Keresés

Részletes keresés

Vaskalap kartárs Creative Commons License 2001.01.25 0 0 284
Tavaly Pünkösdkor jártam a Gerecsében. Nagymező-pusztán aludtunk egy faházban. A bélyegzők mindenhol megvoltak, de Péliföldszentkeresztnél a gumi le volt tépve a bélyegzőről, de a műanyagba bele volt karcolva egy-két betű; hát azt nyomtuk a füzetbe. A többi helyen az igénytelen vasbélyegzők voltak.
Péliföldszentkereszt és Nagymező pta. között egy hosszú részen kerítés mellett kell menni, ahol jó szúrós bokrok nőttek. Egyébként jól járható az út és a jelzés is megfelelő.
Ja, majdnem elfelejtettem: Szársomlyón nincs bélyegző.
Előzmény: felazso (283)
felazso Creative Commons License 2001.01.25 0 0 283
Jó reggel(i)t!

A Gerecse-felé járt valaki az utóbbi idoben? milyenek arrafelé a (bélyegzo/szállás/út) viszonyok?

FLZs

kvte Creative Commons License 2001.01.24 0 0 282
Kissé fáradok, az új lapokra a tartalomjegyzéken a

Vésztő - Gádoros
1999 tele, 2000 tavasza
1-2-3-4-5

szakaszból vezetnek linkek.

1. lap
2. lap
3. lap
4. lap
5. lap

Jó szórakozást!

Sajnos semelyik képen sincsenek hegyek, de ez meg az Alf.Kék elve ;-)

Előzmény: kvte (281)
kvte Creative Commons License 2001.01.24 0 0 281
Mellékvágány:

Most készültem el az Alföldi Kéktúra már bejárt, de el nem készült képeivel.
Vésztő - Dévaványa - Mezőtúr - Szarvas - Gádoros, 5 túranap 47 képben.

http://www.c3.hu/~kvte/alfoldikektura

Ezen felül 3 kép előzetesnek a még hiányzó Berettyóújfalu - Vésztő szakaszról, amelyet valamikor tavasszal tervezünk bejárni.

http://www.c3.hu/~kvte/alfoldikektura/k601.htm

V. Zsolt, KVTE

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.24 0 0 280
3 piros pont! Egyéb észrevétel? A lánytól eltekintve szívesen visszamennél? Milyen volt a szállás, a kaja, a kiszolgálás?
Előzmény: V42 515 (279)
V42 515 Creative Commons License 2001.01.24 0 0 279
97 nyarán voltam ott, egy nagyon csinos pincér lány - a tulaj lánya - szolgálta fel a kaját... :-))
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (278)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.24 0 0 278
Ha van valakinek tapasztalata a kemencei Kőrózsa panzióról, kérem, írja meg!
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2001.01.24 0 0 277
Az elvi ok, amiért nem túrázom az Alföldön az, hogy sík. Én pedig szeretem a domborzatot.

Nekem könnyebb volt vasutasigazolványhoz jutnom. Vinnem kellett egy 4x4-es fényképet...
Éjszaka teherkocsin utaztál? Miért nem vezérálláson? Ott még a szél sem fúj, mint egy teherkocsin.
Ha érdekel a vasút, nézz át a vasútmániás topicba!

Előzmény: lord (274)
Vérfarkas Creative Commons License 2001.01.24 0 0 276
Üdv minden lelkes kéktúrázónak!

Kár hogy csak most találtam rá erre a fórumra, mert igen sok hasznos információt tartalmaz.
Nekem is megvan a baráti köröm akikkel túrázgatunk illetve kéktúrázgatunk. Most 391 km-nél tartunk, megvan a Sümeg-Zirc és Dorog-Visegrád közötti szakasz. Ez lesz a 3. év mióta belevágtunk. Nyáron általában 1 hetes sátras (vadkempinges) túrákra megyünk ezt hétvégi rövidebb tavaszi, őszi, téli szakaszokkal egeszítjük ki. Alkalmi sátorhelyek megtalálása eddig nem jelentett problémát ellenben rengeteg kalanddal járt.

most ennyi
udv
vf.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.23 0 0 275
Nincs benne fénykép? És fiúknak is olyan könnyű hozzájutni?
Előzmény: lord (274)
lord Creative Commons License 2001.01.23 0 0 274
Vaskalap kartárs
Elvi okok? Mik azok?

Más: és azt tudtátok milyen könnyű vasutas igazolványhoz jutni egy felesért? És hogy az milyen jól jön, ha fel akarsz jutni az éjszakai tehervagonokra?

Előzmény: Vaskalap kartárs (264)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2001.01.19 0 0 273
Nem csak pályaudvarokon, hanem néha kisebb állomásokon is. Bővebbet az MTSZ által kiadott "Természetbarát szálláshelyek" c. kiadványból tudhatsz meg. Vasutasnak általában 3-500, civileknek 500-1000 Ft körül mozog éjszakánként.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (271)
kvte Creative Commons License 2001.01.19 0 0 272
Junius kornyeken a Cartographia megjelenteti a kektura atlaszat. Az elso
kotet a Nagy-Milic - Budapest szakaszt abrazolja, hasonloan a Borzsony,
Pilis turistaatlaszokhoz. Terkepek + leirasok. A bejaras allitolag mar
megvolt, most az egyeb szerkesztesi feladatokat vegzik.

Hamarosan egyebkent kiadjak a Matra atlasz kibovitett verziojat is,
megnovelt tartalommal.

------------ Vidovenyecz Zsolt ------------
Körösök Völgye Turista Egyesület - Békéscsaba
http://www.c3.hu/~kvte kvte@c3.hu

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.19 0 0 271
Tapasztalatod igen tiszteletre méltó. De mi az a vasúti szállás? A pályaudvarokon van szálláslehetőség? És ha igen, akkor civileknek is?
Előzmény: Vaskalap kartárs (269)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.19 0 0 270
Alapértelmezésben kettő, két átdolgozott éjszaka után ettől nem szabad, de lehet eltérni. :-)

Macibb

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (268)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2001.01.19 0 0 269
Hogyan szervezem a túrákat?
Egykori gimnáziumi osztálytársammal 15 éve túrázunk. Ő kigondolja hova menjünk, én pedig szállást szerzek, közlekedési kapcsolatokat kutatok.
Több napos túrák esetén általában egy bázist jelölünk ki, ha vándortúra, akkor sajnos többet kell. Ennek az az előnye, hogy nem kell minden nap nagy hátizsákkal nyomulni és naponta adminisztrálni, szálláspapírokat töltögetni. A bázis általában vasúti szállás, ami köztudottan olcsó és jó. Közlekedési kapcsolatai kiválóak, így a terepre érkezés sokkal hamarabb megvalósul, mintha naponta kéne Pestről leutazni. A terepről szállásra utazás is egyszerű, így jut idő meleg ételre egy étteremben, sörözni, regenerálódni stb. Ehhez persze az kell, hogy az ember megfelelően otthonosan mozogjon a közlekedési társaságok menetrendjeinek kezelésében.
Az OKT Nagy-Milic Dobogókő szakaszát egy levegővel tettem meg 1988-ban, egy hónap alatt, sátorral. Ez a Szent István Turista Vándorlás évfordulója alkalmából tette meg két nagyobb csapat, egyszerre indulva Írottkőről és Nagy-Milicről. Én a keleti csoportban nyomultam. Az utat egy csomagszállító teherautó kísérte, úgyhogy hátizsákot sem kellett cipelni. A maradék szakaszt 12 év alatt teljesítettem, 1-2 napos bontásban.
A Dél-dunántúli Kéket kétszer jártam be. 1989—ben az előző évi csapattal avattuk az utat (szintén egy hónap + teherautó), de jelvény és igazolófüzet ekkor még nem volt, csak a régi kéké Szekszárd-Kaposvár között. 1991-ben és ’92-ben kétszer két hét alatt ismét bejártam, a szokások csapattal és szállítással. Azaz, nem teljesen, mert egy szakmai gyakorlat miatt ’91-ben öt nap kimaradt. Ezt 2000. májusában pótoltam, immár hátizsákkal, négy nap alatt.
Előzmény: felazso (265)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.01.18 0 0 268
Akkor most hány b?
Előzmény: Törölt nick (267)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.18 0 0 267
Két gyakori táv, ahova járok rendszeresen autóval: Budapest-Szombathely és Budapest-Debrecen. Érdemes összehasonlítani - azonos távolság és egy "kicsit" más érzés.

Macib

Előzmény: larzen (266)
larzen Creative Commons License 2001.01.18 0 0 266
Ehehe. :)
Alapjában ritkán járok az Alföldön, viszont tavaly céges úton ezer km-t tettem az autóba arrafele három nap alatt. Az első ami feltűnt, hogy a táj mindenhol ugyanolyan.
Persze ez magánvélemény, de szerintem nekem sem lesz soha AK-m.
Előzmény: Vaskalap kartárs (264)
felazso Creative Commons License 2001.01.18 0 0 265
Neked a szállásokkal nem voltak zurök vagy 1 napos részletekben "nyomtad" le?

FLZs

Előzmény: Vaskalap kartárs (264)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2001.01.18 0 0 264
Az Alföldi Kéket nem. Azt nem is tervezem. Alföldön elvi okokból nem túrázom. Esetleg majd két keréken, később.
Megvan viszont a Cserehát turistája és az Olajos körút is. Februárban fogok nekiugrani a Dél-dunántúli pirosnak.
Előzmény: felazso (263)
felazso Creative Commons License 2001.01.18 0 0 263
T. kartárs!

Te már minden hosszabb távú túrát bejártál?

FeLaZso

Előzmény: Vaskalap kartárs (259)
larzen Creative Commons License 2001.01.18 0 0 262
Ott a pont. :)
Előzmény: Törölt nick (260)
kvte Creative Commons License 2001.01.17 0 0 261
Üdv,

Újjabb bővítés az Alföldi Kéktúrás lapomon:

- a már bejárt, de eddig hiányzó 3 békés megyei túranap naplója ITT, + a 2 követő lap,
- a megyei kéktúra jelvények és az igazolófüzetek címlapja, plusz ízelítő a belső tartalomból az Alföldi Kék címlapon itt.

V. Zsolt

Törölt nick Creative Commons License 2001.01.17 0 0 260
Pl. azt, hogy vicE a versa, még ha Vica szolgál is ki a kocsmában :-)

Macibb

Előzmény: larzen (258)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2001.01.17 0 0 259
A Balatonfelvidéki Kéktúra ellenőrző pontjain például nincs külön bélyegző. Bármilyen megfelel, mégis szépen meg lehet ismerni a környéket. A Kohász kéken viszont van, de csak Istenmezején találtuk meg a kocsmában. Hámornál és Ómassa őskohónál a bezárt múzeumban volt, Szentléleken mást adtak. Vállós-tanyán nem találtunk semmit, egyéb helyen meg boltban, vasútállomáson bélyegeztünk és mondhatom elég hiteles képet kaptunk a környék természeti és társadalmi-gazdasági állapotáról.
Előzmény: larzen (258)
larzen Creative Commons License 2001.01.17 0 0 258
Az, hogy nem adják meg a bélyegzők pontos helyét, szerintem nem azért van, mert olyan gyakran változik, hogy nem tudják naprakészen tartani az internetes listát. Ez nevetséges. Inkább az, hogy menj el oda és keresd meg. Ez nem teljesítménytúra. Addig is szétnézel, megismered kicsit az adott helyet, és a sport mellett az OKT másik célja, az ország megismertetése.
Ellenérv: mit lehet tanulni abból, ha egy faluban az ember kocsmából közértbe, és vica versa szaladgál. :)
Előzmény: Vaskalap kartárs (257)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2001.01.17 0 0 257
Én bélyegző kereséssel nem szoktam sokat tökölni. Bemegyek az első olyan helyre, ahol kell valamilyen bélyegzőnek lennie. Ha ott a kéktúra bélyegző, külön öröm; ha nincs jó bármi más is. Az igazolásnál nincs jelentősége, csak szépészeti kérdés.
larzen Creative Commons License 2001.01.16 0 0 256
Bélyegzésként az MTSZ által kiadott bélyegzők lenyomata, továbbá vasútállomáson a MÁV bélyegzése - keletbélyegzővel ellátott körbélyegzője - szükséges. Megfelelő igazolás ezenkívül bármilyen vállalat, intézmény, helyi önkormányzat, iskola, kereskedés, felekezet, TSZ., művelődési otthon, bizottság, vagy magánvállalkozó bélyegzője, amelyen a helység neve szerepel.

http://www.fsz.bme.hu/mtsz/jelvszer/okt.htm

Egyébként az igazolófüzet elején is olvasható ez, valamint az MTSZ részéről ezt nekem mailben is megerősítették, amikor kifogásoltam, hogy a bélyegző nem ott van, ahol lennie kellene:

Kéktúra bélyegzőkkel kapcsolatban megjegyzem, ahogyan azt már sokszor megtettem, az OKT bélyegzők "pontos" helye tájékoztató jellegű. Önt is kérem, hogy ne csak ott keresse a bélyegzési lehetőséget, ahol az internetes oldalunkon az le van írva! Minden bélyegző megfelel, amely tartalmazza a település nevét. (Pálmai Vencel, MTSZ titkár)

Előzmény: felazso (254)
felazso Creative Commons License 2001.01.16 0 0 255
No, ez érdekes! Ha ez van érvényben és nem tartalmaz semmit a joxabály a 24 órán belüli tartózkodásról, akkor valóban lehetséges. Csak az a bibi - ezt más okból már kiderítettem - hogy nem minden erdo, ami annak látszik. Csak az az erdo, aminek a jogi státusa erdo. Másfelol meg nem igazán erdoben sátorozna az emberfia, hanem veszélytelenebb környezetben: szántóföld... stb.
De azért jó tudni, hogy nem pampoghatnak, ha álomra hajtjuk a fejünket ismeretlen földön!

FeLaZso

Előzmény: larzen (251)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!