Keresés

Részletes keresés

gradisca Creative Commons License 2006.06.29 0 0 1598

Úgy tervezzük, hogy Lisszabonban töltünk 5 napot, autót bérelünk és irány dél (amire még kb 5-6 napunk marad). Lagos és Faro környékét is szeretnénk megnézni mindenképpen.

A tippek nagyon jól jönnének, akár szállásra vonatkozóan, vagy hogy hová érdemes még elmenni a környéken.

 

Előzmény: kölni (1594)
mela111 Creative Commons License 2006.06.29 0 0 1597
Sziasztok! megnéztem a szállást pár hozzászólással lejjebb, hát nagyon jónak tűnik és nem is drága. :-) Szeretnék tanácsot kérni tapasztalt Portugália ismerőktől, hogy 2 hét alatt merre érdemes menni. (Szeptember közepén indulunk, és gondoltam Lisszabonba repülünk.) Lisszabonban hány napot érdemes eltölteni? Szeretjük a hegyeket is, túrázni, a városnézést, és azért 1-2 nap relaxálást is tervezünk délen az óceánparton. Van-e tippetek autóbérlésre? Hú, jó sokat kérdeztem, várom a válaszokat. Köszönettel, Mela
Lisboa sky Creative Commons License 2006.06.28 0 0 1596

Köszi a címet. Már két órája nézem a különböző repülőjegyes oldalakat és a malév ami a legolcsóbban megúszható eddig 50 plusz illetékek!

Ha találok valami jobbat megírom!
Előzmény: kölni (1588)
Lisboa sky Creative Commons License 2006.06.28 0 0 1595

Köszi a címet. Már két órája nézem a különböző repülőjegyes oldalakat és a malév ami a legolcsóbban megúszható eddig 50 plusz illetékek!

Ha találok valami jobbat megírom!
Előzmény: Lisboa sky (1586)
kölni Creative Commons License 2006.06.28 0 0 1594

Sok helyen találsz panziót a városban. Nem hiszem, hogy mind ki van adva. Ha van idöd, összehasonlíthatod az árakat, megéri.

Ha Lisszabonntól délre kóborognátok, talán tudok egy-két tippet adni. Meddig mennétek? Lagosig? 

Előzmény: gradisca (1593)
gradisca Creative Commons License 2006.06.28 0 0 1593

laranjeiras, öreganyu!

köszi a tippeket, nekiállok keresgélni, hogy legalább Lisszabonban legyen egy fix támaszpont.

Úgy hallottam h nem nehéz szállást találni, sztetek mennyire reális h utcán leszólítva vkit találunk helyet?Lisszabon után dél felé mennénk

kölni Creative Commons License 2006.06.27 0 0 1592
Nem akarlak megijeszteni, de Lisszabon 35 - 40 fokos höségben bizony nem egy leányálom. Mivel a kánikula máról-holnapra beköszönthet inkább azt javasolnám, hogy gondoljatok ki magatoknak valami alternatív programot. Sintra pld. csak néhány kilóméterre van a fövárostól, de sokkal enyhébb és párásabb ott az idö, söt látnivaló is van. Nem is csoda az, hogy a portugál királyok nyaranta mindíg oda menekültek a forróság elöl.  
Előzmény: lisboabautazó (1590)
linha Creative Commons License 2006.06.27 0 0 1591

Ez így igaz. Én sem nagyon bírom a höséget, ezért élvezem is itt a nyarat, mert amikor arra bentebb ( Évora, Béja ) akár 37-38 fok van, itt akkor sem több 32-nél, ez mondjuk a csúcs nyáron. Tényleg "hüt" az óceán, de a szél is belejátszik, ami ritkán kellemetlenül erös - bár az is elöfordul, hogy úgy fújja a homokot a strandon, hogy millió tüszúrást érez az ember a börén, repülnek a napernyök, stb. Dehát van itt a közelben rengeteg más tennivaló, mint a strandolás.

Most egyébként már 4-5 napja csak max. 25 fok van, egész július 6-ig s talán tovább is még ezt ígérik, 26-27 fokot és napsütést, ez nekem az ideális idöjárás.

Előzmény: lisboabautazó (1590)
lisboabautazó Creative Commons License 2006.06.27 0 0 1590

Sziasztok!

 

Lenne a Lisszabonban élőkhöz egy kérdésem (vagy aki tudja a választ):

 

Tényleg jól látom, hogy az átlagos hőmérséklet 23-25 celsius? Ez normális? Lisszabon és környékére utaznánk, de egyik meghatározó szempont a hőmérséklet (nem bírjuk a meleget). Azt hallottam, az óceán miatt ott enyhébb a hőmérséklet...

öreganyu Creative Commons License 2006.06.26 0 0 1589

Sziasztok:)

Linha kösz az infot:)

Gradisca, mi itt laktunk: www.residencialflorescente.com, nézz be ide, a belváros közepén van, 2 ágyas, klímás szoba 50 €/éj reggelivel. Jó utat!

kölni Creative Commons License 2006.06.25 0 0 1588
Pillanatnyilag a legolcsóbb a TAP közvetlen budapesti járata. Nézz be a www.tap.pt oldalra.
Előzmény: Lisboa sky (1586)
linha Creative Commons License 2006.06.25 0 0 1587

Mivel Madeira Portugália része, ott is ugyanazok a szabályok érvényesek, mint a kontinensen, ezekkel kapcsolatban itt a fórumban is olvashatsz.

Egyébként a szigetröl annyit tudok, hogy az ország egyik legjobban "menö" része, Lisszabon és Algarve mellett, ami természetesen a turizmusnak tudható be. Azonkívül nagyon szép hely és kellemes a klímája.

Előzmény: AsztalosB (1585)
Lisboa sky Creative Commons License 2006.06.25 0 0 1586
Sziasztok!

Augasztusba szeretnék menni Lisszabonba.
Arra már rájöttem, hogy nincs közvetlen járat fapados légitársasággal.
Tudtok nem segíteni melyin légitársaságot lenne érdemes igénybe venni?

AsztalosB Creative Commons License 2006.06.25 0 0 1585

Sziasztok!

 

Egyelőre csak tapogatózunk... szeretnénk Madeirára menni dolgozni, persze csak miután a nyelvismeret is meg lesz.

Tudtok fontos infokat erről (munkalehetőség, feltételek, szabályok...), esetleg van némi tapasztalatotok??

 

Előre is köszönöm!

 

nagype Creative Commons License 2006.06.23 0 0 1584
Helló!

Ha van valakinek stoppos tapasztalata, illetve sztorija vagy csak hallott valamit ilyesmiről Portugáliában, az kérem ossza meg velem!
Köszi
laranjeiras Creative Commons License 2006.06.23 0 0 1583

Nem tudom mennyire jók ezek a helyek, nem próbáltam, csak találtam, de itt egy link:

http://www.lonelyplanetexchange.com/accoms/s.php?Country=Portugal&City=Lisbon

 

(Van, ahol több napot kell eltölteni a megadott árhoz.)

Előzmény: gradisca (1582)
gradisca Creative Commons License 2006.06.23 0 0 1582

Sziasztok,

 

kevesebb, mint 2 hét múlva utazunk Portugáliába. Olcsó (4-5-6 ezer/fő/éj) szállást keresünk Lisszabonban és Portóban. Előre is nagyon köszi a segítségért!

üdv mindenkinek:-)

 

TTR Creative Commons License 2006.06.21 0 0 1581

Tényleg mehetsz taxival is, én a Sana Lisboa szállótótól ami a Marquese de Plombal térnél van (lehet, hogy nem így írják) 6,5 E -ért mentem ki a reptérre, szerintem olcsóbb mint nálunk. Ha a portugál légitársasággal mész, akkor a 91-es busz a beszállókártyád felmutatására ingyen visz el a reptérről, és a legtöbb nagyobb szállodát érinti. Egyébként remek a tömegközekedés, könnyű tájékozódni mert sok buszmegállóban van városi közlekedési térkép, és más nyugati nagyvárosokhoz képest még olcsó is, egy 4 napos teljeskörű bérlet 13E volt. A busznak és a villamosnak inteni kell hogy megálljon.

Előzmény: sweetwater (1578)
kölni Creative Commons License 2006.06.21 0 0 1580
  Mehetsz taxival is, mert hála Istennek nem olyan simlisek, mint a magyarok.

Itt van a repülötéri buszok menetrendje:

 

Using Carris buses
Listed below are the bus route numbers with the respective names of their ‘end of the line’ terminals. The airport stop is located mid-journey for these routes.
N.º 5 - Estação do Oriente / Aeroporto / Areeiro – Operates only Monday to Friday
N.º 22 - Portela / Aeroporto / Marquês de Pombal – Operates every day
N.º 44 - Moscavide / Aeroporto / Cais do Sodré - Operates every day
N.º 45 - Prior Velho / Aeroporto / Cais do Sodré - Operates every day
N.º 83 - Portela / Aeroporto / Amoreiras - Operates only Monday to Friday

The ticket may be purchased from the driver as you board the bus.
Ticket: 1.20€
Source: Carris


Using the Aerobus service
Operating daily, buses on the nº 91 route, called the Aerobus CARRIS, make the run between the Lisbon Airport and the city centre. Service begins at 07:45am and ends at 08:15pm. Buses pass every 20 minutes.

The ticket may be purchased from the driver as you board the bus.
Ticket: 1.20€
Ticket for all-day travel: 3.10€
TAP Voucher (good for 1 day): 2.00€
For more information, call: (+351) 213 613 054  
Source: Carris


Airport Shuttle Bus (from Cascais/Estoril)
The company ScottUrb provides transport to the airport from the Estoril and Cascais area. Buses operate every day and leave every hour from 07:00am to 10:30pm.
The ticket purchased as you enter the bus is good for one day of travel. Transport of your luggage is free of charge.
Ticket: 8.50 €.
For more information, call: (+351) 214 699 100
Source: Scotturb

 




 

Előzmény: sweetwater (1578)
quilla Creative Commons License 2006.06.21 0 0 1579
A Liszaboni repter benn van a varosban. Kesz eletveszely, de igy van :o) Szal a varosi tomegkozlekedes tobbszorosen is erinti, nem kulso teruletre fogtok megerkezni.
Előzmény: sweetwater (1578)
sweetwater Creative Commons License 2006.06.21 0 0 1578
Kösz az infot, lefoglaltam a repjegyeket. Lisszabonban van valamilyen tömegközlekedés a reptér és a ,,belváros" között?
Előzmény: linha (1577)
linha Creative Commons License 2006.06.20 0 0 1577
A "hetes esö"-töl ne tarts, másfél éves tapasztalatom szerint itt olyan nincs, pontosabban van napokig tartó esös idö, de akkor is biztos, hogy minden nap kisüt a nap. És hogy 10-12 napig tartana az esös idö, azt végképp nem hiszem.
Előzmény: sweetwater (1576)
sweetwater Creative Commons License 2006.06.20 0 0 1576
Kicsit visszahoztad  bennem a reményt az október közepe-vége iránt, mert most már bevallhatom, ,,városnéző kult-túra" lenne a célunk. Sajnos idővel olyannyira rosszul állunk, hogy csak nagyon-nagyon erőltetve tudnánk júliusban menni. Csak egy dologtól tartok, nevezetesen az itthon már jól ismert hetes eső, ami teljesen taccsra tenné az egész utat. Pedig szemérmetlenül szép, csodálatos célokat láttam. 10-12 napban gondolkodom, talán ennyi idő elég lehet nagy vonalakban a főbb látnivalókra.
Előzmény: quilla (1575)
quilla Creative Commons License 2006.06.19 0 0 1575
Hat amennyiben tenyleg tengerpartra keszulsz es nem varosnezo kult-turara, akkor szeptember, az itt meg a nyarhoz tartozik idojaras szempontjabol. Jo esellyel... de ha kult-tura a cel, akkor hajra az oktober vege, szepseges venasszonyok nyarat lehet olyankor kifogni es varosnezeshez nem is kell 30 fok arnyekban.
Előzmény: sweetwater (1574)
sweetwater Creative Commons License 2006.06.19 0 0 1574

Thx a gyors választ, lehet hogy szeptemberrel kellene próbálkoznunk!?

Előzmény: sweetwater (1572)
quilla Creative Commons License 2006.06.19 0 0 1573
Ha a tengerpartra keszulsz strandolni, akkor inkabb ne gyere :) Amugy magyar ertelemben vett hideg nincsen (minuszokrol beszelek) csak extremebb helyeken, amugy plusz fokokkal kell szamolni. Lehet full esos es vigasztalan idojaras de ki lehet fogni teljesen napos (es ettol meleg) idoszakot is. Szalastol is fugg, de kalkulalni kell, hogy itt nem annyira divatos a futes, vagyis a szallashelyen lehet akar fogvacogtato hideg is. De osszessegeben nezve enyhebb joval olyankor errefele mint Mo-on.
Előzmény: sweetwater (1572)
sweetwater Creative Commons License 2006.06.19 0 0 1572

Sziasztok!

 

Tud valaki arra válaszolni, hogy október végén, november elején milyen idő szokott lenni Portugáliában? Érdemes még ilyenkor útra kelni?

köszi

Törölt nick Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1571

Fáradtan ,de megérkeztünk.

Egyvalamit nem értek.

Mi a frászért lehet nyíltan kínálgatni az utcán hasist, meg füvet Lisszabonban?

Öltönyös öregtől fiatal félvérig mindenki leszólított és mutotgatta a portékáját.

Egyébként minden jó volt ,csak fáradt vagyok.:)

Skywalker. Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1570

Sziasztok!

 

Nászutat tervezünk.

Portugália az egyik célpont.

Szeptemberben indulnánk, és 8-9 napig szeretnénk maradni.

 

Lisszabon-t mindenképpen szeretnénk látni, ezért valami déli üdülőváros jó lehetnek. Pl. Algarve.

 

Az utazási irodák által kínált lehetőségek elég drágák... Érdemes magamnak foglalni a neten apartman-t, vagy esetleg bízzak egy last minute-ban, vagy milyen olcsóbb megoldások léteznek?

nagype Creative Commons License 2006.06.17 0 0 1569
Attól nem félek hogy nem vesznek fel,valaki mindig fel vesz,csak meg kell várni! :-)
Tavaly Beneluxot jártam meg végig stoppal, és csak pozitív élményem van róla!
Igaz hogy ez messzebb van és melegebb is van,de majd csak odaérek! Időm van!
Természetesen nem egyedül megyek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!