Keresés

Részletes keresés

FLaci Creative Commons License 2009.01.20 0 0 1002
Ez a strand a Lido-n, a Viale Santa Maria Elisabetta túlsó végénél. Ez az építmény is ott van, kilátó / nézelõdõ hely. A képeket én csináltam októberben. A többi itt van: http://kep.tar.hu/flaszlo/50613947
Előzmény: Törölt nick (1001)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.20 0 0 1001
Ezek a képek honnan vannak? Csak nem????
S a legelsőn mi van????
Előzmény: FLaci (991)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.20 0 0 1000

A négerektől többen azt írták, hogy nem szabad vásárolni, mert átvernek!
Nem így van?
Az üveg dolgokat honnan lehet felsimerni, hogy eredetiek?
Előzmény: bigboy30 (992)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.20 0 0 999
Köszi szépen mindenkinek az infokat!

Hurrá, szombaton repülünk!

:o)))
wonder22 Creative Commons License 2009.01.20 0 0 998
Azt jelenti a kevés ideig h folyamatosan kell haladni a templomban a meghatározott útvonalon körbe.Na jó azért lehet bámészkodni,csak nem túl sokáig sajnos,én pl azt szeretm ha saját tempóban végig nézhetem a templomot és elidőzhetek itt-ott!
Előzmény: Törölt nick (988)
FLaci Creative Commons License 2009.01.20 0 0 997
Érvényes rá a sima 60 perces menetjegy, és a 12/24/stb. órás turistajegyek is. Ezek az ACTV majdnem minden járatára érvényesek: a Mestre-i és Lido-i buszokra, illetve a vaporettókra ezek kivételével:
- a Chioggia-i járat,
- a Fusina-i járat,
- a Tronchetto-Lido komp,
- a 3-as járat (ez ugyanazon az útvonalon jár mint az 1-es: Piazzale Roma - Rialto - San Marco - Lido).
Meg persze nem érvényes más céget járataira: az ATVO buszokra és az Alilaguna reptéri vizibuszokra.

http://www.actv.it/english/navigazione.php?pagina=tariffe_vaporetto
Előzmény: TOPMAN (996)
TOPMAN Creative Commons License 2009.01.20 0 0 996
Köszi, erre a járatra külön kell megvenni a jegyet, vagy van napbérlet, ami mindenféle járatra érvényes?
Előzmény: FLaci (995)
FLaci Creative Commons License 2009.01.20 0 0 995
Burano a Fondamenta Nuove-tõl indulva kb. 40 perc (LN - Laguna Nord járat). A San Zaccaria-tól jóval több, mert arrafele a Lido-t meg Punta Sabbioni-t is útba ejti.
Előzmény: TOPMAN (994)
TOPMAN Creative Commons License 2009.01.20 0 0 994

Még valami, mennyi idő buranora áthajózni?

TOPMAN Creative Commons License 2009.01.20 0 0 993
Az egy napos travelcard érvényes a vaporettokra is? Van egyáltalán kifejezetten utazásokra való napi jegyük?
bigboy30 Creative Commons License 2009.01.19 0 0 992

Pötty!

 

Ne aggódj semmi baj nincs a  közlekedéssel.Szerintem teljesen jól átlátható a dolog.Érdemes a S.Lucia pályaudvaron venni térképet. A turista iroda előtt bácsikák adják 1 euróért.Minden vaporetó járat,étterem,szálloda és minden hasznos dolog rajta van.A templomba egy prcet sem kellet várakoznunk a bejutáshoz. A szent Marc téren ne vegyetek ajándékokat mert drága.Ha tehetitek akkor a buszpályaudvarnál vásároljatok.Lehet,hogy darabonként 1-2 euró de sok kicsi......Ja és alkudj pofátlanul.Én vettem egy 3D-s képet aminek az ára 20 euróról indúlt. Összesen 6 eurót adtam a cuccért:)  Kis Bangladesi kis néger manusok árúlnak minden szépet és jót. A muránói üveggel vigyázzatok mert iszonyat összeget kérnek érte és közben hamis az egész.

 

Ha infó kell szólj

 

Üdv

Bigboy

FLaci Creative Commons License 2009.01.19 0 0 991
Igen, Lido S.M.E. - itt van sok járat egyik végállomása: 1,2,51,52,61,62.
Egyszerû odatalálni a túlsó partra, csak a Viale Santa Maria Elisabetta-n kell végig menni. (Nekem mondjuk elsõre sikerült eltévedni - nem volt nálam a térkép, és úgy emlékeztem hogy ez az út hosszában megy, nem keresztbe....)

Előzmény: Törölt nick (989)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.19 0 0 990
Közben rájöttem, hogy olyan túl sok választásom nincs is. :o)
S szerintem a part is megtalálható lesz, a tenger elég nagy. :o)))
Előzmény: Törölt nick (989)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.19 0 0 989
Ha a tengerpartra akarunk menni (kagylót gyűjteni :D ), akkor melyik állomást célozzuk meg a vaporettóval?
Lido Santa Maria Elisabetta? Pl?
És ott egyértelmű lesz merre kell menni?
Köszi.
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.19 0 0 988
Szia!

Köszi a tippet.
Az mit jelent, hogy nem lehet sokáig bent lenni? Mondjuk nem hiszem, hogy 20-30 percnél többet leszünk ott.

A térképet is köszi, rendes vagy, megvesszük ott szerintem, itthon még okés a google...

Előzmény: wonder22 (986)
wonder22 Creative Commons License 2009.01.19 0 0 987
Ja de ha kell akkor bescannelem az enyémet vagy akár oda is adhatom az egyiket,ha nem ajándékoztam el még,mert legutóbb sikerült otthon hagynom a térképet és kellett vennem 1 újat!
Előzmény: wonder22 (986)
wonder22 Creative Commons License 2009.01.19 0 0 986

Hát nem tudom,szerintem ilyen már  nincsen.Viszont az útóbbi években 10 percnél többet sosem álltam sorba a Szent Márkhoz,viszont igaz ami igaz nem tudsz benn lenni sokáig sajna.

 

Szerintem ha egy napra mentek akkor a 12 órás jegy bőven elég lesz nektek.Igazából amikor legútóbb voltunk utána néztem a Venice Cardnak és 1 napra nem találtam olyan jónak a kedvezményeket,h érdemes legyen megvenni,ennyi idő alatt ki sem tudtam volna használni őket annyira h megérje.

 

Térképet szerintem vegyetek Velencében,3 euró de benne van minden.De az is lehet h a hotelben kaptok majd valamit!

Előzmény: Törölt nick (985)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.18 0 0 985
Ja, bocs, előző kérdésem Neked szólt volna. :o)
(De ha más tud válaszolni, nem haragszom meg...)
Előzmény: bigboy30 (981)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.18 0 0 984
"a dózsepalotába tényleg 10-15 perc alatt be lehet jutni, viszont a szent márk templom normál esetben 2-3 óra vagy még több. mikor én voltam működött egy trükk, vagyis, hogy leadod a hátizsákot egy erre szakosodott ruhatárban, ami 1 perc gyalog a templomtól, az egyik kis sikátorban van ami a térről nyílik. a templom előtt ki van írva három helyen is kis táblán. ott cserébe adnak egy számot amivel soron kívül bemehetsz és egy órát maradhatsz"

Ezt a cseles lehetőséget Ti is kihasználtátok?
A Szent Márknál most is sokan voltak? Bementetek?
Így?
Alapból ha jól emlékszem jóval több a belélpő, nem?
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.18 0 0 983
Köszönöm.
1 napos Venice Card (Junior)?
Szted megszűnt?
Vagy csak neten nincs?
Előzmény: Latya (K.L.) (982)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.01.18 0 0 982
Előzmény: Latya (K.L.) (980)
bigboy30 Creative Commons License 2009.01.18 0 0 981

Sziasztok!

 

Nos az előbbiekben írtam ,hogy utazunk Milánóba-Velencébe.

 

Milánóba a Repülő nagyon jó volt.A város központjába(Central stacione)a reptérről 6 euróért lehet bejutni. Kb 50 perc.Kényelmes nagy buszokkal.A szállásunk Milánóban a Hotel Demo*** szálloda volt.Tiszta,igényes,normális személyzettel,és szuper reggelivel.(3 fő/éj 80Euro)

 

EUROSTAR vonattal utaztunk velencébe 24 euróért.2,5 óra az út.Fantasztikus élmény ez a vonat.Igényes,szép tiszta és mondhatni luxus kivitel.SZUPER!!!

A Vonat a S.Lucia pályaudvarra érkezett velencébe.Hihetetlen érzés töltött el amikor megláttam a várost a tömeget a hajókat.

 

A szállásunk a pályaudvartól kb 5 perc sétára volt. Ai Carmini Residence apartmann.(3 fő/éj 60 euró)

Igényes ,tiszta,felszerelt 2 szoba,igényes konyha, hatalmas fürdő és terasz volt amit használhattunk.Nagyon normális személyzet és szuper panoráma volt.

 

Vissza a gép Treviso reptérről indúlt.

 

A busz velencéből treviso reptrérre 6 euró.Kényelmes nagy buszokkal.

(A buszok a Repülőkhöz vannak igazítva.)Érdeklődni a S.lucia pályaudvaron a Turista infóban lehet.(Kis pici üzlet a bejárat mellett.)

Itt lehet venni a turista kártyákat is.Mi 24 órásat vettünk 16 euróért.Nagyon jó a közlekedés,és átlátható szerintem.

 

Ha valakinek kérdése van írjon bátran.

 

Kellemes utazást mindenkinek!

 

Velencébe biztosan vissza megyek!!!!!

 

Üdv Bigboy

 

Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.01.18 0 0 980

"Moreover, Rolling VENICEcard holders benefit from the same discounts of VENICEcard Junior."

 

http://www.hellovenezia.com/jsp/en/venicecardcosa/index.jsp

 

Én ezt úgy értelmezem, hogy a R card ugyanoda ad kedvezményes jegyeket, mint a Junior V card, de  ingyenes belépésre nem vagy vele jogosult.

 

Ezeken a helyeken:

http://www.hellovenezia.com/jsp/en/venicecardcosa/index.jsp

 

De ezt csak olvasom, nem tapasztaltam.....

Előzmény: Törölt nick (976)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2009.01.18 0 0 979
Köszike
Előzmény: vélemény (951)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.18 0 0 978
Köszönöm szépen Mindenkinek a borral kapcsolatos információkat...
Előzmény: Micimalacka (970)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.18 0 0 977
Illetve az utitársam már 30 év fölötti...
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.18 0 0 976
Szia!

Annyira nem lényeg, szobák vannak ezerrel és azt hiszem ő nem a legolcsóbb kategóriát képviseli, illetve nem feltétlen az egy éjszakás vendégeket célozza meg. Nekünk nem kell konyha, stb.
Este érkezünk valahol kiveszünk egy szobát, bedobjuk a cuccot egy hátizsák, aztán esti séta és éjszakai borozgatás, csak lájtosan, aztán éjfélre vissza és alvás, másnap pedig hajnalban városnézés és fotózás ezerrel.


Túl sok múzeumba nem hiszem, hogy megyünk, a dózse palota ami borsos árú, ha jól emlékszem, kibírjuk.
Viszont felmerült bennem a kérdés, s már említettem is azt hiszem:
Rolling Venice Card-dal milyen kedvezményeket kapok és hol???
Ezt sajna nem találtam neten!

Tudja valaki?

Nem értem azt, hogy szerinted miért a ACTV 18,00 € - 3-DAY YOUTH CARD a legjobb választás nekünk.
Szerintem elég ez is: 14,00 € - 12-HOUR TRAVELCARD
Ugyanis, este 6ra visz be a busz a Trevisoról, 6 vagy 7 euroért. Utána vagy gyalog vagy közl eszközzel a szállásra megyünk. Másnap este 9kor pedig a vonaton vagyunk...
Előzmény: Latya (K.L.) (975)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.01.18 0 0 975

A honlap nem működik, és szerintem az email sem. Én felhívtam telefonon ( megjegyzem  pl. európán belüli hívás ára az kb ott van, mintha egy mobil számot hívnánk fel belföldön, de mégis sokan óckodnak tőle...) : a honlap gazdája és közötte van valami nézeteeltérés és ezért nem megy. Szóval mondtam, hogy kell szállás, de a két apartmanja már foglalt volt a február elejei időpontra, és igérte, hogy viszahív. Nem hívott, aztán megoldottam másképpen.

 

Van egy un. Venice museum card . Ez csak múzeumi belépő:

http://www.tickitaly.com/galleries/museums-venice-italy.php

de szerintem 1 napra nem éri meg.  ha úgy is ilyen lájtos sétálós programot terveztek, akkor csak oda vesztek belépőt, ahová épp mentek.  A sima vaporetto (és helyi busz) turista bérletek meg

  • 14,00 € - 12-HOUR TRAVELCARD
  • 16,00 € - 24-HOUR TRAVELCARD
  • 21,00 € - 36-HOUR TRAVELCARD .

  • Sztem a legjobb kombináció az ACTV 18,00 € - 3-DAY YOUTH CARD  és a "hellovenezia "-féle 4 € Rolling Venice Card. Amivel meg  legalább a kedvezményes jegyeket vehetitek meg a múzeumokban.

     

    "Moreover, Rolling VENICEcard holders benefit from the same discounts of VENICEcard Junior "

    Előzmény: Törölt nick (967)
    Catella Creative Commons License 2009.01.18 0 0 974
    Van, amit 36 hónapig érlelnek, annak spéci jelölése van (?), és persze drágább. Szóval van köztük nagyon minőségi is.
    Előzmény: Micimalacka (973)
    Micimalacka Creative Commons License 2009.01.18 0 0 973
    Köszi, ma is tanultam valamit:-)
    Előzmény: Catella (972)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!