Keresés

Részletes keresés

virtualpro Creative Commons License 2005.10.17 0 0 244
1800-2600 körül vannak 14-13-12" megmittomén. Nemrég vettem, fekete, lyukacsos, csöndes, és még bírja (kérdés hogy meddig...).
Előzmény: H.Peter (243)
H.Peter Creative Commons License 2005.09.29 0 0 243
Hi!
Azt szeretném megtudni mennyibe kerülnek a hálóbőrök illeteve a triggerek (nem Rolandok)
Ha valaki tudja, akkor légyszi írjon e-mailt is.
Kössz
westpoint Creative Commons License 2005.06.29 0 0 242
hello!

már régen irtam ide, és látom megint felélénkült a topic : ))))

összegezem amit a gumilapos dobommal tapasztaltam:
tény, hogy össze sem lehet hasonlítani egy igazival, de...
groove-ok gyakorlására, rudimentsekre, metronómos maratonra kiváló
amit hiányolok a cuccomból: a kiemelhető lábcint : ( (a midim hiányossága)
persze ezek a házi készítésű padjaimra vonatkoznak, amiket próbáltam
üzletben (pl: roland), azok homogénebbre sikerültek az érzékenység terén.

Igaz igy alig került 10-20e Ft-ba állványostul : ))).
és persze a lábgépeket leszámítva teljesen kibirható a hang.

wp.
IBÉ Creative Commons License 2005.06.29 0 0 241
Ja és nem csak a hálóbőrös megoldás jöhet számításba a"silentdobnál"! Teljesen ki kell tömni párnával, pokróccal, szivaccsal, szennyesruhával (akármivel) és így szinte teljesen eltűnik a hangja. Én ezt már a lábdobnál sikeresen alkalmaztam.
IBÉ Creative Commons License 2005.06.29 0 0 240
Az általad említett hálóbőrös megoldás persze nem lenne rossz, de mivel a dobcuccom hamarosan visszakerül a próbaterembe, így sajnos ez sem járható út (számomra), de egyébként tetszik az elképzelés!!!!!!!! Az elvárásaink azért kicsit eltérnek, de mindenki maga tudja hogy mit szeretne. A Roland elektromos cinjét próbáltam, nem rossz, csak az ára nem tetszik. (a teljes készlet nem lenne olcsó....)
Sandor Creative Commons License 2005.06.27 0 0 239
Én a gyakorlóbört azért említettem, mert egy normál dobra is szerelhető és kompromisszumosan egy ilyen, egy olyan megoldással otthoni gyakorlást is lehetővé tesz annak, akinek nem telik +1 dobcuccra. Nyilván nem ugyanaz rajta játszani. Ezt is szokni kell, de szerintem gyakorláshoz jó. Hasonló példának hozhatnám a MIDI témakörből a MIDIgitározást. Az is egy külön létforma és mégis van jogosultsága, mert rendkívüli módon sarkall a tiszta játékmódra. Szóval nem kell azt várni egy gumilapos facintől, hogy ugyanazt az érzést adja mint egy valódi. Viszont szarrá lehet gyakorolni a figurákat vele és azt már csak adaptálni kell a normál játékhoz. Mindezt otthoni körülmények között, olcsón! Próbáltad már a Roland elektromos cinjét? Az még a megfogást is "tudja". De az sem olyan, mint cinen játszani...
Előzmény: IBÉ (238)
IBÉ Creative Commons License 2005.06.27 0 0 238
Én amennyire lehet igyekszem visszaadni az eredeti dob érzését. Igazad van a gumilappal kapcsolatban, az sem az igazi, de ez csak átmeneti állapot, készül a gyakorlódobom padokkal. A hálóbőröket már néztem, de endem nem győztek meg túl könnyű rajtuk játszani.(félek elszakítanám) Ja és mivel zenekarban játszom a "rendes" dobot nem akarom hálóbőrözni, mivel túl sokat kellene szerelgetni, hangolgatni a koncertek miatt. Nem 'leszólni" akartam a te megoldásodat csupán érdeklődtem, hogy milyen. Nekem fontos hogy hasonló érzés legyen játszani az elektromos gyakorlódobon mint a másik cuccomon.Mindenesetre köszönöm hogy reagáltál .
Sandor Creative Commons License 2005.06.27 0 0 237
Biztos nem olyan mint egy valódi cin, de elég jól lehet rajta játszani. Nyilván sokféleképpen lehet közelíteni az dobcuccot, mint eszközt. Ez is egy ilyen volt. Nekem nincs valódi dobom, csak padok és állványok. Nyilván, aki rendelkezik valódival, annak kézenfekvő annak modifikálása elektromossá. A képeket nézegetve szerintem a tamokon rakhatnál gyakorlóbőrt (szitaanyagú) alulra felül meg maradna a bőr. Egy fordítás és máris új világ - silentdob :))
Mindezt persze, a hogyan hasonlítsunk legjobban témakörben, mert a gumilapok bőrön szerintem nem az igaziak...akarommondani kb. olyanok mint az én cineim :))))
Előzmény: IBÉ (236)
IBÉ Creative Commons License 2005.06.26 0 0 236
Na most sem tudtam képet betenni ide, majd legközelebb....
IBÉ Creative Commons License 2005.06.26 0 0 235
itt egy kép:
IBÉ Creative Commons License 2005.06.26 0 0 234
Nem merev ez a polc-megoldás?
Úgy értem nincs olyan kilengése, rugalmassága mint egy "rendes" cinnek. Én továbbra is az "igazi" cinből való átalakítást javaslom. Képek ott ahol már írtam. (a gyengébbek kedvéért: kep.tar.hu/e-drum)
Sandor Creative Commons License 2005.06.24 0 0 233
Hello!

Itt egy megoldás :))
Kicsit koszban úszik. Egy polcból (!) készült (retegelt lemez) + gumilap. Az alján van a piezo (az a kis hatszögletű). A dobozban mindössze egy jack aljzat van a korrekt csatlakoztathatóság miatt.


Sándor













Előzmény: PeeeT (232)
PeeeT Creative Commons License 2005.06.24 0 0 232

Hi!

 

Köszi az infót, ma már jártam is ott.. sikerült olcsón bevásárolni :)))

Egy piezzo kemény 53 Ft volt.. ;)

 

Cintányért házilag hogy/miből érdemes csinálni? (gumilap?) 

kényes az érzékelése? (mégse háló...)

vélemény?

 

a dobtestekhez (hálóhoz) milyen módon célszerű csatlakoztatni az érzékelőt?

az alább már említett "edrum for free" oldalon nézegettem több megoldást is..

kinek mi jött be, hogy optimális az elhelyezés?

 

üdv;

PeT 

 

Előzmény: Nick Grabowsky (231)
Nick Grabowsky Creative Commons License 2005.06.21 0 0 231
Hello!

Piezzot szinte bármelyik elektronikai alkatrész-üzletben kapsz. Én a Konthában vettem (1082. Budapest, Üllői út 68. Tel:313-9063 ), kb. 130 Ft darabja.
Előzmény: PeeeT (230)
PeeeT Creative Commons License 2005.06.20 0 0 230

Hi!

 

Afelől érdeklődnék, hogy Budapesten hol juthatnék hozzá
piezo érzékelőhöz? nem tudna valaki nekem címet/boltot

mondani?

 

És szerintetek hogyan, milyen gumianyagból lehet jó "cineket"
csinálni a meglévő szerkóhoz? cineknél mennyire jó/érzékeny
a piezo, sokat kell állítgatni?

 

Előre is köszi;
PeT

Előzmény: IBÉ (222)
Sandor Creative Commons License 2005.06.20 0 0 229
Hajrá!
Aztán majd mikor ráébredsz a korlátokra és elkezded építeni a MIDI-s cuccodat nézz be úrja ebbe az egyébként sok információt rejtő topicba :)))))))))))))))
Előzmény: Holepunch (228)
Holepunch Creative Commons License 2005.06.19 0 0 228
Kipróbáltam a szintis dolgot. Megcsináltam idéglenesen a kivezetéseket és műxik. Annyi az egész, hogy egy hanghoz 2 db érintkező kell, mivel a billentyűzetem leütésérzékeny, de ez még jó is, mert lehet vele érzékeltetni, hogy mekkorát ütök az adott pergőre stb. Jövő héten meg megnézem azt a gumiboltot az Orcinál és bevásárolok. Vennem kell még pár nagyon finom kapcsolót, és miután kiötlöttem a káva problémára a megoldást, indulhat a móka :))
Előzmény: Sandor (227)
Sandor Creative Commons License 2005.06.18 0 0 227
Hát azt hiszem az ittlévők nem ezt a stilust nyomják.
Én próbálok segíteni (már amennyiben tudok) azoknak, akiknek "elakadt valahol a tű a lemezjátszón) :)
De hüje (!) stilusra hüje (!) válasz...

Tényleg azt tanácsonám, hogy olvasd vissza a topic-ot és rájössz, hogy az általad kitalált dolog alapvetően hibás. Jobb a MIDI konverter + gumilap +piezo.
Már így is túl sokat mondtam >>:[

KÁVÁT MEG A KÁVABOLTBÓL :))))))))
Előzmény: Holepunch (225)
Topy Creative Commons License 2005.06.18 0 0 226
Sanyi arra próbálta felhívni a figyelmed, hogy ezzel a műföldműves dumával senki nem fog komolyan venni sem téged, sem a problémádat!

Topy
Előzmény: Holepunch (225)
Holepunch Creative Commons License 2005.06.18 0 0 225
Sándor, ha nem tetszik a stílusom, akkó nem kötelező elolvasni a hozzászólást. Nem azéé írtam, hogy leugass és kifigurázz, hanem mert az a fő gondom, hogy nincs ötletem dobkáva készítésre.
Sandor Creative Commons License 2005.06.16 0 0 224
Hát Ecsém elősző tanyuljj mekk nómálissan komúnyikányi oszt akkó lehet, hotty más izs megértii mit hadovász. Internyet duma nálamm nem frankó >>:(

Egyébiránt szerintem a dolog, amit leirtál nem müxik. Javaslom a topik áttanulmányozását MIDI trigger irányban.
Előzmény: Holepunch (223)
Holepunch Creative Commons License 2005.06.16 0 0 223

Helo!

 

Mosmáá nekem is muszáj elektromos dobot csinálnom, mee valahogy ki akarom élni magam zeneileg. Dobtesteket PVC-cső darabokból csinálom. Rámegy majd a gumilap. DE! Az a gondom, hogy hogy csináljak kávát, amivel ráfogom a gumit a testre? Most ez a legfontosabb gondom. Azért is akarok normál dobtestet, mee annak marha jó feelingje van.

Utána a másik problemusz pedig: úgy akarom megcsinálni ezt az egészet, hogy Reason lesz a modul. A midiszintimnél meg hozzárendelem NN-XTben a dobhangokat a billentyűkhöz, amiknek csinálok egy-egy kivezetést. A kivezetések a gumilapok alá tett érintkezőkben végződnek és mikóó ráütsz, akkó zárja az áramkört, magyarul olyan, mintha megnyomnád a billentyűt. És itt jön megint az, hogy DE! A billentyűnél egy hang addig szól, amíg a billentyűt nyomva tartod. Ez addig nem is gond, míg le nem ütöd mondjuk a cynbalt, aminek hosszú a lecsengése.

Ötletek?

IBÉ Creative Commons License 2005.05.18 0 0 222
Ha dobtesteket akarsz készíteni az sem nehéz.Itt a fórumban is láthatsz a korábbi hozzászólásoknál megoldásokat. Egyszerű falap(Bútorlap...stb)+ gumilap. A kettő közé kell a piezzo. Az állványzat már nehezebb ügy, bár az is megoldható.
Az árakról:
gumilap kb 5-6000Huf (cím korábbi hozzászólásnál)
Kábelek, csatlakozók kb 10.000 Huf
Bútorlap 1000-1500 Huf/m2
állvány(karám)zártszelvényből 15-20.000Huf
+ a piezzok (ár darabszámtól függ)
Amúgy nekem is készül a komplett otthoni-gyakorlóm (Bútorlapos-testekkel) már minden megvan hozzá csak az államvizsga miatt nem érek rá összerakni!!! De kb 1 hónap és kész lesz.
Töltök fel a képtárba a karámról is képeket(bár ez még nem az enyém mert az még készül)
IBÉ Creative Commons License 2005.05.18 0 0 221
PeeeT!
Szerintem a cineket teljesen jól meg lehet csinálni vele(bár a folyamatos rezgés miatt állítgatni kell a modulon,hogy egy ütésre egyet érzékeljen). De lehet hogy ez azért van mert én nagyon régi-ócska cineket használok. A doboknál szerintem a legegyszerűbb megoldás a külső, kávára erősíthető tompítókra elhelyezett piezzo.(sajnos ha nincs otthon fölösleges darab akkor nem olcsó mulatság...). Hasznos tippeket és infókat a piezzo-elhelyezéséről a
http://edrum.for.free.fr/ oldalon találsz.
Az általam használt megoldásról is találsz képeket a http://kep.tar.hu/e-drum/ oldalon.

Sandor Creative Commons License 2005.05.17 0 0 220
www.ret.hu
KPE110 vagy hasonló. Párszáz Ft.

Sándor
Előzmény: PeeeT (219)
PeeeT Creative Commons License 2005.05.16 0 0 219

Hali!

 

Én nemrég jutottam hozzá egy TD6-os remek modulhoz..

 

Szeretném házilag beelektronizálni (anyagi okokból ugyebár..) a cájgom..

 

Úgy tudom, hogy 5-600 ft-ért már hozzá lehet jutni triggerhez (piezzo érzékelő?)

Hol lehet ilyet venni? kb reális az összeg?

Gondolom, cineket ezzel könnyű elektronizálni, a dobtesteket mennyire gáz házilagosan megcsinálni??

 

Szerintetek mennyiből jöhetek ki az egészre?

 

ELőre is köszi;

Üdv

IBÉ Creative Commons License 2005.05.12 0 0 218
Azthiszem azt én is megtaláltam, de mivel Td-7-em van ez sajnos nem annyira érdekel.De azért köszönöm.
Nick Grabowsky Creative Commons License 2005.05.12 0 0 217
A neten találtam annak idején Roland TD7 hangmintákat, ha érdekel szívesen elküldöm. Kb. 6 MB, wav formátum.

Nick
Előzmény: IBÉ (216)
IBÉ Creative Commons License 2005.05.10 0 0 216
Hello!
Wav formátumú dob-hangmintákat keresnék.Illetve olyan embert akinek ddrumja van és hajlandó lenne néhány hangmintát csinálni nekem.Vagy honnan lehet letölteni normális dob-hangmintákat?
Vagy hol és mennyiért lehet sample cd-t venni és azon milyen formátumban vannak a minták?
Minden segítséget köszönök!
32nick Creative Commons License 2005.05.10 0 0 215
Jól néz ki!
Előzmény: Nick Grabowsky (214)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!