Keresés

Részletes keresés

borcsimama Creative Commons License 2009.04.17 0 0 293
Szia, üdvözlet a kis csapatunkban. Remélem jól fogod érezni magad nálunk!
Előzmény: vali531 (291)
vali531 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 292
Ezzel a kis asztali dísszel köszöntöm a topikot.Saját készítés .Kicsit értek a virágkötészethez is.
vali531 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 291
Szép napot mindenkinek!

Szeretnék hozzátok csatlakozni.Néma olvasóként követelek benneteket, bár még van lemaradásom, de majd csak képbe leszek.
Kicsit bemutatkoznék 42 éves vagyok, 3 gyermekem van.Szeretek kreatívkodni.
Jelenleg a horgolás és a keresztszem foglalkoztat, de szeretném megtanulni a szalaghímzést és a hajocskázást. Jelenleg 20 honapos kislányom leköti kevés szabadidőmet ,ezért nem leszek gyakran ,de naponta benézek azt ígérhetem.
Szeretettel köszöntök én is mindenkit és egy fahasábot dobok elsőnek a mai napon a tüzecskére!
borcsimama Creative Commons License 2009.04.17 0 0 290
Szép jó reggelt kívánok!

Marika remélem, hogy tudtál aludni az éjjel!!!
Megyek megkeresni az iwiwen.
Elkezdtem egy kalapothorgolni, már háromszor lebontottam, sehogy sem akar összejönni. Lehet, hogy már leteszem, s megpróbálok valami mást csinálni. Nusa nagyon ügyes, hogy kiszámolja előre. Én ehhez lusta vagyok, inkább megpróbálom a kész mintáról készíteni, pedig egyszer-kétszer már ráfáztam erre.
Tegnap elég hűvös volt az idő.

Ja lefényképezem, hogy hol lakunk, nagyon csendes hely, a madarak csicseregnek, az utolsó ház a miénk, utánunk szántóföld van jó nagy területen, az idén napraforgót ültettek, 2 évig kukorica, meg árpa volt.

zöldtengerszem: vigyázz nagyon magadra!!!!!!!! diétázz (mondom én, aki most is kacsazsíros kenyeret eszem, s nekem is fájt a napokban az epén, sőt éjjel úgy görcsölt a hasam, 4 no-spát vettem be, valamit ehettem az este)

Andus boldog névnapot kívánok Neked. Remélem, hogy most ünnepled?

Szép napot
csipkerozsi Creative Commons License 2009.04.16 0 0 289

Erzsike csakhogy jobban vagy!

Nagyon hiányoztál...

 

Maca várjuk a képeket.

Ezt szépen mondtad: "A holnap mindig tiszta lappal indul".

 

Tehát a holnapi viszontlátásra, szép álmokat.

Előzmény: zöldtengerszem (287)
barta maca Creative Commons License 2009.04.16 0 0 288

Csipkerozsi köszönöm a biztatásodat, de túl nagy méretű a kép. Holnap itthon lesz a fiam és majd segít. 

Fpárduc, azt gondoltam, hogy te ismered ezt a web kamerás honlapot....naponta többször megnézem őket, olyan békések. nagyon tetszenek a képeid....gyerekkoromat idézi vissza, amikor sokat jártunk a mezőn és a határban.

A férjem nagy horgász, és ha néha elmegyek vele, bizony előfordul, hogy itt ott megjelenik egy fácán. Zalaváron ha horgászunk, ott pedig délben jönnek a hattyúk, ballagnak az uton és várják, hogy kitől mit kapnak egy kis ebédmaradékot....

Marino köszönöm az örömödet.....éreztem, hogy szívből jön.

Sokat gondolok Magdusra,  lélekben megsimogatom a hátát.....biztos jól esik neki.

Szép álmokat mindenkinek, a holnap pedig tiszta lappal indul.

 

 

zöldtengerszem Creative Commons License 2009.04.16 0 0 287
Szerbusztok !

Ne haragudjatok , hogy kicsit magatokra hagytalak titeket , de ma egész nap pihengettem , szundikáltam , olvastam , de dél óta már ettem főtt krumplit , és reszelt almát , kekszet , és már végre nem érzem a hátamban és a májam körül azt az útálatos szorító fájdalmat . Nem volt ma túl jó kedvem , ezért nem hívtam Magdit sem , de majd holnap ...
Tegnap este egy kicsit hőemelkedésem is volt , úgyhogy ma nagyon jólesett a fekvés ... Igen , aranyosak vagytok a jótanácsaitokkal , tényleg meg kellene műtetni ezt a követ , de tavaly nyár óta most jelzett másodszor , és igazából a lányomék esküvője előtt nem szeretnék műtétre menni ... Igyekszem jobban odafigyelni majd előbb a tünetekre , és előbb elkezdeni a gyógyszereket, vagy a Salvus -vizet inni , az nagyon jó hatású számomra .
Ne haragudjatok , hogyha nem válaszolok most mindnyájatoknak külön , köszönöm , hogy gondoltok rám , és amint jól leszek teljesen, megyek Magdihoz is , sajnálom , hogy így alakult , hogy én is pont most lettem beteg :-(...
Puszi mindenkinek , most megyek fürdeni és aztán aludni , de holnap reggel már remélem a jókedvem is visszatér :-) ... Addig meg küldök egy szép esti képet nektek magam helyett :-*)



Andus1975 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 286

csnemarika!

Akartalak jelölni iwiw-en, hát nem karbantartanak. :-(((( na, majd holnap. Egyébkénnt Bp-i vagy, ugye?

szaboildiko Creative Commons License 2009.04.16 0 0 285
Egy kicsit én is bekukk.... Látom vannak újak is, nagyon örülök, érezzétek jól magatokat köztünk. Pihenésképpen jöttem, mert holnap jönnek a gyerekeim és készülődök 2 kg krumpliból készítettem lekváros derelyét úgy, hogy nyersen lefagyasztottam és majd holnap frissen megfőzöm. Eléggé elfáradtam, hiába no, már én sem vagyok mai kislány - csak a szívemben -. Éppen elgondolkodtam, hogy istenem olyan hamar elmúlt ez az 59 év, szinte észre sem vettem. Ti is így vagytok vele?-már mint a velem egykorúakra gondolok. A Borcsikám pogácsáját még nem mertem megsütni, de most, hogy látom Te megsütötted csipkerózsám és sikerült, lehet nekidurálom magam. De csak holnap, vagy se....-ki tudja, olyan kiszámíthatatlan vagyok mostanában nem is ismerek magamra. Kos lévén én mindig olyan fürge és megállíthatatlan voltam?!
Úgy vagyok, mint az egyszeri ember a dokinál: "doktor úr, olyan bizonytalan vagyok, vagy mégse?".....
No jól esett egy kicsit kiönteni a lelkemet, puszillak benneteket, jó éjszakát.
csipkerozsi Creative Commons License 2009.04.16 0 0 284

Kattka, gondoltam, hogy ilyent keresel...

Sajnos, ilyen mintával nem találkoztam:(((

Pedig annyira kedves ,múltidéző kézimunkák ezek...

Sajnálom, hogy anyukád nem netezik...Meg, hogy nem tudtam segíteni.

Azért ha van egy kis időd, nézz be hozzánk egy kávéra:))

Előzmény: Törölt nick (278)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.04.16 0 0 283

Maca édes a gólyás kép, jó, hogy feltetted:))

Örülök, hogy jól érzed itt Magad, remélem gyakran tudsz jönni egy kis csevegésre, meg eszmecserére.

Mi az, hogy befogadunk?! Nagyon örülünk Neked!!

Marinó külön köszönet, hogy Macát ide kalauzoltad:)))

Szívesen megnéznénk azt a párnát...

Miután feltöltötted a képet, meg kell nyomni a beszúr gombot is, talán ez volt a baj.

És akkor a kép újból megjelenik az általad írt szöveg alatt is.

Akkor jöhet a Mehet gomb:))

Próbálkozz nyugodtan, kell annak sikerülni.Jó?

Előzmény: barta maca (276)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.16 0 0 282
Juhééé:-) Végre itt vagy te is:-)) Örűlök ám neki.
Előzmény: barta maca (276)
fpárduc Creative Commons License 2009.04.16 0 0 281
:) Jééé Darány nincs is olyan messze tőlünk!!! :)
Előzmény: barta maca (276)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.16 0 0 280
kedves borcsimama,
köszi a tippet, lám én még azt sem tudtam, hogy van kézimunkabolt...
Megyek inkább, nem égetem magam tovább :-)
Előzmény: borcsimama (250)
barta maca Creative Commons License 2009.04.16 0 0 279
 Most talán lesz kép is.....
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.16 0 0 278
kedves csipkerozsi,
olyan falvédôre gondoltam, amin kis versikék, vagy hasonlók voltak régen, most rákerestem gyorsan:
http://www.nagyhazi.hu/leutes_tobb.php?msz=130&tid=23325&tp=50&page=1

Nem igazán tudom, hogy elôrajzoltatni lehet-e, ezért gondoltam, valószínûleg naivan, hogy a neten valahol van letölthetô formátumban. Lehet, hogy badar elgondolás, hogy ilyet találok...
Az anyukám nem igazán netel, hímezni is csak megkértem, mert szeretnék hasonló falvédôt, neki meg most van egy kis ideje stb, hosszú ez a történet.

De lehet, hogy leszedek pár képet a netrôl, felnagyítom, kiprintelem, aztán az anyu valahogy átmásolja. (Borzasztóan "értek" ám a kézimunkához, általában nem vagyok egyhelyben ülôs fajta, ha végzek a munkámmal, szaladok ezerfelé inkább...)

Megnézem a képtáraitokat, köszi a tippet.
Előzmény: csipkerozsi (227)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.04.16 0 0 277

Icus mutatsz majd képet a gáláról? és persze az unokádról?

Olyan szép, aki tud táncolni!

Ruhaszárító kötél? haha! mintha Nusát hallanám...

Találsz még valami izgalmasabbat is a zsinor mellé, hisz annyi szép kézimunka fajta van.

Előzmény: eicu (274)
barta maca Creative Commons License 2009.04.16 0 0 276

Csipkerozsi !

Köszönöm kedves szavaidat, invitálásodat.  Jövök ha tudok időt szakítani. Nagyon jó benneteket olvasni, a csodákat nézegetni. Amint a bemutatkozomban irtam, még dolgozom, most van kettő pici unokám ott is elkell a segítség. De azért gyakran jövök hozzátok. Magdussal, Nusával, és Marinoval magánban már leveleztem.

Mit ne monjak Marino olyan kedvesen invitált, hogy nem tudtam ellenállni. Jöttem közétek, természetesen ha befogadtok ????

Bemutakozásnak küldök egy képet. Ez a kedvenc párnám!!!!

És aki nem ismeri, közeli természet: http://kki-darany.hu

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.04.16 0 0 275
:-))
Előzmény: eicu (274)
eicu Creative Commons License 2009.04.16 0 0 274

Szia mindenkinek!

Addig-addig találgattam, hogy mit kezdjek magammal, hogy ujra elkezdtem zsinort horgolni. Zsinor már lesz a biztos, ha nem másnak akkor ruhaszárító kötélnek még jó lehet.

Megpróbálom újra, nem kapkodva, lassan, lépésről lépésre. Lehet, hogy kitart egy jó darabig, de mellé még kell valami mert ezt el fogom unni.

Most egy kicsit elfoglaltabb vagyok családi ügyben mert az kis unokám táncolni jár én szokta vinni próbára. És szombaton lesz a nagy gála a művelődési központban és nagyon nagy lázban vagyunk.

Imád táncolni és fellépést is nagyon várja. 

Kellemes estét mindenkinek.

Törölt nick Creative Commons License 2009.04.16 0 0 273

Hát ha ilyen biztos vagy benne akkor nem vitatkozom:-)))

Előzmény: csipkerozsi (272)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.04.16 0 0 272

Szia Párducka!

Remélem Magdust is felderíti...én jót mulattam a képes beszámolódon:)))

Üde színfoltja vagy a topiknak:))

Aranyos a fácán, ahogy iszkol...

További jó vadászatot!

 

Marino igen, van mit Tőled tanulni:))

Előzmény: fpárduc (267)
fpárduc Creative Commons License 2009.04.16 0 0 271
Ezt a képet pedig Magdinak küldöm, hogy a sok sok sárgától legyen jó kedve!!! :)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.04.16 0 0 270

Borcsimama olyan jó, hogy egyre többen vagyunk:))

Köszi a linket, mindeniket.

Nem tudom, vetted-e észre, hogy a 100. és 200. hsz is a Tied volt? Gratula!

Egész nap pogit nassoltam, annyira jó!

 

Marika én is gondolok Rád:))

 

Erzsike javulsz már?

 

Előzmény: borcsimama (250)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.16 0 0 269

Már készítettem olyat is. Nagy sikere lett:-))

(csak átvariáltam a receptet a kenyérsütőgéphez)

Előzmény: Mordek (265)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.16 0 0 268
Tőlem tanulni?? Biztos vagy te ebben?? :-)))  (inkább fordítva igaz szerinztem)
Előzmény: csipkerozsi (266)
fpárduc Creative Commons License 2009.04.16 0 0 267
Szervusztok!
Szép napot mindenkinek!
Ma élménydús napon vagyok túl.
Először kimentem a vetéshez, és mit találtam?
Egy fácán rohant el előlem, de nem volt elég gyors! Sikerült levadásznom nektek:











Aztán elkezdtem követni, és nem bírta idegekkel, és szárnyra kapott... :)))


A tábla mellett volt egy víznyomásos terület, ahol ha több eső esik mindig van víz (most nagy a szárazság... ) No ott találtam kákát! És nincs rajta csomó!!! :))))





Rucát nem találtam, de egy békát igen! Megfogtam, melengettem egy kicsit, a munkatársam csak fújolt, pedig meglett férfiember... Csak annyit tett hozzá, Te nagyon szereted az állatokat... :))) És milyen igaza van!







Délután megnéztem a repcéket:


És már a méhek dolgoznak benne rendesen!!! :)))) annyira döngenek, hogy alig mertem bemenni a repce közé...
Aztán a táblától nem messze meg is találtam a kaptárakat... Jó sokan vannak... :)))



csipkerozsi Creative Commons License 2009.04.16 0 0 266

Jaj, bocsi...

Amint leírtam, hogy lányok, azonnal tudtam, hogy valami nem stimmel, most szeretném jóvá tenni...

Megbocsátasz?

Szeretném, ha itt is jól éreznéd magad.

Sokoldalú, színes egyéniség vagy, sokat tanulhatunk Tőled:)))

Gyönyörű kalácsokat sütsz, gratulálok!

Előzmény: Törölt nick (257)
Mordek Creative Commons License 2009.04.16 0 0 265
Köszönöm Borcsimama az infót, majd lehet, hogy arra is elnézünk. Eddig Kerepes és környékén nézelődtünk. Igazából olyat szeretnénk, ami közel van a természethez és aránylag nagy a telek (300 négyszögöl).

Marino!
Buktával próbálkoztál már? Szerintem neked az sem okozna gondot!
Előzmény: borcsimama (261)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.16 0 0 264

 

Hoztam egy kevés nosztalgikus képet a Boldog Békeidőkből(1896octóber)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!