Keresés

Részletes keresés

GIGAMATRAC (X) 2023.09.26 -2 0 14760

Kedves LRJudit,

 

A törökbálinti üzletünkben a kérdezett matrac nincs kiállítva.

 

Amennyiben ajánlhatunk Önnek matracot, egy alternatív gyártó termékeit küldjük Önnek:

Gyorskeresés - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

 

Illetve az érdekesség miatt a matrac választását: nyomás pont méréssel le tudjuk rövidíteni, erről pedig itt tetszik találni egy anyagot:

Tanácsok - Matraccal kapcsolatos érdekességek, információk, matracos - Xsensor Reveal Technology - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

 

Előzmény: LRJudit (14757)
GIGAMATRAC (X) 2023.09.26 0 0 14759

Kedves PJános84,

 

Igen, a hason fekvésnél amennyiben homorodik a hátunk, azonnal jelez a derekunk.

 

Amennyiben egy kis eltérés is tapasztalható a matracon és persze kérdés mennyire vagyunk szenzitívek, de figyelembe véve az évek múlását vagy (általánosságban) egyéb más helyzet, Hölgyeknél szülés, egészségügyi változás, nagyban befolyásolni fogja az érzetünket.

 

A matrac ajánlásakor nem lesz ennyire "fekete/fehér", hogy egy hideghab vagy egy zsákrugós matrac lesz a legjobb, ugyanis mindkét technológia tudja a magas minősigi szintet.

 

A hideghabok esetén a kg/m3 arány illetve a matrac mag magassága lesz egy elsődleges mérvadó a minőség ellenőrzésekor: 30-35 kg/m3 környékén és 20 cm felett már egy teherbíró, jó minőségű habról tudunk beszélni, innen jön a komfort és egyéb kritérium, zónák levehető huzat, stb. 

Ezt általában a matrac próbájakor tudjuk tesztelni.

Íme néhány példa a fenti kritériumokra:

Ceriflex Levander Vákuummatrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

Gumotex Diamond Queen Mono kemény matrac, Gumotex matrac, extra kemény habmatrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

 

Említette a Swiss Dinamic matracot, ami anno egy naprakész matrac volt a habrugókkal, levehető, mosható 3D huzatával, de mégis egy másik matracot ajánlok a figyelmébe:

Levital Smart Sense matrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

A fenti márka a mai kor alapanyagait kapta, tökéletes szellőzési paraméterekkel, szinten levehető mosható huzat. A komfort kényelmét a habrugók pedig megoldják.

 

A zsákrugók pedig amennyiben megkapják a fenti technológiát is, kezdődik a verseny. A technológia/ár/komfort arányokat, hogy melyik lesz a befutó, javasolt a matrac próbák alapján eldönteni. Arról is érdemes beszélni, hogy a rugós matrac gyártás több mint 150 éves múlttal rendelkezik. Egy olyan márkát, mint az Ön által is említett Billerbeck, SpringAir, Sealy, vagy a török matracgyártás termékeit figyelembe véve érdemes egy körutat tenni akár a bemutatótermeinkben vagy néhány szaküzletben.

 

A rugós kínálatból is engedjen egy-két ízelítőt:

Gyorskeresés - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

Spring Air Ella Pillow Top zsákrugós matrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

Billerbeck Padova 9 zónás táskarugós matrac öko softness felsőrésszel - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

 

A párna kérdés valószínű egy ideiglenes megoldást adhat, de ilyenkor amit érez javasolt a matrac csere.

 

Összességében javasolt a matracok próbája, amit az alábbi üzleteinkben meg tud tekinteni:

Kapcsolat: GigaMatrac matrac szüzletekek - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

 

Reméljük, hogy hamarosan személyesen is tudunk egyeztetni a részletek miatt.

 

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

 

 

 

Előzmény: PJános84 (14755)
mrbongo Creative Commons License 2023.09.26 0 0 14758

Kedves Gigamatrac, sajnos a matrac mar vagy 3 eves, ugy ertettem, hogy mar 1-2 ev utan godros  lett, de azota is hasznaljuk. Remelem mar nem sokaig…

Előzmény: GIGAMATRAC (14754)
LRJudit Creative Commons License 2023.09.25 0 0 14757
PJános84 Creative Commons License 2023.09.25 0 0 14756

Illetve amit eddig néztem hideghab matracoknál, az pl. a Swisstech Dinamic matraca. Kemény felületen szeretek aludni. 

 

Erről a matracról van valakinek tapasztalata?

Előzmény: PJános84 (14755)
PJános84 Creative Commons License 2023.09.25 0 0 14755

Sziasztok!

 

Matrac vásárlásban szeretnék tanácsot kérni. Jelenleg egy Billerbeck zsákrugós matracom van, kb 7 éves lehet. 

 

Hason fekve alszom (80 kg, 184 cm) és az utóbbi időben egyre többet érzem úgy, hogy derékfájással kelek fel. Kicsit olyan érzés, mintha homorítva aludnék. A matracot nézve lehet is rajta látni, hogy deréktájékon van egy pici mélyedés benne. 

 

Ez mennyire normális egy ilyen korú matracnál? 

 

Illetve szeretnék váltani, és eléggé nézegetem a hideghab matracokat. Érdemesebb azokban gondolkoznom ilyen alvási pozíció mellett? Bár olvastam már olyan matracforgalmazó oldalát, ahol pl. egy vékony párna elhelyezését javasolták a derék alá, ha hason fekszik az ember. 

GIGAMATRAC (X) 2023.09.25 0 0 14754

Tisztelt mrbongo,

 

Kérjük tisztelettel, hogy az alábbi linken szereplő elérhetőségek valamelyikén vegye fel velünk a kapcsolatot, hogy a részleteket tisztázhassuk Önnel:

Kapcsolat: GigaMatrac matrac szüzletekek - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

 

Az Ön által leírtak szerint a termékre érvényes jótállás van. 

 

Köszönettel és,

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: mrbongo (14753)
mrbongo Creative Commons License 2023.09.24 0 0 14753

Az Isbir You&Me-vel nagyon megszivtuk, par eve vettuk, teljesen kigodrosodott 1-2 ev alatt, mindenfele leejt, borzaszto kenyelmetlen, pedig nem volt olcso. Most keresunk vmi minosegi hideghabot, hatha az tartosabb mint ez a taskarugos cucc. Pedig nem vagyok szornyen dagadtak, felesegem 60 alatt en 95 kg. 

Előzmény: GIGAMATRAC (14683)
Alváskultúra (X) 2023.09.20 0 0 14752

:-)

Előzmény: Hooshee (14751)
Hooshee Creative Commons License 2023.09.19 0 0 14751

Nekem is ez jött le... köszi a megerősítést.

Előzmény: Alváskultúra (14750)
Alváskultúra (X) 2023.09.19 0 0 14750

Szia,

 

szerintem ez nem zsákrugós, tehát nem hybrid matrac, hanem hab alapon vannak a Tempur rétegek.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás lászló

Előzmény: Hooshee (14749)
Hooshee Creative Commons License 2023.09.17 0 0 14749

Valóban érdekes, de sehol nem látom a zsákrugót a leírásában, a gyártó oldalán és ezen a linken sem. Ez az infó honnét jött?

Előzmény: GIGAMATRAC (14748)
GIGAMATRAC (X) 2023.09.15 0 0 14748

Kedves Hooshee,

 

Köszönettel vettük az érdeklődését.

 

Innen már meg fogja tudni nyitni a linket:

Tempur Pro Luxe - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

 

Az érdekessége a matracnak, hogy a huzatok választásával a komfortot is tudjuk befolyásolni.

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: Hooshee (14744)
Alváskultúra (X) 2023.09.13 0 0 14747

Kedves Érdeklődők, 

 

egy pár hozzászólással korábban volt az a bizonyos beszélgetés, hogy miért nem lehet Magyarországon normális árban normális hideghab matracot kapni. A kérdést úgy nagyjából sikerült megválaszolnom, ez volt a válasz "elméleti része".

 

A gyakorlati része pedig úgy alakult -és különösebb reklám nélkül az első szállítmány kb. elfogyott-, hogy terveztünk/gyártattunk egy ütős minőségű és brutális árfekvésű HR hab matracot:-)

 

Matrac neve: HR Luxury

HR hab sűrűsége: 40 kg/m3

Matracmagasság: 22 cm

Matracmag (hab) magassága: 20 cm

Matrachuzat: Tencel szál, antiallergén, szétválasztható és mosható 60C°-on

Komfort: egyik oldal 7 ergonómiai zóna, a másik oldal profilozás nélküli (extra feszes)

Garancia: 10 év

Minősítések: Ökotex Standard 100, Certipur (károsanyag-mentes matrachuzat és HR hideghab)

Akciós ár: 79 900.- (90*200cm méret)

Elérhető méretek: 90x200cm, 140x200cm, 160x200cm, 180x200cm

Szállítási határidő: készletről azonnal elérhető

Rendelés: személyesen a Matracguru üzletében, weben

 

https://www.matracguru.hu/termek/hr_luxury-2125

 

Remélem sok mindenkinek fog hosszú távú örömöt okozni ez a termék is:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

 

 

 

Alváskultúra (X) 2023.09.13 0 0 14746

Szia,

 

heterogén habok gyártásáról keveset tudok, annyi biztos, hogy melegen préselik, tehát valami max méret ott is adottnak kell hogy legyen... De ez mindegy is. Szerintem ha minőségi latex matracot keres az ember, akkor lehet, hogy érdemesebb valami manufaktúrát megkeresni (Novetex, Biotextima)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: rollo_tomasi (14745)
rollo_tomasi Creative Commons License 2023.09.11 0 0 14745

Kedves Pálinkás László!

 

Valóban ez a legkisebb baj, ráadásul itt nem jön szóba a habosítás és a forma mérete, hiszen apróhulladék van összeragasztva, tehát nem történt formába öntés és habosítás. Ez legalább arra jó lenne, hogy bármekkora táblát elő tudnak így állítani, egyben, de ezzel a lehetőséggel sem éltek :)

Viszont jó tudni, hogy ha egyszer valódi latex matracot vesz az ember, akkor is két darabból lesz...

Előzmény: Alváskultúra (14743)
Hooshee Creative Commons License 2023.09.11 0 0 14744

Ez a Tempur pro luxe érdekesnek tűnik, viszont a link nem működik, és az oldalon rákeresve sem találom. Eltűnt közben a kínálatból?

Előzmény: GIGAMATRAC (14737)
Alváskultúra (X) 2023.09.11 0 0 14743

Kedves Rollo Tomasi,

 

az hogy egy "latex" matrac két darabból áll vagy toldva van az egyedi méreteknél -teljesen normális, hiszen 80-as vagy 90x200cm méretű formákban habosítják, 160 vagy 180 cm széle forma -legjobb tudomásom szerint- nem létezik. De valóban: ez lenne a legkisebb probléma.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: rollo_tomasi (14742)
rollo_tomasi Creative Commons License 2023.08.17 0 0 14742

Kedves Pálinkás László!

 

Sajnos még csak nem is Belgiumból jött a latex, hanem Bulgáriából, az EKON névre hallgató (bíztató módon festékek és vegyszerek gyártásában utazó) cégtől, de elsősorban nem is a mesterséges latex alapanyaggal lenne bajom, hiszen azzal előre megbarátkoztam. Az viszont nagyon nem mindegy, hogy egy tanúsítvánnyal rendelkező tömör anyagon, vagy pár liter, kellemesen párolgó ragasztón ül/fekszik az ember, amibe beleszórták a vegyes, különböző színű anyagdarabokat. A hab a tortán, hogy azért rendeltem egy viszonylag nagy, nehezen kezelhető matracot, hogy legalább egyben legyen, és a huzatot levéve kiderült, hogy két darabból van, úgyhogy nyugodtan rendelhettem volna kettőt. Pedig a ragasztó+granulátum kombináció nem igazán szab határokat a méretnek...

Szerencsére ez a matrac egy ritkán használt kanapét váltott ki, úgyhogy nem állok neki kínlódni velük (az már kiderült, hogy még annál is inkorrektebbek, mint amennyire igénytelenek, szóval nem menne könnyen a dolog :)). Annyit megtanultam az esetből, hogy a hálószobában biztos nem ilyen matrac lesz, és mindenkit figyelmeztetek, hogy ne vásároljon Rottex terméket.

Előzmény: Alváskultúra (14741)
Alváskultúra Creative Commons License 2023.08.16 0 0 14741

Kedves Rollo Tomasi,

 

sajna, van ilyen. Szerintem az első voltam, aki minden fórumon ütöttem-vágtam a hazai biomatracokat - és szerintem joggal. Annyit érdemes tudni, hogy még a latex matracok kitalálója által gyártott Dunlopillo latex matracok is ca. 60-40% keverékből álltak és nagyon sok esetben a szintetikus latex drágább volt, mint a kaucsuk alapú. Ez a formastabilitás miatt volt szükséges, így volt a legstabilabb, legellenállóbb a keverék. Kicsit megnyugtatásként annyit, hogy a legtöbb latex alapanyag Belgiumból érkezik, ahol azért elég szigorúak a szabványok, tehát egy normális minőségű Latexco (lehet, hogy már nincs is) vagy Artilat latex habbal nem sok probléma lehet. Annyit valóban elvárhatnánk, hogy ne kompozit anyagból legyen (bár hideghabból:-) a Cardo kínálatában is találunk elegánsan "kompozit habnak" nevezett heterogén habot. Szerintem ez egy egyszerű garanciális ügy, sőt még inkább: hibás teljesítés, én elállnék a vásárlástól vagy követelnék egy a leírtak szerinti összetevőkből álló biomatracot.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: rollo_tomasi (14739)
GIGAMATRAC (X) 2023.08.15 0 0 14740

Kedves NDX, 

 

Várjuk a bemutatótermeinkben, a méréshez nem szükséges bejelentkezés és ez egy ingyenes szolgáltatás a Gigamatracnál.

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: ndx (14738)
rollo_tomasi Creative Commons License 2023.08.13 0 0 14739

Sziasztok!

 

Nem szoktam gyakran kommentelni, de most rászántam magam, hátha másokat megmentek attól, ami velem történt :)

A Rottex úgy hirdeti a kókusz-latex matracait, hogy biomatracok. Ez nyilvánvaló hazugság, már sokan leírták, hogy mennyire távol állnak a Magyarországon kapható matracok a biotól, amit csak megerősíteni tudok. Egyetlen egy gyártó sincs, aki itthon kínálna minősített, természetes alapanyagokból készülő matracot, ezért azt már előre elfogadtam, hogy mindenképpen lesz szintetikus latex és lesznek egyéb mesterséges anyagok is a matracban. Sok próba után megrendeltem a legkényelmesebbnek bizonyult Rottex matracot, ami másfél hónap várakozás után meg is érkezett, de amit kaptam, az minden várakozásomat alulmúlta. A latexréteg konkrétan sárga, ragasztóval és vegyszerekkel szennyezett, másodosztályú, összeragasztott és préselt latex granulátumból áll (olyasmi, mint a heterogén hab, csak latex hulladékból). 

Aki tehát nem azért vesz biomatracot, mert szeretne az üzem padlójáról összesöpört, majd összeragasztott szeméten aludni, annak nem ajánlom a Rottex márkát. A legszomorúbb, hogy a konkurensek hasonló áron valódi, egybeöntött latextáblát használnak, a Rottexen kívül senki nem engedi meg magának ezt az erkölcstelenséget (szerintem egészen aljas dolog olyan embereknek vegyszerekkel alaposan szennyezett ipari hulladékot eladni, akik pont egy egészséges terméket szerettek volna venni). Természetesen az én hibám is a dolog, mert előre nem kérdeztem rá erre, illetve nem néztem bele a matracokba, de sajnos az fel sem merült bennem, hogy ez is egy opció lehet "biomatrac" elnevezés alatt...

ndx Creative Commons License 2023.08.08 0 0 14738

Köszönöm szépen!

Amint elérem a kívánt testsúly, utána betérek Önökhöz matracpróbára és nyomásmérésre.

Előzmény: GIGAMATRAC (14737)
GIGAMATRAC (X) 2023.08.07 0 0 14737

Kedves NDX,

 

Alapvetően az amerikai gyártók egy jórészt kicsípnek a piacról.

 

A Tempur és a cég "alá" sorolt márkái nagyon jó választásnak bizonyulnak. 

 

A tempur az idei évben egy nagyot húzott, a PRO családjával

- Pro model 21 cm (csak hab)

- Pro Plus model 25 cm (csak hab)

 

és a hibrid: zsákrugóval:

- Pro Luxe a maga 30 cm illetve a full extra változat, ahol: +2 cm tempur hab a huzatban.

 

A fenti modellek hozzák az elvárhatót. Erősen javasoltak.

A különböző huzatokkal a test temperlása is meg lett oldva.

 

Az Ön által említett Sealy is kapott fejlesztést, itt 3 modell ami emléítésre méltó:

- Hideghab top

- Gel hab Top

- Zsákrugó Top

A Passion matracbol a Plush lesz a lágyabb. Ami alternatívája lett a Perfect Shape és Emotion Medium

 

Illetve a Stearns and Foster márkát említve lesz teljes hármas kombó.

 

Továbbá a SpringAir márkát is jó választásnak tartjuk.

 

Összegezve a fenti márkáinkat próbálni is tudja a bemutatótermeinkben. Érdemes előtte egyeztetni, hogy hol melyik próbálható.

 

A testsúlyt tekintve a medium megfelelő lehet, de erre az xsenzor fogja a választ megadni:

Tanácsok - Matraccal kapcsolatos érdekességek, információk, matracos - Xsensor Reveal Technology - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: ndx (14736)
ndx Creative Commons License 2023.08.05 0 0 14736

Rugós kialakításból melyik matracok vannak most a top5-ben, ha csak a minőséget nézzük?

 

Sorrend nem számít, csak szeretném látni, hogy kik képviseltetik magukat a felső kategóriában.

180*200, félkemény lesz a választás.

 

Pár éve a Sealy Passiont próbáltam, az tetszett, de annak melyik a félkemény változata?

Firm (kemény) és Plush (lágy) változatokat látok.

Ő lenne a kiindulási alap minőségben.

 

Egyébként ha hízik az ember, akkor feljebb kell lépni keménységben?

Próba idején 75kg lehettem, most 85.

Alváskultúra Creative Commons License 2023.07.21 -1 0 14735

Kedves Northline,

 

felbuzdultam a bejegyzéseden, kellett egy kis idő, de: lesz egy matracunk, HR LUXURY néven, 40kg/m3 csúcs minőségű HR habból, 22cm matracmagasság és a 90-es méret 89 900-ba fog kerülni. Köszi az inspirációt:-)) Kb. 2-3 hét még...

 

 

És ami a kérdésedet illeti... József Attila írta, hogy aki szegény, az a legszegényebb. Nincs ez másként ebben az esetben sem. Egy német piacon, ahol egy 90-es matracnál a 140 000 Forint fogyár mellett eladnak egy típusból 5-10 000 darabot kicsit könnyebb jó árat (és egyáltalán alapanyagot) elérni, mint nálunk, ahol az elmúlt 15 évben Te voltál az első, aki 50kg/m3 sűrűségű habnál sűrűbb alapanyagot keresett (lehet, hogy volt még 1-2:-). 

 

Tudomásom szerint nincs is ilyen habgyártás Magyarországon még a Neveon-nál sem (régen Eurofoam), eddig is ha egy kicsit különlegesebb dolgot szerettünk volna, akkor ahhoz az alapanyagot Németországból kellett behozatni. Kis mennyiség-magasabb gyártási költség, dupla szállítási költség, lassú forgási sebesség-magasabb raktározási költség, így hát egészében sokkal magasabb alapanyag- és előállítási költség -és emellett persze elenyészően kicsit kereslet.

 

Szóval így kb. Legyen a megoldásunk, a válaszunk tehát a kérdésedre a HR Luxury:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: NORTHLINE (14726)
kisidi Creative Commons License 2023.07.14 0 0 14734

Köszönöm  szépen! 

Előzmény: GIGAMATRAC (14730)
GIGAMATRAC (X) 2023.07.13 0 0 14733

Tisztelt Gyurco 78,

 

Köszönettel vettük a bejegyzést. :-)

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: Gyurco78 (14732)
Gyurco78 Creative Commons License 2023.07.13 0 0 14732

Ahh, közben megtaláltam az EVO változatát.

Előzmény: Gyurco78 (14731)
Gyurco78 Creative Commons License 2023.07.13 0 0 14731

Érdeklődnék, akinek van ötlete, hogy egy Rottex TR-EX, viszonylag kemény zsákrugós matrachoz hasonló, de levehető, mosható huzatú ágybetét mi lenne?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!