Keresés

Részletes keresés

eurotender Creative Commons License 2015.10.02 0 0 5814

Kedves Fórumozók!

Egyesületünk aktuális kutatásába szeretnénk bevonni Önöket!

Téma: Az életvitelszerűen külföldön tartózkodó magyar fiatalok munkavállalási és migrációs stratégiái

 

Az elmúlt 10 évben a korábbi trendeknél nagyságrendekkel gyorsabban növekedett a Magyarországról gazdasági okokból kivándorlók száma. A kivándorlás kérdése jelenleg mindenképpen kiemelt figyelmet érdemel, különösképpen annak hosszú távú gazdasági hatásait figyelembe véve. Fontos, hogy átfogó képet kapjunk a munkavállalási céllal tartósan (életvitelszerűen) külföldön tartózkodó kivándorlókról, megismerjük munkavállalási és általános migrációs stratégiáikat, munkaerő-piaci karrierképüket, hosszú távú elképzeléseiket, illetve a hazai munkaerőpiacra történő reintegrációjuk lehetséges feltételeit feltérképezzük.

 

Ezen kérdéskör mélyebb megismerése érdekében Egyesületünk (Eurotender Egyesület, Szeged) különféle módszereket ötvöző kutatást kezdeményezett. Kutatásunk során online önkitöltős kérőívet (~15 perc) veszünk fel és félig strukturált interjúkat (~40 perc) készítünk életvitelszerűen külföldön tartózkodó, 18-40 év közötti fiatalokkal. Fontos tudni, hogy a kutatásban való részvétel önkéntes és teljesen anonim, a résztvevőket semmilyen módon nem áll módunkban és szándékunkban azonosítani. A kutatás során nyert adatokat biztonságosan és bizalmasan kezeljük, azokat a kutatási zárótanulmányban használjuk fel. Amennyiben bővebb információt szeretne kapni a kutatás állapotáról vagy eredményeiről, kérem jelezze egyesületünknél: info@eurotender.hu

 

Az online önkitöltős tanulmányhoz kapcsolódó link:  http://felmeres.eu/index.php/711738/lang-hu

 

Együttműködését előre is köszönjük!

 

A2TSI Creative Commons License 2015.10.02 0 0 5813

Nehéz kérdések, de alapvetően minden megoldható. Mi is három gyerekkel jöttünk...

Előzmény: pi20000101 (5812)
pi20000101 Creative Commons License 2015.10.02 0 0 5812

Köszi szépen!

Egy COBOL-os angol nyelven hirdetett állást találtam, de az nem AS/400-on. AS/400-as nem volt. Mindenesetre gyakran ránézek arra az oldalra.

 

Finnül nem tudok. Ha ott dolgoznék, akkor hamar meg tudnám tanulni. Nehéz nyelv?

Van esély munkavállalásra, ill. hogy befogadják a "vándorokat"? 

Lakást bérelni nehéz odakint?

 

Az itteni evangélikus gyülekezetben van egy finn tolmács hölgy, nagyon elfoglalt, sosincs itthon.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Davids (5811)
Davids Creative Commons License 2015.10.02 0 0 5811

Nézd meg itt:

http://www.monster.fi

 

IT területen multicégnél elég lehet az angol, de sok helyen itt is kérik a finn nyelvtudást.

Előzmény: pi20000101 (5810)
pi20000101 Creative Commons License 2015.10.02 0 0 5810

Kedves Fórumozók!

 

Szeretnék munkát vállalni Finnországban, de akár letelepedni is.

Nehéz ilyen döntést hozni, s még nehezebb 3 gyerekkel (13 éves fiú és 9 éves lány-fiú ikerpár) útra kelni.

 

Bármilyen munkát elvállalnék, bár legjobban az IT-hez értek.

Itthon közgazdász-informatikusként dolgoztam egy hazai biztosítónál, AS400-as  (IBM iSeries) számítógépen fejlesztettem szoftvereket RPGIII/RPGIV-ben több mint 10 évig.

Előtte 4 évig értékpapír-tanácsadó és alkalmazásfejlesztői pozícióban voltam, brókercégeknek írtam PowerBuilder-ben számlavezető rendszert.

 

A hazai banki ill biztosítási piac szűkülése miatt a nagygépes szakemberekre már nemigazán van kereslet. Évente 2-3 hirdetés akad talán. A PowerBuilder meg abszolút nagyon kuriózum.

Az az igazság, hogy 50 éves vagyok, és már nincs esélyem a hazai munkaerőpiacon. (már 40 év felett rizikós...)

 

Nyelvismeret: angol és orosz

 

Esetleg, ha valaki tudna bármilyen munkát, kérlek, írjatok!

levelek20000101@gmail.com

 

Üdv és köszi!

PI

 

 

 

 

 

 

Davids Creative Commons License 2015.03.23 0 0 5809

Szia!

 

Nem titok, én inkább ide írom. Finnül lapsilisä, és a Kelától kell igényelni az Y121 (finn) vagy Y121e (angol nyomtatványon). Előfeltétele, hogy a gyerekek is regisztrálva legyenek.

Előzmény: Hamina (5808)
Hamina Creative Commons License 2015.03.23 0 0 5808

Sziasztok! 

 

Azoktol szeretnek kerdezni, akik gyermekkel koltoztek Finnorszagba. A csaladi potleknak mi a finn elnevezese? Hol lehet igenyelni? Az email cimemre kerem szepen a valaszokat, koszonom! hlavatimonika@gmail.com

skoning Creative Commons License 2015.03.08 0 0 5807

Egy napi aktialitású oldal ahol nagyon sok informácót találsz.

 

http://www.te-services.fi/te/en/index.html

Előzmény: istvanMunkaFinn (5804)
Liljana Creative Commons License 2015.03.07 0 0 5806

Arra azért figyelj, hogy aSillat tájékoztatóját 2009 óta nem frissítették. Kiindulási alapnak jó, de csupán erre hagyatkozni balgaság.

Szerény javaslatom, hogy a finn nyelvtanulást még itthon kell elkezdeni, akkor is ha nincs személyes segítség.

A biztos nyelvismeret megszerzése több év küzdelem lesz. Talán nem is kell mondanom.

Előzmény: istvanMunkaFinn (5804)
RadiX Creative Commons License 2015.03.06 0 0 5805

Ugyan az én tapasztalataim már jó pár évesek (és a pre-Y2K boom nem most fog visszatérni), de jó angol nyelvtudással és keresett informatikai képzettséggel jobb esélyed lehet szakmában elhelyezkedni, mint fizikai munkán, szerintem.

 

Az informatikai cégeknél természetes az angol mint munkanyelv, és nagyon vidéki helyektől eltekintve 50 év alatt mindenki beszél angolul.

Előzmény: istvanMunkaFinn (5804)
istvanMunkaFinn Creative Commons License 2015.03.06 0 0 5804

Üdv mindenkinek!

 

D.Józsi köszi szépen a bejegyzést! Amit ajánlottál eddig jónak tűnik, ha még lesz kérdésem majd még megírom!

 

Liljana köszi a webcímet amint tudom mélyebben beleásom magam! Finn nyelvtudással annyi, hogy majd kint szeretném tanulni, ahol jól meg is tudják tanítani. Ahol lakom nincs senki aki tudna tanítani. A netes nyelvtanulással annyi a bajom, hogy ott "megtanulgathatom" de az édes kevés. Szóval leginkább kint szeretném megtanulni a nyelvet. Úgy tudom biztosítanak is erre lehetőséget.

 

RadiX én 27 éves vagyok barátnőm 23. Informatikai végzettségeim vannak, de inkább a legelején fizikai munkát szeretnék végezni. Az a helyzet, hogy finn nyelvtudás nélkül informatikai pályán szerzett munkatapasztalat nélkül kétlem, hogy egyhamar elhelyezkednék odakint. Viszont munka mellett szeretném megtanulni a nyelvet és szeretnék tanulni odakint mást is és úgy előrébb lépni. Nem lehetetlen vállalkozás, mert ismerősöm (igaz ő nem Finnben hanem Svédországban van kint) tanulja a helyi nyelvet és a nyelvtudás elsajátítása után van lehetősége tovább is tanulnia. Ő speciel 26 éves.

Barátnőm aki 23 úgyszintén hasonló tervekkel jönne ki, igaz ő szeretne komolyabban is továbbtanulni odakint. Ő jelenleg Dániában tanul egy félévig.

 

Köszönöm amiket eddig írtatok nekem! Remélem mások is kedvet kapnak! Az igaz kár, hogy senki sem írt eddig nekem az e-mail címre tapasztalatot, illetve kérdést.

De remélhetőleg lesz aki leírja tapasztalatait! :)

 

Köszi még egyszer a segítségeket!

 

További szép napot nektek!

RadiX Creative Commons License 2015.03.05 0 0 5803

Nem ártana ha arról írnál pár szót, hogy milyen korosztályba tartoztok, milyen nyelvtudásotok van, és milyen munkakörökre gondoltatok, mert a lehetőségek és tapasztalatok erősen különbözhetnek ettől függően.

Előzmény: istvanMunkaFinn (5800)
Liljana Creative Commons License 2015.03.05 0 0 5802

Ajánlom figyelmedbe az infopankki.fi-t. Több nyelven elérhető ( magyarul éppen nem ).

Ott részletes választ kaphatsz sok kérdésedre, mert átirányít más hivatalos oldalakra is ( adóhivatal, egészségbiztosító, rendőrség, maistratti stb ) Megtudhatod az ügyintézések menetét a hozzájuk szükséges dokumentumokkal.

Ha dolgozni szeretnél, finnül jól kell tudni szóban és írásban egyaránt! De erre már biztosan készülsz.

Személyes tapasztalatokról  nem tudok írni, arról írjanak mások :) 

Előzmény: istvanMunkaFinn (5800)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.03 0 0 5801

Neked, és sok minden újonnan fórumba érkezettnek, és Finnországba érkezni vágyónak:

Ajánlom régi, hasonlóan rövid bejegyzésemet.

Előzmény: istvanMunkaFinn (5800)
istvanMunkaFinn Creative Commons License 2015.03.03 0 0 5800

Üdvözlök mindenkit!

 

István vagyok és szeretnék Finnországba kimenni dolgozni, vagy egyedül vagy párommal!

 

A következő lenne a felhívásom mindenkinek aki kint él, tanul és dolgozik, hogy tapasztalatait ha lehet írja meg nekem!

 

Azt hogy hogyan jutott ki, ha dolgozik, hogy talált munkát, mit dolgozik és sorolhatnám minden érdekel!

 

Emellett a kinti élettel kapcsolatban is érdekelne sok minden! Finn személyi szám igénylésének folyamata, lakás bérlés, banki ügyintézés, ..stb.

 

A következő e-mail címre várom a tapasztalatokat: istvan.finn.utazas@gmail.com

 

Az a helyzet rengeteg kérdésem van a kinti ügyekkel kapcsolatban és az a helyzet kicsit hiányosnak találom az eddigi forrásokat amiket találtam.

Szeretnék minél több információt összeszedni és terveim közt áll az is, hogy minden információt meg is osszak, azok számára akik hasonló cipőben járnak.

 

Szóval, hogy összegezzem! Minden információ érdekel ami Finnországi munkavállalással és kint éléssel kapcsolatos!

Várom a beszámolókat és azokat is akiknek még esetlegesen kérdése van! Ha tudok válaszolni válaszolok!

 

További szép napot mindenkinek! Remélem sok segítséget kapok! :)

peliatan Creative Commons License 2015.02.26 0 0 5799

Google:Határátkelő - Blog.hu Ha nem ismernéd.

Itt olvasgathatsz/írhatsz.

Előzmény: dimitria (5798)
dimitria Creative Commons License 2015.02.12 0 0 5798

Szia, mi mostanában kezdtük fontolgatni a férjemmel hogy esetleg ki kellene települni de teljesen vakon vagyunk, az internetről próbálunk információkat szerezni több kevesebb sikerrel. Van aki ódákat zeng és van aki csak negatív dolgokat ír. Tudom hogy nagyon sok mindentől függ ki hogyan tud boldogulni de nagyon megköszönném ha pár mondatban megosztanád a tapasztalataidat. Semmi konkrétra nem gondolok csak úgy általában. Előre is köszi.

Előzmény: adrienn63 (5793)
Hopeandy Creative Commons License 2015.01.20 0 0 5797

Sziasztok

 

segitseget szeretnek kerni. Helsinkibe szeretnenk koltozni de nem tudom, hogy induljunk el..tudna valaki segiteni?

en kozmetikus vagyok a ferjem barmit megcsinal 4 nyelven beszel..

8 eve kulfoldon elunk de Finnorszag nagyon tetszik es ket gyermekkel mennenk😊

koszonom ha valaki segit

zenefaloo Creative Commons License 2015.01.13 0 0 5796

Fél tízre érek Helsinkibe, és másnap 13 órakor megyek tovább. Érdemes ebbe az alig több mint egy napba Porvoo-t is betenni? Vagy oda inkább akkor érdemes menni, ha az embernek több napja van? Ha mennék, Onnibusszal mennék. 50 perc az út és ott 3 órám lenne. Vagyis összesen 5 órát vinne el. Ezen agyalok. :)

Előzmény: adrienn63 (5792)
zenefaloo Creative Commons License 2014.11.18 0 0 5795

Köszönöm a válaszokat!

peliatan Creative Commons License 2014.11.16 0 0 5794

Szia!

Szerintem igen. Tájékozódj a látnivalókról, 2 napot simán el lehet nézelődni.

Előzmény: zenefaloo (5790)
adrienn63 Creative Commons License 2014.11.15 0 0 5793

Sziasztok, bár látom még májusi a beírás, de ha tudok én is segítek , ha van kérdésetek írjatok. Mi két éve élünk itt, és bizony az első pár hónap nagyon nehéz. üdv

Előzmény: BMWKRAFT (5772)
adrienn63 Creative Commons License 2014.11.15 0 0 5792

Szia, és javaslom, hogy feltétlenül látogass el Porvooba is, nagyon szép kis város :)

üdv:Adrienn

 

Előzmény: zenefaloo (5790)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 5791

Igen, mindkettőben érdemes.

 

Tervetuloa! :)

Előzmény: zenefaloo (5790)
zenefaloo Creative Commons License 2014.11.02 0 0 5790

Sziasztok!

 

Tavasszal megyek először Finnországba. Konkrétan Helsinkibe. Szerintetek egy vagy két napot érdemes ott tölteni, mármint turistaként? Tamperét érdemes megnézni? Köszi a választ!

BMWKRAFT Creative Commons License 2014.09.12 0 0 5789

Kösz!

Előzmény: Türijó (5782)
skoning Creative Commons License 2014.09.11 0 0 5788

Ha nincs fekvöhely akkor felül jön egy üzenet "Select Seats" stb. , próbálkozz más idulási idõvel vagy dátummal.

Előzmény: Türijó (5785)
skoning Creative Commons License 2014.09.11 0 0 5787

Az általában azt jelenti, hogy nincs szbad fekvöhely. Próbálj más dátumot

Előzmény: Türijó (5785)
skoning Creative Commons License 2014.09.11 0 0 5786

Kuldtem egy mailt a cimedre, ott leirtam részletesebben. Ha valami kérdés van csak irj!

Előzmény: Türijó (5785)
Türijó Creative Commons License 2014.09.11 0 0 5785

köszönöm megtaláltam amit írtál de sajnos nem vagyok előbbre. Próbafoglalást csináltam és ugyanazt az árat adta ki, ha kipipáltam a fekvőhelyet és ha nem. 

Előzmény: skoning (5784)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!