Keresés

Részletes keresés

BOLOND Creative Commons License 2006.06.13 0 0 313
Lembi, Zeus, itt van meg egy par ing. Irjatok meg melyik tetszik es azt felreteszem.



Előzmény: lembi (310)
Ropoli Creative Commons License 2006.06.13 0 0 312

Szerintetek mennyi pénz kell 1 hónapra Hawaii-ra??? Tisztában vagytok vele???

Sok...

No.9 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 311
Műszaki, vagy művészi? :)

Jólvan, értelek.
Csak haver pont a héten megy ki J1-el, és most eléggé "up to date" vagyok a költségekkel kapcsolatban. Gondoltam megemlítem.
Előzmény: lembi (310)
lembi Creative Commons License 2006.06.12 0 0 310
Nem ösztöndíjra gondoltam, hanem rajzolásra.
Nekem akkor nem az lesz a lényeg, hogy anyagilag nullára jöjjek ki, hanem hogy eljuthassak oda. Nem fogom sajnálni rá a pénzt, hogyha egyszer összejön, mert nagyon vágyok oda.
tkacsa Creative Commons License 2006.06.12 0 0 309

vizummentességről sokszor lehetett már hallani....meg volt is,anno háboru után...

 

de pl:2004-ben Kerry indult Bush ellen a választásokkor,mivel ő is szegről végről magyarszármazású...mivel mi közep europaiak akkor lettünk eu-tagok azt mondta,hogy minden uj eu tagállamnak vizummentességet ad...de nem ő nyert...

 

Pécsről a horvát-tenger 3-óra kocsival,az se olyan húúúúderossz...

 

 

 

No.9 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 308
Ennyire osztogatják nálatok az ösztöndíjakat? :)

Már csak azért kérdeztem, mert a J1-es program eléggé zsebbenyúlós. Ha csak dolgozol, és a közvetlen környéken nézel szét, nem vásárolsz túl sok mindent, akkor némi nyereséggel tudsz hazajönni. Ha egy kicsivel nagyobb túrát tervezel vásárolgatsz, bulizol stb. akkor kb. nullára ki lehet hozni. De ha egy olyan utat iktatsz be mint Hawaii, akkor bizony negatív eredménnyel fog zárulni a kirándulás.
Előzmény: lembi (307)
lembi Creative Commons License 2006.06.12 0 0 307
Én megmondom neked őszintén, hogy mindenképp ki szeretnék jutni, és már el is kezdtem rá gyűjteni a pénzt, de majd suli közben fog jobban gyűlni.
Ahogy sikerűl annyit összeszedni amivel ki tudok menni, először a túrista vízumot próbálom meg, és ha nem jön össze, akkor a J1 -essel szeretnék próbálkozni, és a munka után mennék Hawaii -ra, 1 hónapig.
Szóval akár így, akár úgy, de valamilyen megoldást találok, hogy kijuthassak.
Előzmény: No.9 (306)
No.9 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 306
A 3 hónapnyi "mainland" munka után a fennmaradó 1 hónapot Hawaii-n szeretnéd tölteni?
Előzmény: lembi (303)
lembi Creative Commons License 2006.06.12 0 0 305
Hát de eddig még sajnos nem történt meg, és úgy lehetett hallani, hogy mostanában nem is fogják.
De attól még lehet próbálni a J1 -est, és ha nem jön össze valamiért, akkor marad anglia. Azért szerintem az sem rossz, én szivesen mennék oda is. :D
Előzmény: Rhino86 (304)
Rhino86 Creative Commons License 2006.06.11 0 0 304

Hát elszomorodtam.

Mert hát London volt az eredeti uticél, de ott nincs semmi amit kedvelnék.

Hawaii viszont tökéletesnek tűnt.

És arról esetleg mit hallottatok, hogy Bush elvileg eltörli a vízumkötelességet hazánkal szemben?

Mert mintha valami ilyesmi csapta volna meg a fülemet, csak már nem tudom hol.

Azt tudom, hogy az EU részére elutasította nemrégiben.

 

Hát reméljük a legjobbakat.

 

Üdv nektek!

lembi Creative Commons License 2006.06.10 0 0 303
Természetes nem, állítólag a Japánok kerűlnek oda, ezzel inkább Boston, meg egyéb északi helyekre lehet inkább jutni, de utána egy hónap szabad. Szerintem kijelenthetem, hogy csoda nélkűl nem lehet Hawaii -on dolgozni. :-( A zöldkártyalottót kivéve. :)
Előzmény: No.9 (302)
No.9 Creative Commons License 2006.06.10 0 0 302
Én ugyan nem folytam bele túlságosan a J1 vízum témába, de szerintem jellemzően nem Hawaii-ra tudsz kimenni munkát vállalni...
Előzmény: lembi (301)
lembi Creative Commons License 2006.06.10 0 0 301
Nagyon szivesen, én a J1 -est javasolnám, merzt az szinte biztos, és 3 havi munkára, meg 1 havi szórakozásra van lehetőség vele.
Előzmény: Rhino86 (300)
Rhino86 Creative Commons License 2006.06.10 0 0 300

Köszönöm az infókat.

Hát ezek szerint nincs rá sok esély. :o(

 

lembi Creative Commons License 2006.06.10 0 0 299
Hát van egy topic ami kimondottan ezzel foglalkozik.
Itt a címe: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9005431

De amúgy munkavállalási vízummal lehetne, de azt nem szoktak adni, a túrista vízum a másik, amit szintén nem igazán szeretnek osztogatni, főleg fiataloknak, de van rá esély, de azzal nem lehet dolgozni.
És arra a legkevesebb az esély, hogy egyszerre mindanniyótoknak megadják.
Szóval nehéz.
DE van egy J1-es vízum, amit szinte mindí] megadnak, de ahhoz felsőoktatásban kell tanúlni, és már túl kell lenni az első, vagy a második éven, és nyáron táborokban helyeznek el, és ott kell dolgozni 3 hónapig, majd egy hónap szabadidőd van, amíg nyaralhatsz, vagy dolgozhatsz tovább, de utána haza KELL jönni.

Remélem segítettem valamit, de a másik topicon erről több infot találsz, és ha tudsz olvass is vissza, mert már sokszor volt róla szó.
Előzmény: Rhino86 (297)
BOLOND Creative Commons License 2006.06.10 0 0 298
Mivel az USA egyik tagallama, gondolom ugyanaz mintha N.Y.-ba vagy L.A.-be akarnal menni.
Előzmény: Rhino86 (297)
Rhino86 Creative Commons License 2006.06.09 0 0 297

Sziasztok Hawaii Rajongók ;o)

Kis útmutatás kéne nekem, valakitől aki tudja, hogy mennek kint a dolgok.

Az a helyzet, hogy haverokkal elterveztük kimegyünk pár hónapra dolgozgatni és éldegélni.

Csak az a baj, hogy nemigazán találtam olyan oldalt ahol megfelelő tájékoztatást kapnék.

Ami érdekel, hogy milyen vízumok vannak kint?

Tehát kiengednek-e dolgozni?

Mennyibe kerül a szállás?

Mekkora esély van az elhelyezkedésre?

 

Ha valaki írna néhány sort ezekről, vagy véleménye, javaslata van szeretettek várom.

 

Legyetek jók! ;o)

lembi Creative Commons License 2006.06.08 0 0 296
Hát azt elhiszem, biztos nagyszerű élmény lehetett.
Remélem én is kiprólom majd. :)
Előzmény: Ropoli (295)
Ropoli Creative Commons License 2006.06.08 0 0 295
Már mennék vissza...
Ropoli Creative Commons License 2006.06.08 0 0 294

Aloha! Tudjátok engem az óceán fogott meg a legjobban, főleg este!!! Mikor a feketeségből előtünnek a hófehér hullámok és elmossák a homokos parton a "szerelmesek lábnyomait" csillagos, holdfényes éjszakán! A levegő meg egyszerűen csodálatos! A tudat hogy a Csendes-óceán közepén egy kicsi sziget és semmi más!!! Az óceán hatalmas,rejtélyes,ismeretlen,érintetlen világa körülölel!!!

Utazásom utánn én jobban "élvezem" országunk adta csodálatos tájakat...!

De az óceán mellett élni...

Zeus SH Creative Commons License 2006.06.07 0 0 293
Ebben lehet valami. Párom velencei, már negyedik éve vagyunk együtt, de amióta együtt vagyunk, még nem voltam a Velencei-tóban. Egyszer belelógattam a lábom bokáig, egyszer pedig idén tavasszal kimentem rá rianásokat fotózni. Kicsit több mint négy év alatt ennyi kapcsolatom volt a tóval.

Pedig szinte minden második hét végét Párom szüleinél töltjük, de valahogy mégsem jutok el oda, hogy lemenjek a tópartra... Meg tömegiszonyom van, valamint előítéletes vagyok a turistákkal szemben...
Előzmény: BOLOND (291)
lembi Creative Commons License 2006.06.07 0 0 292
Hát lehet benne valami, sőt van is. :-D
Én is jártam már így már amúgy, hogy akinél, meg ahol én laktam volna, az mondta, hogy ő meg itt lakna szívesebben.
Hát ez van. :)

Bolond: a méret okés? tudsz olyat hozni?
Előzmény: BOLOND (291)
BOLOND Creative Commons License 2006.06.07 0 0 291
En beszelgettem sok emberrel aki az ocean mellet lakik egy kodobasnyira es alig megy uszni a szep borostyan-halvanykek vizben. Nekik az nem ugyanaz ami neked. Nekem a fo taplalekom csoki, de ha a csokigyarban dolgoznek hamar elmenne tole a kedvem. Beszeltem egy Cook szigeti novel aki jart Debrecenben tancfesztivalon. Azt mondta milyen szerencsesek ott az emberek hogy olyan helyen laknak. Tudod, mindig a masik fuve zoldebb:)
Előzmény: lembi (290)
lembi Creative Commons License 2006.06.07 0 0 290
Hát gyönyörűek. Bele se tudok gondolni, hogy milyen csodás lehet annak, aki odakint él, főleg az óceán partján, és amikor felkel, akkor úszik egyet a kékes-zöldes óceánban, aztán munkába menet közben ilyen utakon megy, aztán este elmegy még valahova, majd egy levezető úszás szintén az óceánban. :-D
Előzmény: Zeus SH (289)
Zeus SH Creative Commons License 2006.06.07 0 0 289
igen, Hawaii-on készültek, Hawaii növényvilágát bemutató (nem is tudom melyik) lapról származnak a képek.
Előzmény: lembi (288)
lembi Creative Commons License 2006.06.07 0 0 288
Tényleg szépek. Biztos Hawaii -n készűlt a kép. :), legalább is remélem.
Na én is átültettem a banánfámat, meg ültettem főnix, meg washington pálmát is, de mostmár biztosabbra mentem, mert homokosabb talajba tettem, meg 6 -ot tettem egy cserépbe, hátha legalább 1 kikel, de az is jó lenne, ha az összes.
Előzmény: Zeus SH (287)
Zeus SH Creative Commons License 2006.06.07 0 0 287

 

Plumeria Sőt, találtam még egy tájképet.

 

Valami gyönyörű lehet élőben. És "csak úgy" az út szélén virágzik... Lenyűgöző.. De komolyan. ;)

Előzmény: Zeus SH (286)
Zeus SH Creative Commons License 2006.06.07 0 0 286
Plumeria Szép nagyra nő a Plumeria ha jó környezetben van ;) Azt hiszem, ekkorát én sem szeretnék, de nagyon bízom benne, hogy azért "fékentartható" valamilyen szinten. Meg aztán ezen a klímán tuti hogy nem nő ekkorára, bárhogy is igyekezne az ember.
lembi Creative Commons License 2006.06.07 0 0 285
Akkor megvan a véleményem a fickóról. Hogy a piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii piiiiiiiiii piiiiiiiiiiiiii. :-D
Ha lesz rá időm, ma fogom elültetni ujra a pálmamagokat. Remélem sikerrel járok. :-D
Előzmény: Zeus SH (284)
Zeus SH Creative Commons License 2006.06.07 0 0 284
Látom, lembi mester, téged is elfogott a gyanakvás. Maradva az én koalamedve-példámnál, koalát is lehet venni... Számomra legalábbis nagyon "ordított" a hirdetés szövegéből, hogy a "vörös listás" kifejezés nem arra utalt, hogy "védjük meg a növényt, ki ne haljon", hanem inkább "még kétezerrel többet kérek érte" ;)
Előzmény: lembi (283)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!