Keresés

Részletes keresés

Tibur55 Creative Commons License 2003.02.26 0 0 11057
A Pecsa bolhapiac dvd szempontjából tényleg kitűnő, csak trilógia dvd-t nem láttam sehol:(

Ha valaki tud dvd-t írni, összehozhatnánk egy trilógia 3 dvd-s kiadást. Van 3 filmem, hozzáigazítva angol, se szinkron, thx szinkron, és most dolgozok az eredeti szinkronon. Jó lenne ezeket 1-1-1 lemezre felirni...

Előzmény: Skywalker. (11055)
Pac Creative Commons License 2003.02.26 0 0 11056
Mi az hogy Yoda playboy "volt" ???

Mit gondolsz, a lakosztályában csak meditáló székek vannak, meg pásztorbotok???

Lefogadom hogy tele van a szekrénye szado-mazo bőrcuccokkal! És ahogy elnéztem Coruscant éjszakai életét, esténként lesurrant az öreg a gyorsliften aztán hajrá!!!

Előzmény: Inner Circle (11053)
Skywalker. Creative Commons License 2003.02.26 0 0 11055
15000?
Szép nagy ár!
Az EPI nemrég volt 3000 a metroban, aztán most kivonták a forgalomból. Az EPII gondolom ez év második felén lesz 3000 körül, igazán adhattak volna valami kedvezményt a díszdobozra!

Amúgy, ha olcsón szeretnél hozzájutni, ajánlom a PECSA bolhapiacot! Most hétvégén láttam mindkettőt több helyen is, 3-4 e között mozogtak az áraik, szvsz viszed a kettőt 6,5-7 e-be odaadják! Csak figyelj, hogy eredeti legyen, mert van aki utángyártottat árul....

Biga Cubensis Creative Commons License 2003.02.26 0 0 11054
Ne mondj ilyeneket, még a végén ötletet adsz és megjelenik egy "Don Yoda, a hódító" sorozat is :-)
Előzmény: Inner Circle (11053)
Inner Circle Creative Commons License 2003.02.26 0 0 11053
Már tegnap megjelent, 15 050 forintért dobták volna utánam a Duna Plazában, de otthagytam, ez vicc. Legalább a látszatát adnák meg, hogy valami extra dologgal van dolgom. De olcsóbb, ha külön veszem meg őket, a karton nélkül meg megvagyok...

"Egy jó nagy egoista mondat, némileg nagyképű is és látszik, hogy aki ezt tanította még életében nem volt szerelmes."

Ácsi, more! Honnan tudod, mekkora playboy volt Yoda, mielőtt beállt volna Yedinek? Szerintem 600 éve valami kaszinóbolygón nyomult, az összes nőt fölszedte, kemény verdái voltak, pánksérója meg minden, aztán egyszer tényleg beleszeretett egy lányba, aki azonban lenézte a zöldsége és a mérete miatt és inkább elment egy síkhülye kosárlabdázóval. És Yoda akkor boldogtalanságában elment Jedinek és azóta is ezt a marhaságot tanítja mindenkinek: "Soha ne szeress, Padawan, mert megszívod a végén!..." :)))

Előzmény: simon templar (11052)
simon templar Creative Commons License 2003.02.26 0 0 11052
Ma jelent meg a Star Wars 4 lemezes (Ep. I-II.) díszdoboz. Ajánlott fogyasztói ára 15E Ft. A kiadás teljesen megegyezik a korábban megjelentekkel.
simon templar Creative Commons License 2003.02.26 0 0 11051
"Tiltott a ragaszkodás és a birtoklás. A könyörület, ami maga a feltétlen szeretet alapvető jedi erény. Szóval mondhatni kötelességünk szeretni."

Ha a feleségemnek az első randink valamelyikén odavetem ezt a baromságot akkor ma nem a feleségem. :-)
Egy jó nagy egoista mondat, némileg nagyképű is és látszik, hogy aki ezt tanította még életében nem volt szerelmes. "Apácák akik tiltakoznak az abortusz ellen."

"A külsejéről már lehetne vitatkozni."
Hát ha valami, akkor az nem változott. :-) Mehetnek az évtizedek, jöhetnek divatok, Lucas ül a 60-as évek frizurájával és agyonkoszos farmerjában és mutogat.

Előzmény: T-007 (11050)
T-007 Creative Commons License 2003.02.26 0 0 11050
A midi-chlorianokkal semmi gond nincs. Megvan a szerepük, az Erőt nem változtatták meg, mivel ezek nem maga az Erő, hanem az Erő közvetítői.
Kvázi, csak annyit tudtunk meg, hogy a Köztársaság idején mi volt az egyik szempont, hogy kiválasszanak valakit jedi-kiképzésre.

Nagy igazságok hiánya az új részekben???
Érdekes.
Ep1: "- Yoda mester azt mondta figyeljek a jövőre.
- De ne a jelen rovására. Az áramló Erőre figyelj, ifjú Padawanom. (Ez tipikus SW-os)"

Aztán Yoda tanítása arról, hogy a félelemből milyen úton juthat el valaki a szenvedésig.

"- Ne feledd, amire fókuszálsz az lesz a világod."
A mai napig az egyik legjobb számomra. Ez abszolút igaz.

Ep2: "- Egy jedinek lehet egyáltalán szeretni?
Úgy tudom az tilos a jediknek?
- Tiltott a ragaszkodás és a birtoklás. A könyörület, ami maga a feltétlen szeretet alapvető jedi erény. Szóval mondhatni kötelességünk szeretni."
És ezt pont az a szereplő mondja, aki majd rettegésben tartja a galaxist. Az egyik legjobb, legszebb mondat, ami SW filmben elhangzott.
És így érthető, hogy miért kellett Lucasnak a DVD-re azt a részt betenni, amikor Anakin kiborul a Lars-farmon és a végén azt mondja: "Én jedi vagyok. Tudom, hogy jobb vagyok ennél." Ezt egyedül Luke érezte és értette meg az ep6-ban. (Tudom, hogy van benne jó, az Uralkodó nem irtotta ki teljesen)
Ezek titeket nem hoznak lázba? Én ettől szeretem igazán a SW-t. Ezután jön a többi nyam-nyam dolog.

Megintcsak utalnék az ep4-es könyvre (érdemes ezt bogarászni, mert közvetlen Lucas gondolatai vannak benne 77-ből). Az előszónál a harmadik-negyedik bekezdéstől leírják, hogyan emelkedik hatalomra Palpatine. Olvassátok el! Mondatról mondatra le van írva az ep1 és az ep2, sőt az ep3-ról is szó esik (Csalással és árulással kiírtják a jediket - az árulás valószínú Anakin lesz, a csalás Palpi és talán Dooku?).
Van egy ilyen mondat: Palpatine megígérte, hogy nem engedi, hogy az egyre inkább széthúzó Köztársaság darabokra hulljon.
Vesd össze ep2 eleje: "Nem engedem, hogy a Köztársaság, mely ezer éve fennáll, kettészakadjon."
Vagy leírja, hogy Palpatine-nak sikerült megválasztatnia magát kancellárá a Kereskedelmi testületek közreműködésével.

Ezek összességéből nekem az a véleményem, hogy Lucas hozzáállása, terve nem változott. A külsejéről már lehetne vitatkozni. :)

Előzmény: Biga Cubensis (11042)
T-007 Creative Commons License 2003.02.26 0 0 11049
"A klónok megjelenése inkább hollywoodi fogás, mintsem értelem de ez legyen a legnagyobb baja a filmnek."
Ebből csak annyi igaz, amikor pont megjelennek, mutatva Yodát, viszont szerintem cool ahogy Yoda kapaszkodás nélkül beközelít, ellenben a klónok attól paráznak, hogy ki ne essenek a vadászokból. De talán azért "A Klónok támadása" és nem "Anakin és Padme románca" lett a film címe, mert a klónoknak meg kellett jelennie.
Előzmény: simon templar (11027)
Skywalker. Creative Commons License 2003.02.25 0 0 11048
Tudjuk be, mint béna ütközet.
Maga a háború biztos felvonultatott még pár dicsőbb küzdelmet is, ez csak egy csata volt.
Majd meglássuk a Cartoon Networkön! :-)
Előzmény: Gruppo Atletico (11047)
Gruppo Atletico Creative Commons License 2003.02.25 0 0 11047
Az Ask the Jedi Council rovatban (sw.com) van ne'mi info errol. Itt van az eletben maradtak listaja, de alant ott van az is, hogy a sebesultek kozul se halt meg mindenki. Eleg hatekony kommando volt azert...
Előzmény: Skywalker. (11046)
Skywalker. Creative Commons License 2003.02.25 0 0 11046
Aha, csak mert nekem is vhogy így rémlett...
És hányan hullottak el?
Előzmény: Tibur55 (11045)
Tibur55 Creative Commons License 2003.02.25 0 0 11045
Lehet tudni. 200 jedi ment Winduval (azt nem tudom, hogy Yodá is vitt e magával valakit - mondjuk akinek elérte a lába a starfighter pedált:), a droidok pedig több ezren voltak (ezt Dooku mondta az erkélyen). És nekik folyamatosan áramlott be az arénába az erősítés, utánpótlás is...
Előzmény: Skywalker. (11041)
Aewyn Creative Commons License 2003.02.25 0 0 11044
Szerintem Lucas bácsinak békén kellett volna hagyni az SW4-5-6-ot úgy, ahogy van.

Az új részek elejére szépen kiírták volna, hogy más tér, más idő. Ezek után mindenki filózhatott volna rajt, hogy ez előtte, vagy utána játszódik. A szereplőket átnevezni, egészen finom utalásokat, kikacsintásokat beleszőni, osztán hadd szóljon. A rendező keze sem lett volna megkötve, a technika és stílus különbözősége sem ordítana. Ettől még persze elkefélhetné, de legalább megmaradt volna egy mítosz.

Aewyn Creative Commons License 2003.02.25 0 0 11043
Örülök, hogy legalább a fájdalmamban osztoztok :)
Mi már öregek vagyunk (én legalábbis már nagyon) ehhez az instant filmművészethez. Sajnos egy másik legendát is sárba tiport egy bizonyos Peter Jackson nevezetű fakezű. Mi jöhet még? Pulp Fiction remake?
De nem csüggedek, mert ilyenkor, a legnagyobb setétség idején szok jönni a felmentő sereg.
Előzmény: Biga Cubensis (11042)
Biga Cubensis Creative Commons License 2003.02.25 0 0 11042
Ja ezt jól megmondtad. Nekem is kábé ez a bajom, de akkor még lehet, hogy befogadóbbak voltunk ezekre a nagy igazságokra. Ma instant világban élünk, az Erőhöz sem kell már más, mint elegendő midiklorián koncentráció. Tán meg is lehet venni valahol a Galaxis szélén.
Előzmény: blg73 (11040)
Skywalker. Creative Commons License 2003.02.25 0 0 11041
Azt lehet tudni, hogy összesen hány Jedi bukott el az arénában? Na és mennyi is volt az ellen?
Mert ez a "csak úgy hullottak" szófordulat picit túlzónak hangzik!
blg73 Creative Commons License 2003.02.25 0 0 11040
Az uj filmeket sokkal tobb ember keszitette, kesziti. Talan egy nagysagrend is lehet a kulonbseg a tenylegesen, a filmekben latvanyt, hangot, erzeklhetot alkotok szama kozott. A IV-V-VI reszt sokkal konnyebb volt (relative) kezben tartani, folyamatosan felugyelni a munkalatokat. Az uj reszekben sokkal tobb ember SW felfogasa, vilagkepe otvozodik. A DVD-ken levo extrakon nagyon jol lejon ez. Megkaptak valamifele iranyelveket, aztan ess neki, csinald meg jol. Aztan Lucas odamegy, megnezegeti a terveket, filmeket, belehallgat a hangokba, hummog, dicser, ilyenebbre, olyanabbra faragtat, de nem egyedul az o elmejenek a vetulete a kesz mu, mig az alap trilogianal sokkal jobban benne volt a kozepeben, megha nem is o rendezett kettot.

Erdekes volt az a felvetes is, hogy a technikai megvalositas kulonbsege mennyire elszigeteli a ket trilogiat. Elkepzeltem a Prequel torteneteket azon a 70-es 80-as evekbeli technikai szinvonalon (olyan fenyekkel, makettekkel, kamera beallitsaokkal) megvalositva es _sokkal_ kozelebb kerult egymashoz a ket sorozat a fejemben, nem ereztem azt a torest, ami van.

A harmadik (szamomra legigazabb) ok pedig a kulonbozosegre, hogy az uj trilogiaban nincs meg az igazi misztikum, az a filozofiai melyseg, ami nekem a IV-V-VI-ot nagy filmme tette. Nincs szo benne erkolcsi alapallasokrol, mely (galaktikus) igazsagokrol, termeszeti (isteni) torvenyekrol, meg nagyon rejtetten sem. A 70-es evek kozepet, veget ez a gondolat atjarta, olyan flower poweresen. A mostani kor, a 90-es evek vege es az uj evezred eleje mashova helyeztette velunk a gondolkodasunk sarokpontjait. Lucaset is. Talan nem is erti mar az akkori, meselos onmagat, mert atjarta a kornyezetunket valami sokkal hidegebb, szamitobb legkor. Nekunk hianyzik az a regi feeling - itt es most, SW nezese kozben, mert eles a kontraszt. De lehet, hogy az elet mas teruletein, mi magunk sem vesszuk eszre, ugyanigy hagytunk "kihalni" magunkbol valami sajat kis eposzt es mast elunk helyette ma mar...

(Muszaj volt magamnak valami, akarmilyen kodos ideologiat gyartani mar, hogy elvezni tudjam az uj reszeket! :)))

Előzmény: simon templar (11036)
Inner Circle Creative Commons License 2003.02.25 0 0 11039
Mert az egy eccerű ember volt, de mi használjuk az agyunkat is. Szóval nekünk nem teccik és nekünk van igazunk. :))
Előzmény: Gruppo Atletico (11038)
Gruppo Atletico Creative Commons License 2003.02.25 0 0 11038
Hat neked ez jott le. Kinek-kinek mas. Pl. emlekszem, hogy az Ep2 elott volt egy rajongo altal keszitett trailer, amiben a Rettenthetetlenbol volt kiveve egy jelenet a rohamra zudulo skotokrol, es a kezukbe fenykardokat varazsolt a keszito. Neki pl. ilyen elkepzelese volt a Klon haborurol. O biztos orul, mert kozel all az elkepzelese Lucasehoz, te nem voltal ilyen szerencses.
Ebbol latszik, milyen lehetetlen feladat megfelelni egy ekkora kultuszfilmmel szembeni elvarasoknak, es ezert ertem meg Lucas "nemtorodom" magatartasat, es az uj filmek sajat elkepzelesei szerinti elkesziteset.
Előzmény: simon templar (11036)
cerebrum Creative Commons License 2003.02.25 0 0 11037
Sok lúd disznót győz...
Előzmény: simon templar (11036)
simon templar Creative Commons License 2003.02.25 0 0 11036
Hogy értsd mire gondolok. Ha valaki megkérdezi tőlem 10 éve, hogy szerintem hogy zajlana le egy összecsapás 300 droid és 30 jedi között egy arénában akkor azt feleltem volna, hogy az egyik jedi az első robotot elfordította volna a másikkal szemben, hogy azok kinyírják egymást és így tovább. Aztán az utolsó 3-4 robotot a pulpitus felé fordították volna, hogy jól szitává lőjjék az rosszfiúk vezetőit. Mindezt egy karosszékben ülve apróbb kézmozdulatokkal. Ez jött le az utolsó három részből a jedikkel kapcsolatban. Ehhez képest ha jól emlékszem egyetlen eset volt mikor egy jedi erővel ellökte az egyik droidot az is annyira túlkoreografálva, hogy azért Lucas helyett én kérek elnézést!
Egyszerűen nulla volt. Zárójelben jegyzem meg, hogy ha 30 Han Solóhoz hasonló jól képzett ember lett volna az arénában azok nem hullottak volna jobban, mint a jedik.
Előzmény: Gruppo Atletico (11035)
Gruppo Atletico Creative Commons License 2003.02.25 0 0 11035
simon templar:
Akkor nem kell olyan nagyot csalodnod, mert valoban tobb szazezres harci egysegek kozott folyik a Klon haboru, 3 evig tart, bar nem egy bolygorendszerben jatszodik, es klonok is vannak benne. :-)
A jediket meglatjuk, remeljuk a legjobbakat. Mindenesetre az ilyen tulbizakodott, ontelt csapat eleve pusztulasra van itelve, Yoda eleg jol latja a dekadenciat. A jedik korszaka lealdozott, mar nem azok, akik 4000 eve a sithekkel haboruztak (lasd Knights of the Old Republic c. jatek).
Előzmény: simon templar (11029)
Gruppo Atletico Creative Commons License 2003.02.25 0 0 11034
Viszont ha mar ennyit filozunk ezen,
az, hogy Yoda tenyleg azert ment a Kaminora, hogy erositest hozzon a Geonosisra, eleg jo magyarazat lehet arra, hogy ert oda idoben. Megaztan az ido az ugye mindvegig erdekesen telik a Star Warsban. :-) (Lasd Luke kikepzese a Dagobah-n, Solo raboskodasanak ideje Jabba palotjaban stb).
Előzmény: simon templar (11032)
Inner Circle Creative Commons License 2003.02.25 0 0 11033
De a jövőbe láthat egy kicsit, mint később a Dagobán.
Előzmény: simon templar (11032)
simon templar Creative Commons License 2003.02.25 0 0 11032
Azért sánta amit utána írtam. Az egész csata alig fél óráig tartott (Yoda érkezéséig). Ha meg is érzi ennyi idő alatt egy cigit sem tud elszívni nem hogy mozgosítson egy hadsereget és átkeljen vele a fél galaxison.
Előzmény: cerebrum (11030)
Inner Circle Creative Commons License 2003.02.25 0 0 11031
"Persze lehet az első rész fényében nézni az utolsó hármat és akkor a jedik már nem is olyan félemetesek, Vadernek elég lett volna 10 lázadó katona az egyik biztos eltalálta volna és kampeca. De a dolog sajátos volta miatt az ember az utolsó három rész fényében nézi az első hármat."

Szerintem az első részben, minden nyavalyája ellenére, tök jól kijött hogy Jedis kick ass. Qui-Gonn és Obi-1 együtt is csak másfél Jedi, mégis szinte akadálytalanul rohangáltak a kastélyban, aki beszólt, azt legyakták és kész. A TF hajóban is jól elvoltak, csak a droidekák miatt nem kapták el helyből a főhülyöncöket, és szerintem ott is inkább csak meglepetésükben vonultak vissza*.
Darth Maul meg pláne killer, egymaga csak ránéz a királynő gárdistáira és azok épp csak sírva nem fakadnak. Darth Vader éppígy elsöpri a klasszikus trilógiában a lázadókat - bár a könyvben jobban kijön, hogy pl. a Tantive IV-en minden ellenállás megszűnik, amint meglátják.

A második részt illetően én is sokat keseregtem már a Jedik fej nélküli támadásán. Remélem, a harmadikra helyreáll a rend, és a Genosis egy kisiklás marad a "Jedi power" legendától.

És mikor gyün má' az 1-2 DVD??? Február vége van, hé! (Ne jöjjön, mert kevés pénzem van, de megveszem oszt bánhatom majd... :)) )

*Hiszen a dekák hozzájuk sem tudtak érni! - sosem értettem, hogy miért nem találnak ki valamit, mondjuk egymáshoz csapni a dekákat, vagy bemászni a szellőzőkürtőbe, vagy egyszerűen csak Obi-1 védi Qui-Gonnt, míg az kicsomagolja a vezérlőfülkét)

Előzmény: simon templar (11029)
cerebrum Creative Commons License 2003.02.25 0 0 11030
simon templar: >Egy sánta magyarázat lenne csak erre mégpedig az, hogy Yoda megérezte, hogy hullanak a jedik és ezért ment oda a felmentősereggel.<

Miért sánta? Szerintem ez egészen jó feltételezés, hiszen Yoda azt is megérezte, mikor Anakin felkoncolta a buckalakókat...

Előzmény: simon templar (11029)
simon templar Creative Commons License 2003.02.25 0 0 11029
Az, hogy Yoda elugrik a klónozókhoz az nem jelentette azt, hogy gyorsan párezer katonát bedobnak 20-30 csapatszállítóba és teljes harcfelszerelésben odamennek és jól elintézik a még akkor nem is tudják micsodát.
Mindketten érdeklődni mentek. A Jedik megnézni mi a rák folyik Kenobi körül (nyilván nem sejtették, hogy csabdába csalják őket), Yoda pedig személyesen akart meggyőződni arról amit pár szóban hallot csak korábban Kenobitól.
Egy sánta magyarázat lenne csak erre mégpedig az, hogy Yoda megérezte, hogy hullanak a jedik és ezért ment oda a felmentősereggel. Persze ennyi katonát összeszedni, felszerelni, űrhajóban ültetni és odavinni még Yodának sem fél óra.
De mondom ez legyen a legkevesebb. Én is azokkal értek egyet akik szerint elbagatelizátlák a Jedik halálát. Az utolsó három részben a jedi lovagokat úgy állították be, mint valami legyőzhetetlen erejű hiper manusokat. Luke 10 perc alatt lerendezte Jabba embereit, Vadertől retteget az egész Halálcsillag. Az az érzés jött át, hogy 30-40 jedit elpusztítani nem egyszerű dolog. Bár már kaptam letolást avval kapcsolatban, hogy az én elképzeléseimet miért erőltetem rá Lucasra én még is úgy gondoltam, hogy a Clone háború (nem klónokkal) egy bolygórendszerben zajlódó több százezres harci egységek közötti csata amely évekig tartott és szép lassan számolták fel a jediket. A megmaradt pár tucatot pedig egyesével levadászták. Persze nem csúzlival hanem komoly csapdába csalva komoly haderővel.
Persze lehet az első rész fényében nézni az utolsó hármat és akkor a jedik már nem is olyan félemetesek, Vadernek elég lett volna 10 lázadó katona az egyik biztos eltalálta volna és kampeca. De a dolog sajátos volta miatt az ember az utolsó három rész fényében nézi az első hármat.
Előzmény: cerebrum (11028)
cerebrum Creative Commons License 2003.02.25 0 0 11028
Most lehet, hogy én emlékszem rosszul, de a szenátus ülésén Windu azt mondja Yodának, hogy a maradék jedikkel elruccannak a Geonosisra, erre Yoda azt mondja, hogy ő meg elugrik a klónozókhoz. Nyilván ebből Windu azt a következtetést vonta le, hogy nem teázgatni vagy golfozni megy oda, hanem felmentőseregért...
Előzmény: simon templar (11027)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!