Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Thomaster Creative Commons License 2003.07.04 0 0 31
Sziasztok,

ha már feljött a topik: 94-es, 1.0-ás Micrához gyári kézikönyve van valakinek? Egy másolásra szeretném kölcsönkérni. (Budapesten vagy környékén.)

PRIMERA_P11 Creative Commons License 2003.07.04 0 0 30
Én nem rég vettem Primerára (5.800,-), biztos van nekik Micrához is:
Gödöllő, Arany J út 58. Tel.06/28/510-565 mobil 06/20/94-15-802
Előzmény: nyanyus (29)
nyanyus Creative Commons License 2003.07.03 0 0 29
Haliho!
Igaz, a topic sullyedoben, megis Hozzatok fordulok!
Tudjatok-e, hogy hol lehet a Micra elso ketto oldaluvegere szelterelot szerezni? Eddig nem sok sikerrel jartam, azt meg nem hiszem, hogy nem letezik.
Koszi
tilhof Creative Commons License 2003.03.19 0 0 28
Meg tudná nekem valaki mondani, hogy egy 86-os Nissan Micrán hol lehet ellenőrizni a sebváltó olajszintjét? Vagyis inkább azt, mennyi olajnak kell benne lennie. Ugyanis a kilométeróra spiráljának kis deknijét levéve látszik az olajszint, ill. lehet is beletölteni, de hogy meddig kéne érni a szintnek, az a nem nyilvánvaló.
Hogy 2.6 liter kell bele, azt tudom, a szintre lennék kíváncsi, lecserélni nem szeretném. Úgy tudom, nem is kell.
Kösz előre is!

Tamás

Marx haza Creative Commons License 2003.02.22 0 0 27
Kicsit leromlott állapotú, de javítható 18 éves Nissan Micra lejárt műszakival baráti áron Veszprémben eladó vagy értékarányosan elcseréhető bármire, amivel tudok mit kezdeni.
Janibacsi Creative Commons License 2003.01.07 0 0 26
Sándor, maga csak kapcsojja ki:o)

JAno

Előzmény: szalacsi (25)
szalacsi Creative Commons License 2003.01.07 0 0 25
Sziasztok kedves jó munkásemberek!

Én is kis nisszankát akarok venni, és érdekelne, hogy milyen véleménnyel vagytok az autóról, milyenek a tapasztalataitok. 2-3 éves kocsit szeretnék venni.

vixike Creative Commons License 2002.12.26 0 0 24
Köszi Primera_P11 a telefonszámot.
Előzmény: vixike (22)
PRIMERA_P11 Creative Commons License 2002.12.25 0 0 23
Szia Vixike!

Nem lehet, hogy a benzinszűrő ment tele kosszal? Nekem nem túl régen (1 éve) van benzines autóm és a szerelő olajcserénél helyből kicserélte. Ha nem jutsz dűlőre a kérdésben, szerintem hívd fel Csűri Ferit - telefonszáma: 455-1113 - a Summit Rt-nél, biztos tud Neked segíteni vagy ötletet adni.

Előzmény: vixike (22)
vixike Creative Commons License 2002.12.25 0 0 22
Sziasztok!
Másfél éve van egy 89-es 1.2-es Micrám.
Addig semmi bajom nem volt vele, amíg egyszer kifogyasztottam a benzint belőle.Szerelőhöz elvísz, karburátor kitisztit, de azóta csak a baj van vele, most is itt áll a ház elött nem indul. Amennyire én láttam az úszóházban nincs benzin a benzinpumpa jó a benzin felmegy de az úszóházig nem jutt el. A tűszelepet még nem néztem meg, igazából nem tudom,hogy az lehet-e a baj.
A szerelő azt mondta, hogy karburátor csere kellene, de nem igazán hiszem, hogy annyire drasztikus lenne a helyzet.Szóval egy olyan szaki kénne nekem aki vágja a Micra karburátort és tudna nekem segíteni.
Köszi!
inglisvumenke Creative Commons License 2002.10.14 0 0 21
Sziasztok!
Mi a véleményetek egy 2001-es lávapiros 1.0-ás Micráról? Van benne szervó, rádió, CD-váltó, elektromos ablak elől, húúú, nem is tudom, még mi :-)) szóval 1.900 000, de szerintem sikerülne lealkudni 1.800 000-re. Nekem mindenképp kell autót vennem pár napon / héten belül, mert kell a munkámhoz. Mindennap használnám CSAk városban, tehát a főbb szempontok: könnyű parkolás, kevés fogyasztás. A bajom: iszonyú ronda a színe, meg a kicsi kocsi alakja se túl megnyerő. De az ára elég meggyőző, és belül szerintem csodaszép kényelmes, minden kézre áll, stb. Nem hiszem, hogy kapnék más márkában 1 éves kocsit ilyen felszereltséggel, vagy...??? Vélemények?
propan Creative Commons License 2002.08.21 0 0 20
Hali!
Koszonom a tippet. Allitottam azon a kis csavaron, igy az alapjarat alacsonyabb lett (sajna remeg is alapjaraton a kicsike), viszont NEM RANGAT!
Bar lehet, hogy a porlasztot is meg kene pucevalni, de ahhoz meg legalabb ket szintet kene lepne autoszerelesbol;(
Előzmény: Kulimász (19)
Kulimász Creative Commons License 2002.08.16 0 0 19
Halihó!

Nem vagyok mikrás, de a tünet, amit leírtál igencsak gyorsító fúvóka dugulásra utal. Érdemes lenne kipuceválni a karbidat, nem nagy dolog. Persze, amiatt is lehet, hogy elállítottad azt a csavart, de szvsz inkább az előző.

K.

Előzmény: propan (18)
propan Creative Commons License 2002.08.15 0 0 18
Szoval azzal kezdem, hogy nem tud valaki olyan helyet, ahol meg lehet szerezni a Micracska kezikonyvet? Mert nekem nincs meg.

Eloszor is nem vagyok szerelo, sot azt is meg mernem kockaztatni, hogy nagyon hianyosak az ismereteim az autokkal kapcsolatban.
Szoval az a problem, hogy menet kozben meg van a fordulatszam, de ennek ellenere rangat a kicsike. Alacsony fordulatszamon meg elmenne a dolog, de 2-be kihuzatom, aztan 3, padlogaz, es ha nagyon nyomom a gazt, akkor ugral, ha visszaveszem egy kicsit, akkor abbahagyja. Ezt eddig nem csinalta, de en nyomi allitottam a lent emlitett rogus csavaron, hogy jobb legyen az alapjarat. Szoval valoszinu, hogy elallitottam, de szerelohoz nem kivanom vinni, mert az ugyis el ba.sza. Ja ezzel kapcsolatban utanna olvastam, hogy van egy alapjarati, es egy masik csavar ami menet kozbeni dolgokat szabalyozza. De ez hianyzik. Esetleg nem is keressem ?! De ha csak ez az egy van, akkor meg hogy allitsam be az alapjaratot, meg azt hogy ne rangasson menet kozben.

Tanks

Előzmény: propan (16)
5Si Creative Commons License 2002.03.11 0 0 17
97 óta van Micrám.
Az egyetlen igazán hűséges és megbízható társam.
Az olvasott hibajelenségek nálam is észlelhetőek voltak, mint pl. : Kipufogó rogadása, kasztni rozsdásodása.
De a belseje egy kis kárpit-szakadástól eltekintve kitínő. Nagyon szép színe van és tetszik a kialakítás. Azt szeretem, amikor valaki beül és azt mondja: "Kívülről nem is látszott, hogy ilyen tágas a belseje."
Azt hiszem, hogy a Micrára lehet igazán elmondani, hogy 2 autóból van és belül van a nagyobb.

Most csináltattam meg rajta egy csomó dolgot. Na meg magam is szoktam bütykölgetni. Sajnos törve is volt az eleje egy pöttynyit.
A fogyasztást viszont talán egyszer sikerült 6 liter alá vinni. Sokat eszik a kisautóm. Volt, hogy közel 10-et is megevett, de akkor le volt csúszva egy vákuumcső :)
Most 7 liter környékén járok vele, félsportos vezetési stílussal, városban. Ha nem rozsdásodna mindenhol, akkor szerintem néhány évig még autó maradna:)) De lehet, hogy átfényeztetem :)

A 84-es tesóhoz szerintem nem kell karburátort venni. Beállítás hibára gyanakszom.
Nekem is sok gond volt az automata szívatóval és a karburátor beállítással.
Csak nálam épp az volt a gond, hogy nagyon pörgette a motort hidegen. Úgy 3000 környékén... :)

Tudna valaki olyan oldalt mondani, ahol kicsit komolyabb adatok vannak a motorról, mint ami a kis könyvében le van írva?

Ja, a végsebesség nálam már 150 felett is volt:)))
És csak 998 ccm :)
A 12"-es kerekek félre lettek téve és 13"-esek kerültek fel. Kapott egy Walker kipufogót is. De csak a hátsó felét, mert az elsőt már vagy 25e Ft-ért akarták adni. Egy kicsivel jobb légszűrő sem árt.

Javaslom a kollégának, akinek nem megy és sokat eszik a Micrája, hogy állítson a keverék-sűrűségen. Vegye egy kicsit gazdagabbra. A karburátor jobb oldalán árválkodik egy rugós csavar. Azon tekerjen ki kb 1 fordulatot. Ha volt CO beállításon, valószínűleg ott vették lejjebb, hogy jó legyen az érték. Így viszont nem megy és sokat eszik az autó. Az sem baj, ha az előgyújtás 4-7 fok között van. De ehhez már nem árt egy stroboszkóp. Na meg valaki, aki le tudja olvasni róla az értéket :))))

propan Creative Commons License 2002.01.10 0 0 16
Kiderul, hogy a kicsike porlasztoja kicsit amortizalt, es szuksegem lenne, egy '84-es Nissan Micra 1.0 AC porlasztora. Valaki tud esetleg?
propan Creative Commons License 2001.11.03 0 0 15
Igazabol, most hogy bejottek a hidegek:), mar nem ugy indul a kicsike, mint nyaron;(
A kerdes az, hogy hogy mukodik az automata szivato a Micraban? Igazabol csak annyit tudok, hogy mielott inditanam 1-2 nyomas a gazpedalon, es mar megy is. De mikor, a gyujtas elott, vagy utan?! Nem tudtam eddig rajonni! Help!
propan Creative Commons License 2001.10.26 0 0 14
Van Micra klub Mo.-on? Volt mar Micras talalkozo?
Skyline Creative Commons License 2001.10.26 0 0 13
Azt vágom!
De neked kellhet a szám, gondoltam nem fárasztom magam feleslegesen! :-)
Előzmény: propan (12)
propan Creative Commons License 2001.10.25 0 0 12
Ha a egeredet a sarga csikon levo, e-mail szovegre viszed, akkor ott megjelenik egy kis hint-ben az email cimem. Amugy
float@freemail.hu

Amugy igazabol en sem tudom, hogy miert ez lett a topik cime?

Amugy cserelt mar motort a kis joszagban? Mennyi volt, megerte?

Előzmény: Skyline (10)
zetecR Creative Commons License 2001.10.25 0 0 11
Nem sikerült valami bizalomgerjesztőre a topic címe... Olyan Blikkes :-)
Előzmény: propan (9)
Skyline Creative Commons License 2001.10.25 0 0 10
prop! meg tudom adni egy kjó szerelő számát csak mélt pls!
propan Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9
Most igazabol csak azert irok, mert ez a topic elegge le lett amortizalva. Szoval kb 1 eve van mar meg a kis auto. 84'es 1.0ccm Es nekem semmi bajom nem volt vele. Egyszer sem hogyott ott sehol, bar tavaly telen egy rohadt hideg reggelen befagyott az aksi;( Ezen kivul semmi. Igaz itt-ott rohad a kicsike. Most cserelek rajta kuplungtarcsat. Szoval en csak jokat tudok mondani rola. Ami kicsit aggaszt az a kormanymu, mert nagyon visszarugnak a kovek?! Valakinek van valami tippje?
Bodnarj Creative Commons License 2000.11.15 0 0 8
Hali! Én most vettem egy '84-es Micrat (GL, 1000-es) 330eFt-ért. Svájcból hozták be, kívül belül nagyon szép és megkímélt állapotban van. A szervízköltségeket azonban nem tudtam megúszni: első két lengéscsillapító, hátsó kipufogódob, hátsó fékmunkahengerek :( Egyébként az eddigi tapasztalataim negyon kedvezőek: könnyű vezetni, városi forgalomhoz képest kedvező gyorsulás és manőverezési képességek, 5-5,5-ös fogyasztás. Kíváncsi lennék, hogy esetleg valamelyikőtök próbált-e már valamilyen adalékot használni, ha igen, milyen tapasztalattal? Korroziót tekintve milyenek a tapsztalatok? Üdv.
Előzmény: propan (7)
propan Creative Commons License 2000.09.10 0 0 7
Most keszulok venni, egy 84'es 1.0-as Micrat. Marha sokat ragodtunk rajta, de aztan ra esett a valasztas, de a vasarlas napjan belecsokoltak az odalaba, ugyhogy meg festonel van:( Szoval a kicsike 330 lett (380)-rol kivul belul gyonyoru, a motor is kafa, de az elso 2 lengescsilluknak annyi. Nem tudtok esetleg olyan helyet, ahol 20-e Ft alatt adjak a lengescsillapitok darabjat? Amugy ha meglesz, jonnek majd a fogyasztas, es egyeb adatok:)
MaCS Creative Commons License 2000.07.28 0 0 6
Halihó!

Én csak jót tudok erről a kisautóról.

Nagyon érdekelne, hogy a vasporos kuplung mennyire válik be.

Üdv: MaCS

ninja Creative Commons License 2000.07.25 0 0 5
Engedjétek meg, hogy a topicba bevezessem az "új" Micrát is. Az autó szerintem nagyon cool és a legtöbb összehasonlitásban messze a legjobb fogyasztást mutatja. Viszont a biztonságos volta ránézésre is kérdéses egy kicsit. A CVT is nagyon érdekes. Vezetett már valaki CVT-s Micrát?
Ninja
Előzmény: Pivovar (4)
Pivovar Creative Commons License 2000.07.25 0 0 4
Hát, a tipikusan kilencven-százzal (2 km "városi", 20 km "úti") hajtással olyan hét és fél-nyolc. Viszont megdöbbenve vettem tudomásul, hogy lehetne a Micrával száznegyvennel is menni, eddig enyhe lejtőn százhuszonkettő a rekordom... Nem akarnám kihasználni persze (messze ide a sztráda ;-), de azért hiányzik...
Nelly99 Creative Commons License 2000.07.24 0 0 3
Szasztok!
Nekem is 1.0-ás Micrám van és nincs sok gondom vele, kb. 1,5 éve az enyém, de még komoly baja nem volt! A kipuffógóm lyukadt ki, de miután beheggesztettem, semmi baja!
A fogyasztás nagy mértékben függ a vezetési stílustól!
Gyorshajtóknál 6-7 liter között, normál körülmények között 5,5 liter.
Üdv Nelly
alexandrosz Creative Commons License 2000.07.24 0 0 2
Itt van egy Nissanos topic, most éppen a micráról beszélgetnek benne....

http://index.hu/forum/forum.cgi?a=t&t=9014249&uq=112

Előzmény: Pivovar (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!