavaly ősz óta mi zárva tartjuk a baromfit (max. az udvarba mehetnek ki) pedig mi mindenféle víztől (folyó, tó) nagyon távol vagyunk, így nem szállnak le átvonuló madarak, de nem szeretek kockáztatni.

 

Tomi! Ha a nőstényeid ivarzani fognak, akkor is van jele, ha nem túl erős a dolog. Pl. gödölyéink nem csináltak nagy vircsaftot, de mégis tudni lehetett, hogy mikor ivarzanak, mert mindig szorosan a bak mellett voltak, és a bak is udvarozgatott nekik.

 

Ha mégsem veszed észre, és mégis vemhes lesz valamelyik, ne aggódj, mert mi ugyan napra pontosan tudtuk, hogy mikorra várható Mircinél az ellés, mégis egyedül ellett, mert éjszaka jött rá, és mivel délután még semmi jele nem volt, így nem ültünk mellette. Reggelre pedig ott voltak a felszárított gidák. Persze a nehéz ellésnél lehet probléma, de úgy látom, hogy az ellések zöme szépen-csendben problémamentesen lezajlik mindenhol.

Előzmény: Tomi a kezdő (2055)
Tomi a kezdő Creative Commons License 2006.02.17 0 0 2055

Sziasztok!mi ez a nagy hallgatás?máskor olyan pörgős ez a topic de mostanában mindenki hallgat.ilyen sokat dgoztok?vagy nem ér rá senki?vagy esetleg nincs téma miről beszélni?

kicsit hozzuk vissza az életet pleaseeeeeeee

na remélem kicsit megújulunk

Tomi a kezdő Creative Commons License 2006.02.16 0 0 2054

Köszönöm a választ Edit!Szerintem az lesz hogy mostantól együtt lesznek és csak  összehoznak valamit.sajnálom hogy nekem nem most születnek mint mindenkinek mert tök örülnék én is de sajnos nem tudtam ezt előbb megoldani.Toldi (a bak) csak tudni fogja hogy mi a dolga.Amúgy elvan mindenki élik világukat Csak egy hátránya van a dolognak hogy nem fogom tudni hogy mikor jött össze a dolog.Na mindegy majd kérdezek az okosabbaktól.de az jó benne hogy melegbe születnek.na mindegy majdcsak lesz valami

Köszi :Tomi

Előzmény: S.Edit (2050)
S.Edit Creative Commons License 2006.02.15 0 0 2053
Először én is erre gondoltam. Mivel a nőstény nem örült az udvarlásnak, hanem menekülőre fogta, így beengedtem az óljába. Kicsit később visszakéretőzött a többiekhez, de akkor már a bak nem zavarászta, úgyhogy lehet, hogy simán a reggeli üdvözlés tanúja voltam, csak nagyobb jelentőséget tulajdonítottam neki.
Előzmény: andreja (2052)
andreja Creative Commons License 2006.02.15 0 0 2052

Az involúció végeztével - amikor a kecskemama garnitúrája (Gyuszi bácsi után szabadon) rendezi sorait - elég gyakran van egy csendes ivarzás. Kb. egy hónappal az ellés után. Szerintem a bakok is olvasták ezt valahol, ezért állnak lesben.

Előzmény: S.Edit (2050)
S.Edit Creative Commons License 2006.02.15 0 0 2051

Szia!

 

A kecskéknél folyást én csak az ellést közvetlenül megelőzően tapasztaltam, korábbi folyásról még nem is hallottam.

Előzmény: esterella (2048)
S.Edit Creative Commons License 2006.02.15 0 0 2050

Szia!

 

Tavasszal mi még sosem fedeztettünk, így még tippelni sem tudok, hogy mikor esedékes, de biztosan függ a kecskéidtől is, nemcsak az időjárástól.

Én nem várnám meg az őszi ivarzást, hanem megpróbálnám, hátha bepároznak tavasszal. Ha velük van a bak, ő biztosan észreveszi ha ivarzanak a nőstények.

 

A mi Gazsink még a vemheseket is rendszeresen vizitálja, és a már megellett nősténynek kimondottan udvarol is. Egy kóbor numerára mindig készen áll(na, ha lehetne).

 

Ha az őszi ivarzásig vársz vagy várnod kell, a kecskéid két évesek lesznek, mire először ellenek, és addig csak a pénzt viszik és nem hoznak semmi hasznot. Ártani biztos nem árt, ha csak 2 évesen ellenek, legalább jól ki tudnak fejlődni.

Előzmény: Tomi a kezdő (2049)
Tomi a kezdő Creative Commons License 2006.02.14 0 0 2049

Sziasztok!Kicsit elfáradt mostanábanm a topic.Vagy mindenkinél most jönnek a picik?Sok szerencsét mindenkinek hozzá.Lenne pár kérdésem hozzátok.Végre hozzám került a bakkecském.az lenne a kérdésem , hogy a tavaszi ivarzás még ha nem is olyan erős mikor szokott lenni?mert ugye a két kecskémet eddig nem tudtam befedeztetni érdemes e most tavasszal?Vagy inkább hagyjam ki és majd jövő ősszel,de akkor már majdnem 1,5 évesek lesznek a nőstények.Gond ha csak ilyen idős korukba fedeztetem be őket?

köszi a segítséget:Tomi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!