Keresés

Részletes keresés

Tibur55 Creative Commons License 2003.04.30 0 0 11300
Nagyon is tudhatta, hogy már alig van Jedi. A Clone Wars végéig jó, ha 100 maradt a tízezerből (bár én 2 számjegyűre tippelek), ezeket azért nem olyan lehetetlen számon tartani...
Előzmény: Inner Circle (11290)
Tibur55 Creative Commons License 2003.04.30 0 0 11299
Amikor elfogadta a meghívást, még nem tudta, hogy benne lesz az ep3-ban. Vagyis június közepétől augusztus végéig az ausztáliai rajongókat boldogítja...
Előzmény: Gruppo Atletico (11298)
Gruppo Atletico Creative Commons License 2003.04.30 0 0 11298
Nahat,
lattatok, hogy jon Peter Mayhew (Csubakka) a salgotarjani Hungaroconra??! (Meg Stanislaw Lem, Oshii Mamoru (Ghost in the Shell, Avalon) es Orson Scott Card iro. Nemsemmi csapat.)
Zombie Creative Commons License 2003.04.30 0 0 11297
"Az Ero van ezzel" :))
Előzmény: Inner Circle (11296)
Inner Circle Creative Commons License 2003.04.30 0 0 11296
Úgy értettem én is, hogy a hajót robbantják le elsőre. Kivéve Wedge, akinek csak az egyik motorja megy ki, meg Luke, akinél szegény Artoo issza meg a levét...

Ja és Vader a végén azt mondja: "Most megvagy!" Be is fogta az X-szárnyút, és TÜZEL IS, miközben Han megérkezik... de Han két másodpercet késik, mert Vader már lőtt!!! Hogyhogy nem kapta el Luke-ot?

Előzmény: smile64 (11294)
T-007 Creative Commons License 2003.04.30 0 0 11295
A válaszhoz közelebb kerülünk szerintem, ha megfigyeljük a prequelekben, hogy a sötét oldal mit művel. Vagyis amit Palpi csinál egy nagy ködösítés, ezért a Jedik nem tudnak honnan kiindulni. Míg a Jedik semmilyen álcázást nem használnak, hogy pl. ne vegyék őket észre, addig a sith-ek valószínű, hogy előszeretettel alkalmaznak sunyi eszközöket.

Szerintem a jedik a sithek zavarkeltését megérzik, de mivel ködösítve van nem tudják, ki csinálja, míg ha egy jedi kelt zavart (bár a sith-ek is megérzik), addig ők (jedik) nem ködösítenek, így egy sith-nek könnyebb dolga van, Mondjuk az ő útjuk a simább, könnyebben járhatóbb is.

Előzmény: Biga Cubensis (11286)
smile64 Creative Commons License 2003.04.30 0 0 11294
Hát persze, de ha nem tologatnák a pajzsot, akkor az első lövés nem a pajzsot robbantaná le, hanem a hajót szét. :)
Előzmény: Inner Circle (11292)
simon templar Creative Commons License 2003.04.30 0 0 11293
Elfogadható. :-)
Előzmény: Tibur55 (11288)
Inner Circle Creative Commons License 2003.04.30 0 0 11292
A leggázabb, hogy tologatják a pajzsot előre-hátra, oszt mégis mindig az első lövés lerobbantja őket.
Előzmény: Biga Cubensis (11291)
Biga Cubensis Creative Commons License 2003.04.30 0 0 11291
Lehet. Bármilyen eretneknek is tűnök, nekem nem igazán jött be az az üldözés már akkor sem. Vader, mint a kb.10 db vadászból álló Tie kötelék vezetője... a hold méretű Halálcsillag teljes wingje élén.
Előzmény: Tibur55 (11289)
Inner Circle Creative Commons License 2003.04.30 0 0 11290
SZVSZ Vader nem lehetett biztos benne, hogy mindenkit elkapott, sőt, ez igen nagy pofára vall. Ezernyi Jedi volt, és a lázadók közt népszerű volt az "Erő legyen veled!" beszólás, ami a prequel-ekben nem hangzik el a Jedik körein kívül. Szóval ezt bizonyára a Jediktől szedték, vagyis lehettek Jedik az alapító tagok közt.
Előzmény: Tibur55 (11289)
Tibur55 Creative Commons License 2003.04.30 0 0 11289
Vader csak azt érezte a Halálcsillag árkában, hogy az előtte levő pilótával van az Erő, vagyis veszélyes lehet rá és az Uralkodóra. Mivel ő volt a Jedi-Purge vezetője, gondolta, hátha kihagyott valakit, nosza gyorsan leradírozza ezt a megmaradt akárkit. Később rájött, hogy rosszul tette volna...
Előzmény: Biga Cubensis (11286)
Tibur55 Creative Commons License 2003.04.30 0 0 11288
Kenobi nem a nevét mondja (így utólag belemagyarázva) Vadernek, hogy "Darth", hanem gúnyosan, mintha csak ez lenne: "Sith". Már teljesen lemondott Anakinról, neki ő már csak Vader, a Sith...
Előzmény: simon templar (11285)
Biga Cubensis Creative Commons License 2003.04.30 0 0 11287
Ezek a nevek azért nem véletlenek. Nézd meg a saját nicknevedet :-)
Előzmény: Skywalker. (11283)
Biga Cubensis Creative Commons License 2003.04.30 0 0 11286
Szia T-007!

Ez a megérzéses dolog egy kicsit nekem mindig érthetetlen volt. Ezt a bizonyos erő-rezgést nem tudják a Jedik szabályozni? Hiszen ha Palpatine=Császár, ami elég valószínű, ő tökéletesen le tudja állítani ezeket a rezgéseket és senki sem ismeri fel, még Yoda sem.

Luke még tapasztalatlan volt az SW4-ben, ösztönös szinten használta az erőt. Rendben, ezt érezte meg Vader. De már akkor sejtenie kellett, hogy a fia - hiszen nincsen senki más Jedi a Skywalkereken kívül, Kenobi halott, Yoda pedig a Dagobán van.

De az EP5-ben, hogyan lehetséges, hogy Luke nem tudott csendben maradni, mondta is, hogy "miattam nem sikerül az akció". Amikor elbújik az EP6-ban Vader elől, akkor pedig az érzelmei árulják el. Ugyanakkor Luke is megérzi Vader vívódását.

Nekem nem állt össze a kép, ki hogyan érzi meg a másikat.

Előzmény: T-007 (11269)
simon templar Creative Commons License 2003.04.30 0 0 11285
Az mindenesetre (az apás száltó függetlenül) furcsa miért Darth-nal szólította Vadert Kenobi. Hiszen minden fekete lovag Darth. Persze ez is csak az Episode IV-ben van így később már soha nem használják így ezt a nevet.
Előzmény: Skywalker. (11282)
Inner Circle Creative Commons License 2003.04.30 0 0 11284
De ő nem választotta/kiérdemelte a nevét!

(A Strike Commander játékban mindig kiírta, hogy ki a wingman, miközben F-16-osokkal irtottuk a gaz ellent. Eccer egyedül mentem, akkor kiírta, hogy Wingman: Solo, oszt nézegettem hátra, hogy hol követ a Milleneum Falcon? :)) )

Előzmény: Skywalker. (11283)
Skywalker. Creative Commons License 2003.04.30 0 0 11283
Vader csak a mi "földi" nyelvünkön jelent(?) valamit!

Ennyi erővel, Solo is miért szóló miközben ott van vele Chewie? :-)

Előzmény: Inner Circle (11281)
Skywalker. Creative Commons License 2003.04.30 0 0 11282
Ez nem bizonyít semmit...
Előzmény: ruhk (11279)
Inner Circle Creative Commons License 2003.04.30 0 0 11281
Akkor még a Darth nem rangot jelentett, hanem személynevet. Már csak azt árulja el a Vader-apa társaság, hogy DV, ha az "apa" tényleg Luke-ra utal, miért választotta ezt a nevet úgy, hogy nem is tudta hogy apa, a jövőbeni apává levés fizikai feltételei pedig gőzzé váltak a lávában... :ppp
Előzmény: ruhk (11279)
T-007 Creative Commons License 2003.04.30 0 0 11280
Na, ha jó a fordításod, akkor elég tiszta képünk van erről az egészről. Az már talán elfogadhatóbb számodra is, hogy tudta az öreg az apa-fiú kapcsot, de más szálakra is lehetőséget hagyott.
"Ezt szerettem volna a legjobban..."
Ez ésszerű szerintem.
Előzmény: simon templar (11278)
ruhk Creative Commons License 2003.04.29 0 0 11279
most neztem meg az EpIV-et, es azt vettem eszre, hogy amikor Obi1 es Vader elkezdenek vivni, Obi1 vegig Darth-nak szolitja Vader-t, de ugy, mintha egesz eleteben igy tett volna, pedig hat ugye mindig Anakin-nek szolitotta, amig a tanitvanya volt...szerintem az EpIV alatt Lucas meg nem gondolt erre az apa-fiu kapcsolatra...
simon templar Creative Commons License 2003.04.29 0 0 11278
A videóban egyébként a következőket mondja Lucas (a vége sajnos hiányzik az interjúnak) nyers fordításban:
"Amikor az első rész (Ep. IV.) elkészült nem tudtam, hogy fogja fogadni a közönség. Olyan sikeres lesz-e amilyen lett és hogy Vader olyan jó karakter lesz-e mint lett. Amikor a második részhez leültem el kellett döntenem hogy ez az egész merre fog menni. Hogy Darth Vader lesz-e Luke apja ahogy az eredeti történetben is volt. Ezt szerettem volna a legjobban..."
Tibur55 Creative Commons License 2003.04.29 0 0 11277
Hú, köszi, hogy szóltál, az a kép nekem is hiányzik...

De ha valami kérdésed van az ott lévő dolgokhoz, nézz be a "Tibur55 oldala" topicra a starwars.hu fórumán, oda írom, hogy mi és mért van fönt:)

Előzmény: Torrente (11268)
T-007 Creative Commons License 2003.04.29 0 0 11276
Látod, lehet, hogy ennek is van valóságtartalma. Mindenki azt választ amit akar. Az, hogy mi az igazság nem olyan érdekes, főleg, ha ellenkezik a véleményünkkel. :)
Előzmény: kaviat (11274)
T-007 Creative Commons License 2003.04.29 0 0 11275
Mindenki azt lát, amit akar.
Egészségedre!

Az eltűnés dolgot félreértetted. Én azt akartam hangsúlyozni, hogy Obi1 többé nem létezik semmilyen formában. Aki megjelenik az nem ő, hanem az Erő egy valaha élt Jedi alakjában.
Láttad a Kapcsolatot? Akkor érted az egészet.

Bateman: én is csípem az ilyen szájról-szájra terjedő történeteket. :)

Előzmény: Inner Circle (11271)
kaviat Creative Commons License 2003.04.29 0 0 11274
igen, ez egy kicsit megpörgette volna a filmet, ha luke solo-val jön össze :)) kár, hogy végülis nem így csinálta meg lucasbácsika

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: T-007 (11270)
simon templar Creative Commons License 2003.04.29 0 0 11273
OFF
Matrix: a gépeknek energiára van szükségük. Azért tartják az embereket mert energiát tudnak belőlük kinyerni. Bioáramot és hőenergiát. Csakhogy az ember eléggé veszteségesen működik nem számolva a Matrix-al amit meg kellett alkotni és szintén nem kevés energiába kerül a működtetése. Az energiabevitelt úgy magyarázzák, hogy a holtakkal táplálják az élőket, de ez szintén veszteséges így nem lehetne növelni az emberek számát. Magyarán ha energiához akarnak jutni akkor ez nem a legésszerűbb módja.

Egyébként a Matrix annyiban hasonlít a Star Wars-ra, hogy itt is trilógiáról volt szó. Lehet, hogy erőltetnek hangzik a folytatás, de a szerzők eleve három részesnek tervezték a filmet és jónéhány nyitott pontot is hagytak az első részben (Zion), hogy ez tudatosuljon is.
ON

Előzmény: T-007 (11270)
Bateman Creative Commons License 2003.04.29 0 0 11272
sajnos ez nem így volt a valóságban, mert az epIV esetében is érvényesültek a filmipar törvényei. A film nagy sikere után, a nézők véleménye alapján, akiknek sokkal szimpatikusabb volt Ford, átírták a Luke-Leia szerelmi vonalat Ford-Leia szerelmi szállá. Aztán ebből nagyon jól tovább vitték, a Luke-Vader apa és a Luke-Leia testvér vonalat.
Előzmény: T-007 (11270)
Inner Circle Creative Commons License 2003.04.29 0 0 11271
Nagyon-nagyon-naaagyon régen olvastam az SW valami 0.3-as verzióját, amiben Luke jól kiképzett Jedi volt az elején, Han Solo egy lökött kölyök, Luke környékén volt egy ifjú ikerpár (talán Biggs gyerekei?) és valami kristályokat kellett elvinni a lázadóknak. Szóval Vader eredetileg Luke nagymamája is lehetett volna... szó sincs arról, hogy ez nem futhatott át Lucas fején.
Itt a válasz arra is, hogy miért hazudna? Először is az emberek szeretnek önmagukról jót hazudni, és a rosszat elhallgatni. (Pl. én nem szívesen vallom be, hogy X évvel ezelőtt nem én dobtam a csajt, hanem az dobott engem... ez ojjankínos :)) ). Fokozottan igaz ez, ha eddig abban a hiszemben tartottam a népet, hogy a hazug verzió az igaz. (Csajos példa még mindig áll.) És ha mindennek tetejében híres vagyok, és komoly erkölcsi tétje lehet a dolognak, lévén egy legendáról szó... akkor nagyon nagy a kísértés.
Másrészt, ahogy mondtam, Lucas ötezer másik, megvalósulatlan ötlet mellett bizonyára gondolt Vader apaságára is. Ugye azt biztosra vehetjük, hogy a Luke-Leia párosra kezdetben jobban gondolt, mint a Han-Leiára... tegyük fel hogy Vader apasága vagy nem-apasága is így volt, aztán az EpV közben változtatott, és nagyon bejött neki. Ezek után az ember hajlamos magában átértékelni a dolgot, és úgy gondolni, hogy ő végig úgy gondolta. (Én mindig is tudtam, hogy az a lány egy büdös ribanc, csak akartam neki egy esélyt adni, de mindig tudtam hogy nem ő az igazi!) Ha 20 évig hiszi, hogy az ötezer fejében kavargó ötlet közül voltaképpen ő mindig az egyikre gondolt, akkor a végén meggyőződése lesz. Szóval Lucas tiszta erkölccsel mondhatja, hogy ő mindig is a családi vonal mellett volt, mert a jó erkölcs határain belül is füllenthet.

"Én arra gondoltam, hogy lehet, talán nem is maga Obi1 jelenik meg a későbbiekben, hanem az Erő Obi1 képében."

Voltaképpen mi a különbség? Ob1 a halálával eggyé vált az Erővel, legalábbis valami ilyesmit mondanak. És ameddig élt, addig is az Erőben élt - én úgy gondolom, hogy minél nagyobb Jedi valaki, annál inkább eggyé válik az Erővel, annál inkább az Erő hatja át a gondolatait és a tetteit. Mondhatni: az Erőt az élet hozza létre, és az igazi Jedi az élet érdekében cselekszik. Így a halál egy Ob1-hoz hasonló Jedinek korántsem szenvedés vagy pusztulás - méltatlanul profán párhuzam, de talán ahhoz tudom hasonlítani, mint mikor az eddig aktívan dolgozó családfő nyugdíjba megy, és immár utódaiból él, de otthon pipázgatva is hozzájárul a család jólétéhez. (Ob1 eddig fenntartotta az Erőt, most már annak része, de csak addig maradhat fenn, amíg az Erő fennmarad.) És erre mondja Ob1, hogy ha Vader megöli, akkor erősebb lesz, mint valaha.

Előzmény: T-007 (11263)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!