Keresés

Részletes keresés

MemetikaTan Creative Commons License 2019.12.14 0 0 1301

Ezt ne nekem írd,

hanem a Gogglének és a több százezer embernek,

aki rendszeresen olvassa és látja az írásimat és mémképeimet.

 

Ja és téged nem érdekellek a legfőképpen persze. :-)

Csak azért írsz ide, mert nem érdekellek téged.

Te magad vagy a legfőbb logikai bizonyítéka. :-)

 :-)

Sok örömet szerzel az olvasóinknak.

El ne menj!!!

Előzmény: Darwin&isten (1300)
Darwin&isten Creative Commons License 2019.12.14 -1 0 1300

Hazudsz.

Senkit nem érdekelsz a fórumon és máshol se, csak kérés nélkül fényezed magad. Pont.

Előzmény: MemetikaTan (1298)
MemetikaTan Creative Commons License 2019.12.14 0 0 1299

biztosan azért rakja be a google képkeresője is az

 

ateista

 

és

 

ateizmus

 

szóra való keresésnél az általam alkotott mémképeket elsőknek.

 

A google arról híres, hogy a keresője a 'senkit sem érdeklő" dolgokat emeli ki elsőként. :-)

 

Hazudj valami hihetőbbet, mert ez túl van az abszurdon is.

Előzmény: Darwin&isten (1297)
MemetikaTan Creative Commons License 2019.12.14 0 0 1298

Az a helyzet, hogy notórikusan hazudozó emberekel, mint ami te is vagy nem nagyon van értelme társalogni.

 

Tény, hogy a valóságot tagadod le hiszen a következő topik van-sága bizonyított és a benne lévő válaszok is, amelyek nekem jöttek az én felkérésemre.

 

Definiálja valaki "Isten"-t !?

 

... de ne zavartasd miatta magadat. Újra és újra felhozod ezen topikot az elsők közé és alkalmat adsz nekem bemutatni az ateisták butaságai. Tehát példa szemléltetésre kiváló alany vagy.

 

Előzmény: Darwin&isten (1292)
Darwin&isten Creative Commons License 2019.12.14 -1 0 1297

Másokat és egyre többeket érdekel a feltárásom.

_______

 

Páran elolvasták, szinte senki nem követi. A reklám mennyiséghez képest a világ legnagyobb bukása.

Előzmény: MemetikaTan (1295)
Darwin&isten Creative Commons License 2019.12.14 -1 0 1296

Ez csak a te kényszer-képzeted. Nagyon régóta ismert a vallások/istenek halmaza és viszonyaik.

Előzmény: MemetikaTan (1294)
MemetikaTan Creative Commons License 2019.12.14 0 0 1295

Akkor nem foglalkozz vele!!!

Másokat és egyre többeket érdekel a feltárásom.

 

Azokat érdekli, akiket a bizonyítékok és a tények érdekelnek és nem szalmabábot szeretnek pöfölni, mint te.

 

A világ ateizmuson és monoteizmusok kívül igazán érdekes.

...és azon embereké a jövő ... és a tudás is.

Előzmény: Darwin&isten (1293)
MemetikaTan Creative Commons License 2019.12.14 0 0 1294

Sokszor leírtam már:

 

Racionálisan, tudományosan és logikailag sincs olyan értelmes halmaz, hogy

 

'HÍVŐK'

 

mára egyébként már olyan sem, hogy

 

'ATEISTÁK'

 

Az emberek totálisan ellentétes dolgokat vélnek és hisznek "Isten"-nek és egymás hitével szemben tagadók és egymás tagadásával szemben meg hívők.

 

 

Előzmény: Darwin&isten (1292)
Darwin&isten Creative Commons License 2019.12.14 -1 0 1293

Tudományon átszűrt "Isten"-t

_________

 

Ez csak a te kényszer képzeted.

Előzmény: MemetikaTan (1291)
Darwin&isten Creative Commons License 2019.12.14 -1 0 1292

Szerintem egy istenhívő se válaszolt a " kutatásodra " !! :-)) Nincs benne a véleményük.

 

Valamint semmitérő az egész, mert nekem nincs semmiféle képzetem, semmiféle istenről se másról.

 

Aki mást állít az hazudik.

Előzmény: MemetikaTan (1291)
MemetikaTan Creative Commons License 2019.12.14 0 0 1291

Tudományon átszűrt "Isten"-t

 

kutattam és az nem közvélemény kutatás volt... :-)

 

Igen neki, mint ahogyan neked is vannak "Isten" kényszerképzeteid.

Aminek az a fő tulajdonsága, hogy racionális érvekkel nem megváltoztathatóak.

 

Ami stimmel is náluk és nálad is. :-)

 

 

 

 

Előzmény: Darwin&isten (1290)
Darwin&isten Creative Commons License 2019.12.14 -1 0 1290

Te találsz ki dogokat : nincs olyan hogy " isten probléma". Kérdezd meg a sok milliárd istenhívőt !!

Előzmény: MemetikaTan (1289)
MemetikaTan Creative Commons License 2019.12.14 0 0 1289

Tipikus szalmabáb érvelési hiba az amit csinálsz.

 

Azt a szalmabábot püfölöd,

amit te magad találtál ki,

de én soha sem állítottam.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Darwin&isten (1287)
MemetikaTan Creative Commons License 2019.12.14 0 0 1288

Megoldottam.

Ez tény.

 

... de ettől még nem gondolom és tartom magamat a világ legokosabb emberének.

Te tartasz és feltételezel annak, hibásan.

 

A gond a te fejedben a te téveszméiddel, mémjeiddel van.

 

 

Előzmény: Darwin&isten (1287)
Darwin&isten Creative Commons License 2019.12.14 -1 0 1287

energiákat ölt bele például az 'Isten" problémakör megoldásába és meg is oldotta.

_______

 

Máris olyat állítasz, ami ha igaz lenne te lennél a világon a legokosabb. A valóság ezt nem mutatja.

Előzmény: MemetikaTan (1286)
MemetikaTan Creative Commons License 2019.12.14 0 0 1286

de hát nem tartom magam annak, ez csak egyesek tévképzete.

 

Angol nyelvi oldalakon, például Richárd Dawkins alapítványának oldalán is köbö azonos számban hülyéznek le és tartanak 'zseni'-nek. Pedig egyik sem vagyok. Egy félművelt ürge vagyok, aki viszont valóban hatalmas energiákat ölt bele például az 'Isten" problémakör megoldásába és meg is oldotta. Ennyi. Mások is oldanak meg problémákat.

 

Arról nem tehetek, hogy a tudományos módszertan nem vágyvezérelt és nem azt az eredményt adja ki, amit egyesek szeretnének és vágynak. Mint írtam magam is meglepődtem, hogy melléktermékként az ateizmus cáfolatát is kiadta logikailag.

 

 

 

 

 

Előzmény: Darwin&isten (1285)
Darwin&isten Creative Commons License 2019.12.14 -1 0 1285

Én nem terjesztek semmit, a fórumos ámokfutásod abból áll: te mennyire okosnak tartod magad.

Előzmény: MemetikaTan (1284)
MemetikaTan Creative Commons License 2019.12.14 -1 0 1284

Nagyon buta vagy, hogy ilyen hülyeségeket és valótlanságokat próbált terjeszteni rólam.

Félművelt vagyok, de manapság már az is egy olyan magas tudásszint az össz emberi tudásban, amit nagyon keveseknek sikerül elérni. Másrészt a legtöbb ember egy agyzombi. Nincs önálló akarata, egyénisége, gondolatai. Másokét másolja és csak mások által felszedett mémek vannak az tudatában. Az ateisták ~99% is ilyen és ebben azonosak a monoteistákkal.

 

Egyetlenegy olyan tulajdonságomról tudok, ami jelentősen eltér a jelenleg ~7,5 milliárd körüli föld lakójétól. ... de az nem okosság és nem is tudás. Hanem hibnábilitás. Azaz nem vagyok befolyásolható és hipnotizálható sem. Ergó nem hatnak rám mások mémjei. Mém immunitásom van.

 

Gyerek koromban köteles hegymászást (kötélen kapaszkodva vízszintes testhelyzetben falon felgyaloglást)  játszottam és olyan 1-1,3 m magasról, úgy hogy a lábam magasabban volt mint a fejem és a törzsem fejre estem (a kötél legördült felül a kiálló gerendavégről) és akkor betört a fejem,  de semmi különös. Vérzett, de nem fájt és rosszul sem voltam. Úgy is forrt össze. Ott nem is kerekded a koponyám a tarkóm felett hanem szép lapos.

 

Lehet örököltem az őseimtől genetikailag (anyám hasonló), de az is lehet, hogy csak ezen saját magam fejre ejtése miatt vagyok más.

Előzmény: Darwin&isten (1283)
Darwin&isten Creative Commons License 2019.12.14 -1 0 1283

Miért van az: te vagy a világ legokosabb embere, és mindenki hülyének senkinek se tart ??

Előzmény: MemetikaTan (1282)
MemetikaTan Creative Commons License 2019.12.14 0 0 1282

Jómagam is Optimista Klub tagja vagyok az alakulásától,

de amint látod egyes tagadásvallásos ateisták simán ütik a 'Jehova bolondjai' szintet.

Előzmény: thoughts (1281)
thoughts Creative Commons License 2019.12.14 0 1 1281

szerintem nincs és nem is lesz halálra ítélve az Emberiség.

 

...supán csak meg kell oldani majd "pár problémát"... ...de ráérünk...

Előzmény: MemetikaTan (1280)
MemetikaTan Creative Commons License 2019.12.14 0 0 1280

MemetikaTan Creative Commons License 2019.12.13 0 0 1279

Igen Richard Dawkins átesett az anglikán keresztelőn és bérmálkodáson is.

Ergó dogmatikailag anglikán judeokeresztény ... :-)

MemetikaTan Creative Commons License 2019.12.13 0 0 1278

Egyébként meg ha Dawkins továbbra is .... nem a racionalizmushoz és a tudományhoz igazodik, hanem judeokatolikus/keresztény dogmákhoz, akkor nem is állíthatja magáról, hogy ateista lenne. Hiszen ha jól emlékszem megkeresztelték egy adott egyház szokásai szerint.   Amit az adott dogma szerint nem lehet megváltoztatni és eltörölni.

 

Tehát el kell döntenie, kettős mércék nélkül, hogy akkor most tojik a dogmákra, vagy magára veszi őket.

Az ateizmus ugyan is egy judeokatolikus dogma és mém. ... és Dawkins ezt bekapta, dxe rendesen.

 

... persze ez sem csoda.... a könyvemben írok erről ... hiszen Gödel meg elmebeteg volt.... nem segített neki a Nobel -díj legyőzni .... Dawkinsnak még az sincs ... és ő nem is elmebeteg, csak zombi .... agyát más mémjei irányítják bizonyos területeken.

Előzmény: Siphersh (1276)
MemetikaTan Creative Commons License 2019.12.13 0 0 1277

Nem az ateizmus fogalmat kell átnevezni, hiszen az amire létrejött azt be is tölti. Hasznos ellenségkép.

 

-Hanem Dawkinsnak kell a saját világnézetét átdefiniálnia helyesre.

(és az ateizmust eldobnia és meghagyni a buta agy-zombiknak)

 

Amit ő tesz, az ugyan is nem az az 'ateizmus', amit valóban akar, hanem egy judeokatolikus mém.

A  racionalizmust és a valláskritika egyike sem  egyenlő az ateizmussal.

Külön külön és egyben sem.

 

Dawkins judeokereszténységgel kapcsolatos valláskritikája egyébként nekem úgy nagyjából, de azért eléggé középsiskolás szinten még talán el is megy. Ezt is művelhetné magasabb szinten és kifinomultabban persze.

... de a valláskritika sem ateizmus.

 

 

Előzmény: Siphersh (1276)
Siphersh Creative Commons License 2019.12.13 0 0 1276

Amiről te beszélsz, az nem átdefiniálás, hanem átnevezés. Az átnevezéssel az a baj, hogy az alapproblémán pont semmit nem segít. Ha tagadod, hogy ateista vagy, azzal egy védekező, menekülő, mentegetőző pozícióba kerülsz azokkal szemben, akik ateistának neveznek, és ez csak erősíti a szó elítélő súlyát.

 

Ez egy óvodás szintű memetikai stratégia, az úgynevezett "nem is vagyok az" stratégia, és színvonalának megfelelően nem is működik.

 

Ha az ember úgy áll hozzá, hogy én nem is vagyok ateista, hanem racionalista vagyok, ezzel kibújik az ítélkezés alól, és így csak megerősíti az ítélet erejét és morális legitimitását.

 

Az átdefiniálás, az más. Az átdefiniálás, vagy más szóval birtokba vétel azt jelenti, hogy a megbélyegzett csoport magára veszi a szót, és átalakítja a jelentését, pozitív stílustöltettel ruházza fel, hogy ezzel elvegye vagy saját hasznára fordítsa az erejét.

 

Persze, az olyan közösségekben, ahol nagyon erősen van jelen a monoteizmus, ez a stratégia csak egy bizonyos szintig működik, de még mindig sokkal jobb, mint amikor csak menekülni tud az ember a megbélyegzés elől.

 

Szerintem ezzel kapcsolatban is nagyon rosszak a memetikai intuícióid.

 

Mint ahogy egyébként ezzekkel a "mémképekkel" kapcsolatban is:

 

Azt mondod, hogy a Dawkins egyszer leírt egy olyan mondatot, ami úgy kezdődött, hogy "Isten létezik", és azt mondod, hogy ez ellentmondásban van azzal az állításával, hogy ő ateista. Ezzel egyszerre csúsztatsz és saját magadnak mondasz ellent. Ha valaki ezt látja, akkor nem azt fogja gondolni, hogy nahát, milyen vicces, haha, nahát, ez az ateizmus... Hanem azt fogja gondolni, hogy ennek a képnek a készítője hülyének néz engem, és gerinctelen módon manipulálni próbál. Ez így egy memetikailag totálisan impotens próbálkozás.

Előzmény: Törölt nick (1275)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.13 0 0 1275

A mai értelmezése hasonló szitokszó, mint a 'pogány' ...

Ami magyarul leparasztozás ....

 

A leaistázás is gyakorlatilag azonos, csak hogy azt valaki büszkén még magára fel is vállalja :-)

 

Tehát a fő gond, hogy az ateista szónak semmi köze a tudományhoz, egy dogmatikusan létrehozott értelmetlen mesterséges szó. Dawkinsnak mint tudósnak ezt fel kellene tudnia ismernie. Pláne a memetika tudománya alapján.

Tehát át kellene magát definiálnia racionalistának, vagy a empirikusnak, vagy valami hasonlónak.

Az átdefiniálás teljesen elfogadott memetika tudományi eljárás.

 

 

 

 

 

Előzmény: Siphersh (1272)
Nemhivő Creative Commons License 2019.12.13 -1 0 1274

Nincs benne a fórum szabályzatban, hogy a saját topicodba a kedvenc időtöltésedet, a mások aljas

minősítését szabadon gyakorolhatod.

Előzmény: Törölt nick (1271)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.13 0 0 1273

A 'VALLÁSOS' vs 'ATEISTA' felosztás

 

tipikus

 

HAMIS DILEMMA ÉRVELÉSI HIBA!!!

 

A hamis dilemma (vagy áldilemma) egy olyan érvelési hiba, amely úgy állítja be a vitát, mintha csak két alternatíva létezne, mikor valójában több, nem mérlegelt választási lehetőség is van.

Siphersh Creative Commons License 2019.12.13 0 0 1272

Ebből egyáltalán nem derül ki, hogy a Dawkins miben különbözik az ateistáktól.

 

Mondjál egy-két példát, hogy kik ateisták. Akkor talán világosabb lesz, hogy mit értesz ateizmus alatt.

Előzmény: MemetikaTan (1265)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!