Keresés

Részletes keresés

Dave985 Creative Commons License 2021.07.23 0 0 272

Kezdjük ott, hogyha magyar érdekeltségű versenyeket (vízilabda, kajak, vívás) akarsz nézni és nincs Eurosport2 a tévékínálatodban, akkor marad a köztévé. Knézy érdemben nem szagol bele az olimpiába, szerintem ki sem utaztatták, Budapestről közvetít. Vízipólóban Hajdu B. vállalható lesz, úszásban és atlétikában válogathatsz. Szekeres szerintem jól megoldotta a vívást az elmúlt években, kézilabdában pedig nincs választási lehetőség, ha tévén keresztül akarod nézni. Harmatos gárda közvetít, de a kiemelten fontos sportágakra azért odafigyeltek.

Előzmény: vélemény (266)
Tkn71 Creative Commons License 2021.07.23 0 0 271

Ez igen reális, amit írsz, nagyon egyetértek vele.

Előzmény: Dave985 (269)
Tkn71 Creative Commons License 2021.07.23 0 0 270

Az m4 mellett a Duna tv fog közvetíteni, nem a Duna world.

Minden, amit tudsz nézni nem a közmédiában, pl. ES-en, azt ott nézd! Úszás, torna, atlétika szerintem jobb lesz ott, a vívás is Horváth Mariannal. Vásárhelyi Tamást én nagyon nem bírom, van benne valami számomta zavaró tudálékosság. Knézyt jó érzésű sportszerető ember nem hallgat. 

Dave985 Creative Commons License 2021.07.23 0 0 269

A te várakozásod a maximumot, a plafont érinti, ami sohasem valósul meg olimpián. Esélyeseid java része azon a polcon táncol, mint másik 10-12 ellenfelük.

A tuti aranyak száma: 3 (Milák 200 pille, női kajakpáros és négyes)

Sportáganként kb. ez várható:

Úszás: 2 arany, összesen 6 érem

Kristóf a 200 pillés győzelme mellett hoz egy ezüstöt 100-on. Ha a szirénhangok igazak és valóban meglepően összerántotta formáját Katinka, akkor 400 vegyesen címet védhet (ezt várom), 200 vegyesen pedig behúzhat egy érmet. Bogi 200 pillén a kínai mögött szállíthat valamilyen színű medáliát. Verrasztónál a holnapi előfutamban dől el a dolog. Ha nem lép megint ugyanabba a folyóba, s így finalista lesz, érmet fog gyűjteni. Szép számú, Riónál bőségesebb döntős/középdöntős szerepléssel számolok, de több éremre nincs kilátás.

Vívás: 1 arany, összesen 2-3 érem

A csodák és a mesék világából én már kinőttem. Merészségnek érzem Áron triplázását. Formával elvileg nincs probléma, ám a konkurencia erősebb, mint 5 éve. Egyéniben ő, vagy Andris szerintem nyerhet egy bronzasszót. Viszont érvényesülni fog a csapatdinamika, és visszavágnak a döntőben a hazai páston elszenvedett buktáért Koreának. Ha a vívószövetség nem szabott el semmit a felkészülés során, ki van csukva, hogy arany nélkül távozzon a küldöttség. Erre nekik van nagy esélyük.

Siklósi és a férfi párbajtőr teljesen kiszámíthatatlan. A rutintalanság itt visszaüthet.

Női kardban féloldalas olimpiára számítok. Szoros asszók, a szerencsén sok múlik. Vagy csapatban, vagy egyéniben kinézhet egy éremesély.

A női tőrözők kijutása nagy bravúr, de nincs bennük több. Kreiss Fanni jó sorsolással nyerhet két asszót, ennyit.

Kajak-kenu: 3 arany, 6 érem

Női párosban Danáék behúzzák, Csipesék is dobogóra érettek. Négyesünk győzelme papírforma. Egyesben Jörgensen és Callington párharca van a levegőben, a bronz a két magyar lány közt kelhet el. Férfi egyesben lezárul a nyeretlenségi szériánk, ez részint megérzés, részint utóbbi 1 év alapján. Lutz Dórinál az aktuális szélviszonyok döntőek lesznek - inkább TOP-6. Kenupárosból kinéz egy érem.

Birkózás: 1 érem

Ha a neveket és a mellettük álló címeket nézzük, akkor erős a csapat. De tudjuk, hektikus sportág. Lőrincz-tesók közül az egyik eljut éremmeccsig. Sorsolás után okosabbak leszünk.

Cselgáncs: 0 érem

A sorsolás rettenetes. A magazinműsorban mondogatták az edzők, hogy x.y. bármikor meglepetést okozhat... Ezt hívom én kincstári optimizmusnak.

Karate, tekvandó: 1 érem

Omart elkapta a gépszíj, ha az olaszt veri, könnyebb út vezethet az érmekért.

Lövészet: 1 arany, 1 érem

Botrányszagot érzek, így Péni az ismert előzmények után 17 év után hoz egy lövészaranyat. Az érmet most már fixre veszem.

Vitorlázás: 1 érem

Berecznél búcsúzóul kinéz egy érem, ami akár a legszínesebb is lehet. Érdi Mári

Öttusa: 0 érem

Marosi másfél hónapon belül nem lesz kétszer topon. Saci sérülésből tér vissza, Michelle pedig a kvótaszerzéskor ellőtte puskaporát.

Vízilabda: 2 érem

A sors igazságot szolgáltat, meglesz az első női pólós érem. Oroszok elleni nyitómeccsen eldől, hogy melyik ezüst, vagy bronz. A férfiak hozzák magukat.

Ez tehát nálam:

8 arany, 20-21 érem.

Lényegesen kevesebb a hurráoptimista várakozásnál, pedig több helyütt visszafogtam magam. S ezzel együtt tudom és érzem, hogy sokat tippeltem.

Emellett bizakodom Valter Attilában, s egy akciódús menetben; abban, hogy Fucsovics megy 1-2 fordulót, aztán a fiatal sportlövő lányban, a tinédzser mountain bikerben, s végül egy TOP-8-as kézis szereplésben - egy bravúreredménnyel.

Előzmény: Igazság80 (264)
bendeguz90 Creative Commons License 2021.07.23 0 0 268

Szia!

Ez el tud navigálni a megfelelő feed-ekhez!

https://m4sport.hu/tokio2020/cikk/2021/07/23/szombati-program-es-kozvetitesek/

Tkn71 Creative Commons License 2021.07.23 0 0 267

Itt vannak hozzá a linkek, de élesben majd csak éjjel fog működni:

https://m4sport.hu/tokio2020/cikk/2021/07/23/szombati-program-es-kozvetitesek

vélemény Creative Commons License 2021.07.23 0 0 266

Sziasztok!

Segítséget kérek. Biztos, hogy én  vagyok az ügyetlen, de nem tudom megtalálni, azokat az online csatornákat, amelyeken a köztv az M4 és a Duna world mellett közvetít. Sem az m4sport.hu-n, sem a mediaklikken.Hol keressem?

Másik kérdés. A köztv kommentátorai között ki a jó? Knézy riói ámokfutása óta csak akkor hallgatok M4-et, ha Hajdú B. vagy Vásárhelyi közvetít. Az előbbinek a humorát bírom, az utóbbi nagyon felkészült. Ha a többi közvetít, akkor leveszem a hangot. De ha valamelyikkel vannak jó tapasztalatok, akkor megpróbálom. ( De Knézyt soha többet!)

Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.07.23 0 1 265

10+ arany Barcelonában volt, meg Szöulban, ezek 30 éves eredmények. Azóta több ország, nagyobb konkurencia.

Nem véletlen, hogy az éremszámunk is a korábbi 25-30-ról 20 környékére csökkent, majd az utóbbi időben már inkább 15 körül volt.

Baromi csalóka a legutóbbi 8 arany, Katinka és Danuta ketten hoztak 6-ot (OK, utóbbi részben csapathajókban), az úszókon, a (főként női) kajakosokon és a vívókon kívül érmünk is alig volt.

A judo sorsolás brutális, a kardvívás sem tűnik egyelőre barátinak. Persze ez még csak a kezdet.

Inkább mondjunk kevesebbet, minthogy csalódjunk, nyilván ELVILEG lehet nagyon jó szereplés is, de minden esélyes sosem hozza magát. Csak az amerikaiaknak van mondjuk 60 esélyes emberük vagy csapatuk, ha ebből a fele bejön, akkor is 30 aranyérmük van, nekünk meg, ha a 10 esélyesből az 50% hozza magát, akkor megállunk 5-nél.

Nem véletlen, hogy a MOB is egy óvatos becsléssel megállt 13 éremnél. Nem 10+ aranynál, hanem 10+ éremnél...

A tesztek, a bezártság, az eleve speciális ázsiai körülmények (akklimatizáció, stb), és baromi sok bizonytalansági tényező van.

Az is igaz persze, hogy az elmúlt években a mi sportolóink (legalábbis a többségük) relatíve jó körülmények között készülhettek, ez viszont mellettünk szól.

Én maradnék a 6 arany, 6 ezüst, 6 bronznál. Amiből persze baromi szerencsés esetben lehet 8-9 arany is, peches forgatókönyv esetén pedig 3-4...

Igazság80 Creative Commons License 2021.07.23 0 0 264

És akkor jósolok egy merészet az olimpiára a magyar szereplést illetően:  szerintem reális esélye van annak, hogy az utóbbi időszak olimpiái közül messze ez legyen a legjobb.  Az NSO 28 érmet jósol és 10 aranyat, ez egy optimistább jóslat, sok helyen inkább 7-8 aranyról beszélnek.

Én 24 körüli érmet mondok, de én nálam ezek majd fele aranyból van.  A 8 aranyat szerintem a kajak-kenu, úszás és a vívás már önmagában összehoz, kiváltképp hogy a 10 km nyíltvízi úszásokban is reális az esély az aranyra.  Rióhoz képest viszont annyit változott a helyzet, hogy jelenleg az említett sportágakon kívül egy rakás másik sportban is regnáló világbajnokaink vannak, vagy dobogósok.

Reális aranyesély lehet:   birkózás 2x, lövészet 2x, vitorlázásban, vízilabdában, némi eséllyel bejöhet meglepetés atlétika, cselgáncs, taekwondo, öttusa sportágakból is. Csak ebből a 10-ből ha 3-4 jön már 10 fölé mehetünk, én bemondok egy 10+ arany érmet...

je suis juste un oiseau Creative Commons License 2021.07.23 0 1 263

Hajrá magyarok! de jó lenne, ha Decsi Tomi megverné Hartungot. Gu Bon-gilt meg Szabó Matyi!

ducikenyér Creative Commons License 2021.07.23 0 0 262

Hajrá magyarok! Kár, hogy kajak-kenut Varga Ákos fogja kommentálni. 

Igazság80 Creative Commons License 2021.07.23 0 0 261

Bízom benne én is, hogy ez a cov. lobbi nem fogja szétcseszni az egész olimpiát a kamu pozitívjaival, az dühítő lenne. Jó lenne ha sportszerűen alakulnának az események...

Előzmény: Dave985 (260)
Dave985 Creative Commons License 2021.07.23 0 0 260

Ha rajtam múlik, akkor Canossát járok a topiktársaknál, ígérem. :D

Szinte gyermeki izgalommal várom az olimpiát. A jó formaidőzítés/kifogott nap mellett szoríthatunk a + tesztek ellen is. Vajon megússzuk kényszerű visszalépés nélkül mi is?...

Előzmény: Ódri (256)
gunji jackdaw Creative Commons License 2021.07.23 0 0 259

Biztos az átok miatt (igaz, legutóbb megtört), de ne ezen múljon ;)

Előzmény: tom55 (240)
RnD Creative Commons License 2021.07.23 0 0 258

Egy valamit nem értek: miért kell mindenkinek maszkban adni a televíziós/on-line interjúkat...?

Néhány embernél, például Sós Csabánál, alig érteni mit mond.

RnD Creative Commons License 2021.07.23 0 0 257

Jön ő magától, biztatás nélkül is...

Előzmény: Ódri (256)
Ódri Creative Commons License 2021.07.23 0 0 256

Ne már, most miért akarod idevonzani?:))

Előzmény: Dave985 (252)
Dave985 Creative Commons License 2021.07.23 0 0 255

:O

Tud ő még mélyebbre süllyedni ezek szerint...

Mindegy, kapja az x-et, én nem fog túlzottan zavarni.

Előzmény: Tonio 2.0 (253)
F1 Hierro Creative Commons License 2021.07.23 0 0 254

A kommentátorok elsiklottak amellett, hogy az öttusa volt az első piktogram.

Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.07.23 0 0 253

persze, ő örökké aktív.

a foci Eb-n pl azzal jött az Eriksen-esetkor, hogy beugorhatna a dánok helyett egy strandcsapat.

Előzmény: Dave985 (252)
Dave985 Creative Commons License 2021.07.23 0 0 252

Tuggyukki (a hungarofób Phelps-fan) még aktív?

Előzmény: Tonio 2.0 (243)
Overtaker Creative Commons License 2021.07.23 0 0 251

Borzalmasan unalmas, feleslegesen elnyújtott és teljesen hangulattalan megnyitó. Remélem a versenyek azért izgalmasabbak lesznek.

F1 Hierro Creative Commons License 2021.07.23 0 1 250

"Imagine there's no countries" - miután bevonultak országonként. :)

F1 Hierro Creative Commons License 2021.07.23 0 0 249

Keleti Ágnes, ez kedves gesztus volt! :)

Dave985 Creative Commons License 2021.07.23 0 0 248

Kívánom, hogy a magyar sportolók jobb kedvre derítsenek! :)

Hosszú volt ez az 5 év, kicsit elérzékenyültem a magyar bevonuláson...

Előzmény: tom55 (245)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.07.23 0 0 247

Hajrá!

Előzmény: tom55 (246)
tom55 Creative Commons License 2021.07.23 0 0 246

Hajrá mindenki.

tom55 Creative Commons License 2021.07.23 0 0 245

Nem csak ma ilyen napom van.

Előzmény: Tonio 2.0 (243)
tom55 Creative Commons License 2021.07.23 0 0 244

Akkor rendben.

Előzmény: Dave985 (242)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.07.23 0 0 243

Te itt végig fanyalogni fogsz amúgy? Csak hogy mire készüljünk? :)

Előzmény: tom55 (240)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!