Keresés

Részletes keresés

max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2022.06.26 -3 0 121

1985-1989: nem kellett KISZ.

 

1980-1984: előnyös volt a KISZ.

 

1971-1979: egyes szakokra nem vettek fel kISZ nélkül.

 

1957-1970: nem vettek fel KISZ nélkül.

 

Egészen 1985-ig a felvételi papír része volt a KISZ ajánlás.

Előzmény: 22egon (120)
22egon Creative Commons License 2022.06.26 0 1 120

milyen évről van szó?

Előzmény: max val bircaman szeredőc (119)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2022.06.26 -4 0 119

KISZ-titkárnak nem kellett lenni, KISZ-tagnak igen.

Előzmény: vonakodó (118)
vonakodó Creative Commons License 2022.06.26 0 0 118

Na ugye, hogy nem kellett akkor sem mindenkinek KISZ-titkárnak lennie ahhoz, hogy egyetemre mehessen, mint Orbán vagy Kövér elvtársaknak?! Csak hát ezek csak így tudtak érvényesülni...

 

Engem is akkor vágtak ki a KISZ-ből, amikor Kövérnek személyi belépője volt a KISZ KB.-ba.

Ő jó ifjú kommunista volt, én meg érdemtelen voltam erre a címre.

Ettől még én is lediplomáztam.

Előzmény: Törölt nick (89)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2022.06.26 -1 1 117

Ja, pl. Erdély és Mo.:))))

Desert Rat Creative Commons License 2022.06.26 0 0 116
Törölt nick Creative Commons License 2022.06.26 0 0 115

Nem kötelezö. ;-)

Előzmény: 22egon (114)
22egon Creative Commons License 2022.06.26 0 0 114

tehát mégsem értünk egyet.

Előzmény: Törölt nick (113)
Törölt nick Creative Commons License 2022.06.25 -1 0 113

Haza csak egy van.

Lehet beleszületni.

Lehet választani.

Lehet szeretni.

Lehet elárulni.

Lehet....

 

Akinek egynél több hazája van az a valóságban hazátlan.

 

Nyelvtanilag: hazaszeretet és nem hazák szeretete.

Előzmény: 22egon (112)
22egon Creative Commons License 2022.06.25 0 0 112

nem értem, hogy mit nem értesz.

 

de a lényeg az, hogy szted is lehet két hazája az embernek, és sztem is.

Néhány kozmopolita alkatú személyiségnek - pl. koestlernek -- akár kettőnél is több, bár ez tényleg ritkaság.

Előzmény: Törölt nick (111)
Törölt nick Creative Commons License 2022.06.25 0 0 111

What?

Előzmény: 22egon (110)
22egon Creative Commons License 2022.06.25 0 0 110

"Egy segg, egy ló ember vagyok, Amerikában...."

 

s ehhez amerikába kellett menned?

másnak ez idehaza is összejön:)

Előzmény: Törölt nick (109)
Törölt nick Creative Commons License 2022.06.25 0 0 109

Nem látom a problémát.

 

Egy segg, egy ló ember vagyok, Amerikában. De Mo. a szivemben kemelt helyen van. Ha Isten ne adja és háború lenne Magyarországal, nem jelentkeznék önként, hogy oda menjek magyarokra löni. De ha Amerikában partra szállnának a magyarok akkor Amerikát védeném, mert Amerika a választott hazám.

 

Szerencse, hogy mind ez csak theoria és igy ehetem 2 évenként a finom borlyúpofa gulyást és a csokoládés gesztenye gombócot a https://dunaparkkavehaz.hu-ban.

 

Hajrá Újlipótváros.

Előzmény: NemSam (103)
Desert Rat Creative Commons License 2022.06.25 0 0 108

Az olvtársak arra voltak kíváncsiak, hogy ki ölne és öletné meg magát egy ország kormánya kedvéért, ezért arról beszélgettünk, bár a magam részéről ezt majdnem a legrosszabb megközelítésnek tartom.

Nekem az egyik unokám él és tanul az UK-ban, most éppen tőlem Canterbury felé utazva alszik egy németországi hotelben a szüleivel, akik 17 éve az UK-ban élnek és dolgoznak. És ez még a legegyszerűbb eset a családban.

Előzmény: NemSam (107)
NemSam Creative Commons License 2022.06.25 0 0 107

Egy kicsit elkatonásodtatok. Vannak már szempontok is. Az unokahúgom egy ösztöndíjjal kiment Angliába, ott végett, a mester szakot is. Itthonról maceráltam, hogy kérje ki az állandó letelepedésit. Megvan, tehát nem a Brexitnél történt tömeges vizsgálatba esett bele. Három éve férjhez ment, tavaly vettek egy házat, ezzel a papírral már kaptak hitelt. Innét az állampolgárság már csak pénz és magolás kérdése. Egy házaspárnál nem hátrány a közös állampolgárság, akkor se, ha csak ritkán üköznek az eljárások.

 

Előzmény: Desert Rat (93)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2022.06.25 -2 0 106

Eleve hogy jön ide a korrupció?

 

A csempészet, a zúgalkohol korrupció?

Előzmény: dave_dömper (101)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2022.06.25 -2 0 105

Kivételek voltak, de ezek erősítik csak az általános szabályt.

 

A kérdés másik oldala: miért ne lépjen be az ember egy formális szervezetbe, ahol semmit se kell tennie?

Előzmény: NemSam (104)
NemSam Creative Commons License 2022.06.25 0 0 104

Rossz szöveg.

Belépni a szakszervezetbe két évente egy beutalóért? Jellemóriás!

Egyetem? Tudni kellett. Aki nem tudott eleget, annak esetleg jól jött a plusz pont. Sok ismerősöm van, akit a családja miatt stb., de egy sem, hogy esetleg nem sikerült a felvételi. Nekem sem volt jó a hátterem, nem a KiSZ-be, Párt-ba, de még a TSZ-be sem léptünk be, mégis felvettek.

A barátnőm soha nem volt egyik párt tagja sem, és miniszteri főtanácsosként ment nyugdíjba.

Előzmény: max val bircaman szeredőc (78)
NemSam Creative Commons License 2022.06.25 -1 0 103

Másképp látom. Adott család, 10 év kiküldetés Németországba, a két gyerek már ott szocializálódott, nem akartak hazajönni. két felnőtt és két magyar gyerek. A gyerekek megházasodtak, ott él a függelékek családja, ott él az öt unoka is. Miért ne érezhetnék hazájuknak azt az országot, ahol 40 éve élnek, de a szülők jogosan érzik hazájuknak Magyarországot, mert itt születtek, 30 évig itt éltek.

Előzmény: Törölt nick (36)
Törölt nick Creative Commons License 2022.06.25 0 0 102

Igazad van.

Előzmény: max val bircaman szeredőc (100)
dave_dömper Creative Commons License 2022.06.25 0 1 101

"Horthy alatt nem volt csempészet és adóelkerülő pálinkafőzés ?"

 

Persze. Fentieket olvasva szinte krokodilkönnyekben törtém ki a kor magasztos erkölcsinek fel-említése

nyomán. Nem volt állami bűnözés, korrupció stb. Vagy nem erre szerettél volna utalni - célozni. Mert ha

igen, hát lelked rajta..

 

Volt ott több - rendbeli idegen fizetőeszköz hamisítás-terjesztés legfelső állami tudomással, támogatással

(frank, korona, szokol stb) hogy csak a lényegesebbeket említsük), töméntelen Népjóléti Minisztériumbeli csalás-panama miniszteri, államtitkári közreműködéssel, Igazságügy Minisztérium-beli panama Kényszer-egyezségi Bírói Kar, valamint az Ügyvédi Kamarai tagok közreműködésével (szerintem ezt az éppe nmost

futó botrányhalmazt az ebben résztvevők - ezt felügyelők pontosan erről másolták, kicsit visszaolvasva a

XX. század 20 - as évei második felének magyar gazdaság-politika történetébe. És micsoda csoda, akkor

is keresztény kurzus - alapon működött mindez, ahogy ma is. Mint - ahogy Ő-Szentsége egykori Kalocsai NagPrépostja, Dr Vass József miniszterelnök-helyettes, egykori Népjóléti Miniszter és környezete is zinte szétlopta akkoriban a Miisztérium által felügylet népjóléti alapot (különféle segélyeket, támogatásokat) a rászorult nyoorultak elől. De nyugodt szívvel lehetne idesorolni a Honvédelmi tárcánál felmerült korabeli panamákat is, amelyekről az akkori, aktív katonatiszti szolgálatban lévő, tisztakezűbb vezetők számoltak

be azóta napvilágra került, kiadott és megjelentetett jegyzeteikben, naplóikban, visszaemlékezéseikben.

 

Valóban, a Horthy rendszer idején, a Magyar Királyság valódi minta - jogállam volt a korabeli Európában. Legalábbis ezt és ennek szellemi örökségét próbálják ma is elhitetni nagy - nagy igyekezettel "egyesek". Kettesek, hármasok és így tovább ..., nos ők már nem próbálkoznak ilyesmivel.

Előzmény: max val bircaman szeredőc (91)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2022.06.24 -2 0 100

A lényeg, hogy csúnyán elbuktál.

Előzmény: Törölt nick (99)
Törölt nick Creative Commons License 2022.06.24 0 0 99

Csusza, mert nem ez a lényeg.

 

A lényeg, hogy:

 

max val bircaman szeredőc 6 órája
0 0 78

Dehogynem.

 

Ó, koska.

Előzmény: max val bircaman szeredőc (92)
22egon Creative Commons License 2022.06.24 0 0 98

...Tehát most semmiképpen nem tudnék egy olyan kérdésre válaszolni, hogy ha idővel szlovák állampolgárságot is szereznék akkor Uruguayban élve eleget tennék-e egy magyar behívóparancsnak...

 

kétlem, hogy ne tudnál...

Előzmény: Desert Rat (93)
lxt Creative Commons License 2022.06.24 0 0 97

Lehet-e két házad?

Desert Rat Creative Commons License 2022.06.24 0 0 96

Szerintem egy  kárpátaljai magyar nem tőlem fogja megtudni hogy ő mit tegyen - az ilyesmi eddig még senkinek nem sikerült.  Az ilyesmiket valószinűleg ők maguk tudnák a legjobban megválaszolni hogy mit miért, honnan hová. Csak magamról tudnék annyit kijelenteni, hogy az adott esetben vagy mennék, vagy nem mennék - de ahhoz először adott esetnek kéne lenni.

Előzmény: Laikus No2 (94)
költekező Creative Commons License 2022.06.24 0 0 95

Én már a megtámadást sem értem.

Valami olyasmi , mintha a kisebbség védelmében bombázná a magyar hadsereg Kolozsvárt.

Előzmény: Laikus No2 (94)
Laikus No2 Creative Commons License 2022.06.24 0 0 94

:))

"A kínaiak úgy is szokták mondani, hogy a hídon akkor kell átmenni amikor odaérünk. Tehát most semmiképpen nem tudnék egy olyan kérdésre válaszolni, hogy ha idővel"

ok, gondolat kísérlet folyt.

szerinted, ha egy kárpátaljai magyar megkapja az ukrán behívót, jöjjön ide haza, v. maradjon odahaza és védje meg hazáját? :O

szerinted miért menekült az orosz kisebbség nyugatra? szerinted miért üldözte az orosz kisebbséget az orosz el? :P

 

Előzmény: Desert Rat (93)
Desert Rat Creative Commons License 2022.06.24 0 0 93

Ezt én értem, hogy adott esetben kérdéseket vet fel és döntési dilemma, csak nem most. Most maximum az a döntési dilemma, hogy érdemes-e a meglévő állampolgárság mellé egy másikat is szerezni. Van aki erre azt mondja nem, van aki azt mondja igen - mindkettő fog későbbi kérdéseket generálni. A kínaiak úgy is szokták mondani, hogy a hídon akkor kell átmenni amikor odaérünk. Tehát most semmiképpen nem tudnék egy olyan kérdésre válaszolni, hogy ha idővel szlovák állampolgárságot is szereznék akkor Uruguayban élve eleget tennék-e egy magyar behívóparancsnak. Majd akkor eldől. Előtte még rengeteg feltételezett esemény történik, szlovák állampolgárság megszerzése, költözés Uruguayba, Magyarországon a hadiállapot kihirdetése, behívóparancs postázása pünk nekem ... és még csak akkor jön hogy az adott helyen, időben és helyzetbe ki mit dönt, esetleg ital hatására. Ebben természetesen benne van a lehetőség hogy összepakol, repül és bevonul Isaszegre a felderítőkhöz. Csak most ebben a pillanatban ezt nem tudhatjuk, hogy így lesz-e:-)  Sajnos mindenki bizonytalanságban kénytelen élni, J.M.Keynes szerint nem érdemes hosszútávú problémákkal foglalkozni, amiben van valami mert csak egy dolog biztos az életben.

Előzmény: Laikus No2 (86)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2022.06.24 -3 0 92

Szóval egyházi iskolába jártál. Ez kivételes helyzet, az emberek 99,9 %-a nem oda járt.

Előzmény: Törölt nick (89)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!