Keresés

Részletes keresés

Aquarell Creative Commons License 2007.05.17 0 0 149
Én is eddig Purina one-t adtam neki. De azt ne felejtsétek el, hogy a Friskies is Purina táp.
Előzmény: teca1258 (148)
teca1258 Creative Commons License 2007.05.17 0 0 148
Én minden esetre Purina kiönt,tálka elmosogat és száraztápot váltok!
Bogajka Creative Commons License 2007.05.17 0 0 147

Nézzétek meg a köv. linket

 

 

http://www.accessdata.fda.gov/scripts/petfoodrecall/

 

kicsit pontosabb és lehet a vonalkodók között keresni

teca1258 Creative Commons License 2007.05.17 0 0 146
Az én cicám mostanában egy Whiskas sajtos szárazat eszik.A Purinából ritkán kapott az utóbbi időben.Szerencsére ő nagyon ritkán hányt eddigi életében.Nedves tápból meg nem vettem még Purinát: Engem is érdekelne,mikor lesz szó erről a Fókuszban?
dori0503 Creative Commons License 2007.05.17 0 0 145
hát most én is megzavarodtam picit....hirtelen azt sem tudom én is hova kapjak...
nem az én barátnőm volt, a "szerző" szavait idéztem, tehát az ő barátnőjével esett meg a dolog.
én most azt csinálom, hogy kinyomtatom a listákat, és jól áttanulmányozom őket.

ha a cicáid csak hánynak és amúgy semmilyen különöset nem érzékelsz rajtuk, akkor szerintem nincs komoly baj.
cicáknál gyakori a hányás állítólag...
az enyém is hány rendszeresen, és kutyabaja amúgy...
bár ezek után kicsit elgondolkodtam....
Előzmény: Bogajka (144)
Bogajka Creative Commons License 2007.05.17 0 0 144

akkor lehet hogy ezért hánynak olyan sokszor a cicáim, habosat, nem tudtam mi van, azt hittem csak nem esik jól nekik, talán az a szerencsénk hogy mi 3 féle szárazat adunk keverve, és pisilnek olyan gyakran

 

nem tudom mit javasoltok, vigyem el dokihoz őket?

Bogajka Creative Commons License 2007.05.17 0 0 143

ez főleg a nedvestápokra vonatkozik? úgy olvastam hogy a száraz tápoknál csak 6-ot hívtak vissza a nedvesnél pedig 40-et

 

a barátnőd melyiket adta a cicáknak? megkérdezhetem?

 

mikor lesz a fókuszban a riport?

 

Akkor most melyiket érdemes adni? Kitkat és Whiskas szárazat szoktak még kapni felváltva

 

Előzmény: dori0503 (142)
dori0503 Creative Commons License 2007.05.17 0 0 142
Igen, tudom, hogy sokan azt adják a kis kedvencüknek, ezért is szóltam....én is épp azon gondolkodtam, hogy kipróbálom....
Bogajka Creative Commons License 2007.05.17 0 0 141
Az enyéim is azt eszik:( azt hiszem leállítom róla őket
Előzmény: dori0503 (139)
teca1258 Creative Commons License 2007.05.17 0 0 140
Hát ez borzasztó!! Az én cicám is Purina száraztápot eszik,mert imádja!!
Előzmény: dori0503 (139)
dori0503 Creative Commons License 2007.05.17 0 0 139
Sziasztok!
Ezt egy másik fórumon olvastam, és azt gondoltam azonnal szólnom kell nektek is!!!!

"Sziasztok!

Csak,hogy nehogy unatkozzak leírom megint mi történt!A barátnőm tápot váltott a cicáinál Purinát vett nekik kb egy hónapja eszik a cicák!2-hete reggel kómában találta az egyik cicáját,elrohant vele dokihoz küzdöttek de reménytelen volt sajnos meghalt,igazából okot nem tudtak mondani,mérgezés gyanús volt de nem férhettek méreghez!Felment a cukra a cicának hirtelen 28-ra és meghalt!3-rom napja rosszul lett a másik cicája is ugyan úgy mint az előző azért is küzdöttek de hiába ugyan úgy elment mint az előző!Erre tegnap kapjuk a hírt,hogy Amerikában nagy botrány van több ezer állat meghalt a Purina táptól mert a benne lévő gabona patkány mérget tartalmaz. Tegnap este Svédországban bemondta a tévé és rádió hogy azonnali hatállyal vissza vonták a purinát az üzletekből mert tömeges állat pusztulás történt!
Elkezdtem ma reggel telefonálgatni,hogy lehet az,hogy Magyarországon még a polcokon van a purina.Nem részletezem hány labort és hivatalos szervet hívtam fel mire valamit is megtudtam!
Itthon annyi tudomásuk van az egészről,hogy hamisítják a purinát és az összetétele nem felel meg a zacskón szerepelt anyagokkal ezt tavaly óta tudják és semmit nem tettek ez idáig!Ezt az Országos Takarmányozási Minőségbiztosítási Hivatalban mondták!
Átirányítottak az állategészség ügyhöz akik nem is hallottak a botrányról ami Amerikában és Svédországban van!
Be kell vinnünk a tápot és végeznek egy vizsgálatot,hogy van e patkányméreg a tápban ,de ha nagyon kicsi mennyisségben van akkor azt nem tudják kimutatni!
Na ma betelefonáltam a Fókusz stábjának,azonnal kaptak a sztorin és elkezdenek nyomozni és óriási botrányt csinálunk belőle az ő segítségükkel!
Őszintén szólva nem találok szavakat arra,hogy tudják mi történt és ne vonják ki a forgalomból legalább addig amíg a vizsgálatok le nem zárulnak!"

"Hogy ne legyen egyszerű... A melamin nem csak a tápokat érinti... Sok országba importálnak szintén melamint tartalmazó baromfi tápot Kínából.

A melamin emberre nem veszélyes, csak állatokra. Így ha import kajával etették, a nálunk kapható csirke is lehet mérgező. "

http://www.itchmo.com/recalls.html

http://www.fda.gov/oc/opacom/hottopics/petfood.html-

http://www.royalcanin.us/safelist.html

http://localhostr.com/files/387debda126dca854aad.pdf

Itt vannak a listák!!!"

Olvassátok el!!!!!!!


MandulaDomino Creative Commons License 2007.05.17 0 0 138

Igen, jól vagyok, egyenlőre minden OK:-)))) (reméljük így is marad!!!)

 

Drágaságaim ma 1 évesek ( ha eddig valaki nem találta volna ki:-))) ). A gazdiknak írtam reggel e-mailt. A két Anditól már válasz is jött, egyiküknél Xéna nevű kislányunk van, másikuknál pedig Benny fiacskánk.

Xéna nem régen ivartalanítva lett, jól van, fénykép sajnos nincs róla, de ígérték, hogy hamarosan kapok (ha meg nem, akkor megyek én fotózni (is) ).

Bennyke is jól van, róla kaptam képeket is, este majd felteszem nektek.

A másik két gazdi még nem írt, de biztos ők is jelentkeznek hamarosan.

Pörikéről meg este csinálok képet, ha ébren bírok maradni addig, amíg nyugton marad a fényképezéshez:-)

 

Előzmény: bee69 (136)
bee69 Creative Commons License 2007.05.17 0 0 137

Ó!! Nahát! gratulálok! :) A Mandula gyerekek is anyira aranyosak voltak, hogy ilyen pici cicák mennek az alomra:)

Te már nem is írsz nekem? ;)

Előzmény: Cicelle-Dendera (131)
bee69 Creative Commons License 2007.05.17 0 0 136

Ez volt a kedvenc képem!:)) Kis drágaságok:) Hogy megy az idő!

Jól vagy??

Előzmény: MandulaDomino (133)
teca1258 Creative Commons License 2007.05.17 0 0 135

Sziasztok.

Meg kell zabálni azokat az édes kis gombócokat!Imádom amikor még ilyen kis picurkák!Aztán persze nagyban is szeretem őket,de olyan szeretetreméltóak kicsiben!

MandulaDomino Creative Commons License 2007.05.17 0 0 134

Cicelle! Ezek cicák és nem kutyák!:-) Nincs kanapéra pisilés és társai! (legalábbis, ha a mamától nem ezt látják...)

Úgyhogy nyugi, ha az alomtálca elérhető közelségben van és tiszta, akkor ezután is odajárnak majd!

Amúgy gratulálok hozzájuk, nagyon szépek!

Előzmény: Cicelle-Dendera (131)
MandulaDomino Creative Commons License 2007.05.17 0 0 133

Találós kérdés bee69-nek: milyen nap van ma???

 

És egy kis segítség hozzá :

 

 

 

 

 

gumimacy67 Creative Commons License 2007.05.16 0 0 132

Köszönjük :)

Bizony, napi 10-15 perc és hetente 1 nagy fésülés, amely kb. félóra-40 perc.

Előzmény: Cicelle-Dendera (130)
Cicelle-Dendera Creative Commons License 2007.05.16 0 0 131
És képzeljétek mi történt! Ma belemásztak a kicsik az alomtálcába, és rendeltetésszerűen használták! (Eddig Cicelle gondosan lenyalogatta a feneküket.) Semmi kanapé-összecsinálás, meg tócsák a padlón, meg ilyesmi. Bár várjuk ki a végét.
Cicelle-Dendera Creative Commons License 2007.05.16 0 0 130
Naggyon előkelőek vagyunk... Gondolom, nála nem elég a simogatás a bunda rendben tartására...?
Előzmény: gumimacy67 (124)
Cicelle-Dendera Creative Commons License 2007.05.16 0 0 129
Így relaxál egy igazi férfi... :-))))))))))))))
Előzmény: bee69 (120)
Cicelle-Dendera Creative Commons License 2007.05.16 0 0 128
Bizony, ott lesi őket, hogy jól viselkednek-e... Olyan rendet tart, hogy csak lesem!
Előzmény: teca1258 (119)
Cicelle-Dendera Creative Commons License 2007.05.16 0 0 127
Igen, nálunk is ő a kedvenc :-) Ő született utoljára, kis törékeny kislány. Olyan alakja lesz, mint a mamájának. De a legokosabb és a legbújósabb is.
Előzmény: Hedzsnelke (117)
Cicelle-Dendera Creative Commons License 2007.05.16 0 0 126
Most már lehet :-))
Ma 4 hetesek, és most már engedi a mama. Eddig elküldött a csudába, ha közelítettem.
Előzmény: Bogajka (116)
gumimacy67 Creative Commons License 2007.05.16 0 0 125
Tündériek !
Előzmény: Cicelle-Dendera (113)
gumimacy67 Creative Commons License 2007.05.16 0 0 124

Őnagysága Dorothy is csak akkor szereti, ha Ő akarja :)

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Bogajka (123)
Bogajka Creative Commons License 2007.05.16 0 0 123
dettó az enyém is, csak akkor amikor őrúsága is úgy akarja, látszik, hogy rokonok:)
Előzmény: teca1258 (122)
teca1258 Creative Commons License 2007.05.16 0 0 122
Ezt macskája válogatja.Az én mostani Cilum nem nagyon hagyja dögönyözni magát,csak amikor neki is kedve van hozzá!
Előzmény: bee69 (120)
bee69 Creative Commons License 2007.05.16 0 0 121
Ezt kihagyni nem hogy kár, de vétek lett volna....
Előzmény: Cicelle-Dendera (113)
bee69 Creative Commons License 2007.05.16 0 0 120

Nem értek egyet! :) ...hogy a sziámik nem hagyják magukat babusgatni:)

 

 

És mindig hanyatt vágja magát, hogy símogassuk a hasát, és mellénk bújik:)

Előzmény: teca1258 (103)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!