Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.12.18 0 0 15
Az első próbálkozás: [image1]
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.18 0 0 14
Az első próbálkozás:
Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.17 0 0 13
pedig hogy kerestem.
...hát ott se sok hozzászólás van
trikó Creative Commons License 2006.12.17 0 0 12
persze :)
Előzmény: Törölt nick (9)
trikó Creative Commons License 2006.12.17 0 0 11
Össze kéne nyomatni a két topikot?
Előzmény: Beodra (10)
Beodra Creative Commons License 2006.12.17 0 0 10

  "Csodálkoztam is, hogy erről még nincs topik"

 

Van:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9123757&la=56809178

Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.17 0 0 9
olyat, hogy a kamera berepül a tűztérbe és a kéményen át távozik?
Előzmény: trikó (5)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.17 0 0 8
áá, ebben már kemence is van, olyan mint egy sokfunkciós svájci bicska, semmire sem használható! :)

Mingyá' megkeresem és pdf-be átkonvertálom, ha sikerül
tongue Creative Commons License 2006.12.17 0 0 7
Én is régen töröm ilyesmin a fejem, de mielőtt hozzákezdenék, jó lenne látni néhány megvalósított ötletet. Akár fényképen is.....
Az én tervem annyival bővebb, hogy kemencét is szeretnék valahogy a komplexumba beleapplikálni.
Előzmény: Törölt nick (-)
trikó Creative Commons License 2006.12.17 0 0 6
Alias|Wavefront bocs :)
Előzmény: trikó (5)
trikó Creative Commons License 2006.12.17 0 0 5
Vidd át as modellt 3Dsmax-ba vagy Maya-ra, Ailias|Wawefront-ra, és csinálj nekünk madárdalos, rezgőnyárfás animációt, kevéske szarvaspörkölt illattal... :))))
Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.17 0 0 4
Csodálkoztam is, hogy erről még nincs topik, vagy csak nem találtam, bár az első 700-at átnéztem.
Nekünk is van kertünk úgy 2 éve, de mi is csak kellő tapasztalat után akarunk nekikezdeni, tanulni akarunk a más hibájából. :)))

Én már terveztem egy olyat, ami grill, bográcsozó és szalonnasütő egyben, majd megpróbálom valahogy ide betenni, az a abj, hogy AutoCAD-os rajz. Olyat szeretnék, ami hangulatos is és praktikus is, például a kerti csapot az oldalába applikálom lefolyostúl, hogy lehessen kezet mosni, stb. Ja és lesz beépített sörnyitó is, legalább három, nehogy véletlen sorba kelljen állni.
Előzmény: trikó (3)
trikó Creative Commons License 2006.12.16 0 0 3
Érdemes kisebb-nagyobb "mobil" grillekkel kitapasztalni mondjuk egy szezon alatt, hogy mik az uralkodó szélirányok (Magyarországon É-ÉNy a fő irány, de nyáron D-DNy is gyakori. Kelet felől ritka.)

Adott helyen, hegyoldalban alakulhat ez másképp is, mint az átlag. Ha nagyobb épület van a közelben, annak takarása és más aerodinamikai hatása is lehet.

Arra is érdemes figyelni, hogy uralkodó szélirányokon hová mehet be a füst/gújhamburger, fújsteak, fújsültkolbász illat :)) a nyitott ablakokon.


Nálunk még mindig nem épült meg a fix tűzrakó, mert a kert berendezését szokásaink alapján szeretnénk megoldani. Egyszerűen kialakul, hol szeretünk letenni kertiasztalt, hol van kellemes árnyék, és persze hol nem zavar a füst.

Négy éve van meg a kert, de még semmi nincs "lehorgonyozva" a fákon kívül persze.
Grillezős bulikhoz öntöttvas nagygrill megy szél alá fordítva, nagyobb bográcsos bulikon pedig egy békebeli vashordó alsó 30 centije van levágva tűzrakónak, és azt rakjuk ide-oda.

Ezalapján alakult ki az a hely, ahol valószínűleg a most következő szezonban már fix tűzhely épül tetővel ezzel-azzal.

Nem előregyártott betonkemence lesz, mert az szerintem kevésbé hangulatos, mint egy körbeülhető dolog.

Mondjuk nálunk külön probléma, hogy hajlamosak vagyunk télen is sütögetni-főzni szabadtüzön... Ez pech... :)))
Előzmény: NeomatiK (0)
trikó Creative Commons License 2006.12.16 0 0 2
Végre egy rendes topik!!!!

:)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.16 0 0 1
de biztos probléma, majd ha nagy szél fúj, akkor legfeljebb a tűzoltók eszik meg a kaja legvégét. :)
Előzmény: NeomatiK (0)
NeomatiK Creative Commons License 2006.12.16 0 0 0

Hangulat0s! A bajom az összevissza széljárással van. Vagy ez nem probléma? Tavasszal én is szeretnék ilyet építeni.

Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.16 0 0 topiknyitó
Szóval, akkor milyen is legyen?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!