Keresés

Részletes keresés

allez zserzseli! Creative Commons License 2012.12.31 0 0 45410

a futótábort szervezhetnénk idén oda :)

én is már régóta szemezgetek arrafele valamivel. szóljatok, ha mentek :)

nagyon jó kedvcsinálók az írásaid, köszi és BUÉK!

Előzmény: ef zé (45409)
ef zé Creative Commons License 2012.12.31 0 0 45409

Van a skot ulramaraton sorozat, ami egy viszonylag uj kezdemenyezes. Most hogy mar nem eleg a nepnek a rovidebb tav. A jovo evi naptar meg nincsen kesz, de valoszinuleg ugyanezek a versenyek lesznek. http://www.zen31010.zen.co.uk/sums/#EVENTS

Nem mindegyik szintes, es nem mindegyik halad nyilvan erintetlen tajon keresztul van amelyik csak egy folyomedert kovet stb. A WHW 168km talan a legismertebb, amit Csabi mar megnyert, aztan van masik ket verseny ami a deli 85kilis fele a WHW-nek ez a Highland fling (szinten nem valami szintes, tavaly futottam de a Loch Lomond-ot koveti ami nagyon szep ) es az eszaki szakaszat pedig a Devil’ o the Highland takarja. Ez utobbi erdekesebb lehet mert, Fort Williamben van a vege ami egy viszonylag randa volt iparvaros, de az odaig tarto ut az mar megmutatja Skocia igazi arcat es Fort Williamban megszallva, onnan futva csodas dolgokat belehet jarni. A kicsit turistasabb Ben Nevis-tol kezdve a Mamores hegysegen keresztul akar a Ramsay round-ot is meglehet kiserelni J! Esetleg egy-egy szakaszat. Ez a kor osszegyujt eleg sok mindent, amit Central Highland-bol latni es aterezni erdemes.. http://www.ramsaysround.com/  Ez utobbit barmikor meglehet kiserelni szervezetlen keretek kozt, de azert megfeleloen felkeszulve J Nem hinnem, hogy csalodast okozna!

Aztan mindez meg csak Central Highlands… Ott vannak a Hebridak, Eszak Felfold, Cairngorms a lista vegtelen, de verseny nyilvan elvetve van csak, mert alig lakik ott valaki. Attol szep.. BUEK!

Előzmény: csanya. (45382)
Levi'D Creative Commons License 2012.12.31 0 0 45408

Petebland sports nagyon jo, sok fell-futót támogat. Megbízható, és külfödre is olcsón szállítanak. Ha most veszel két pár La Sportiva X-Country t akkor 100euro alatt megúszod postaköltséggel. Jó cipő, jó áron !

Előzmény: ef zé (45374)
norb29 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 45407

már nézelődtem ilyenirányban... de ami jó, az nagyon drága

Előzmény: barefootBushman (45406)
barefootBushman Creative Commons License 2012.12.30 0 0 45406

Egy ilyennel felszerelkezve kellene kövessen egy mäsik kemeny gyerek, s märis meglenne a jövö ev nyitofilmje. De "kenytelenek leszünk" magunk kimenni a fotelbol, a realitäsba, s a szep erdökbe.

Előzmény: norb29 (45402)
barefootBushman Creative Commons License 2012.12.30 0 0 45405

Jo kepek! Nemsemmi läp es sär van ott a kisebb völgyekben. A legjobban az öreg tetszik a kepeken a särga oroszlänos kendöben, de a lila läny is aranyos. Megint jo voltäl! Köszi, Üdv! BUEK

Előzmény: ef zé (45381)
norb29 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 45404

vérprofi :-)

 

Előzmény: csanya. (45403)
csanya. Creative Commons License 2012.12.30 0 0 45403

A Budai-hegység távoli csúcsai (BHTCS) - 11. rendezés

Tetszőleges sorrendben kell felkeresni 9 hegycsúcsot:

  • Meszes-hegy (381 m)
  • Ilona-lak (368 m)
  • Nagy-Kopasz (559 m)
  • Fekete-hegy (463 m) [Névtelen csúcs a Z+ és a katonasírok mellett, a Szarvas-árok fölött]
  • Remete-hegy pereme (370 m) [a kék jelzés mentén lévő kilátópont]
  • Kálvária-domb (388 m)
  • Alsó-Zsíros-hegy (424 m)
  • Nagy-Szénás (550 m) [Ellenőrzőpont lejjebb, a Turistaház-emlékfalnál!]
  • és egy meglepetés csúcs, amelynek helyét a rajtban hirdetjük ki.

Ráadás csúcs: Tarnai-pihenő (435 m) [A Nagy-Kopasztól délre.] Nem kötelező felkeresni, de érintéséért plusz egy óra szintidő jár.

Táv: kb. 35-40 km

Szint: kb.  1100-1300 m

A Budai-hegység még távolabbi csúcsai (BHMTCS) - 6. rendezés

Tetszőleges sorrendben kell felkeresni 13 hegycsúcsot:

  • Meszes-hegy (381 m)
  • Ilona-lak (368 m)
  • Nagy-Kopasz (559 m)
  • Fekete-hegy (463 m) [Névtelen csúcs a Z+ és a katonasírok mellett, a Szarvas-árok fölött]
  • Remete-hegy pereme (370 m) [a kék jelzés mentén lévő kilátópont]
  • Kálvária-domb (388 m)
  • Alsó-Zsíros-hegy (424 m)
  • Nagy-Szénás (550 m) [Ellenőrzőpont lejjebb, a Turistaház-emlékfalnál!]
  • Fazekas-hegy (281 m)
  • Homok-hegy (340 m)
  • Újlaki-hegy (448 m) [ÚJ!]
  • Kálvária-hegy (384 m)
  • és a meglepetés csúcs, amelynek helyét a rajtban hirdetjük ki.

Ráadás csúcs: Tarnai-pihenő (435 m) [A Nagy-Kopasztól délre.] Nem kötelező felkeresni, de érintéséért plusz egy óra szintidő jár.

Táv: kb. 45-50 km

Szint: kb.  1700-1900 m

Csak vérprofi futóknak ajánljuk, nagy gyakorlattal! A kis távon kívüli még távolabbi csúcsokon nincs se ember, se szolgáltatás, csak önkiszolgáló pecsétállomás.

Előzmény: norb29 (45402)
norb29 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 45402

Mik lesznek a tervezett csúcsok? lehet jövő héten valamelyik nap teszek arra egy karikát. Nappal.

Előzmény: csika_ (45400)
Elm Creative Commons License 2012.12.30 0 0 45401

Koszi, ezek szerint ez mar a hivatalos lesz. Tokeletes lesz, ha publikalva lesz, annyira nem surgos.

Előzmény: DonRazzino (45373)
csika_ Creative Commons License 2012.12.30 0 0 45400

A Meszes-hegyről rossz emlékeim vannak tavalyról ... több mint két órát töltöttünk a lábánál az biztos ... aztán fel, toronyiránt ... lefelé is egy külön sztori volt.

Előzmény: joesentme (45399)
joesentme Creative Commons License 2012.12.30 0 0 45399

A kilátás a Meszes hegyről és a Tarnai pihenőtől mindenért kompenzált. Köszi főnök.

Előzmény: csanya. (45393)
yoyo1 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 45398

Láttam Oli nektek  a tükör jég sem okozott problémát  , körbe gyorsabb a dózeron ,de  hosszabb  ;)

 

Az árokból felfelé mászva , érdemes ki menni a szikla szírtre ahová láttam kimentél te is , ..onnan még  fel kell mászni a következő szirthez, és onnan kezdődik  az ösvény, mivel hátra maradtam, sokan felmentek a kögörgeteges részen . Azért jó ez a túra,mer mindenki arra megy amerre akar, én továbbra is erre megyek :)

Köszönöm a lehetőséget én is ,jó volt seprűnek lenni :)

 

Kopi Zoli Creative Commons License 2012.12.30 0 0 45397

Dánke Shőn a gájdolásért, tényleg frankó volt, Yoyokának meg a finom süti tea kombóért, a többieknek a társaságért.

Így, hogy én estem seggre először és a végén még frissítőt is kellett kérjek igazán nem panaszkodhatok, hoztam a formán.

Nem baj, én merek álmodni, nem is egyet, mert jövő szombatig van még pár éccaka.

 

 

 

Előzmény: csanya. (45393)
olipapa Creative Commons License 2012.12.30 0 0 45396

no én azt a fekete hegyi mászást biztos kihagyom, inkább kerülök egy kicsit. Egyébként köszi a társaságot és a futást sporttársak! Nekem bő 4 óra lett, az elején, végén tempósabban.

Előzmény: csanya. (45393)
olipapa Creative Commons License 2012.12.30 0 0 45395

Balázs, hagyd már a szártaz tényeket! Csabi megmondta: Hagyjuk a józan realitásokat a civizilált világ béklyójának. Merj hinni és meglásd bekerülsz!

Előzmény: Balazito (45391)
olipapa Creative Commons License 2012.12.30 0 0 45394

Tehát te itt szórakoztál velünk! Kisérletegetsz kedvedre. Hát szép! Mi itt szentemberként hiszünk minden szavadban és erre tessék...

 

Előzmény: manbo (45385)
csanya. Creative Commons License 2012.12.30 0 0 45393

Frankó volt ez a rész BHTCS bejárás. Yoyoka mutatott egy új utat a Fekete-hegyre. Jó mászós...-) Z-U-Z is ott volt, drukkolok neki a 6 órához! Nem tudom mennyien voltunk, kb 20-22 fő.

[Martye] Creative Commons License 2012.12.30 0 0 45392

Engem meggyőztél. A jövőre való tekintettel regisztráltam az UTMB-re.

Előzmény: Balazito (45391)
Balazito Creative Commons License 2012.12.30 0 0 45391

Itthon valóban nincs, de külföldön... A szervezők tájékoztatása szerint az UTMB 130%-os, CCC 90%-os telítettségen áll, ez magasabb arány, mint a korábbi években. Sajnálattal állapítják meg, hogy a pontszám emelés nem váltotta be a reményeket. Ezt mi itt már nyáron elemeztük, de ők csak most jöttek rá. No comment...

Azt is sajnálattal közölték, hogy a sorsoláson hoppon maradottak nem tudnak a TDS-re korlátlan számban átjelentkezni, mert ott is magas a jelentkezők száma (de várhatóan sorsolásra nem kerül sor).

A tavalyi elutasítottak előjoguk miatt eleve csökkentik az új jelentkezők  számára rendelkezésre álló keretet, ezért becslésük szerint a sorsoláson résztvevők bekerülési esélye UTMB-n 30%, CCC-n 50%. További módosítás, hogy akit nem húznak ki idén az jövőre már nem indulhat automatikusan, hanem a jövő évi sorsoláson kétszeres szorzóval vesz majd részt. Tehát akinek van tavalyról hozott előjoga, az jól becsülje meg...Aki meg a közeljövőben indulna, az is fontlja meg a nevezést, mert már korántsem 1 vagy két éves időtávban lehet tervezni, hanem rossz esetben akár 3-ban.

Előzmény: norb29 (45339)
Snipper Creative Commons License 2012.12.29 0 0 45390

Király :)

Előzmény: csanya. (45389)
csanya. Creative Commons License 2012.12.29 0 0 45389

csanya. Creative Commons License 2012.12.29 0 0 45388

Bizony mondom!

norb29 Creative Commons License 2012.12.29 0 0 45387

Én egyszer nappal kipróbálom.. :-) még megiszom

1-2 pálinkát és hinni fogok az 5:30 ban is

Előzmény: csanya. (45386)
csanya. Creative Commons License 2012.12.29 0 0 45386

Hát én minden vagyok csak nem kishitű...de 7.15-ből nem lesz 6 órán belüli időm a jövőhéten. Ha minden klappol, nem lesz hó, nem lesz nagy eltévedés, akkor behúzom 6.30-6.45-re. Most így állok.

Előzmény: manbo (45385)
manbo Creative Commons License 2012.12.29 0 0 45385

Srácok, nyugi!

 

Eszem ágában sem volt menni a BHMTCS akármire.... (meg a Vulkánra sem)

Csak feldobtam egy jó témát, némi számmal, és lám működik is a topik...

 

De, sajna azt látom, mint mindig, hogy kishitűek vagytok magatokkal szemben.

Nem mertek álmodni és (ami a nagyobb baj) nem mertek hinni!

Nem hisztek magatokban és nem hisztek a képességeitekben.

Pedig ott van bennetek. Ott van a magyar terepfutásban. Ott van, csak ki kéne hozni....

Hagyjuk a józan realitásokat a civizilált világ béklyójának.

Gyerünk,rajta hát, merész, álomszerű, őrült számokat és terveket akarok látni....!

Ez visz majd előre mindjajunkat...!

Előzmény: csanya. (45379)
SzuMe Creative Commons License 2012.12.29 0 0 45384
Ma a Dombay-tó maratonon voltunk a 30-as távon, ami valójában 28 kili volt 1200 m szinttel. Nagyon jól szervezett túra volt. Laza edzésnek szántuk, sikerült is 3:45 alatt befejezni :) 5 éve nem futottam ennyit egyben...
Következő a Bartina maraton Szekszárd mellett jan. 19-én.
SzuMe Creative Commons License 2012.12.29 0 0 45383
Ez négyszer :)
Előzmény: csanya. (45382)
csanya. Creative Commons License 2012.12.29 0 0 45382

Kösz ez frankó volt! Van arra valami 100km körüli?

Előzmény: ef zé (45381)
ef zé Creative Commons License 2012.12.29 0 0 45381

Ujra Skociaban, meg oktobert ir a naptar. 26kili, kozel a varoshoz, szintes kis klasszikus verseny. Pentland Skyline Hill Race. Nem tudok eleget hivatkozni a skociai futobibliamra, Steve Fallon, Classic Hill Runs and Races in Scotland cimu konyvere. Itt bukkantam erre a futasra is. Edinburgh repulovel Londonbol 1 ora, normalis aron feljut az ember kanyarit belole egy hosszu hetveget. A Pentland hegyseg Edinburgh kertvarosabol magasodik a tengerszint fole. A helyi Borzsony fak nelkul. 4-500 meteres csucsok vonzzak az erdeklodo termeszetkedvelok tekintetet mar a repterrol. Scald Law 579m, Carnethy pedig 573m. A verseny egy 26kilis hullamvasut, a hegyseg osszes magasabb csucsat egy szep karikaba fuzi fel elvezetes gerincfutast, maszast nyujtva. "Rekord" letszamu a mezony: 267-en toporgunk a rajtnal a szokatlanul kellemes oktoberi napsutesben bar a csucsok felhobe burkolozva varakoznak, ami nemi aggodalomra ad okot. A kezdeti kertvarosi feeling csoppet sem lehetne tavolabb a valosagtol, hiszen ahogy elhagyjuk a sipalya! kornyeket es a meglehetosen alacsony felhohatarhoz emelkedunk, rogton valtozik a taj es hamisitatlan skot felvideki arcot mutat. A hatunk moge pillantva persze megvan meg a varos es kikotoje, de hamarosan atbukunk Caerketton csucsan es elfelejtjuk a hazak kozelseget.

Az angoloknal fell running a skotoknal hill running, ugyanazt takarja mindketto: Minimalis ellatas, lelkes szervezok es meglelkesebb szikar amatorok. A termeszet es az ember szoros, egyszeru, de szivetmelengeto kapcsolata. Van ugyan kotelezo felszereles amit ellenoriznek. Csunya dogokra kepes az idojaras errefele. Percek alatt berohan a rossz ido a kopasz dombokra az eszaki tenger felol, nem illik felvallrol venni. A latotavolsag ilyenkor pikk-pakk tejfolre valtozik a nagy marha szellel erkezo csendes eso elol pedig maximum egy “trig point” moge lehet lekucorodni, aminek pedig semmi ertelme, biztos a gyors kihules.

A mai nap viszont kellemesen indul, idealis futoido, kellemes szello, itt ott napocska, belatni majdnem a teljes kort amit teljesiteni kell. Kezdem elvezni a futast, ahogy a gerincre emelkedunk. Itt mar en is futasra valtok ugyanis. Tavolsagban nem egy nagy falat ez a kor, de a hazi feladatomat megcsinaltam igy tudom, hogy szintes lesz vegig. A verseny masodik szakasza pedig varhatoan vizes, mocsaras cipomarasztalo kuzdelem.

Elsosorban az egyszeruseg miatt talalom vonzonak ezeket a versenyeket. Feltudsz keszulni, mert megadjak a weboldalon a szintrajzot es terkepet, de aztan a nagy napon egyedul maradsz a navigacios keszsegeiddel. Azokon meg mindig van mit javitani. Frissitesfele van, viz amig el nem fogy. Az egyik onkentes pedig szent ostya modjara egy-egy eletmento medvecukrot oszt a raszurolo atletaknak az utolso kilometereken. A nevezesi dij apropenz, nem tobb 2 kave aranal.

Az idojaras egy darabig kegyes hozzank. Ezen a napon szepen kovetheto az utvonal. A menetrendszeru rossz ido par pillanat alatt erkezik delben a tenger felol, de nagyjabol fel oraig tart es a latotavolsag sem romlik jelentosen. Annyira rovid ez a 26 kili, hogy a magamfajta komotos (lasd meg: lusta) hosszutavfuto, aki raadasul fenykepeket is akar kesziteni ohatatlanul a vert mezonyben vegez. Egy mocsaras meredek reszen dobok egy hatalmas hatast, hagovasak sem segitenenek.A lejto aljara szankozok ahol Shrek csaladja lakik, terdig ero fekete ingovanyt keresztezunk, vigyorogva biztatom a tarsakat, hogy cuppogjanak csak szaporan a tuloldalra.

Nem teblabolok temposan maszom az emelkedoket, megfutom az egyeneseket es a lejtoket, mint ahogy egy futoversenyen illik megis kell 4 ora, hogy korbeerjek. Mar szurke delutani felhomaly van mire levakarom a fekete tozeget es lapot a labszaraimrol a langyoska zuhany alatt. Mosolyogva mar a kovetkezo lehetosegre gondolok amikor talan egy hosszabb verseny alkalmaval, futva, tajat csodalva tovabb aznak majd labaim a huvos skot ingovanyban.

https://picasaweb.google.com/102477338914660846698/PentlandSkylineHillRace#

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!