Keresés

Részletes keresés

pataporc Creative Commons License 2001.09.30 0 0 740
Sziasztok,
szombati vertesi (Gant-Verteskozma, bar oda nem megy a kek :)) turank kisse bo lere eresztett kepes naploja megtekintheto itt: http://kep.tar.hu/pataporc/index.phtml?aid=27508588
Roviden osszefoglalva:
1. Majdnem beragadtunk a Vertesbe, mentoexpedicio hozott minket haza Verteskozmarol, ami valoszinuleg az egyetlen olyan magyar falu, ahol nincs kocsma, viszont vannak kocsog nemet vadaszok (hamis) vadaszkurtokkel es (hamis) harsonakkal :). Brr.
2. A jelzesek jok. Nappal. Bebuktuk, hogy ejszaka a kek tok ugy nez ki, mint a zold. :(
3. Mindszentpusztan fembelyegzo van, eselytelen, de semmi gond, mert potolhato Kohanyaspusztan, ahol rendes gumis Mindszentpuszta-belyegzo van a turistahazban.
Roviden ennyi.
Joker Karakter Creative Commons License 2001.09.27 0 0 739
Hát, ha be lenne szkennelve az egész, én ki tudnám tenni a cég honlapjára, de valami ingyenes is biztos megtenné. De ha most szkennelni akarnék, akkor a másik épületben egy kollégámat kéne lerugdosni a gépéről, és az már egy kicsit macerás. Ráadásul nem vagyunk egy hálón tehát floppyzni kéne. Brrr.....

Azt hittem, a korábbi ajánlatomra nagyobb lesz a tolongás :-( Mindegy, még van idő.

Előzmény: Jó Ember (738)
Jó Ember Creative Commons License 2001.09.26 0 0 738
Egyébként szkenneremet és gépemet szívesen rendelkezésére bocsájtanám egyeztetendő időpontban annak, aki a lent említett füzetecskét közkinccsé szeretné tenni, és van ideje-ereje ennek érdekében Zuglóba eljönni (itt nincs Kék jelzés, de pár troli és egy zöld park akad).

Olyan írjon, akinek megvan a keresett füzet is, meg ért a "kihelyezéshez" is, mert ebben viszont nincs gyakorlatom.

Jó ügy érdekében, jó szándékkal - Jó Ember.

Jó Ember Creative Commons License 2001.09.26 0 0 737
Joker Karakter érdemeinek elismerése mellett azért jelezném, hogy a "Jó Ember" én volnék.... de szerintem aki ezt a topikot egyáltalán kinyitja, az mindenki az, aki a hegyeket - akár a Kék jelzésen, akár "csak úgy", mint én is - jó szándékkal járja, az mindenki jó ember.

Ha pedig tesz is érte, mint Joker, vagy a jelzések felfestői, az utak karbantartói, azoknak külön is köszönet. Egy olyan koca részéről is, akinek a kedvenc helye akkor is a Hegyestető, ha ez (az alábbiak szerint) egy kicsit "snassz". Én ott először kb. 33 éve jártam, 2 éve a gyerekeimet is felvittem, ők most idősebbek, mint én annakidején voltam. Nem láttam rajtuk, hogy úgy megfogta volna őket az érzés, a látvány, a siker, a jó levegő, a természet, ... amiért a többiek a lentiek szerint napokat töltenek a hegyekben.

Változik a világ, ezért csökkent így le a szervezett túrázok tagsága is - én is jobban szeretem útközben a kényelmet, mint cipelni sátrat meg hátizsákot.

SZVSZ a hozzám hasonlóak igényeire is lehetne számítani, kényelmesebb szállásokkal, vendéglőkkel...

Jó Ember

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (733)
PolluX Creative Commons License 2001.09.26 0 0 736
Bezárták...
Aki az OKT kék jelzésén megy, délről kerültetik meg vele az Őserdőt. Sajnos a zöldön gyaloglókkal is. Pedig ez az északi kerítés mellett sokkal logikusabb lenne. Végre megint egy kerítés ez erdőben.
A hét végén leküzdöttem a pici fiammal ( 4 éves ) hat 900 méterest, és a legnagyobb gondunk a felhagyott drótkerítésekkel volt. A síma vashuzal még csak elmegy, de pl a Pipis hegyi fonott drótkerítés, a 40 cm magas fű alatt megbújva már-már otromba dolog. Aztán ha a Pipis hegynél maradok, miért kellett vajon több 100 (!) 1-2.5 m magas fenyőt kifürészelni, és otthagyni?
Egyébként üdv. az Északerdő erdészeinek. A Faktor-réten az "Erdei Szolgálat" feliratú 600-s Polskival lopták a faszenet.
PLX
Előzmény: Zolcsi67 (655)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.09.26 0 0 735
No várjál, Larzen meg biciklitúrát szervez a Gerecsébe, most egymás ellen dolgoztok, én meg menjek kétfelé? :-)
Előzmény: pataporc (734)
pataporc Creative Commons License 2001.09.26 0 0 734
Erdekel valaki szombaton egy kis Kektura a Vertesben?
Csodaszep lesz, azt garantalhatom! :)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.09.24 0 0 733
Te jó ember vagy. :-)
Előzmény: Joker Karakter (732)
Joker Karakter Creative Commons License 2001.09.24 0 0 732
Szevasztok.

Szombathelyi vagyok, és szándékozom indulni az Írottkő70-en. Néhány fő szállása és utazása megoldható lenne nálam, sporttársi (vagyis ingyenes) alapon.
Ezen kívül van otthon, ha jól emlékszem, két OKT túrafüzetem, az egyikben lehet, hogy van egy-két pecsét, de a másik még üres. Fénymásolni tudok belőle, de akinek nagyon kell, esetleg el is viheti. Rohamcsigának prioritása van ebben, mert ő szólt először.
Most döglődik a szkennerem, de esetleg emilben is megoldható a dolog. Tényleg, nincs kedve valakinek az egészet beszkennelni és kirakni?

pataporc Creative Commons License 2001.09.24 0 0 731
Hangyanyit felresikerult cserhati kekturank (Szanda-Romhany) kepei megtekinthetoek itt:
http://kep.tar.hu/pataporc/index.phtml?aid=27508283
Beszamolo kesobb (esetleg Ember a Holdon tollabol).
pavarotti Creative Commons License 2001.09.24 0 0 730
Szisztok!
Szombaton jártam a Bükkben, és immár bizonyosságot nyert: Az Őserdő pedig körbe van kerítve, új kék van felfestve ami délről kerüli meg a körbekerített területet. :(((((((

// Azért a kerítésben nincs áram, és a tetején sem szögesdrót, tehát csak a zsákok átcipelése lehet nehézkes... :) //

Vaskalap kartárs Creative Commons License 2001.09.21 0 0 729
Szerintem a térkép és a tájoló/iránytű mindenhol alapkellék.

Nem biztos. Én pl. 3 éve kaptam meg életem első iránytű/tájolóját a feleségemtől. Addig csak a jelzés és térkép alapján nyomultam. Vannak jól jelzett utak is. Az Országos Kéket ilyennek tartom.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (726)
larzen Creative Commons License 2001.09.21 0 0 728
Most jöttem a térképboltból. Már ott sincs. Csak DDK, de gondolom az van az MTSZ-ben is, mivel nemrég jelent meg újra.
Előzmény: Fat of the Earth (723)
__PT Creative Commons License 2001.09.20 0 0 727
tesztuzenet. bocs.
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.09.20 0 0 726
Szerintem a térkép és a tájoló/iránytű mindenhol alapkellék. Kivéve, ha 100%-ra fejből tudod az utat.
Előzmény: Vaskalap kartárs (725)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2001.09.20 0 0 725
Sajnos a jelzést hosszú, türelmes keresés árán sem tudtam követni, így aztán iránytű segítségével vágtam át az erdőn a Jaba-völgyben meghúzódó Ali-réti erdészházig.

Ezt bizony sajnálhatod, mert a jelzés a Flóra-hegyen át vezet, ahol szintén egy geodéziai (kilátó)torony áll és a Dékány-hegyivel ellentétben megvannak a létrái. Pazar a kilátás a Balatonra.
Vigasztalásul elmondom, hogy én sem találtam a környéken jelzést csak a torony oldalán, amit talán autóból festhettek.
Aki arra vállalkozik, hogy a Kaposvár-Siófok (de különösen a Szorosad-Ali-rét) szakaszt megteszi; okvetlen vigyen magával térképet és tájolót. Komolyan!

Előzmény: burnie (711)
pavarotti Creative Commons License 2001.09.20 0 0 724
+ (ezt elfelejtettem az előbb pedig végülis összetartozó infókról van szó) azt mondták neki, hogy
a) kifénymásolhatja magának akár ott helyben akár ismerősétől azokat a lapokat ahova most akar menni azokra pecsétel és majd beragasztja a majdani füzetbe
b) fénykép (a Kéktúra pontjainak teljesítését igazolni lehet olyan fényképpel, amin egyértelműen látszik a teljesítő és a helyszín.)
Előzmény: Törölt nick (722)
Fat of the Earth Creative Commons License 2001.09.20 0 0 723
Nem valószínű. Mintha azt mondték volna, hogy a Bajcsyn a térképboltban is kapható. (Elvileg.)
Előzmény: Törölt nick (722)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.19 0 0 722
koszi mindenkinek a valaszokat!

Es akkor en mar novemberig nem is kekturazhatok?
Pedig mar most lehetne egy csomo pecsetem!
Vagy mashol is be lehet szerezni?

Előzmény: larzen (721)
larzen Creative Commons License 2001.09.19 0 0 721
Uhh, kicsit unalmas az a rész. :)
Előzmény: Fat of the Earth (719)
pavarotti Creative Commons License 2001.09.19 0 0 720
Édasapám volt ott tegnap, azt mondták, elfogyott, novemberben lesz újra
Előzmény: Fat of the Earth (718)
Fat of the Earth Creative Commons License 2001.09.19 0 0 719
Ja, és van rögtön egy útvonalajánlatom is:
Dobogókő-Visegrád-Nagymaros-Hegyes-tető-Kóspallag-Csóványos-Nógrád :)))
Fat of the Earth Creative Commons License 2001.09.19 0 0 718
larzen megelőzött.
400-ért, már amikor van ott valaki.
Én nemrég vettem. Hátha most végre sikerül telebélyegezni.
Előzmény: larzen (716)
Fat of the Earth Creative Commons License 2001.09.19 0 0 717
Hát pl. az MTSZ-ben, a Bajcsyn.

Kár, 1 ottalvással még kiegyéznek Kőszeget illetően. Lehet, hogy átnyergelek a 35 km-es távra.

Előzmény: Törölt nick (715)
larzen Creative Commons License 2001.09.19 0 0 716
Az MTSZ központban a Bajcsyn lehet vásárolni, kb. 500 pénzért.
Előzmény: Törölt nick (715)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.19 0 0 715
Haliho itt is mindenkinek
En meg nem kekturazom de korulottem annyi mindenki, hogy egyre inkabb en is kedvet kaptam hozza (plane miota megvettem a kektura atlaszt is)
Leirnatok nekem mint zoldfulu kezdonek hogyan lehet ilyen kek tura fuzetre szert tenni?
larzen Creative Commons License 2001.09.19 0 0 714
Akár még az is lehet, de nem muszáj egybeesnie.
Tavaly szemeztem ezzel a túrával, és úgy láttam, igencsak nehéz odajutni. Az Írottkőt autó nélkül nem lehet kétszeri ottalvás nélkül megúszni, pedig nekem még Győr is szóba jöhetett bázisállomásként.
Előzmény: Fat of the Earth (713)
Fat of the Earth Creative Commons License 2001.09.19 0 0 713
Kellemest a hasznossal? Értsd Írottkő 70 + kéktúrázás? Engem a Kőszegre való (olcsó, gyors és kényelmes!?!) lejutás érdekelne.
Előzmény: larzen (712)
larzen Creative Commons License 2001.09.19 0 0 712
Októberre tervezünk egy pár napos kéktúrát a Kőszegi hg. területén. Több konkrétum egyelőre nincs. Érdekel valakit?
burnie Creative Commons License 2001.09.19 0 0 711
A hétvégén a Dél-Dunántúli Piros Szorosad és Siófok közötti szakaszát jártuk be.

Pénteken Szorosadról észak felé indultunk el. Az út többnyire szántóföldeken keresztül vezetett. Az első település Miklósi volt, ahol a szépen kialakított Szabadidő parkban egy szökőkút mellett megebédeltünk. Innen Zics érintésével jutottunk el Nágocsra, ahol a Zichy kastélyt érdemes megtekinteni, habár kissé elhanyagolt. A jelzés Andocsra -a térképpel
ellentétben- az országúton vezet. Andocs híres zarándokhely, mi sajnos siettünk, ezért a templomot nem néztük meg. Tovább a Tojári-tó partján, az erdőszélen vezetett az út, majd ismét szántóföldek következtek, egészen aznapi célunkig; Kapolyig. A jelzés szinte nincs felfestve, ami van az is inkább a településeken belül. Gyakorlatilag a térkép alapján mentünk.

Szombat reggel Kapolyról folytattuk a túrázást. Rögtön a falu fölötti dombon pompás szilvafára akadtunk, így ez is hátráltatta, amúgy sem valami nagy menetsebességünket. (Sajnos egész nap esett az eső és irdatlan sár volt) Zala községben a kastélyban pecsételtünk (szépen rendben tartva, benne muzeum), majd Tab városa következett. Itt egy nyilvános WC fedett előterében megebédeltünk, majd nekivágtunk a Dömörke nevü hegynek. Itt már csak az
igazoló füzet térképét használhattuk a tájékozódáshoz, illetve a kevéske jelzést. Ez a
szakasz egészen Bábonymegyerig erdőben visz, így az esőtöl eltekintve nagyon szép részt járhattunk be. Nagy nehezen megtaláltuk a Dékány-hegyi kilátót is, amiből a létrát aljas kezek ellopták, így körbenézni sajnos nem tudtunk. Pont sötétedésre érkeztünk meg Bábonymegyer vm.-re.

Vasárnap Bábonymegyerről elöször szántóföldeken keresztül vezetett az út (sár, sár, sár), majd beérkeztünk egy szép erdőbe, ami szarvas bőgéstől volt hangos. Sajnos a jelzést hosszú, türelmes keresés árán sem tudtam követni, így aztán iránytű segítségével vágtam át az erdőn a Jaba-völgyben meghúzódó Ali-réti erdészházig. Innentől a jelzés egycsapásra megjavult, ezért Törekin keresztül hamar beérkeztünk Siófokra. Mondjuk az utolsó autópálya melletti illetve
városon belüli szakasz nem volt egy nagy élvezet, de ettől eltekintve ez egy nagyon szép nap volt. (Még egy megjegyzés : az autóút -2x2 sáv- szintbeni keresztezése, azért kicsit durva.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!