Keresés

Részletes keresés

fintorgó Creative Commons License 2003.06.22 0 0 239
Megjelentek a kis zöld bogyók, de be kellett segíteni a természetnek. Egyik virágról a másikra átvittem a virágport, így sikerült a beporzás.
verdin Creative Commons License 2003.06.19 0 0 238
két darab golgotám levelein kicsi fehér, szabálytalan foltok láthatók, csak a levél színén. mi ez? állatot nem lehet látni. valami gomba? vagy természetes dolog?
fintorgó Creative Commons License 2003.06.18 0 0 237
Valószínüleg igen. Nekem edulisom van, már megint virágzik, naponta két virágot hoz, remélem nemsokára megjelennek a "zöld bogyók" is.
Néhány éve volt Qvadrangularis is és azon is lettek zöld bogyók, de sajnos nem tudta kinevelni. Pedig azt is megkóstoltam volna. :(
Előzmény: hokiralyno (236)
hokiralyno Creative Commons License 2003.06.17 0 0 236
Sziasztok
A ceruleám a virág elnyílása után nagy zöld bogyókat hozott. Ez termés lesz? Ehető?
fromme Creative Commons License 2003.06.13 0 0 235
Ne búsulj kenyeres!

Én is évekig bármit csináltam egy idő után nem maradt meg. Volt egy vagy két virágzási periódus, aztán huss, egyszercsak lett hirtelen halál meg egyebek.

Most van hat féle golgotám. Ebből négyféle rendszeresen hoz virágot (quadrangularis, lila caerulea, lila rojtos, lila nem rojtos rövid töviskoszorújú hátracsapott szoknyával), kettő ebben az évben nem akar még virágot hozni (a "hagyományos" caerulea, és a racemosa - igaz a racemosa tavaly még nem is volt).

Egyszóval, nem tudom most miért maradtak meg (négy egy napsütötte ablakban, kettő a kertben). Hetente egy kis Substrallal besegítek, nehogy éhen haljanak.

A víz iránti igényük is változatos, van amelyik 3-4 naponta igényelné a locsolást, van amelyiket el kellene nevezni szivacsnak, a másikat meg kacsának, ha nem lenne ez egy nagyon illetlen és rosszízű névadás.

Én is azt mondom - de csak csendben, hogy meg ne hallják, négy most is itt van a közelemben - lelke van a lelkemnek és időnként szeszélyes is, kicsit nőies a természete. De ezt csak vigasztalásként mondom, előbb-utóbb vagy ez vagy egy másik megemberli magát és ontani fogja a virágokat neked.
Énnekem most majdnem mindennap nap egy újabb szenzáció, ahogy egymás után hol az egyik, hol a másik, hol egyszerre több is kinyílik. De most már nem akarom a szívedet tovább fájdítani.

Szapora virágzást és sok örömet kívánok a golgotádban, ja a fajtáját nem is írtad.

Üdvözlettel

fromme

Előzmény: iricc (234)
iricc Creative Commons License 2003.06.11 0 0 234
a golgotanak lelke van... az enyem csak nyamvadozik, amikor meg megindult (na nem viragzasban, hanem hajtasban) pont akkor mentem szulni, eleg volt 5 nap tavollet, es megsertodott. most megint csak teng-leng... ilyenek ezek... de nem adom fel :-))))

iricc

lufikukac Creative Commons License 2003.06.09 0 0 233
Sziasztok!
Csatlakozom hozzátok én is.Eddig csak könyvekben gyönyörködhettem ebben a csodaszép növényben, de idén végre sikierült szereznem egyet.Azt hiszem a kék golgotát.(Igaz, tavaly is volt egy ami valamelyik hipermarketből került hozzám - valamelyik piros virágú lehetett volna, csak ezeknek a növényeknek a dobozán pontos botanikai név nem nagyon szokott szerepelni -, szorgalmasan növögetett, de virágot nem hozott, a teleltetése pedig nem sikerült.)
Már régebben megrendeltem egy kertész barátomtól ezt a bizonyos golgotát,ami ontja a virágokat illetve ez túlzás, minden napra jut egy, de ma három is virágzott egyszerre.Olyan szerencsés voltam, hogy az egyik virág kibomlást sikerült elcsípnem.Mint a filmeken!A fele már kinyílt, de a másik része még össze volt záródva, a következő pillanatban pedig szépen kibomlott az is.Ezt azért sikerült elcsípnem, mert oda szoktam állni néhény percre és gyönyörködöm benne.
A kertész barátot azért említettem ,mert míg ez a bizonyos növény megérkezett,arra bizony egy kicsit várni kellett, de én türelmetelen vagyok és az egyik barátomtól kértem pár hajtást dugványozára.Az egyiket vízbe raktam a többinél a szárdugványozással próbálkoztam. Ezeket egyszer hagytam kiszáradni és nem sikerültek. Viszont az, amelyiket vízbe raktam kb. egy hónap után elkezdett gyökerezni.Lassan átültetem földbe.
A magokról azt olvastam, hogy az így nevelt növénykék gyérebben virágoznak, de cáfoljatok meg ez csak a szakirodalom.Azt is olvastam, hogy akkor virágoznak gazdagon, ha egy kicsit szűk a cserepük.Én ezt a mostani növény kivételesen hagytam az eredei cserépben és van rajta virág és bimbó is.Azt hiszem egy kicsit hosszúra nyúlt ez az első hozzászólás. Bocs!
fintorgó Creative Commons License 2003.06.04 0 0 232
Szia dolcevita!

Nem vagyok ám ebben a témában szakértő, csak virágmániás. :)
Simán kiültettem a kertbe és termett. Nem figyeltem mi porozta be, de egyszercsak kis zöld bogyókat láttam rajta. Ezek szépen fejlődtek, mikor már szép szilvalilák voltak, illatuk is lett. Nagyságuk, mint egy jólmegtermett besztercei szilva, csak gömböcebbek. Megvágtam, nagyon finom maracuja volt. A szörp elbújhat messzire mellette! A magok sajnos léhák voltak, nem keltek ki.
Külön trágyát nem kapott, locsoltam a többi zöldséggel együtt. Most is azt teszem. Délelőtti-déli napot kap. Most éppen a hajtással van elfoglalva, nem virágzik.
Ha ki tudod ültetni, tedd meg! Ha nem, nagy cserepet neki és ne tápláld túlzottan!

Előzmény: Dolcevita (230)
verdin Creative Commons License 2003.06.04 0 0 231
a caeruleám egy gyümölcsöt növeszt magára!! meg lehet ezt enni? honnét lehet tudni, hogy érett?
Dolcevita Creative Commons License 2003.06.04 0 0 230
Kedves fintorgo!

Mesélj róla! Teleltetés? Minden virágbol termés lesz minden beavatkozas nelkul? Mennyi termés lehet? Virág szine? Tartás? Öntözés? Táp? Metszés? Szaporítás? Szóval minden, de minden érdekelne!

Kösz,
Attila

Előzmény: fintorgó (229)
fintorgó Creative Commons License 2003.06.03 0 0 229
Van az idén ismét egy Edulisom.
Naphoz szoktatás után kiültettem a kertbe. Most őrült ütemben elkezdett futni, apró bimbókkal teli a hajtás.

2 éve is így történt, sok kis maracuját ettünk róla. :))

Előzmény: Dolcevita (227)
variaga Creative Commons License 2003.06.02 0 0 228
Dolcevita, javaslom, h. fusd végig a topicot, és ha még van kérdésed tedd fel. Sajnos gyümölccsel nekem még nincs tapasztalatom, de virággal kapcs. szívesen segítek.
Előzmény: Dolcevita (227)
Dolcevita Creative Commons License 2003.06.02 0 0 227
Kedves Golgotaimadok es hozzaertok!

Birtokomba kerult egy Passiflora edulis (ha nem csalodom egy maracuja?).
Viszont szinte semmit sem tudok rola. Megosztanatok tudasotok velem? Igenyek? Van-e esely arra, hogy teremjen egyaltalan? Szoval minden tapasztalatra, infora vevo lennek!

udv,
Kramlik Attila

iricc Creative Commons License 2003.05.15 0 0 226
csatlakozom az elottem szolohoz :-)))
verdin Creative Commons License 2003.05.15 0 0 225
kedves Variaga,
előre is köszönjük!
Előzmény: variaga (224)
variaga Creative Commons License 2003.05.14 0 0 224
Az őszi metszés után bárkinek szívesen ... :-))
Előzmény: iricc (223)
iricc Creative Commons License 2003.05.14 0 0 223
variaga egy par csemeteert en is jelentkezhetnek?
variaga Creative Commons License 2003.05.14 0 0 222
Szia Verdin!

Megkaptam a mailedet, de a választ mindig visszadobja a rendszer. Biztosan nem bánod, ha itt válaszolok, a többiektől meg elnézést.

Szóval olvastam a hozzászólásodat az Indexen is, gondoltam is rá, h. írnék,
csakhogy pillanatnyilag nincs mit adnom. Ez merőben rendellenes
helyzet, ugyanis mindig tele vagyok dugványokkal, mert a metszés
után nincs szívem kidobni a hajtásokat. Az idén viszont - költözés után -
nem volt más választásom (csak a kidobás), sőt az állományt is haza kellett telepíteni
Édesanyámhoz. Ez a virágoknak jobb a kertes ház előnyei miatt, nekem
szomorúbb a 200 km miatt. Reményeim szerint viszont ősszel megint
metszek és lesz is hely dugványokat nevelgetni. Azt is lehet, hogy a
hajtásokat a kezedbe adom - hisz nekem mindegy hol cseperednek a
bébik. Ha ősszel írsz, egyeztethetünk, és amilyen fajtából akkor épp
nem lesz Neked, abból szívesen adok.

Üdvözlettel: Variaga

Előzmény: verdin (219)
fintorgó Creative Commons License 2003.05.12 0 0 221
Vettem a kertészetin egy edulist, szépen virágzik a rózsabokor félárnyékában, ahol szokja a napot. Nem szabad rögtön a tűző napra tenni, mert az üvegházban, ahol nevelték nem kapott közvetlen napot, árnyékolnak rá. Naponta uj virág, néha kettő is.
Nemsokára kiültetem, mert tőzegben van, nem megfelelő hosszú távon.
Előzmény: iricc (220)
iricc Creative Commons License 2003.05.12 0 0 220
szia
sajna nekem is csak egy van. a hetvegen elutaztunk, es bar nagyon belocsoltam, azert kicsit szaraz volt mar a foldje mire hazaertunk. az az egy kis bimbo meg teljesen elszaradt. vagy hetvegen nyilt ki, vagy ki sem nyilt... :-(((
remelem a taprudak meghozzak a kello hatast...
iricc
verdin Creative Commons License 2003.05.12 0 0 219
sziasztok!
imádom a golgotákat, éppen ezért szomorú, hogy csak kettő (bár csodaszép lila + 1 klasszikus fehér)
golgotám van. ezen szeretnék változtatni, mármint a mennyiségen. ha
netán felesleges golgoták sorakoznak nálatok, vagy túl sokat
dugványoztatok belőlük, vagy csak szívesen cserélnétek, én felajánlok
cserébe:
datolyapálmát (magról kelt, szép)
törpe szanszeviériát
pozsgásokat (kicsik, pl. sávosfű/haworthia + egyebek)
kaktuszokat (echinopsis, mammilaria prolifera, stb.)
gyompálmát
ismeretlen tarkalevelű földfelettihagymást
pileát (vagy mit)
fokföldi ibolyát (gyökereztetett, még kicsi)
citromnövendékeket
papayát (még csak 5 cm, nem biztos hogy megmarad)
ficus benjamina (kétféle: világoszöld + fehér szélű)
monsztérát
broméliát (bókoló billbergia)

egyszóval, ez egy csereajánlat, bár tudom, hogy a fentebb felsoroltak
egyike sem ér fel egy golgotával, de hátha...

iricc Creative Commons License 2003.05.09 0 0 218
sziasztok
en is orulok, h megtalaltam ezt az oldalt, evek ota nagy golgota rajongo vagyok, bar ugy erzem atok ul rajtam... de nem es nem csuggedek, kitartok a vegsokig :-)) eddig meg soha egy golgotamat sem sikerult viragzasra birnom.
a mostanit kb egy honapja vettem (kettot egesz pontosan, a hagyomanyos keket)
volt rajta egy csomo bimbo, de fogtak magukat es elszaradtak, mielott kinyiltak volna.
most egybe ultettem oket, kaptak szep bambuszletrat, az erkelyen udulnek, ahova delutan sut a nap. az a baj, h nem es nem akarnak beindulni. par levelet eldobaltak, es mintha lenne egy uj bimbo (vagy csak regi es nem vettem eszre eddig), de nem tudja eldonteni, h mit akar.
vegigolvasva a topicot ugy dontottem, h en mindent megtettem, ami jo neki, sot, kaptak viragzas-serkento taprudacskat is. no ez majd kiderul, hatasos lesz-e.
jo lenne, ha kicsit feleledne ez a topic :-))))
udv iricc
köD Creative Commons License 2003.05.09 0 0 217
Sziasztok!
A fórum hatására én is szert tettem egy golgota dugványra (caerulea) ami egy pár hónap után meg is indult. Az itteni írások alapján remélem megfelelően fogom tudni majd gondozni.
Tegnap viszont Gödöllőn jártam ahol megláttam, egy Vietnámi óriás golgotát, amit nem tudtam ott hagyni. A boltban sajnos nem tudták megmondani sem a latin nevét, sem azt, hogy hogyan kell gondozni. Ebben kérném a ti segítségeteket. Kérem, hogy aki ismeri ezt a növényt írja meg mennyi napfényt és vizet igényel, esetleg ehető -e a temése.
Köszönettel: köD
sajid Creative Commons License 2003.05.09 0 0 216
de jo hogy van ilyen oldal!nekem most kezdtett belendulni a viragom(egy kek golgota), egy virag par napja viragzott, ma pedig allitolag ketto is kinyilt.alig varom hogy hazaerjek:)es teli van bimboval.
viragos hetveget mindenkinek!
fromme Creative Commons License 2003.04.30 0 0 215
Tisztelt ubizz!

Jótett helyébe jót várj:

Az általad megadott címről a következő nagyon szép - szintén golgotás - honlapra lehet eljutni: http://www.passionflow.co.uk/.

Üdvözlettel

fromme

Előzmény: ubizz (203)
ubizz Creative Commons License 2003.04.27 0 0 214
Köszi! Még márciusban átolvastam a dolgozatot.
Ł8) zubi
Előzmény: fromme (208)
fromme Creative Commons License 2003.04.25 0 0 213
Nálam is nagyon követik az eseményeket.

Az EU-s népszavazás napján átérezve az ügy fontosságát egyszerre virágzott az p.quadrangularis (óriásvirágú piros) és a p.alato-caerulea (óriásvirágú lila).

Húsvétkor szintén mindkét golgota virágzott.

Az előbb számoltam meg a bimbóikat, most 26 található rajtuk.

fromme

Előzmény: jmoon (209)
hoffarta Creative Commons License 2003.04.24 0 0 212
De jóó nekeeed...
Irigyellek.
Előzmény: jmoon (209)
fenyo54 Creative Commons License 2003.04.23 0 0 211
TEljes szívemből irigyellek! További sok örömöt kívánok velük!
Előzmény: jmoon (209)
variaga Creative Commons License 2003.04.22 0 0 210
Gratulálok! :-)))
Előzmény: jmoon (209)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!