Keresés

Részletes keresés

bandika Creative Commons License 2004.01.07 0 0 21788
Kedves bortársak!

1.
Hirtelen szakadtam el a nettől dec 17 magasságában, így nem tudtam előre megtenni, amit most utólag már elkésve: boldog karácsonyt és sikeres, borélményekben gazdag újesztendőt kívánok mindenkinek!

2.
A nagybor-kóstoló szervezőinek: nézem a jelentkezéseket, hát eddig max 8-10 főre számíthatunk, gondoljátok, hogy még tíz ember összejön másfél hónap alatt? Ezt jó lenne tisztázni talán a beszerzések előtt, mert 8-10 emberre sztem elég 1-1 palack is egy fajtából. +még a logisztikához: egész napos meccs ötlete valamint a Monarchia 18.30-as kezdő ajánlata áthidalható?

3.
A Jézuska engem is boros ajándékkal lepett meg: kedvesemtől egy egész évben beváltható részvételi jegyet kaptam a Gundel "boregyetemére" (www.gundel.hu/boregyetem.htm). Ismeri valaki, járt-e oda valaki? Várhatok-e valami érdekes, értékes dolgot amatőrként, vagy inkább ne számítsak nagy durranásra?

4.
Ünnepek alatti borokról, pezsgőkről dióhéjban, mert már kihagy az agyam (évjáratot csak ott írok, ahol tuti emlékszem, bocs):

- Hilltop "Riverview" Neszmélyi Sauvignon Blanc '02 - már sokszor írtam, hogy nálam standard példája ennek a fajtának (4 p), igazából azért bontottam fel, hogy összekóstoljam a következő tétellel:
- Hernyák Laci Etyeki Sauvignon Blanc '02 - tiszta, szép fajtajelleges, vegetális bor, de az emlékeimet, miszerint messze veri a Hilltopnak még a Virgin Vintage SB-jét is, nem igazolta - 4 pont
- Vylyan Red (tán '02) - harmonikus, egyszerű, jól iható, szép bor, tipikus 4 pontos
- Chateau Teleki Cabernet Sauvignon - évjárat sajnos nem rémlik, tanninosabb, mint az előző, de nincs mellé kellő test és sav, erős 3 pont
- Tóth István Bikavér 1999 (ez a valaki által kérdezett Intersparban 1400 magasságában kapható Monarchia Selection) - a topikos beharangozáshoz képest óriási csalódás!!! nekem éretlennek, szokatlanul nyersnek, egyáltalán nem harmonikusnak tűnő tétel volt, ízben sokkalta kevesebbet hoz, mint illatban (elnézést az érintettek számára esetleg bántó őszinteség miatt, de az utána elpoharazgatott Juhász Péter kimért egri bikavére (2002, á 350 Ft/l!) sokkal jobban esett, szebb volt _SZERINTEM_!!!)
- Vida Szekszárdi Cabernet Franc évjáratra sajnos nem emlékszem, a szilveszteri buliba hozta valaki, azonnal megittuk még az elején!!! zamatos, fűszeres, igazi szekszárdi, de masszívan hozza a robosztus fajtajelleget is, a kettő együtt szép, harmonikus, testes, de stílusos borrá teszi - 5 p
- Gere TAMÁS Cabernet Sauvignon 1996 ajándékba kaptam ezt a tételt, szintén a szilveszteri buli elején bomlott fel, nagyon féltem, hogy már nem lesz értékelhető, de néhány perc szellőztetés után gyönyörűen kinyílt, illatos, testes, savai is szépen maradtak, legalább 4-5 pontos tétel volt

A Vida-borok eddig nekem kivétel nélkül nagyon ízlettek, állítólag a Damjanich utcai bormúzeumban és -boltban lehet őket kapni, ezt a helyet ismeri valaki?

bor_kedvelő Creative Commons License 2004.01.07 0 0 21787
Bocs, az első mondatban kicsit sok letta nem, helyesen:

A fehérbor-kérdésben biztos neked is igazazad van, nyilván kostolhattam volna sokkal több bort is, ugyanakkor nem hiszem, hogy kizárólag hiányos kostolói tapasztalatomnak tudható be, hogy 2003-ban nem ittam jobb fehérbort, mint a M.Cs. chardonnay

a többi elvileg stimmel

Előzmény: bor_kedvelő (21785)
alexandrosz Creative Commons License 2004.01.07 0 0 21786
Zoli!

Épp az "imént" ment róla a vita ;) Már, ha jól tudom.

Előzmény: BZoltan (21780)
bor_kedvelő Creative Commons License 2004.01.07 0 0 21785
Kedves alexandrosz!

A fehérbor-kérdésben biztos neked is igazazad van, nyilván kostolhattam volna sokkal több bort is, ugyanakkor nem hiszem, hogy nem kizárólag hiányos kostolói tapasztalatomnak tudható be, hogy 2003-ban nem ittam jobb fehérbort, mint a M.Cs. chardonnay.

Azt hiszem, hogy M.Cs. atitűdjét sokan túl komolyan veszik, szerintem ő a magyar borászat egyik fenegyereke, aki viszont kiváló borokat(is) készít. Szerintem 2000-es Cabernoir és a chardonnay kb. 6-7 pont, a szüretlenek a magyar borelit legszűkebb élvonalában vannak, a 99-es és a 2000-esek kb7-8, a 2002-es szüretlen CF pedik kb 8.

Egyébként köszi, hogy legalább te válaszoltál, nem úgy, mint kifli.

Jásdi Olaszrizlig, 2002: Kifejezetten illatos bor, remek szerkezet , nem túl nagy test, de hihetetlenül harmonikus.kb 5-6 pont

Előzmény: alexandrosz (21770)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2004.01.07 0 0 21784
Szia Gergő!

Igen, egyszer visszavittem egy Jásdi cserszegi fűszerest, és vihettem másikat, vagy levásárolhattam az árát. Ezen kívül még vagy két esetben gondolkodtam el a visszavitelen, aztán nem volt lelkierőm visszacígölni a kibontott palackot.

Előzmény: macmelon (21783)
macmelon Creative Commons License 2004.01.07 0 0 21783
Szia!

Borszaküzlet ügyeben. A jó borszeküzletekben érdemes vásárolni, több okból is: Leginkább azért, mert olcsók :) másodszor azért mert amit árulnak arról lehet sejteni, hogy jó (nem mindig, de a véletlenszerü találati arány 20szorosa egy nem szaküzletnek, vagy egy rossz szaküzletnek), néha még azért is, mert az eladó ért hozzá.
Érdemes még Corában és Tescoban vásárolni, mert olcsó, de ott már tudnod kell, hogy mit keress. Máshol nemigen érdmes. De néha persze kell.

Jó borszaküzletek (szubj.):
B. Bortársaság (www.bortársaság.hu), a fő boltban értenek hozzá, a Rádayban nem, de nagyon kedves az eladó (és igyekszik tanulni), nem lehet nagyot hibázni. Jók az árak (klubtagság egyszeri 30eFt-os vásárlástól - szerintem megéri) kb. 10%, de amúgy se drága.
Decanter (www.decanter.hu) a boltban nincs olyan sokféle bor, de azok jók és mást is lehet állítolag rendelni. Az árak jók, klubtagság asszem egy kartontól (12p) az pláne megéri (kb 10%).
Monarchia (www.magyarborok.hu) a saját borválasztékukat árulják, ami azért elég átfogó, de főleg egy-egy dologra koncentrálnak (pl. Eger) nem drága, az eladók itt is kedvesek.
In Vino Veritas (www.borkereskedes.hu) elég olcsók, de nem túl kedvesek.
Biztos kimaradt még...

Léteznek még közepesen jó boltok, de a véletlenszerüen kiválasztott bolt rossz, sajnos.

Egy vicces "rekord" ami picit ide vág: Reál Pont élelmiszer bolt (nem éjjel-nappali) polcáról: vörös Imre herceg 769, fehér 589!!! (Corában 269,219) a "poén" az volt, hogy az adott, átlagosnak tekinthető bolti választékból ez lett volna a legjobb választás ár/értékben :(

Egyébként kiváncsiság: Szabi vittél már vissza bort valaha?

Már régen érdekel: tud valaki helyet ahol ezek az OBI számok fönt vannak?

Ja és egy apróság: a száraz szamorodni pl. nekem nagy-nagy kedvencem, de az édest se vetem meg. Ne hasonlítsuk már a rossz aszút egy szamorodnihoz. Volt egy ilyen kisérlet, de az 40év után más dolgaival együtt szerencsésen megbukott :)

Előzmény: Törölt nick (21762)
shiraz Creative Commons License 2004.01.07 0 0 21782
erre a Metro Tesco árösszehasonlításra én kiváncsi lennék.
főleg arra hogy jönnek ki a Tesco 10-20 %-kal olcsóbb árai!

üdv

Előzmény: Törölt nick (21775)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.07 0 0 21781
Jah, az egyiknél jobban megdűlt a "pincemester" keze, amikor a cukrot beleborította a mustba:))

VTY: Marcellus topictárs járt sommelier tanfolyamra ő biztos meg tudja mondani mennyi ideig tart, hol/kik szervezik és milyen árban van.
A kerházas aszúk "nagy durranás"án valszeg kevesen fogunk vitázni veled, szvsz szerintünk szar pancsolt tételek, de ha neked ezek jönnek be valszeg senki nem fog tudni meggyőzni arról, hogy csak mert évtizedekig ez volt a köztudatban "AZ ASZÚ" és az emberek ezt szokták meg aszúként, attól még köze nem sok van hozzá.

Előzmény: cere (21777)
BZoltan Creative Commons License 2004.01.07 0 0 21780
Ami nem lenne baj...csak furcsa, hogy amikor valaki leírja, hogy tulajdonképpen a bor jellegtelen, karaktere nincs, rövid akkor az miért érdemel 6-7 pontot? :)

BTW a minap kérdeztem, de nem láttam választ, hogy a Havas-nak ki csinálja a borát?

z

Előzmény: csite (21779)
csite Creative Commons License 2004.01.07 0 0 21779
tényleg szórják itt a magas pontokat a fiatalok! :))

Előzmény: BZoltan (21776)
csite Creative Commons License 2004.01.07 0 0 21778
az egyik ácsi cukorgyáras, a másik kabai :))
Előzmény: cere (21777)
cere Creative Commons License 2004.01.07 0 0 21777
Igen, ez a kerház "OBI" által kiadott azonosítója, amit alternatívaként lehet a cégmegnevezés helyett feltüntetni a palackon.

Nyilván más volt az "ösi titkos recept", ami alapján készült a bor. Esetleg más dülöböl :)))

Előzmény: Törölt nick (21772)
BZoltan Creative Commons License 2004.01.07 0 0 21776
bemásolol újra a pontozási kalauzt... mert úgy létom nagyon könnyú szívvel bántok sokan az 5-6-7 pontos kategóriával...

1- fröccsnek, forraltbornak megfelelő alapanyag (ez alatt tényleg nincs mivel foglalkozni- még ezzel is inkább csak azt állítjuk, hogy emberi fogyasztásra alkalmas, alkoholtartalmú, bornak nevezett ital)
2- iható, búfelejtő
3- elfogadható bor kisebb, nagyobb hibákkal
4- korrekt bor, se hibái, se erényei
5- tisztességes tétel, felcsillantva igéretes dolgokat
6- nagyon jó tétel
7- kiváló bor
8- minden tekintetben kiemelkedő, igazi "nagybor"
9- szenzációs, minden tekintetben a tökéleteshez közelít
10- tökéletes( ha nem muszáj nem adjuk ki)

Szubjektíven megjegyzem, hogy szerintem a 6-7 pontos kategória egyben megában foglalja az 5-öst... tehát az ott felcsillantott igéretes dolgokat a 6-7 pontosok rendesen beteljesítik...szóval szerintem kér a 4 és 6 pont között szubjektív dolgok miatt nem észrevenni a külnönbséget.
A bor kategória a 4 pontol indul.

z

Törölt nick Creative Commons License 2004.01.07 0 0 21775
Ja, ha valakit érdekel - vagy kiad ennyit borra, nekem ez már kicsit azért veri a lécet, bár lehet, hogy egy muskotályos aszúért egyszer betérek, de előtte még mindenképp vívódom egy sort; eszencia legfeljebb izmosabb lottó 5-ös esetén, viszont akkor mindenki a vendégem :-) -, Metró kártyát adok kölcsön, ez ne legyen akadály (bár a borválasztékuk nem nagy, de jó borok vannak, olyanok is, amiket máshol nem láttam, viszont a Tesco 10-15-20%-kal olcsóbb, azt tekintve, ami ott is megtalálható).
Előzmény: Törölt nick (21773)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.07 0 0 21774
Na, épp most kóstolok (kb. éjjel 1-től, most tartok fél palacknál, másik fele marad holnapra vagy holnaputánra :-) egy 2001-es Polgár Zoltán-féle villányi kékfrankost.
Nem tudok olyan szépeket írni, hogy savgerinc, lekerekedett ez meg az, gömböly amaz (mert nem tudom, hogy mitől az vagy mitől nem), de nagyon kellemes, harmonikus az illata (eléggé gyümölcsös, nagyon kellemes összhatású) és az íze is, bársonyos, rövid utóízzel, amiben én kerestem ugyan mindenféle bogyós és csonthéjas gyümölcsöket meg csokoládét meg paprikát, amiket sokan éreznek a borokban, de nem találok - engem leginkább egy finom vörösborra emlékeztet mind az illata, mind az íze -, talán enyhe szőlőcukrot (mármint a cukorka-félét) igen.
Az alkoholíz (ami a gyengébb borokban átüt) nem érezhető egyáltalán, a sav-tannin arányt harmonikusnak találom, talán utóízben picit a tannin felé elhajolva (nagyon-nagyon enyhe kesernyésség, csak nagyon odafigyelve vehető észre, de lehet, hogy már csak beleképzelem az erőlködésben, hgoy érezzel már valami speciálist).
Közepesen testes bor, szerintem az árát (1236 Ft/palack - 1200 Ft-ért pl. 8 dl eléggé vinkójellegű bort kapnék mondjuk a Ráckertben, már ha nyár lenne) maximálisan megéri.
Én 6 pontra értékelném.

(Azt hiszem, pályát tévesztettem: borásznak kellett volna mennem. Bár a főiskolán vbolt vleem egy exborász, szerintem neki a műszaki pálya volt a mentőkötél, ott se ivott keveset, mennyit ivott volna, ha a borok közelében marad...? :-)
Tényleg, valami rövidebb borkóstoló-tanfolyamról - amatőröknek - nem tudtok? Ahol elmagyaráznák pontosabban, mire kell odafigyelni?
Mert most csak úgy iszom, hogy ízlelgetem, hmmm, nagyon finom, érzek különbséget (sokat) a borok közt, de megfogalmazni nem mindig tudnám. Mint most se.

off
(Lehet, hogy Polgárral kicsit elfogult vagyok, mivel régóta ő a kedvenc villányi borászom - évek óta el-elbeszélgetünk a borfesztiválokon a Várban, a lányával egy utcában lakunk -, ahogy a kedvenc szexárdi Vesztergombi Ferenc, mivel velük volt a legtöbb személyes kontaktom is idáig (de a boraik szerintem enélkül is magukért beszélnek). PZ-nal és nagyon aranyos feleségével pl. az utóbbi borfesztiválon mintegy 2 órán át beszélgettünk és kóstolgattunk együtt olasz borokat - az olasz borász felismerte őt, és mivel egyszere értünk a standhoz és társalogtunk, valószínűleg azt gondolta, együtt vagyunk, így a neki bemutatott borokkal engem is megkínált (ezek közt azt hiszem, volt 1-2 olyan is, amit az egyszerű arra látogatónak meg sem mutattak); disznó módon nem utasítottam vissza. az vesse rám az első követ... aki nem fél, hogy visszadobom :-)
on

Törölt nick Creative Commons License 2004.01.06 0 0 21773
Ma voltam a Metróban, van 1994-es 6 puttonyos Muscat Lunel Aszú 4400-ért, Pauleczky szőlőbirtok (ha jól emlékszem), meg 1993-as kedvezményes árú aszúeszencia 13000-ért (a termelőre nem emlékszem).
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.06 0 0 21772
GLEVENTE:
Úgy értem, hogy ízekben gazdagabb és töményebb ízű szamorodni.

Tybald:
Csak a Tokaj Kerház aszúiról beszéltem, a többit nem tartom nagy durranásnak (már amit kóstoltam).

cere:
Termelte és palackozta: H-0021
Mond ez valakinek valamit? Nekem semmit.
Az biztos, hogy jelentős különbség van a kettő közt, ugyanis egymás után ittuk a kettőt, és mindenki szerint lényegesen gyengébb volt a Tesco-címkés (1993-as, mint a kereskedőházas címkés 1996-os).

Marcellus Creative Commons License 2004.01.06 0 0 21771
A spanyol édes fehér bor 350 g cukrot tartalmaz,így nagyon édes,viszont nem lehet az aszukhoz hasonlítani,hisz teljesen más fajta.Inkább a sherry, ami közel áll hozzá.

Szőke borait lehet,hogy ismét lehet majd kapni az IVV-ban.

alexandrosz Creative Commons License 2004.01.06 0 0 21770
Cirfandlia!

"Matyi bá borait elég nehéz "tetten érni" (hát hogy kóstolja így az ember?)" "Ez a gondom a Scheller borokkal is."
Hehe, talán mert elfogadható áron kínálnak igen korrekt borokat?

T. bor_kedvelő!

Félre ne érts, nem akarok én kötözködni, csak Malatinszky urat már jól kibeszéltük itt és nem túl pozitív volt a végeredmény. Legyünk őszinték: ez nem véletlen. Hogy lufi lenne? Hmmm...mindenesetre ügyes. Hogy erről mi a "szakma" véleménye? Kit érdekel, nemigaz? :) Érdemes egy-két pillantást vetni a "hómpédzsére" is, egyszer belinkeltem ide egy cikket onnan, de a dizájn sem akármi... Igaz, sok borásznak még net-es oldala sincs.
A mondanivalód jó részével egyet kell értenem, sőt ki is javítanám magam: Nem Malatinszky fehérborával van gond, vélhetően kevesebb fehér tételt kóstoltál és azok közül ez volt a legjobb ;) Annak különösen örülök, hogy a felsorolt termelőktől is rendszeresen kóstolsz, hiszen varietas...! Én érdemesnek tartanám megvizsgálni a kisebb, de ígéretes termelők nedűit is, érdekes és hasznos tapasztalatokat szerezhet vele az ember - a "nagyágyúk" után. Meg aztán, a kép így lehet teljes, nem csak sztárborászok vannak ma M.O.-on.

Hétvégi borok:

Gere Kopár 2000: végre nem dugós, nem hibás, laza 7 pont. Szép bor. Hogy mi lesz vele 15-20 év múlva, ne firtassuk (Gere-honlap).
Valami noname francia chardonnay 2000, 3 EUR: semmi különös, illatos, kissé gyengülő savak, de még jól iható, halhoz nagyon szép párosítás. 4 p.
Szőke 2003 Rose (0.5 l-es palack): Friss, üde savak, szép illatok. Én nem különösebben értek a rozékhoz, tehát szubjektíve 6 p.

Előzmény: Cirfandlia (21743)
Nfreeman Creative Commons License 2004.01.06 0 0 21769
Boldog Újévet mindenkinek!

A karácsonyi bor nálam a Fekete Somlói Hárs volt 99-ből, egyik kedvencem, benne van minden, amit Somló, vagy a hárslevelű tud.(bár remélem tévedek) (7-8 pont)

A borszalonon kóstoltam néhány érdekes bort, bár nem jegyzeteltem, úgyhogy csak emlékezetből irok.
-Szt. Andrea Chardonnay-olaszrizling 2002 szép a fa, nem túl sok, de inkább elegáns, mint testes 6p
-Szt. Andrea rozé 2002 nem olyan domináns a fa itt sem, mint a tavalyinál 6p
- Szt. Andrea Merlot 2002 hordóminta, nagyon igéretesnek tűnt, tömör, lágy
-Pók Tamás Kékfrankos 2001 az évjáratból fakadóan nem túl erőteljes sem színre, sem testre, de egy jól iható bor 5p
-Gál Tibor Chardonnay 2001 szép egyensúly gyümölcs és fa között 6p
-Gál Tibor Pinot noir 2001 az évjárat ennek se kedvezett, de ez is szép, bár kissé vékonyabb a kelleténél 5p
-Sebők Kékmedoc 2003 hordóminta silleres szín, nagyon gyümölcsös, szörpös illat, vékonyka test
-Gundel Bikavér barr 1999 (aranycímke) szép, érett bor 6p
-Gundel Cab. sauv. 2000 (arany) a gyümölcs picit hiányzott, de szép, tartalmas bor 6-7p
-Demeter Olaszrizling 2002 túúúúl sok fa! A lazacos szendviccsel jó volt 3p
-Demeter Kékfrankos barr. 2000 meggylikőrös íz, diszkrét fa 6p
-Demeter Bikavér 2000 tartalmas, harmonikus, nagyon szép 7p
-Csutorás Bikavér 2002 Almagyar dűlő 6p ígéretes, de
-Csutorás Bikavér 2002 Pajdos tető 6p gyümölcsösebb, parfümös, és
-Csutorás Bikavér 2002 Kerekhegy-Gesztenyés (ha jól emlékszem..) a három közül a legszebb 7p

cere Creative Commons License 2004.01.06 0 0 21768
Nem mellékesen jegyzem meg, hogy a Tesco aszút a Tok. Kereskedöház készíti (szerintem csak a cimke és az ár más, a pia ugyanaz, ami benne van).
Előzmény: Törölt nick (21762)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.06 0 0 21767
Eccerű, ha neked a kerházas régi "iskola" borai jönnek be, akkor idd azokat, van ilyen.
Persze kérdés neked mi az amitől egy aszú aszú, egy furmint furmint, egy szamorodni szamorodni...
Előzmény: Törölt nick (21763)
GLEVENTE Creative Commons License 2004.01.06 0 0 21766
"Vagy egy erősebb édes szamorodnihoz hasonlíthatnám még."

Tyereskov bortárs! Mit értesz pontosan azalatt, hogy erősebb? Töményebb ízekkel, magasabb alkoholfokkal rendelkező, vagy általában véve jobb minőségű?

GL

Előzmény: Törölt nick (21763)
BZoltan Creative Commons License 2004.01.06 0 0 21765
"a következő címkéjű bor:"

Amúgy kinek a tollaival ékeskedik a Havas?

z

Előzmény: Cirfandlia (21754)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2004.01.06 0 0 21764
Szerintem a nem klubtagoknak sem drága, merthogy a klubtagoknak sem oly sokkal olcsóbb (10%-nál kevesebb a különbség). Az én tapastzalataim inkább fordítva mutatják. És az sem elhanyagolható szempont, hogy a borboltba visszaviheted, ha hibás a bor.
Előzmény: Törölt nick (21762)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.06 0 0 21763
Ja, megkóstoltam egy Tesco gazdaságos 3 puttonyos tokjai aszút.
Végül is aszúnak aszú, csak a gyengébb fajtából, leginkább talán egy fordításnak megfelelő minőség (lehet, hogy az is, csak akkor azt kéne ráírni). Vagy egy erősebb édes szamorodnihoz hasonlíthatnám még.
Kicsit kevés a cukortartalma, enyhék a savai, egyébként illatra rendben, csak minden zamatanyag gyengén van jelen.
(Ezután egy kereskedőházas aszú jött, az sokkal karakteresebb ízű és illatú volt. Tudom, itt divat szidni a Tokaj Kereskedőházat, de nekem bejönnek az aszúi, míg az Oremus borai pl. nekem nem igazán a kedvenceim.)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.06 0 0 21762
És az árfekvésben milyen, mondjuk a mamut smatchához képest?

Bocs, de a borszaküzletekről elég rosszak a tapasztalataim (általában rettentő drágák egy normál élelmiszerbolthoz képest is, persze, van választék, de szerintem az ár fontosabb a legtöbb embernek).
A másik, hogy klubtagoknak olcsó, na de ahhoz klubtagnak kell lenni, az átlagos vásárló meg nem az.

Előzmény: Törölt nick (21751)
close652 Creative Commons License 2004.01.06 0 0 21761
nem Te irtad, valaki más, csak most olvastam egyben el sok-sok hozászólást. Körülnézek itthon, mert kiváncsi vagyok, ha nem akkor majd Bp., ha nagyon nem sikerül feljutnom, majd kérem a segítségedet. Köszi előre is. Meg ha van kedved/időd összejöhetnénk ismét idehaza :)
(Persze nyitottan - borosok welcome)
Előzmény: GLEVENTE (21759)
GLEVENTE Creative Commons License 2004.01.06 0 0 21760
"Levi!
ugye 99-es??"

Tom! Stimmel! Nagyon várom már a találkozást! :)

Előzmény: tomlaker (21756)
GLEVENTE Creative Commons License 2004.01.06 0 0 21759
Ha pontos i-vel írtam volna, akkor jogos az észrevételed, valóban Ungváry a helyes alak. A Bortársaság forgalmazza néhány borát, ha érdekel és helyben nem beszerezhető, csak szólj, tudok vinni.
Előzmény: close652 (21758)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!