Keresés

Részletes keresés

freeze flash Creative Commons License 2003.12.26 0 0 927
Igaza van, van még egy újság-papír-írószer üzlet is, de ott csak maximum a papír mellé két puszit lehet kapni /megjegyzem, qrva jó segge van a csajnak/, éééééééés, igaza van, van még egy zöldséges üzlet is, ahol, minő csoda, valóban lehet kis vodkákat nyelni. Hm. Elszámoltam volna magam?! Nem hiszem, ez nem italbolt. :-)))
Előzmény: Gryllussss (926)
Gryllussss Creative Commons License 2003.12.26 0 0 926
Nem kellene itten kérem a helyi szubkultúra gazdasági infrastruktúrájával kapcsolatos féligaz megjegyzéseken keresztül történő demoralizáló kísérletekekre alapozott hozzászólásokkal rontani a helyzetet. Biztos hogy nem csak 4 azaz négy bolt van ott, ahol vodkát lehet kapni. Igaz, hogy amikor én putnokon boltba jártam, akkor a polgmesternek még fényképészete volt a játekbolt mellett, és nem is vodkát vettem, de akkor is. :)
freeze flash Creative Commons License 2003.12.26 0 0 925
Csatlakozom, bazdmeg. Vicces.
A múltkor megittam simán kezdésnek egy kiflit /2 dl vodka zsebből/, majd két sört, mert szomjas is voltam, aztán tovább vodkáztam. Aztán tettem egy kört, ami boltonként 1-1 dl vodkát jelent /4 bolt van/, aztán visszatértem a törzshelyemre.
Aztán tettem még egy kört, majd tovább söröztem a presszóban. Ez így ment reggel nyolctól - mert akkor mentem le -, délután fél ötig.
Saját lábamon távoztam. ;-D

Igaz, a májfunkciómban két enzim, az ALAT, meg az ASAT érték meghaladta a határérték 53x-osát /!!!!! papírom van róla, wazz!!!/, de aszonták, regenerálódik. Reméljük! :-)
Két hét alatt visszaálltak a normál érték kb. másfélszeresére. Most úgy benne vannak a határban, habár vörösborozok.

Előzmény: Labor (922)
geronim0 Creative Commons License 2003.12.24 0 0 924
Boldog Disznórészeg Karácsonyt! :O)
Labor Creative Commons License 2003.12.23 0 0 922
ezrelék? bah!
höhö. ilyet szól: ezrelék. Pitiáner.
Előzmény: Philisteus (921)
Philisteus Creative Commons License 2003.12.23 0 0 921
"Megdőlt a véralkoholszint világrekordja

Index
2003. december 19., péntek 15:36

Valószínűleg egy lett férfi döntötte meg a részegség világrekordját, miután a rendőrök a halálos véralkoholszint dupláját mérték nála.

Az egyelőre nem azonosított középkorú férfira öntudatlan állapotban, Rigában találtak rá. Véralkoholszintje 7,22 ezrelékes értéket mutatott, amely világrekordnak számít.

Egy átlagos ember 1,2-es értéknél már hányni kezd, 3,0-nál elveszti eszméletét, 4,0 ezrelék véralkoholszintnél leáll a légzés. "Ez az eredmény a Guinnes rekordok könyvébe illik" - mondta el a Reutersnak a rendőrség szóvivője.

A rigai kórház intenzív osztályának vezetője, Martins Sics újságíróknak nyilatkozva elmondta, még nem fordult elő olyan, hogy valaki túlélt volna egy ekkora alkoholos dózist, de még a vodkavedelő hagyományaira büszke Oroszországban sem történt ilyesmi.

"Nem fog emlékezni semmire, amikor magához tér" - mondta Sics.

Novemberben egy vidéki vodkaivó-versenyen halt meg a győztes, amikor másfél liter vodkát nyakalt be kicsivel több mint félóra alatt.

A verseny körülbelül negyven percig tartott, és a szerencsétlen győztes három félliteres üveg tartalmát döntötte le a torkán. Miután ezzel megnyerte a fődíjat - további tíz liter vodkát -, taxival szállították haza, otthon azonban hamarosan elhunyt

Az ősszel a cseh véralkohoszint-rekordot megdöntő brnoi férfi vérében 5,5 ezreléknyi alkoholt találtak - írta a Právo című prágai lap. Az ittas férfira egy városi parkban találtak rá a rendőrök.

Az illető saját bevallása szerint egy zenei fesztiválon vett részt a barátaival, és megivott legalább két liter tömény szeszt sörrel keverve. A csehországi rekord eddig 4,9 ezreléknyi alkohol volt, amelyet egy szintén dél-morvaországi férfi vérében találtak néhány évvel ezelőtt."

Hol vagytok, putnokiak??? Brigádkirándulás volt Rigába? Vagy már mindenki leköröz benneteket???

geronim0 Creative Commons License 2003.12.22 0 0 920
Dudu ezt a szöveget a világegyetem minden létező kommunikációs nyelvére fordítva elvitte a Distoloveren:
A szervezetben lévő alkohol mennyiségét ezrelékben szokták megadni, vagyis, hogy 1000 egységnyi folyadékban - az ember esetében a vérben - hány gramm alkohol van. A vér alkoholtartalma egyenesen arányos a kilélegzett levegő alkoholtartalmával, ezért mérhető belefújós szondák segítségével: 0,01-0,02%, azaz 1-2 ezrelék még semmilyen különös hatást nem gyakorol az emberre. Ennél több a kellemes érzéseken túl már szédülést is okozhat. A vér alkoholkoncentrációja a csúcsértéket 45-60 perc múlva éri el, az előbb elmondottaktól függően. Az alkohol 90 százaléka a májban bomlik le, 10 százaléka a vesén és a tüdőn keresztül változatlan formában hagyja el a szervezetet.
Először kellemes, eufórikus hatás jelentkezik nyugalommal, gátlások oldódásával, majd beszédkésztetés, 0,3 ezrelék fölött észlelhető a kritikai készség zavara és a koncentráció csökkenése figyelhető meg.
0,8-1,2 ezrelék már az ittasság fázisa, ekkor a térlátás, egyensúly, helyérzékelés zavara kezd kibontakozni.
1,2-1,6 ezrelék táján enyhe részegség mutatkozik: elkent beszéd, gátlástalansággal, megnyúlt reakcióidővel, pontatlan érzékszervi észleléssel.
Súlyos részegség 2,0 ezrelék környékén jelentkezik. Ekkor tompultság, depresszív hangulat alakul ki. Az illető fokozatosan el-elalszik. Ezt követően tudatborulás, később zavartság, kóma léphet fel.
Az alkohol rendszeres fogyasztása önmagában még nem alkoholizmus. Akkor minősül annak, ha a rendszeres alkoholfogyasztás testi, lelki és szociális tünetei jelentkeznek.
Az alkoholista koránál jóval idősebbnek tűnik. Jellegzetes a vöröses arc, borvirágos orr, a tenyér vöröses elszíneződése, bőr szárazsága, rugalmatlansága, ráncossága. Fogazata elhanyagolt, lehelete kellemetlen, idült gyomor-bélrendszeri zavarai vannak: étvágytalanság, fogyás, reggeli hányinger, hányás, gyomorfájdalom, táplálkozásbeli hiányosságok miatti betegségek léphetnek fel. Rendkívül fontos megemlíteni az alkohol okozta magzatkárosodást, a máj-, a hasnyálmirigy-, szív- és érrendszeri, valamint az idegrendszeri elváltozásokat. Az idegrendszeri elváltozások a következőkben állnak: különböző érzészavarok a végtagokon, kézremegés, elbutulás. Jellegzetes az alkoholos állapotban vagy utána jelentkező görcsös állapot.

geronim0 Creative Commons License 2003.12.22 0 0 919
...és Putnokon az anyák a Tablettahígító jegyébe próbálják beidőzíteni a porontyot...
éljen Dudu! Putnok első űrhajósa egészségére!
Előzmény: Törölt nick (918)
geronim0 Creative Commons License 2003.12.18 0 0 917
igen, de ő a Borút felé halad
Előzmény: Törölt nick (915)
net1steiger Creative Commons License 2003.12.18 0 0 916
...az űrbe?!

Már az sem lenne rossz, ha egyszer józanon jutnék el az éjféli misére :-)))

geronim0 Creative Commons License 2003.12.08 0 0 914
most azt képzeld el, ha Dudu egy fekete lyukat ér el és ott olyan az anyagsűrűség , hogy egy tonna tablettához elég egy molekula víz és az már ott híg lötty... lehet, hogy erre készült, erre a fantasztikus űrutazásra?!
Előzmény: Labor (909)
Teply Creative Commons License 2003.12.05 0 0 913
És így legalább egy egyenes gerincű, jellemes emberként őrizzük meg emlékét!
Előzmény: Labor (912)
Labor Creative Commons License 2003.12.05 0 0 912
Nem hibáztatlak. Én is azt tettem volna. MErt ugye, mi van, ha mégis csak szivat.
Előzmény: Geitenbeffer (911)
Geitenbeffer Creative Commons License 2003.12.05 0 0 911
Ja, nem is lett volna ebbol semmi gaz, csak Dudu nem tudta elharapni.
Aztan amikor a foldon kuszva markolaszta horogve a labszaramat, aszittem, egy szazas kell neki, es elkuldtem a picsaba.
Előzmény: Labor (909)
Teply Creative Commons License 2003.12.05 0 0 910
Kazuár-konzervem van, még a Vörös Hadsereg hagyta itt a veszprémi lőtéren a központi bunkerben. Hubi mellé kísérőnek kiváló!
Előzmény: net1steiger (907)
Labor Creative Commons License 2003.12.05 0 0 909
Dudu felszállt a mennyekbe. Mondtam neki, hogy kevés lesz a deci víz a nyolcvanhárom tablettához.
De a legsűrűbb fröccs volt, amit láttam, hogy isznak!
Előzmény: geronim0 (908)
geronim0 Creative Commons License 2003.12.01 0 0 908
hol vagytok ivócimborák?
net1steiger Creative Commons License 2003.11.09 0 0 907
...a karácsonyi előételhez kéne 2-3 csirkekaviár-konzerv!
Az nincs?
geronim0 Creative Commons License 2003.11.02 0 0 906
geronim0 Creative Commons License 2003.10.31 0 0 905
lehet. de biztos, hogy kurvára részeg volt! gazsi nagyon jól lop ha be van baszva.
Előzmény: 4RESK (900)
geronim0 Creative Commons License 2003.10.31 0 0 904
na most pontosan a leírásod szerint jártam el hazafelé. így, menet közben, lazán bevertem az oldalkocsit. :)
Előzmény: Teply (898)
geronim0 Creative Commons License 2003.10.31 0 0 903
tévedsz. rég ki van tiltva . legutóbb tavaly bukott meg amikor lengyel állampolgárként próbált hamis abszint-tablettát a távol-keletre csempészni rotterdamból
Előzmény: 4RESK (900)
Ködmöni Laci Creative Commons License 2003.10.31 0 0 902
Hát én ismerlek! Hát veled erőszakoltuk meg azt a rezesbandát Ugárdon!
Előzmény: Geitenbeffer (901)
Geitenbeffer Creative Commons License 2003.10.31 0 0 901
Kicsit feltem, hogy a haverok mit fognak szolni ahhoz, hogy leborotvaltam a honaljam, de szerencsere nem utaltak ki miatta.

4RESK Creative Commons License 2003.10.30 0 0 900
szerintem meg egy szado-mazo filmforgatásról lopta a kovitól.
Előzmény: geronim0 (896)
freeze flash Creative Commons License 2003.10.30 0 0 899
Nem, az gyári extra beépítve, a váz jobb oldalán látható két nyílás, azok segítségével lehet nyitni a kupakokat.
Előzmény: Teply (898)
Teply Creative Commons License 2003.10.29 0 0 898
Ez egy teljesen ergonomikus nyereg, a tetején 29,5 fokos szögben hanyattirányban megdöntve, hogy ha a motort funkciójának megfelelően használva útközben nyitsz egy sört, az utolsó kortyokhoz megfelelőképpen hátra tuggyá dőni.
Még a sörnyitó automatikát keresem, de lehet, hogy azt csak felárért adják.
Előzmény: freeze flash (897)
freeze flash Creative Commons License 2003.10.29 0 0 897
A nyereg a legjobb. Ha nő vagy, ülhetsz a csúcsára is... :-)
geronim0 Creative Commons License 2003.10.20 0 0 896
kérlekszépen tavaly rendeltem meg Pusoma Gazsi barátomtól. a legügyesebb tolvaj akivel valaha találkoztam. Amerikában lopta.
Előzmény: net1steiger (891)
MagilllaGorillla Creative Commons License 2003.10.14 0 0 893
Egy közép-európai alkoholista szemének szokatlan a göngyöleg formátuma. Egzotikus szépség...
Előzmény: geronim0 (890)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!