Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

focusati Creative Commons License 2023.09.15 0 0 127022

Sziasztok! Tudja valaki, hogy a pirossal jelölt csavarok mi célt szolgálnak a termosztátházon? A válaszokat nagyon szépén köszönöm!

janitoth Creative Commons License 2023.08.27 0 0 127021

Szia, akkor nem kéne egy ugyanolyannak a jobb oldali lámpa mögött? Ott nincs.

Előzmény: Zolysys (127020)
Zolysys Creative Commons License 2023.08.25 0 1 127020

az tuti nem gyári. valószínűleg xenon volt beszerelve utólag a lámpába

Előzmény: janitoth (127018)
Smíró Creative Commons License 2023.08.16 0 0 127019

20 ezerre gondoltam, a keresztrudakkal 30.

Előzmény: Shooter020 (127017)
janitoth Creative Commons License 2023.08.16 0 0 127018

Tisztelt kollégák!

Tegnap fényszórókat cseréltem a 307-esemen(16V,benzin ,1,6-os,2001-es, NFU, nem kombi). miután kiküzdöttem a menetirány szerinti bal fényszórót, mögötte találtam egy fém dobozt, ami ki van kötve, a vezetékek le szigszallagozva. Az van ráírva, BALANCE UNIT. Meg tudná mondani nekem valaki mi a manó lehet ez?

Shooter020 Creative Commons License 2023.08.13 0 0 127017

A tetőbox az milyen árban lenne, mert lehet érdekes lehet számonra. :) 

Előzmény: Smíró (127016)
Smíró Creative Commons License 2023.08.13 0 0 127016

Na és a szűrők:

 

Mann Filter                                                           

Vasco pollen aktívszenes:                                     

Mann Filter olajszűrő:                                           

Mann Filter üza:                                                   

Total Transmission Gear 8 75W80 váltóolaj 2 l:     

 

sporttársi áron mondjuk 10 db ezres egyben.

Smíró Creative Commons License 2023.08.13 0 0 127015

Szasztok!

 

Kissé kifutva ugyan a nyárból, de lesz még tél is, először itt kínálom eladásra szeretett 2006-os 2.0 HDi RHR 307-esem tetőtartóját (univerzális alu keresztsín), mellé ajándék tetőbox, vagy fordítva:) Gyula-Pest útvonalon bárhol le tudom adni. A sín nyilván zárható, a box meg pláne.  Box mérete: kb. 90x135x25. 330-380 liter közt van belül. Ha nem tört volna szilánkosra a jobb könyököm, vígan megnézném pontosan, így csak ha valakit érdekel, mert van egy-két dolog elé rakva.

 

Bontatlan gyári alkatrészem: egy turbo druck labda. Biztonságból betárolt, nyilván soha ki nem bontott.

 

Egy csomó H1-es izzóm, Philips, és más márkás, nem gagyi egyik sem. Van a ködlámpához is vagy 2 bontatlan izzóm és néhány H7 is.

 

Maradt gumiszőnyeg szett és nyári szőnyegszett 1-1 garnitúra.

 

Van egy kerékkulcsom, kihúzható nyéllel, ami a mérete alapján sajnos nem jó az új autómhoz. Ehhez kapcsolódóan van 3 garnitúra kerékőröm is. Az egyik lemezfelnihez jó, a másik kettő könnyűfém felnihez jó, tehát alátétes, közülük az alufelnisek gyáriak. Kerékre van továbbá 16" mérethez (205/55/17) egy bontatlan hóláncom is.

 

Van továbbá néhány vadonatúj ablaktörlőm is elsők és hátsó is, Bosh és egyéb márkák.

 

Gyula-Bp vonalon (még ha girbe-gurba is) találkozhatunk, ha van érdeklődő. Ár megegyezés szerint, nyilván bolti ár alatt, de ingyé' felett valamivel.

 

70perharminc85venöt7harminc7. A nick alatti mail már rég nem játszik.

Shooter020 Creative Commons License 2023.08.11 0 0 127014

Sziasztok! (2005, (Nem ráncfelvarrott) 307SW 2.0HDI 136Le 3H RHR)

 

Ülés csere előtt állok, megvettem a 308-as üléseket, viszont szeretnék kérni a 307 es és a 308 as ülésnek a csatlakozójának a vezeték kiosztását, ha valaki ebben tud segíteni. A 307es ülés az sima standard ülés, csak légzsák van benne, viszont a 308 az már fűthető is. A fűtéshez a kábelezést és a biztsítékot megoldom, de a csatlakozó kiosztásra szükségem lenne, hogy nehogy keveredés legyen a vezetékek között. Ha valaki tud ebben segíteni, akkor azt megköszönöm! :) 

janitoth Creative Commons License 2023.08.10 0 0 127013

Sziasztok! Az én 307-es,1,6-os, NFU-s, nem kombim olyat szokott csinálni, ha hosszabb útra megyek vele, mondjuk Szeged-Pest, hogy egyszer csak kb 0,5 másodpercre elvész az áram a kmóra műszeregységből majd visszatér. Motor észre sem veszi az áramszünetet. Konkrétan úgy néz ki az egész, hogy megyek mondjuk 90-nel, ötödikben( általában lassan közlekedek, ritkán megyek 110 fölé),egyszer csak az összes mutató leesik nullára, mintha levettem volna a gyújtást. Oda nézek, elcsodálkozom az eseményen, mire káromkodni kezdenék már vissza is jött az áram a műszerbe. Mutatók mutatják a helyes értékeket, a visszajelző ledek világítanak, majd elalszanak(mint mikor ráadom a gyújtást), a légkondi elindul automata állásban még akkor is ha az esemény előtt be sem volt kapcsolva. Ez az egész zajlik le kb fél másodperc alatt, közben az autó gurul, mintha mi sem történt volna, nem rángat, nem dadog, egyenletesen gurul.  Van, hogy 250-300 km-es út alatt sem csinálja, van, hogy egy 200 km-s út közben igen. Azt figyeltem meg, hogy a 28 Celsius feletti külső hőmérséklet nagyban elősegíti az attrakciót. A gépezet 2001-es, nem ráncfelvarrott kb négy éve van nálam. A műszer egységet nem bolygattam, nem vettem ki a helyéről soha. Ja, benzin-gázos a lelkem és imádom! ( jut eszembe az attrakció alatt gázzal gurul a kicsike. Bár lehet benzinnel is csinálná ,de hosszabb távra gázzal gurulunk.)

tthom_ip Creative Commons License 2023.08.08 0 0 127012

Folytatásos sztori: hőmérséklet még mindig kacat néha, de pont 14 fok volt hegynek felfele, így nem melegedett annyira túl.. 100 fok környékére ment fel 110es tempóval. Ugyanakkor az egyik úton elkezdett megtorpanni.. Tehát megy az ember vele, aztán egy pillanatra beesik a fordulat, mintha leállna, vagy nem kapna üzemanyagot a motor, utána megy megint tovább.. Elég nagyot tud rántani.. De ezt, egy pár órás pihenő után elfelejtette, szóval nem tudom mi lehetett.. De kezd elmenni a bizalmam. :)

Előzmény: tthom_ip (127004)
soryton Creative Commons License 2023.07.22 0 0 127011

Helló... levetted az elektromos csatlakozót róla ....?  Akkor lehet elfelejtetted kalibráltatni indítás elött ...

Előzmény: szili307 (127009)
hayabusa123 Creative Commons License 2023.07.21 0 0 127010

Azt tudni kellene mi a hibakód.A Hiba jelenség,lehet,falslevegö,folytoszelephazhiba,vagy gázpedál jeladohiba.

Előzmény: szili307 (127009)
szili307 Creative Commons License 2023.07.20 0 0 127009

Sziasztok! 

Van egy 2005 ös 1,6 benzines NFU autóm. 

A hiba, hogy magasabb fordulatról nem áll be alapjáratra hanem lefullad. De ezt is néha csinálja néha nem és szépen van alapjárat.

Főtengely helyzet jeladót cseréltem akkor is fenmaradt a hiba. 

Kitakarítottam a folytószelepet de utána be sem akar indulni csak teker az önindító.

Akkumulátort feltöltöttem cseréltem de semmi. 

Válaszotokat előre is köszönöm. 

Üdv Attila

Monito Creative Commons License 2023.06.30 0 0 127005

Szia! 

 

Lecsavaroztam alul a fekete dobozt amiben a csörlő van, de a pótkerék meg sem moccan... A doboz lifeg, vagyis a bowdennek engednie kéne, de semmi...

Rángassam meg még jobban, hátha leengedi?

Vagy vágjam el? Nem szívesen tenném, mert lehet, hogy akkor sem fog lejönni a pótkerék, és a huzal kilátszik, tehát csak félre van tekerődve, és talán nem is rozsdás.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=164706569&t=9040099

 

 

Előzmény: kirsan (126974)
tthom_ip Creative Commons License 2023.06.29 -1 0 127004

Fejlemények a melegedéssel kapcsolatban: elugrottam egy kiolvasásra a Bosch-hoz, meg vettem tágulási tartály kupakot újat, soha nem lehet tudni, nem-e elengedi a nyomást.

A hőmérséklet adat stimmel, kicsivel 70 alatt volt a mutató, kiírt 68 fokot, hibakódból, ami hűtésre vonatkozik hiba kb. egy volt, szakadás a ventilátor vezérlésnél. De dátumot nem tárol, valamint a teszt elindítására bekapcsolt maxra, zúgott rendesen.. Tehát vagy szét volt húzva egyszer, amikor szerelték, vagy ki tudja, de most jónak tűnt. Meg gondolom autópálya tempónál amúgy is van elég menetszél erre.

 

Volt EGR hiba, meg turbónyomás hiba, meg ez az, de ugye ki tudja mikori, mert amúgy hibátlanul megy, ereje van, alapjárat stabil, nem torpan meg, meg a szokásos. Kitöröltettem mindent, aztán majd pár hónap múlva ráolvasunk még egyet. De sajnos nem lettünk előbbre.

Előzmény: FeZ_ (127000)
FeZ_ Creative Commons License 2023.06.28 0 0 127003

" Lehet esetleg a regenerálás miatt"

 

Nem regenerál állandóan, csak bizonyos időközönként.

 

Előzmény: Kriszta 307sw (127001)
tthom_ip Creative Commons License 2023.06.28 0 0 127002

Persze, én is csak gyűjtöm először az infókat... Volt pugos szervizbe hordom, aztán már ők is a fejüket vakarják. 

Előzmény: FeZ_ (127000)
Kriszta 307sw Creative Commons License 2023.06.27 0 0 127001

Üdv!

    Ugyanilyen problémánk van!

Hűtők vízpumpa cserélve termosztát már 2x is! 

   Nincs nyomás a rendszerbe csak a normál üzemi nem fogy a folyadék sem!

   Melegszik 120felett!

Valakinek ötlet?

 Lehet esetleg a regenerálás miatt

 

 

Előzmény: tthom_ip (126985)
FeZ_ Creative Commons License 2023.06.27 0 0 127000

" Ha nem nyitna a termosztát, alapból is melegedne,"

 

Csak nem mindig úgy sz@r egy termosztát, hogy nem nyit, hanem van olyan, hogy csak részben nyit, félrefeszül, stb. Az elméletet gyakran megcáfolja a gyakorlat, úgyhogy a rendes vizsgálati módszer, hogy kidobod belőle és hajrá. Aztán kiderül mit csinál.

Persze te még gyűjthetsz tapasztalatokat nyugodtan, én csak azt mondtam, amit én csinálnék a szerelői múltammal.

Én még diaggal is megnézném, hogy amikor meleget mutat a hőfokmérő, a motorvezérlő is ugyanazt az értékel "látja"-e. 

Hűtőventilátor minden sebességfokozata működik ?

(diaggal az is tesztelhető) 

 

Előzmény: tthom_ip (126995)
Lester F. Creative Commons License 2023.06.27 0 0 126999

Egyszer azért tesztnek ki lehet próbálni (biztos nem lesz élvezet), de legalább látszik, hogy számít-e valamit.

Előzmény: tthom_ip (126998)
tthom_ip Creative Commons License 2023.06.27 0 0 126998

Ezt nem próbáltam, mert nem akartunk megsülni azonnal, lévén kint is 25-35 fok volt. :)

Gondolom segítene valamit, de inkább ha nagyon felmászott, lelassítottam. Egyébként ritkán van olyan helyzet, amikor tényleg elmegy a pirosig, de attól még bosszant, hogy miért csinálja, amikor előtte 10+ évig szépen gond nélkül működött. Jah, 170e kmvan benne, tehát még azt se lehet mondani, hogy annyira sokat ment volna..

Előzmény: Lester F. (126997)
Lester F. Creative Commons License 2023.06.27 0 0 126997

Ha melegszik és max fűtés hőfokot+ventit rátolsz, akkor javít valamit?

Előzmény: tthom_ip (126996)
tthom_ip Creative Commons License 2023.06.27 0 0 126996

Amúgy épp ezért nehéz tesztelni is, mert elindítod, mégy vele, semmi gond.. Csak ha pályán, jól bemelegedve, több személy, emelkedő, akkor. De sajna domb sincs a közelben lévő M3on. :)

Előzmény: tthom_ip (126995)
tthom_ip Creative Commons License 2023.06.27 0 0 126995

Köszönöm mindkettőtöknek.

Igen, teljesen új alkatrészek lettek belerakva. A vízpumpa is szét volt esve, azt gondoltuk megoldja, de nem, ugyanaz.. Ha nem nyitna a termosztát, alapból is melegedne, de ez benne a izé, hogy csak nagyobb terhelésnél / jobb időben jön elő a hiba. Normál módon, országúton közlekedve szépen beáll a vízhőfokmutató, aztán nem mozdul el.

Előzmény: FeZ_ (126993)
FeZ_ Creative Commons License 2023.06.27 0 0 126994

"Víz szemre nem fogy, nem áztatja bent a szőnyeget, nem füstöl fehéret. Extra infó, ha eléri a 90et, elkezd fura szagot nyomni a szellőzőkből. Hűtőventilátor megy."

 

Ez még akár lehet fűtőradiátor probléma is, nem feltétlenül kell neki ömlenie ahhoz, hogy már szaga legyen. A melegedéssel persze nem nagyon van összefüggésben, ha nem fogy belőle láthatóan a folyadék.

Én próbaképpen kivenném belőle a termosztátot és megnézném úgy mit csinál.

 

A kicserélt alkatrészek (hűtők, stb) újak voltak, ugye ?

Előzmény: tthom_ip (126985)
FeZ_ Creative Commons License 2023.06.27 0 0 126993

"hidegen nagy nyomásúval átmosnám előről a hűtőt,"

 

Azt írta, hogy a hűtők cserélve lettek. Remélhetőleg újra, akkor meg nincsen mit mosni rajtuk.

 

"A vízrendszer eltömítődése peugeot típushiba."

 

Oh, ezt jó tudni. Eddigi rövid (30év) praxisom alatt nem nagyon találkoztam hűtőrendszer eltömődéssel PSA autóknál, kivéve a fűtőradiátort, azonban az a probléma szempontjából lényegtelen.

 

A vízpumpa szétesése manapság gyártói "szolgáltatás", olyan "magas" minőségű alkatrészeket tudnak elkövetni a gyártók - sajnos. 

 

Ettől függetlenül ez is mindegy, mivel az is cserélve lett nála.

 

Nem kötözködésből írtam, amit írtam.  :-)

 

 

 

Előzmény: kirsan (126992)
kirsan Creative Commons License 2023.06.27 0 0 126992

Én elsőre a legolcsóbb megoldás gondolnék, hidegen nagy nyomásúval átmosnám előről a hűtőt, ha tiszta a termosztátban gondolkodék, a működése alapján meg tudod figyelni. Beindítod, járarod, megnézed kinyit-e, majd rárakod a fútést. A vízrendszer eltömítődése peugeot típushiba. Vízpumpára nem gyenakodnék, nem jellemző a 307-re. De a lényeg, hogy amit írtak neked. A szag is az első ötletet támassza alá. És porlasztóban, ill a befecskendezőben sem gondolkodnék. Nem jellemző.

Előzmény: tthom_ip (126985)
Lester F. Creative Commons License 2023.06.27 0 0 126991

Kíváncsi vagyok mire jutsz, majd írd meg.

(ha a pollenszűrő nincs rendesen a helyén, akkor a motortérből is kerülhet levegő a szellőzőrendszerbe)

Előzmény: tthom_ip (126990)
tthom_ip Creative Commons License 2023.06.27 0 0 126990

Nem gázolaj szag, inkább mint meleg hűtőfolyadék.. Még arra gondoltam, hogy nem-e esetleg nem zár rendesen a tágulási tartály és azért nincs elegendő nyomás. Bár a levegőt kintről szívja az utastérszellőző, szóval onnan se lehetne érezni.

Előzmény: Lester F. (126989)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!