Keresés

Részletes keresés

Gruppo Atletico Creative Commons License 2003.03.12 0 0 11149
Megsincs kizarva az eredeti trilogia DVD-n?

Entertainment Weekly has a new article in the online and print edition of the magazine on time it is taking to get the original Star Wars movies on DVD and the controversy surrounding the special editions only:
Fans aren't the only ones concerned about the movies' recent burial. Star Wars, released in 1977, was one of the first 25 films placed on the National Film Registry of the Library of Congress when it was formed in 1989. ''I think Star Wars is such a seminal film,'' says Steve Leggett, staff coordinator of the National Film Preservation Board, the body that advises the Library of Congress on which films to include on the registry. ''We would hope that somewhere down the line [Lucas] could release the original theatrical version as well as the [revamped] cut. It would be great for both scholars and historians. He's done a very good job of preserving the films. Access is completely at his discretion, especially in this case since he owns the copyright as well.''
Still, Lucasfilm hasn't closed the door completely on the original trilogy. ''Yes, we do know that a lot of fans are still saying, 'Oh, please release the original theatrical versions as well as the special editions,''' says Cole. ''We hear them, but we don't have any immediate plans. Our first focus right now is to get Episode III done.''

blg73 Creative Commons License 2003.03.11 0 0 11148
http://www.absolutebob.com/soundboards/vader.html
T-007 Creative Commons License 2003.03.11 0 0 11147
Mind a két résznél ugyanazt kell beütni. (1138)
Sikerült már valamelyikkel behozni?
Előzmény: ds9 (11146)
ds9 Creative Commons License 2003.03.10 0 0 11146
Érdekes, én is ezt a 1138-as beütést tudtam, de nekem sosem jött be, hogy rohaggyanak meg :o))

Az Ep I.-re nincsen ötlet ???

Előzmény: T-007 (11145)
T-007 Creative Commons License 2003.03.10 0 0 11145
Ja, és nálam minden egyes beütés után a távjoy-omon be kell ütni az enter billentyűt.
Előzmény: T-007 (11144)
T-007 Creative Commons License 2003.03.10 0 0 11144
Nálam így:
1. Nyelv, hang menü
2. 1 (gondolkozik), 1 (gondolkozik), 3 (gondolkozik), 8 (winner)

De pl. az őseimnél:
1. Nyelv, hang menü
2. 11 (gondolkozik), 3 (gondolkozik), 8 (winner)

Előzmény: ds9 (11143)
ds9 Creative Commons License 2003.03.10 0 0 11143
Valaki mondja már meg nekem, hogy hogyan lehet megnézni az új Star Wars dvd-n ( Ep II. ) a bloopers reel-t, az elrontott jeleneteket.
Én nem találom és idegesít, mert tudom, hogy rajta van, csak nem menüben.
Az I.-esen is vannak ilyenek, na azt sem tudom, hogy hogyan jön elő.
Help me please....
Skywalker. Creative Commons License 2003.03.08 0 0 11142
Kezdd el lejátszani, properties-ből vagy honnan ki lehet bányászni az url-t aztán Flashget.
Előzmény: fmsahs2 (11141)
fmsahs2 Creative Commons License 2003.03.08 0 0 11141
Eegen, azt néztem, de ott én nem nagyon látok lementés, csak megnézés opciót.
Előzmény: Tibur55 (11137)
Skywalker. Creative Commons License 2003.03.07 0 0 11140
lovas nélkül
Előzmény: Skywalker. (11139)
Skywalker. Creative Commons License 2003.03.07 0 0 11139
Ma ismét bővült a gyűjtemény -vele-. Végre nem árválkodik "lovas" a harmadik Bike! :-)
Tibur55 Creative Commons License 2003.03.07 0 0 11138
http://www.starwars.com/episode-ii/feature/20030204/index.html

ha jól megnézitek a felső kép alját, láttok ott egy belógó vadászgép-modellt. Ez elvileg az ep3 első "hivatalos" képe valami konkrét dologról (persze én már előbb felfedeztem a kisállatfejet - lásd lejjebb). Természetesen készült róla "normális", egészalakos rajz:

http://cgi.theforce.net/theforce/museum.cgi?Museum=Prequels/Episode_3/amd-e3fighter.jpg

Tökéletes átmenet a Jedi-Starfighter és az X-Wing között.

Érdekes, hogy a legelső valamire való "kémkép" az ep2 idejéből egy csillagromboló alakú nagy valami volt, amit a forgatási díszletek között toltak át.

http://atom.pganet.com/episodeii/bigfuckingship.jpg

Mint utóbb kiderült, ez nem más, mint Obi-Wan vadászgépe. Mindegyik epizódnál a vadászgépről hullik le először a lepel:))

Tibur55 Creative Commons License 2003.03.06 0 0 11137
Nem tudom, hogy a theforce.net-en fönt vannak e, itt viszont biztos:

http://www.starwars.com/episode-ii/video/archive_episodeiicommercials.html

Előzmény: fmsahs2 (11136)
fmsahs2 Creative Commons License 2003.03.06 0 0 11136
Egy kicsit segitsetek lécci ! Anno a theforce.netről le lehetett tölteni egy pár EP2 reklámot (Yoda, Obi, Anakin, Padmé stb főszereplésével), lécci keresse meg nekem valaki mer béna vagyok. Leginkább az kéne ami Anakinról szól és azzal a klasszikus mondattal kezdődik hogy "Anakin, don't do anything without first consulting either myself, or the council"
Gruppo Atletico Creative Commons License 2003.03.05 0 0 11135
Jol ra is faznak erre. Mwuhhahhahhhaaa! :-)
(Palpatine)
Előzmény: simon templar (11134)
simon templar Creative Commons License 2003.03.05 0 0 11134
"OB1 szó nélkül elzúzott volna a helyszínről".
Ha tud. Amúgy a szituáció nem túl életszerű. Luke is szépen besurranhatott volna Jabba palotájába, hogy kimenekítse Hant. Ehelyett nyíltan konfrontálódott és úgy írtotta Jabba embereit mintha az lenne a hobbija. Ott egy barátjáért küzdött Anakin pedig az anyjáért. Tehát szerintem az irány helyes, nyilván Anakin túlzásba vitte.

Ami a jedikről és a Jedi tanácsról leírtál az szerintem is áll, éppen ez a baj. A "csak" egy ember és a nem teremnek minden sarkon kifejezések hamar eljuttaták az arrogancia és nagyképűség irányába a jediket.

Előzmény: Mirax (11133)
Mirax Creative Commons License 2003.03.05 0 0 11133
Ha Anakin nem tud a terhességről, honnan tud Luke-ról?
Amúgy sem lehet a trilógiára alapozni már csak ezért sem:) : "So I took you to live with
my brother Owen"

A ragaszkodás-vitához annyit, hogy sztem a Tanács nem engedte volna el Anakint, hiába a minden ember egyenlő duma. A galaxis sorsát nézve Shmi egy senki, ennyi erővel azt a rodiánt is megmenthették volna, aki épp az egyik sikátorban éhezett. Számomra az az amcsi katona példa sem áll itt. A két eset nem ugyanaz. Az "csak" egy ember, ezek meg Jedik, és nem teremnek minden utcasarkon, és az ő elvesztésük/átállásuk nem mérhető össze egy emberével.
A taszken ügynél OB1 szó nélkül elzúzott volna a helyszínről és még irányát nézve sem volt jó Anakin reakciója. Ezért mondom hogy épp elég kockázatot (értsd: ragaszkodást,- de főleg tiszteletet érzett OB1 is amikor elnézést kért Kvájtól) hordoz magában a tanítvány-mester kapcsolat is, a TAnács nem vette volna jó néven Anakin kérését, ami csak tovbb mélyítette volna ezt az érzést nála.

Előzmény: Tibur55 (11128)
simon templar Creative Commons License 2003.03.05 0 0 11132
Így pontos.
Előzmény: Se7en (11131)
Se7en Creative Commons License 2003.03.05 0 0 11131
Gondolom arra gondolt, hogy a párhuzamosok a végtelenben találkoznak, de tényleg nem metszik egymást.
Előzmény: simon templar (11130)
simon templar Creative Commons License 2003.03.05 0 0 11130
OFF

Életem legrosszabb 4 évét töltöttem az illetőről elnevezett iskolában. Mást sem tanultam matematikából mint a párhuzamosokat amint metszik egymást. Persze ez már elméleti matematika. Mindig is az volt a kedvencem.

ON

Előzmény: smile64 (11129)
smile64 Creative Commons License 2003.03.05 0 0 11129
OFF

Alig 80 éve tudjuk, hogy a párhuzamosok is metszik egymást (Bolyai János).

Az nem alig 80 éve volt, hanem több, mint 120. A párhuzamosok Bolyai szerint sem metszik egymást. A párhuzamosok senki szerint sem metszik egymást.

ON

Előzmény: simon templar (11126)
Tibur55 Creative Commons License 2003.03.04 0 0 11128
SPOILER!!!!!
SPOILER!!!!!

Két dolog derül ki ezekből:

- Anakin nem tud Padmé terhességéről
- Obi-Wan Padmét is elviszi az Alderaan-ra a film végén Leiával

Jedi visszatér forgatókönyv:

"When your father left, he didn't know your
mother was pregnant. Your mother and I knew
he would find out eventually, but we wanted
to keep you both as safe as possible, for as
long as possible. So I took you to live with
my brother Owen on Tatooine... and your mother
took Leia to live as the daughter of Senator
Organa, on Alderaan."

Hivatalos oldal, Leia Organa:

"he was one of a set of twins, born in secrecy and protected from Vader and the Emperor. The Jedi hero and general, Obi-Wan Kenobi, secretly transported Leia and her mother to the planet Alderaan, where she was to be raised by Kenobi's friend Bail Organa."

Hivatalos oldal, Obi-Wan Kenobi:

"During the Clone Wars, Organa befriended General Obi-Wan Kenobi, and the revered Jedi Knight served him well in that terrible conflict. When Kenobi's apprentice, Anakin Skywalker, succumbed to the dark side, Kenobi sent Skywalker's lover, Padmé Amidala, to Organa for hiding. Amidala hid one of her twin offspring in the high court of Alderaan, and this child, Leia Organa, was adopted into the Royal Family."

T-007 Creative Commons License 2003.03.03 0 0 11127
"Pont ezt mondom. Semmit. Csak a jelenlegi tudásunkat vehetjük alapul."
Na, azt mondtad semmit.:-)
Most azon vitázzunk, mit jelent a semmi?
Tartsd magad ahhoz, amit mondasz! >:(
Előzmény: simon templar (11126)
simon templar Creative Commons License 2003.03.03 0 0 11126
"Bátor beszéd."

Érdekes. Szerintem éppen gyáva beszéd. Nem lenne hozzá bátorságom.

"Ennyi erővel semmit se kezeljünk tényként."

Pont ezt mondom. Semmit. Csak a jelenlegi tudásunkat vehetjük alapul. Ezért nincsenek abszolut igazságok. Alig 80 éve tudjuk, hogy a párhuzamosok is metszik egymást (Bolyai János). 80 év múlva még több matematikai dolgoról derül ki, hogy relatív. Tehát ma 2+2=4. Lehet, hogy holnap már nem.

A többit már túlbeszéltük.

Előzmény: T-007 (11124)
T-007 Creative Commons License 2003.03.03 0 0 11125
Mindezektől függetlenül ha erősítőt, vagy projektort akarok venni, ígérem a te véleményed nagyban fogja befolyásolni, hogy melyiket válasszam, mivel meggyőződésem, hogy jó tanácsokat szoktál adni. Folyt.köv. a DVDCenteren. ;)
Előzmény: simon templar (11119)
T-007 Creative Commons License 2003.03.03 0 0 11124
Bátor beszéd. Most akkorákat mondtál!

Ha benne lennél a helyzetben, nem biztos.
Ebben a jelenetben az a kemény, hogy a helyzet nem adott más lehetőséget, csak két megoldást.
10 mp: vagy vágsz, vagy nem. Nem volt másra lehetőség.
Ha nem vágja el, akkor felelős lett volna 2 ember haláláért, így 1-ért.
De megkérdezhetem, hogy ebben a helyzetben (ugye csak két embert tudott megtartani a kötél) te miért nem ugrottál volna le egyedül, így a másik két embert megmentetted volna?

(Az életfelfogásom nekem is azt diktálja, amit te mondtál. Csakhogy én más miatt nem vágnék)

Ha tudnád mi Lucas célja a SW-vel, nem írnál ilyet. Ő egy körforgásból egy darabot szedett ki, azért, hogy rámutasson valamire. Nekem van egy egy órás interjúm, amiben egyértelműen kifejti, mit akart a SW-vel mondani.

"A világ örök körforgása." Te beszélsz a filozófiáról? Ez nem az? Honnan tudod, hogy ez örökké így volt, és így is lesz? Te mondod, hogy a mai fejemmel mit látok? Te ezt a többmilliárd évvel ezelőtti fejeddel írtad, amikor az állítólagos nagy bumm bekövetkezett?

"Lehet, hogy kiderül 3000 év múlva, hogy a naprendszer egy másik galaxis gravitációs torzításában mozog. És kiderül, hogy onnan kívülről nézve a föld tojás alakú csak innen bentről az összes érzékszervünk és műszerünk csal"

Te jól vagy? Ennyi erővel semmit se kezeljünk tényként. Csak nem Matrix-os csengőhangod van, vagy a Matrix az ébresztőd? :)
Azért a 2x2 még ugye 4? Vagy már a matematika is (melyre az egész világegyetem épül) nézőpont kérdése?
Ki tudja, lehet, hogy nem is egy nő a feleséged, csak a szemed csal, és 25 év múlva fogod egy újabb tudományos nézettel megérteni, hogy eddig hazugságban éltél.
Én vagyok a földhözragadt? A nézőpont kérdése elméleteket már több ezer éve a görögök halomszámra gyártották. Csak éppen 1500 éve olyan hatalom uralkodott, melynek ártott, ha ellenük beszéltek (főleg, amikor tényeket). De végülis nagyon újat nem mondtál te se.

Végül SW. :)
A hétvégén 3 embert is megkérdeztem kommentár nélkül, hogy mit jelent az, amit Yoda mondott.
Hát, képzelheted.
Ehhez még megnéztem a film vitatott jelenetét.
Obi1: "Te vagy Luke, akit a Birodalom akar. EZÉRT kell most a barátaidnak szenvedni."
Yoda: "meg kell állítani őket, EZEN múlik minden."

Lehet, hogy 10 év múlva kiderül, hogy egy rejtett kód volt ebben a hangsávban, ami másra utal, mint amit mi most hallunk. Lucasnál sosem lehet tudni. :)

Előzmény: simon templar (11119)
Aewyn Creative Commons License 2003.02.28 0 0 11123
Hát bizony, nem csak ő tette. Ott volt egy régi tévésorozat, aminek a végén mindig ezt mondta a főhős:

M'Ork hívja Ork'sont, Ork'son jelentkezz! M'Ork hívja...

Előzmény: Skywalker. (11122)
Skywalker. Creative Commons License 2003.02.28 0 0 11122
Maga Lucas sem tagadta soha, hogy merített volna a LOTR-ból!
Előzmény: Aewyn (11121)
Aewyn Creative Commons License 2003.02.28 0 0 11121
Mindig is sejtettem, hogy a Gyűrűk Urát az SW-ről koppintották. :)
Előzmény: Skywalker. (11120)
Skywalker. Creative Commons License 2003.02.28 0 0 11120
Ezt most kaptam, akit érdekel olvassa:

Hogyan irjunk siker-forgatokonyvet?
Eloszor is szukseg van egy fohosre. Legyen rovid, jol megjegyezheto neve (Frodo /Luke) es eljen egyszeru eletet egy tavoli, bekesnek tuno tartomanyban (Megye/Tatooine) ahonnan a szive melyen mindig elvag yodik. A csaladban lehetoleg legyen egy kalandor fekete barany rokona (Bilbo/Anakin Skywalker), akit a kozonseges nepek nem szivesen emlegetnek. A bekes videken egyszer csak jelenjenek meg aggaszto gonosz alakok (gyurulidercek/birodalmi roh amosztagosok). A fohosnek nagyjabol ekkor kell kapcsolatba kerulnie a josagos tanitomesterrel (Gandalf/Obi van Kenobi). I gen lenyeges, hogy ennek osz szakalla legyen, es jarjon csuhaban. Mondja el a fohosnek, hogy a vilag masik reszeben h aboru dul a gonosz (Mordor/Birodalom) es a jo erok (Kozepfolde nepei/Lazadok) kozott, es hogy a fohos birtokaban van egy o lyan hatalom (Egy Gyuru/az Ero), amely megvaltoztathatja a haboru kimenetelet. A fohosnek illik kicsit vonakodnia, maj d vegul elvallalnia a Kuldetest.
A gonosz ork/rohamosztagos katonaknak lehetoleg ne legyen emberi arca, azt egy sisakkal takarjuk el, es egyebkent is legyenek teljesen egyformak. Az sem art, ha valamilyen modon klonozzak oket Vas udvardban/Kaminon. Ellenben a lazadok mindegyikenek emberi vonasai legyenek, es lehetoleg tobb faj egyedei tartozzana k hozzajuk, hiszen Szovetsegrol van szo.
Ideje, hogy a fohos hozzajusson a Kardhoz. A Kard termeszetesen nem egy kozonse ges kard, es ennek idonkent latszania is kell. Erre a celra kivalo megoldas, ha a Kard kekes fennyel izzik. Persze nem f olyamatosan, hiszen akkor zavaro lenne, hanem csak ha orkok vannak a kozelben/bekapcsoljak. A Kardot korabban hires har cos (tunde/Jedi) viselte. A fohosnek meg kell tudnia tovabba azt is, hogy a csalad fekete baranya valojaban meg annal is kuloncebb, mint amit eddig tudunk rola (o talalta meg az Egy Gyurut/Jedi lovag volt), es valamilyen modon kapcsolatba is kerult a gonosz oldallal.
Ezutan a fohos a tanitomesterrel utra kel. Mar ekkor csatlakozzon hozzajuk neha ny mokas utitars (Samu, Trufa, Pippin/R2D2,C3PO). A kovetkezo allomas egy varos legyen (Bri/Mos Eisley) ami at menetet kepez a bekes videk es a vilag tobbi resze kozott. Itt kell lenni egy nem tul baratsagos, de nem is kifejezetten ell enseges lenyekkel teli ivonak (Pajkos Poni/urkocsma) ahol a szereplok bajba keverednek, es valakinek itt is kell elos zor hasznalni a Gyurut/Erot, csak hogy lassuk mire is jo az. Itt talalkozzanak egy maganyos, fegyverforgato szereplove l (Aragorn/Han Solo), aki eddig a maga utjat jarta. Elobb-utobb szukseg lesz egy szormok komikus figurara is (Gimli/Csubakka ). Utkozben lehetoleg tamadjak meg oket a gonosz szolgai (gyurulidercek/Tie vadaszok). Menekules kozben vivjanak veluk ki sebb csatat az urben/Szelteton, de aztan nagy nehezen menekuljenek meg. A menekules egy nagyon gyors, sajat nevvel rende lkezo kozlekedesi eszkozzel tortenjek, (Millennium Falcon/Asfaloth) es az uldozok maradjanak egy kozeg masik felen (fo lyo/hiperter).
Ezutan jussanak el elso uticeljukhoz (Moria/Alderaan), es jojjenek ra, hogy azt a gonosz erok teljesen elpusztitottak. Itt valahol termeszeti erokkel (hovihar/aszteroidamezo) is meg kell vivniuk. A csap atot tamadjak meg a gonosz Tie vadaszok/orkok, majd ezutan keruljenek be a Gonosz uralma alatt allo teruletre (banya/Halalcsillag). Innen menekuljenek meg a tanito segitsegevel. A menekulesert cserebe a tanito nagy arat fizet, mert a gonosz egyik fo szolgajaval (Balrog/Darth Vader) vivott osszecsapasaban eltunik, minden jel szerint meghalt. (Kesobb jele njen meg megint a szinen, de mar egy mas, magasabb szintu lenykent.)
A host a gonosz rendszeresen probalja meg atcsabitani a rossz oldalra, de vegu l ne sikeruljon neki. Fontos kiegeszito szal meg a szerelmi szal. Ehhez kell egy szepseges hercegno, aki termeszetesen egy f ontos tundeur/szenator lanya, a macso koszaba/csempeszbe szerelmes, es csak a legvegen jojjenek ossze. Feldobja meg a filmet egy zold szinu, mocsarlako fura kis leny is, aki hol mokasnak, hol veszelyesnek tunik (Gollam/Yoda), valamilyen mod on kapcsolatban van a gyuruvel/erovel, de vegul fontos szerepe lesz neki. Mivel haboru dul, szukseg van nehany latvanyos csatajelenetre, ahol a Gonosz es a Jok csapnak ossze. Erodites ostromara mindenkeppen szukseg van, a jok eppen csak ho gy megmenekuljenek Kurtvarbol/Hoth-rol, es az egboltot takarjak el a nyilak/lezersugarak. A mezei harcosokon kivul nem art egy nagy, felelmetes gonosz olifant/lepegeto, amit csak egyetlen, izgalmas modon lehet elpusztitani: szeme n kell loni nyilvesszovel/kotelet kell a laba kore tekerni. Kell meg egy nehany nagy es felelmetes repuloegyseg is (nazg ul/csillagrombolo), valamint egy arulo (Boromir/Lando Calrissian) akirol azert deruljon hogy csak megtevedt, es igazab ol nem is akart rosszat.
A fohos es kis csapata/egysege mindekozben keruljon mind kozelebb es kozelebb a Gonosz birodalmahoz (Mordor/Halalcsillag).
Ezt sereggel termeszetesen lehetetlen bevenni, de egy kis csapat/egyseg atsurra nhat a hegyek/lezeragyuk kozott. Ekozben tamadja meg oket egy nagyobb ellenseg (Banyapok/Darth Vader), de menekuljenek m eg, lehetoleg egy baratjuk (Samu/Han Solo) segitsegevel.
Mikozben a Gonosz mar kis hijan elpusztitja legfontosabb eroditmenyt (Gondort/L azado bazist), a fohos az utolso pillanatban juttassa el a celba a Gyurut/Protontorpedot, mialtal a Gonosz teljesen es latva nyosan megsemmisul.
Mivel a forgatokonyvben sokat utaltunk a korabbi esemenyekre, siker eseten ninc s akadalya annak, hogy megfilmesitsuk az elozmenyeket is A Babo/Baljos arnyak cimmel.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!