Keresés

Részletes keresés

gomboc-artur Creative Commons License 2009.08.17 0 0 5051
sziasztok

van egy eladó vízalatti fényképező gépem


Canon S1 is + WP DC 20 tok + auto magic filter

3,2 mp 10* optikai zomm 40m ig víz álló

50eFt
kérésre küldök vízaltti képeket




ga
Raha Creative Commons License 2009.08.06 0 0 5050
Már nincs dedikált Nikon vízalatti gép... Másoknak azonban van, igaz, mindenki digitben gondolkodik. Ha a csúcsmodellben gondolkodsz, akkor tegyél félre egy középkategóriás autó ára körüli összeget. Ha "csak" hobby, de bele tudsz tenni egy kellemes gépbe pénzt, akkor egy komolyabb kompakt gép, + tok + kar + vaku(k), már akár 1-300e Ft-ból kijön ( a vakuk ilyen drágák!)
Ha egy kompaktot célzol meg tokkal, akkor a gép ára + 30-40e Ft.
Válassz, utána pedig sok sok netezés :-)
Előzmény: werp (5049)
werp Creative Commons License 2009.07.28 0 0 5049
Hello azt szeretném kérdezni hogy gondolkodom hogy veszek egy nikon viz alatti gépet kérdés hogy megéri-e és csak nikon jöhet szóba gyárt-e még ilyet a nikon? ha igen menyibe kerül? és használtan kb menyit ér? ja és melyik a csucs modell?
köszi
Garfield33 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 5048

Látta már ilyen kamerával készült felvételt, és nem volt túl meggyőző a számomra.

Míg egy sima DV-s kamera 8Mbps-mal szép, egy nagyobb felbontású kép nem ér annyival többet.

A 30fps pedig ciki, ha tévén akarod nézni, tekintettel az európai PAL (25fps) szabványra.

 

Viszont relative olcsó...

Előzmény: Ematic (5047)
Ematic Creative Commons License 2009.06.21 0 0 5047
Sziasztok!
Hozzáértő véleményre lenne szükségem az alábbi 2 kameráról:
Sanyo Xacti CA 9

Sanyo Xact WH1


Mennyire elegendő a HD-SHQ: 1280 x 720 (30 fps/ 9Mbps) paraméterek?
Nem szaggat?
Érdemes 720-as felbontású HD kamerát venni, 30 fps-sel? Sokkal jobb az 1080/50fps?
A CMOS sensor mérete a CA9-nek nagyobb, tehát az jobb minőséget produkál?

Köszönöm.
Sanyo Xacti CA 9 Sanyo Xact WH1
Marosi Peter Creative Commons License 2009.06.11 0 0 5046
Akit erdekel van egy: vadiuj DiCAPac WP-S10 SLR packom 25e-Ft-ert !
kép1
zozo64 Creative Commons License 2009.05.26 0 0 5045
Sziasztok!

Búvároknak kitűnő ajánlat!
Eladó egy hibátlan Olympus C 7070 WZ gyári vízalatti tokkal(PT-027) +CLA 7 konventer adapter+WCON-07C széleslátószög+TCON-17C tele+polár és színszűrő.

Sok szép felvételt köszönhetek gépemnek.Ára 120e
Farkas Zoltán 30 2314461
evk Creative Commons License 2009.04.08 0 0 5044
Köszi, itt tényleg reménytelen...
Akkor megpróbálom ott.
Thomas búvár Creative Commons License 2009.04.08 0 0 5043
Lásd: 5042
Előzmény: Blind Rider (5039)
Thomas búvár Creative Commons License 2009.04.08 0 0 5042
Előzmény: evk (5038)
Thomas búvár Creative Commons License 2009.04.08 0 0 5041
Itt előbb kapsz választ a kérdésedre.
Előzmény: evk (5038)
camera Creative Commons License 2009.04.06 0 0 5040
Filmgyártó stúdió, (víz alatti) mozgókép készítő tanfolyamot indít, operatőr végzettségű szakelőadóval. Elmélet: 30 óra. Érdeklődni: 06-30-99-29-300, www.objektivstudio.hu, info@objektivstudio.hu

Blind Rider Creative Commons License 2009.04.06 0 0 5039

Sziasztok!

 

Vettem egy amatőr vízalatti tokot (inkább vízálló, de 5 méterig írják, h vízalatt is jó).

 

http://www.cfoto.hu/w/?id=11&c=371&p=449

 

Szerintetek snorkeling / freedivinghoz fotózni jó lehet? Nyilván nem mennék nagyon mélyre, inkább felszínközeli dolgokat fotóznék vele (súlyövvel, pipával szoktam merülni). A Vörös-tengerhez mennénk, Dahabra.

 

Objektívet milyet érdemes használni? Egy Canon 40D-vel használnám, van hozzá Sigma 10-20-am, illetve 18-50-em. Gondolom a 10-20 jobb lenne átfogóbb, "táj"képekre víz alatt (korallok, formációk, búvárkodás emberekkel a képben), de a másik objektív talán közeli / kvázi makró képekhez jól jöhet, halakról, közeli korallképeről (a leképezési aránya is sokkal jobb).

 

Vakuhasználatot illetően is gondolkodtam. Profi szett híján arra gondoltam, hogy egy vízálló tokban (Aquapac) rögzíteném a karomra a vakut, és rádiós kioldóval villantanám el a gépről. Vakura színhőmérséklet-módosító fóliákat érdemes tenni? Vagy felejtő ez a megoldás? :D

 

Tudom, hogy van erre profi szett is, de egyelőre anyagi okokból (és totális vízalatti fotós amatőrizmusom miatt is) erre még nem ruháznék be.

 

Köszi előre is...

evk Creative Commons License 2009.04.06 0 0 5038

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Hirtelen felindulásból vettem egy hobbi vízalatti digitális gépet. 1 hetem van, hogy képbe jöjjek, kb. hogy kéne beállítani, hogy a gép tudásához képest legjobb felvételeket tudjam vele készíteni.
Nincs semmi előképzettségem, mondhatni a O-ról indulok.
Vörös tengerben, felszíni búvárkodásnál szeretném használni.

A gép típusa: INTOVA IC 500. A Dechathlon honlapján megtalálhatók a tulajdonságai.

Ha lennétek olyan jók és segítenétek nekem, nagyon örülnék.
hummer111 Creative Commons License 2009.03.21 0 0 5037
köszönöm szépen!
Thomas búvár Creative Commons License 2009.03.18 0 0 5036
Szóval itt: http://www.divecenter.hu/Forum/102
Előzmény: Thomas búvár (5035)
Thomas búvár Creative Commons License 2009.03.18 0 0 5035
Itt előbb kapsz választ a kérdéseidre:
Előzmény: hummer111 (5034)
hummer111 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 5034
Üdv!
Kubába megyünk két hétre és szeretnék vízalatti képeket is csinálni, csak az a helyzet nincs rá rengeteg pénzem. Nézegettem használtan egy olympus 1030 at, ami elvileg 10m-ig vízálló, meg még az lenne a kérdésem, van-e esetleg olyan eldobható vízalatti kis gép, ami nem készít nagyon borzasztó képeket.- vagy ezek mind nagyon rosszak?
MKajcsi Creative Commons License 2008.12.18 0 0 5033
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, hogy itthon beszerezhető e kék vizbe való szinszűrő fólia? (valami ilyesmire gondolok http://www.magic-filters.com/ ) Egy egyszerű kis kompakt kamerával próbálnám ki. (Canon A 520 gép WP-DC 60 tok)
Mivel sürgősen kéne sajnos már hiába rendelem meg nem kapom meg időben. (dec 22. hétfőig)
Várom az ötleteket, esetleges alternatív megoldásokat... Előre is köszi
mercatoris2 Creative Commons License 2008.11.20 0 0 5032
Van más hely: www.divecenter.hu, víz alatti fotózás és videózás fórum.

Addig is: az EWA marine tok kb max 10-15 méterig jó, aztán rányomódik a zacskó a kamerára és nem tudod működtetni. Ha sohasem mész mélyebbre, ideiglenes jó lehet.

Equinox és Ikelite és társai olcsó toknak számítanak a tok-piacon, tudom, elsőre furcsa, hogy több, sok esetben jóval többe kerülnek, mint maga a kamera, de ez van...

Egy tok "jóságát" alapvetően két dolog határozza meg: az optika milyensége-minősége és a tok kezelhetősége (s az általa elérhető kamerafunkciók mennyisége). Egy jobb tokon optikai üveg portok vannak, az olcsóbbakon műanyag. Így hiába HD felbontású a kamera, ha az optika jelentősen csökkenti az felbontást, chromatikus aberrációt idéz elő, Barrel-torzítást okoz stb.

Ne lepődj meg, de egy jobb nagylátószögű optika kb 1000 EUR-tól meg felfelé, a csillagos égig... S víz alá felettéb hasznos...

NatGeós HD minőséghez (technikailag) HDCAM kamerákat használnak, áruk kb 50 000 EUR-tól kezdődik :-D


Előzmény: Badb0y (5031)
Badb0y Creative Commons License 2008.11.20 0 0 5031
Tudom nem fotózás, de nincs más hely.

Vízalatti kamerázással foglalkozott már valaki? Én elkezdtem nézegetni cuccokat, és természetesen nem a national geographicos minőséget szeretném, de láttam egy canon hv30-cal készített videófelvételt, semmi atomreflektor és + megvilágítás, simán natúrban.

1.
Milyen beállítással illik víz alatt kamerázni? Elgondolásom szerint cinemamode az kell, és záridőt érdemes beállítani? Mert írták, hogy 48-adra érdemes állítani.
Ill. annyit tudok még, hogy lehet kapni vörös szűrőt, amit nagyobb mélységekben kell használni. De ez nem lényeg, nem mélytengeri akarok lenni egyenlőre. De ez a vörös szűrő tényleg nagyon szép képet csinált nagyobb mélységben.

2.
A kínos rész, a tok. Nos az ember amit készített egy ikelite-tal készítette. Nagyon korrekt lett, de én láttam ewa-marine-os tokokat ötöd annyiért. Ill. másik profi tok az equinoxos, ami szintén 200.
Miben jobb CSAK képminőség ügyileg a 2 drága vajon? Mert sztem ha az optika előtti üveg hasonló, akkor a kép is. Csak a keret más.

Tehát valaki illetékes elméleti esetleg gyakorlati szinten ?

Itt található a videó.
discus2b Creative Commons License 2008.10.31 0 0 5030
Köszi a linket, érdemes megnézni!
Előzmény: Raha (5029)
Raha Creative Commons License 2008.10.20 0 0 5029
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2008.09.20 0 0 5028

Szerintem próbáld meg a DC Bazárjába feltenni.

www.divecenter.hu

Előzmény: provitamin (5027)
provitamin Creative Commons License 2008.09.20 0 0 5027
Sziasztok!
Lenne egy eladó vízalatti tokom canon 350d hez. mindössze 125 ezer forint.
ez kb 1/3-a az új árnak. Van még külön 2 port is hozzá. macro + nagylátó.

ezenkívül még van egy canon 100as macro usm 2.8 as objektív kedvező áron
(70ezer forintért)

pker74@freemail.hu
belphnaque Creative Commons License 2008.09.02 0 0 5026

Aha, meg is találtam !

Alig több, mint 100 USD.

 

Szerintetek alkalmas a célnak ?

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=220266434926

 

Belphnaque

belphnaque Creative Commons License 2008.09.02 0 0 5025

Szia !

 

Köszönöm a véleményt.

Sajnos az a bajom, hogy az 5d után nehezen adom le a minőséget.

Póbáltam ezeket az eldobható filmeseket, és nagyon szutyok lett a végeredmény.

Ezért ondoltam, hogy meg kellene próbálkozni mondjuk egy hasonló digitálissal, ami viszont sokra jött ki, és ezért fordultam most a zacsik felé.

 

Amit mutattál, az tényleg meglepően sokba kerül, de azért gondolkodom rajta.

Egyáltalán mennyire jók az ilyen zacsik ? Alkalamasak ? Én csak a félelem miatt nem vettem meg korábban egy olcsó változatot... mindjárt megkeresem.

 

Belphnaque

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (5024)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2008.09.01 0 0 5024

Az a kis "zacsi" is 200$-nál kezdődik.

Itthon meg:

http://www.artwork.hu/termek.php?i=1169&n=u-axp-aw-vizhatlan-tok-slr

 

A legjobban, egy-két eldobható filmes cuccal jársz.

Előzmény: belphnaque (5023)
belphnaque Creative Commons License 2008.09.01 0 0 5023
Sziasztok ! A véleményeteket szeretném kérni. Mennénk nyaralni, és lesz medence, meg talán lesz valami snorkel vagy hasonló, azaz nem mélységi merülés, de víz alatti móka. Ja, meg lenne Canyoning, ahol megint csak a vízeséseken kell learaszolni. Szóval lenne víz, én meg fénkyépeznék, szívesen ki is próbálnám a víz alatti fotózásban rejlő lehetőségek ízelítő jellegű mámorító érzését, stb... Sajnos a Canon 5d-hez a burkolat a gép ára. Talán lehet ennél olcsóbban is szerezni hozzá valót, de láttam az e-bayen pár további megoldást is,mint a szűrőmenetes zacsi, és hasonlók. Most majdnem megvettem az Olympus 10mpx-es ütés és egy darabig vízálló, de nem vízálló burkolattal ellátott, hanem natúr kis kompaktját, de végül lebeszéltem magam a 80e-es ára miatt, és a kis várható kihasználtság okán. Hátha van olcsóbb megoldás az 5d-re, vagy valami alternatív. Volna valami ötletetek, tanácsotok ? Köszi ! Belphnaque
provitamin Creative Commons License 2008.08.25 0 0 5022
eladó egy ikelite tok canon 350d-hez.
van még egy dome port és egy 100as macróhoz való port.
Ha kell akkor a gépet (canon 350d) is eladom.
(tmobile)6943841

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!