Keresés

Részletes keresés

molti Creative Commons License 2013.03.17 0 0 1751

Műanyag érintkezik a műanyaggal... Mivel felújitottan vettem, lehet nem is belevalót tettek bele. Mindenestre most kivettem egy próbamosásig, meg valami szilikonnal megkenem majd.

 

E1 hibában minél tovább olvasgatok (főleg hogy a Schaub Lorenzről nincs semmi csak Candy AEG és tsai) annál inkább "víz nyomás" problémára gondolok.Egy biztos hogy alul a túlfolyás  tálca telejsen száraz tehát ott nem kapcsolhatot E1-be (hacsak a kapcsoló nem jó).

Amire még gyanakszom:

1. légcsapda, a sok döntögetéstől telement szmötyivel valami valahol

2. alsókar nem pörög ezáltal nyomás probléma?

3. nem vízszinteztem ki a gépet?

Lehet nem kicsit laikus a hozzászólásom, de most először szereltem (remélem utoljára is) mosógatógépet, vasárnapi elfoglaltságnak nem is rossz :)

 

Előzmény: vonschwarcz (1750)
vonschwarcz Creative Commons License 2013.03.17 0 0 1750

Semmi, te látod. Nézd meg alaposan. Valamiért szorul kérdés mi akasztja meg. Törött, szennyeződés, rosszul rögzített csavar, stb.

Előzmény: molti (1749)
molti Creative Commons License 2013.03.17 0 0 1749

Valóban inkább vízérzékelő, nem pedig nyomás, gondolom azt nézi hogy legyen víz a fűtőszáll alatt... Nem bontottam meg, nem akartam nagyobb kárt inkább kihagytam, mert tulajdonképpen a fűtszáll fázisát szakította meg.

 

Túlfolyás ézrékelő: akkor nem úszom meg a kibontást megint... Lehet kikötöm átmenetileg.

 

A műanyag alsó propeller problémára milyen javaslatotok lenne... Gyakorlatilag ha megpörgetem kézzel 1/4 fordul magától és megáll.

 

Előzmény: vonschwarcz (1748)
vonschwarcz Creative Commons License 2013.03.17 0 0 1748

Műanyag pörög a műanyagon, szóval nézd meg miért szorulhat. Némi túlzással, ha ránézel el kell fordulnia.

 

Fűtőszálnál nyomásérzékelő? Elvileg ezeket nem bonyolítják túl csak a vizet érzékelik (van/nincs) egy egyszerű mikrokapcsolóval. Nyomás nincs, mitől is lenne, 2-3 l víz van benne szabadon.

 

A túlfolyásérzékelő simán lehet felakadt úszó, így a mikrokapcsoló kapcsol víz nélkül. De mikrokapcsoló is lehet hibás.

Előzmény: molti (1747)
molti Creative Commons License 2013.03.17 0 0 1747

Tegnap este próbáltam egy Intenziv és Normal programot, mindkettő E1 hibával megállt úgy kb. a felénél, és kiszivattyúzta a vizet. A Krüz-ben 30 perces program, viszont hiba nélkül lefut. Valamit az összeszerelésnél ronhattam el?

Mivel az elmúlt napokban alaposan igyekeztem megvizsgálni a gépet rájöttem hogy az alsó kar nem pörög, vagyis kézzel megpörgetve "szorul". Eddig is ilyen volt (ezért volt hogy biznyos dolgokat csak felül mosott el rendesen, pl. mély hosszúkás egyényeket) azt hittem, hogy a nyomás megpörgeti de most egyenesbe állítottam és nem mozdul el ebből a helyzetéből. Ezzel kezdjek valamit?

Esetleg hívjak szakembert ? :D Szeretem ezt a gépet nem szeretnék újat venni, mindig a "nagypapa" szavai jutnak eszembe: tudod unokám a mi világunkban még mindent megjavítitottak az emberek manapság meg kidobják és újat vesznek...

Előre is kösz, szép napot.

Előzmény: molti (1746)
molti Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1746

Sziasztok!

Történt hogy a Schaub Lorenz mosogatógépem E3 hibát írt ki, nem fűtötte a vizet. a 30 perces program 17 perc-nél "megakadt". Kihívtam a mosogatógép szereőlőt aki szétszedte a gépet és azt mondta hogy utánanéz valaminek jön vissza majd... Ez volt 2 hete, ma úgydöntöttem hogy megcsinálom, ha megtudom. Fütőszál rendben, fűtőrelé rendben, hőzérzékelő rendben, egyedül a fütőszálnál lévő "nyomásérzékelő"? tünik hibásnak. Ha kihagyom az áramkörből, akkor szépen elmosogat a 30 perces programban. Ezzel okozok hosszútávon problémát?

Viszont nem teljesen felhőtlen az örömöm, ugyanis legutóbb E1 hibával megállt a vége fele (ami ha jól látom az túlfolyás védelem) de elvileg nem érzem hogy víz lenne az alján. Szedjem újra ki a gépet és mit nézzek? Ismeri valaki ezt a gyártmányt? 

Köszönettel,

 

daniki Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1745

Köszönöm a segítséget! Holnap megnézem!

 

Előzmény: vonschwarcz (1744)
vonschwarcz Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1744

Relé a vezérlőpanelen az ajtón. A fűtőszál valahol a vízkörben a keringtető szivattyú előtt, jellemzően 2 vastagabb fehér drót megy oda.

Előzmény: daniki (1743)
daniki Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1743

Jó. És a relé hol található,meg a fűtőszál. sehol nem lelem. :-(

Köszi a segítséget

Előzmény: vonschwarcz (1741)
szaszta Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1742

Na, ma eljutottam odáig, hogy megnézzem. A szintérzékelők biztosan nincsenek felakadva, nyit-zár, legalább is kattan, amikor visszadugom rá a kis csövet. Áramot is kap, ezt sajnos magamon sikerült tesztelni. :-(  Tovább nem jutottam, mert azóta is zsibbad a karom, én hülye menet közben babráltam a szivattyúval. :-( 

Az a víz valóban a regeneráló víz. 

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (1721)
vonschwarcz Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1741

A fűtőszálat egy relé kapcsolja, nézd meg, hogy a fűtőszál illetve a relé jó-e. Árakat nem tudok, Orczy vagy SINI megmondja, de valószínű, hogy a fűtőszálnál még megéri kicserélni.

Előzmény: daniki (1740)
daniki Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1740

Köszi.

Megnéztem,nincs benne víz. Most megpiszkáltuk,rázogattuk,elkezdett vizet szívni,úgyhogy ez a rész most ok. De nem fűt,tehát igazad lesz,nem jó  a fűtés. :-( Végig csináltunk egy mosási ciklust,de hideg teljesen.

Még egy kérdés,megéri fűtőszálat vennünk,vagy inkább új gép?

Köszönöm mégegyszer a segítséget!

Sándor

Előzmény: vonschwarcz (1738)
KZKlara Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1739

Sziasztok!

 

Segítségre lenne szükségem, kaptam egy Neff S44T59N0EU/07 kódjelű mosogatógépet. Szépen mosogat, de valamiért nem szárítja meg az edényeket. Van, hogy a poharakat és tányérokat megszárítja, de a műanyagokat nem, van, hogy semmit. A program rendben lefut, fűt, mert azt ellenőriztem. A program és az öblítés is forró vízzel megy le, égeti a kezem a szennyvízcső, ha megfogom, mikor ürít. Mi lehet a baja? Só van, víznyomás rendben (megfürösztöttem magam vele mikor program közben kinyitottam az ajtót) hibát nem jelez. Használati utasítását nagynehezen letöltöttem a gyári honlapról, de nem vagyok vele előrébb. A másik baj vele, hogy van rajta gyors program, 45 fokos. Az adattábla szerint ez 30 perces lenne, de 73 percet ír ki, mikor elindítom, és ezt be is tartja. Minden ötletetért hálás lennék, mert amúgy egy szuper gép. Egy robbantott ábrát, és hibakód listát is szívesen vennék, ha tud hozzá valaki. 

Köszönöm előre is. 

 

 

Nem tudok feltölteni fotót valamiért, így bemásolom az adattáblát:

E-Nr.: S44T59N0EU/07

FD 8610

SI85NA

Type: SD11XT1F

 

 

 

vonschwarcz Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1738

Lehetséges, ilyennek még nem láttam az alját, de nézd meg van-e benne víz. Az úszó minimális mennyiségtől úszik és rögtön elkezdi üríteni.

Előzmény: daniki (1737)
daniki Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1737

Köszönöm a választ. Igen ,tegnap E 3  ,ma meg E 4 a kód,de víz még így sincs. :-(

Lehetséges,hogy az oldalra borítástól,amikor az alját szedtem szét?

Sándor

Előzmény: vonschwarcz (1736)
vonschwarcz Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1736

http://elektrotanya.com/?q=hu/content/candy-cdi-45-mosogatogep-hibakod-e4

 

De lehet  a vezérlőpanel, sok a hibakód. E3-at előző alkalommal írtad, E4-et most.

Előzmény: daniki (1734)
sleves Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1735

"Valamilyen feltétel teljesülésére vár"

 

Valami túlmelegethet benne? Amig nem hűl ki addig nem tölt fel vizzel ha kicsit pihen akkor feltölti a vizet és megy tovább csak addigra rászárad a mosószeresviz és az öblités azt már nem viszi le maradéktalanul.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (1567)
daniki Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1734

Ja és most E4 hibakódot ír ki.

Előzmény: daniki (1733)
daniki Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1733

Szép napot.

Kedves vonschwarcz a fűtésig nem tud eljutni a vízcsap nyitva de nem enged bele vizet csak valami zúg benne.

Mit kellene megnéznem hogy mitől nem engedi a vizet?

Előzmény: vonschwarcz (1731)
vonschwarcz Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1732

Az ajtó kinyitására minden áramkörnek ki kellene kapcsolnia, lehet, hogy hibás az ajtókapcsoló.

 

Ha a szivattyú az ürítőszivattyú, akkor a folyamatos szivattyúzás valóban vészüzemre utal. Kérdés milyen a kapcsoló (csak úszóra kapcsol vagy be van kötve az alsó állás is). Ha nincs, akkor csak le kell húzni és egy lehetőséggel kevesebb.

 

Nyomáskapcsoló tudtommal nem nagyon van, az a víz jelenlétét jelzi, nyomást csak a szivattyú hoz létre egy keveset. Víz jelenlétében kapcsolnia kell, valószínűleg egy membrán nyomja a kapcsolót.

 

Előzmény: oldeyes (1729)
vonschwarcz Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1731

Az e3-as hibakód fűtésre utal.

 

A vizet nem szívja, hanem egy szeleppel beengedi. A hálózati víznyomás meg simán megoldja. Így vagy a csap nincs nyitva vagy a szelep nem nyit. Búgást a forrás nélkül elég nehéz értelmezni.

Előzmény: daniki (1730)
daniki Creative Commons License 2013.03.15 0 0 1730

Szép estét mindenkinek!

Segítséget kérnénk. Candy tipusú gépünk pár napja elkezdte megadni magát. Mielőtt továbbhaladt volna egy egy fázison,"gondolkodott" ,de elmosogatott.Majd tegnap este mielőtt végzett volna elkezdett csipogni,és E 3 hibaüzenetett hozott. Víz maradt benne,de ki tudtuk engedtetni.

Ma megint ez örtént,egy perccel a vége előtt,és automatikusan akarta újra kezdeni a programot,amikor törölni akartam a hibát.

Férjem elfektette,megnéze,de nem talált semmit, ahogy kimérte teszterrel.

Mikor visszafordítottuk,próba,most már a vizet sem szívja,csak zúg.

Tipp eseleg lenne?

Köszönöm!

Kriszta

 

oldeyes Creative Commons License 2013.03.15 0 0 1729

Szép napot/estét mindenkinek! Candy CED 110 típusú mosogatógépem a következő tüneteket produkálja: a szivattyú nem működött kezdetben, mert a lapátokat egy csont darab megfogta. Sikeresen eltávolítottam, viszont azóta csak a szivattyú dolgozik folyamatosan. Az első két lámpa villog 30-at csipog és az ajtó kinyitásával sem áll le a szivattyúzás. A mosogatógépet a szivattyú eltávolításához a bal oldalára fordítottam, ez lehet a hiba oka? Olvastam a korábbi üzeneteket és azt írták a hasonló problémákra, hogy a túlfolyás érzékelő polisztirol úszós érzékelő a hiba. Megnéztem, nincs felakadva, a mikrokapcsolót ellenőrizem multiteszterrel, kapcsol. Tovább néztem a nyomáskapcsoló (kerek alkatrész mikrokapcsolóval bennne, 3 kivezetéssel) is működik a multiteszter szerint kapcsol. Tanácstalan vagyok segítségeteket kérem, adjatok tanácsot mi lehet a hiba? A nyomáskapcsoló vízzel vagy levegő nyomással működik? A hozzá vezető csőben nincs víz!

panca cica Creative Commons License 2013.03.11 0 0 1728

Hálás köszönet!

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (1723)
vargar1 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 1727

Köszönöm a  segítséget

Balló Ákos Creative Commons License 2013.03.10 0 0 1726

Szia!Az én  Bosch gépem ugyan ezt csinálja,kivétel,hogy nincs rajta időszámláló.Ha esetleg jutottál volna valamire,kérlek oszd meg velem,már hülyét kapok tőle.Üdv Ákos

Előzmény: vargar1 (1708)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2013.03.10 0 0 1725

Reális ár, pláne, ha ismerős. Viszont ez mosoGATÓgép topic... ;-)

Előzmény: otto16V1,6i (1724)
otto16V1,6i Creative Commons License 2013.03.10 0 0 1724

Csak azért irok ide a mosogép történetemmel, hogy vannak pozizív tapasztalatok is. Mai nap mikor 13 órakor hazaértünk vettem észre, hogy megállt a mosogépünk.

Whirpool 6 érzék a tipusa. Felhívtam egy ismerős szerelőt 20 perc mulva itt volt. Megnézte 1 perc mulva mondta, hogy elszált a szivattyú. 20 perc alatt kicserélte és kért 5000ft-t. Na én minden olvtársnak ilyen szerelőt kívánok.

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2013.03.10 0 0 1723

1820 W, hogy a 10 A- be beleférjen.

Előzmény: panca cica (1722)
panca cica Creative Commons License 2013.03.10 0 0 1722

Sziasztok!

 

Meg tudja mondani valaki hogy az SGS53E62EU típusú Bosch mosogatógépben hány wattos fűtőszál van? Már egy csomó alkatrészlistát átnéztem, de ezt az infót nem találtam.

Előre is köszi ha tud valaki segíteni!

 

Panca

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!