Ha nem pillérezel, akkor a koszorú 20x30-as azaz a kengyel 15x25.
Nem szoktunk 25cm keskenyebb koszurút önteni. Ez egy szabáj, a koszorút a sarkokon meg kell csinálni sarokmerevre, L vasakkal, jobb ha azoknál is megvana 20cm távolság.
Ha megvan a pillér, megcsinálod a falazást és a fal belsejére felszerelsz egy pallót. Oda csavarozod a zsalu belső oldalát.
Fém vonórudakkal össze lehet kötni a koszorúkat, kell egy legalább 60cm hosszú U fémprofil, elég a 60-as is feszitőműnek, kivül a koszorúra szerelve.
Fagyhatár alá még a 40cm széles sávalapot sem lehet kiásni, csak abba az esetbe, amikor tiszta agyag a talaj.
Mondjuk én sokáig a tűzálló téglákban utaztam. Kemencék !!
Ott :
Az ilyen termékek olyan méretekkel rendelkező gyárakat hagynak el: 23 x 6,5 x 6,5 cm, 230 x 114 x 75 mm, 230 x 114 x 40 mm, 250 x 124 x 65 mm és 345 x 150 x 75 mm. A megadott dimenziós paraméterektől való eltérések megengedettek, de nagyon kicsi. Például a tégla vastagsága nem haladhatja meg a 2 mm-t, hossza 5 mm-ig, szélessége akár 3 mm-ig.
Itt azér nagyobb a méret mivel a fuga max 2 mm , vagy annyi sem.
Itt egy fal :
124 + 2 + 124 az 250 erre jön kereszben a 250 -es tégla .
Sziasztok. Tud nekem ötletet adni valaki arra hogy kell e engedély arra hogy a családi házat a nyári konyhával ami tőle kb 1.5 méterre van szeretném összekötni? Csak egy folyosó féleség lenne ami zárt.
Én ezt a fedést inkább polikarbonáttal oldanám meg.
Van hasonló előtetőnk kicsit nagyobb lejtéssel, hajópadló van az OSB helyett, azon bitumenes lemez+ bardolin fedés. Hosszú évek után a festett, kezelt hajópadló elkezdett, valószínűleg a párától korhadni.
1, Ez a pillérezgetés elkerülhető valahogy? Például, ha a szerkezet kap egy összefogást a 7,5 méteres oldal közepén? Átvezetem a koszorút pl, két letámasztással.
Igen, a tető a pilléreken és az azon nyugvó talpszelemenen fekszik, a fal utólagos, vázkitöltés. Csak azért gondoltam az első sort 30-as ytonggal rakni, mert akkor a teljes lábazat szélességben lenne vízszigetelés. Ha nincs értelme, akkor nem költök rá.
Abban szeretném kérni véleményeteket,hogy az alábbi kivitelezés megfelelő lehet e 2.5m es osztásközzel kerülnek 10x10 fa oszlopok melyeket áthidalnék 10x15 ös gerendával és erre kerülnének merőlegesen kb 80cm es osztásközzel a szarufák 7.5x15cm lapos tetős kivitelben párfokos lejtésben 12 es 15 ös osb fedés rajta bitumen lemez a tároló 6x 2.5m es oldalfalak betonyp lap közvetlen ragasztóban ágyazva a háló eps nem kerülne rá mert szigetelni nem akarom és színvakolat működhet ez igy szerintetek?
Ha jól értem, gyakorlatilag vázkitöltő falazat lenne a 20-as tégla?
Igen. Nagyon sok régi házzal foglalkoztam, akkoriba a fél téglás (30x15x5.5 tégla) falakat is használták szerkezeti elemnek- mert spóroltak. Az összesnek olyan hasa volt, hogy csodálkoztam, hogy még áll.
Van egy épületünk, 13x8,5 méter, körbe 30-as fal, egyetlen vasbeton elem, és belső tartófal nélkül. A koszorúja (15-20 centinként kengyelezve, 12-16-os betonacélok) és az alapja (ez nem csak körbe megy a falak alatt, hanem középen össze is van kötve, és be van vasalva az egész) van komolyan bevasalva, a tető szeglemezes. Van, hogy két ablak között egyetlen 30-as tégla oszlop az elválasztó. A koszorú adja az áthidalókat is a nyílások felett.
Szeglemezes tető keveset nyom kifele. Ott a födém része a tetőnek.
Másképp viselkedik, mind egy talpszelemenes nyeregtető.
Ilyen tettőnél még a 25-ös 7.5 méteres hosszú falat, köztes oszlop nélkül össze, össze kéne kötni valamivel.
30-as zsalukőből (lábazat) és 30-as pillérzsaluból épült fészert 20-as ytonggal falaznám fel, nem lesz hőszigetelve. Ha a zsalukőre vízszigetelés gyanánt GV lemezt teszek (4-es elég?) kell-e az első sort 30-as ytongból raknom, vagy rakjak csak 20 centi széles vízszigetelést és az első sorba is 20-as ytongot? Gondolom a 30-as "lábazat" és a 20-as fal közötti lépcső célszerűbb ha belülre esik. Melyik a jobb, az A vagy a B ábra?
Köszönöm válaszod, és tényleg nem kötekedésből, de most már komolyan érdekel, hogy mire ez a nagy betonpillérezés? Ha jól értem, gyakorlatilag vázkitöltő falazat lenne a 20-as tégla?
Van egy épületünk, 13x8,5 méter, körbe 30-as fal, egyetlen vasbeton elem, és belső tartófal nélkül. A koszorúja (15-20 centinként kengyelezve, 12-16-os betonacélok) és az alapja (ez nem csak körbe megy a falak alatt, hanem középen össze is van kötve, és be van vasalva az egész) van komolyan bevasalva, a tető szeglemezes. Van, hogy két ablak között egyetlen 30-as tégla oszlop az elválasztó. A koszorú adja az áthidalókat is a nyílások felett.
Ezt 2018-ban szó nélkül megtervezte egy nagy megyeszékhelyen működő statikus cég.
Ez, hogy a búbánatba működik?
A ma szokásos vasalatlan sávalapok, meg lefordított pincefalazóból odahányt lábazatok láttán nem igazán értem,azokat ki a franc rajzolja?
7.5 méternél be kéne, de még 6 méternél is be kéne szerelj egy vb oszlopot a falsík közepére. És a négy sarokba is. Ezek 25x25 keresztmetszettel kell elkésziteni. Négy fi 12-es 6-os kengyelekkel, 20cm-ként, az alapból indítva. Erre jönne a 30-magass koszorú. Az áthidalónál be kell szerelni 3 fi16-ost lent és két fi 12-est fent. Akkor mehet a 20-as tégla.
Létezik pillér zsalukő is 25x25 méterben. Elkészited az oszlopokat, a falazásnál befúrsz minden másik fugába egy 8-as vasat a pillérbe.
Mennyiségét tekintve meg lett tervezve. Csak a toldás terén merült fel bennem a kérdés a vásárlás után. Kevesebb darabból nem lehetne kialakítani, mint amennyit vettem.
pedig nem közömbös. hacsak nem 100 méter persze. de ha már megvetted, mindegy. az ember előre megtervezi hogy hogyan lesz szabva, toldva, ebből kijön hogy hány darab kell, és utánna veszi meg.