Keresés

Részletes keresés

PETYUS Creative Commons License 2013.03.27 0 0 421

> Nem tudom magánkiadásnál van-e köteles példány, ...

 

Igen, van.

Előzmény: kisharsány (406)
kisharsány Creative Commons License 2013.03.27 0 0 420

Borbolával az a baj, hogy prekoncepcióim vannak vele szemben, nem másért, hanem

1.mert nincs semmi lényegi tőle a neten

 

Ha az előbben beadott helyet nem nézted meg, akkor nézd meg ezt, és válogass... hatszázvalahány más is van még...

 

http://www.google.hu/#hl=hu&output=search&sclient=psy-ab&q=A+Szent+Korona+%C3%A9s+a+m%C3%A9ter+Borbola&oq=A+Szent+Korona+%C3%A9s+a+m%C3%A9ter+Borbola&gs_l=hp.3...5039.22370.1.23306.33.29.0.4.4.0.156.3496.2j27.29.0...0.0...1c.1.7.hp.PJECSHBcG38&psj=1&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.44342787,d.Yms&fp=6619cd8ad8cc57a1&biw=1440&bih=7      12

 

 Más: mit lehet kezdeni avval az EEG-módszerrel ?

Előzmény: Vajk (413)
Haralamos Creative Commons License 2013.03.27 0 0 419

 

 de azt kétlem, hogy a Tróját is a helyi kőművessel csináltatta volna."

 

Semmiféle bizonyíték nincs arra vonatkozóan, hogy Schlieman Trójája megegyezne Homérosz Trójájával (Ilion)   

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Tr%C3%B3ja   

 

Valószínű...

Előzmény: Vajk (416)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.27 0 0 418

Van itt aki ért a régi civilizációk beazonosításához? Csak egy tárgyat szeretnék megkérdezni.

dzsaffar3 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 417

Az, hogy valaki ír egy könyvet, amihez korlátozott feltételekel lehet hozzájutni számomra nem publikálás. Az igen, ha kiteszi a blogjába, hogy skacok erre gondoltam, szerintetek hülyeség?

És akkor akit érdekel, vagy ért hozzá, majd elbeszélget vele a gondolatairól.

Esetleg cáfol, vagy kritizál.

De egy ilyen eldugott megjelentetés nekem azt mutaja, hog a szerző szerint is gyenge lábakon áll a mondandója. 

--------------

Nekem ez a nyavajgás amit véleményként próbálsz eladni azt jelenti, hogy azt sem tudod miről van szó.

 

Akit érdekel vagy hozzátud szólni (valamilyen szinten szakember) az megveszi, vagy elmegy a könyvtárba akár az Akadémia Könyvtárába és megnézi, lemásolja/tatja és mindenképpen megszerzi.

Én is másoltattam már ott könyvet nem is egyet, mert érdekelt vagy nem lehet beszerezni.

Sőt megvettem hasonló értékű régészeti szakkönyvet is az ára természetesen lényegtelen volt. 

A másik oldala.

Hozzátudsz szólni?

Szakember vagy?

Felteszi a netre és esetleg mondasz véleményt vagy megfikázod abban a hitben, hogy okos vagy annak ellenére, hogy a témáról semmit sem tudsz.

Ezt hiányolod?

 

Sáfár István

Előzmény: Vajk (414)
Vajk Creative Commons License 2013.03.26 0 0 416

Hát sok gazember van a világban ez tény,  de azt kétlem, hogy a Tróját is a helyi kőművessel csináltatta volna.

Előzmény: Haralamos (409)
Vajk Creative Commons License 2013.03.26 0 0 415

ok, legyen 195 év vagy 190 vagy 194, a lényeg, hogy megértetted a mondandóm lényegét:)

Előzmény: Haralamos (411)
Vajk Creative Commons License 2013.03.26 0 0 414

Az, hogy valaki ír egy könyvet, amihez korlátozott feltételekel lehet hozzájutni számomra nem publikálás. Az igen, ha kiteszi a blogjába, hogy skacok erre gondoltam, szerintetek hülyeség?

És akkor akit érdekel, vagy ért hozzá, majd elbeszélget vele a gondolatairól.

Esetleg cáfol, vagy kritizál.

De egy ilyen eldugott megjelentetés nekem azt mutaja, hog a szerző szerint is gyenge lábakon áll a mondandója. 

Előzmény: Haralamos (412)
Vajk Creative Commons License 2013.03.26 0 0 413

Czimbalmast én nem akarom cáfolni, hiszen bevallottan mesél. Szimpatikus ember, de azt nem fogadom el tőle sem, ha rám akarja erőltetni a kétszázezer éves magyar pirospaprikát.

 

Borbolával az a baj, hogy prekoncepcióim vannak vele szemben, nem másért, hanem

1.mert nincs semmi lényegi tőle a neten

2,a címei szenzációkeltőek,

3, és mindezt kurva drágán adja.

Ez nekem 99%ban lehúzás szagú.

 

Mondom ezt úgy, hogy hallottam őt egy félórát beszélni és nem olvastam a könyvét. Tehát tévedhetek, ott az az 1% :)

 

Régen 95-98 környékén még internettó volt, beszélgettem sok természetgyógyásszal, varázslóval. Felajánlottam nekik, hogy biztosítok számukra EEG- labort, steril környezetet a képességeik vizsgálatához, egyik sem vállalta ingyen, mindegyik ki akarta fizettetni velem a "fellépti díját", az akkoriban 5 ezer Ft volt. MOdtam mindnek, hogy azt nem, de  vonatjegyet, benzint(ha kell), állom.

Egy sem válallta még így sem, mert ragaszkodtak a díjukhoz. Hiába mondtam neki, hogy ha igaz, amit magukról állítanak, akkor nagyon híresek lesznek, de akkor sem. Ez volt az első eset, hogy tapasztaltam a nagy csodák mögötti pitiáner anyagi érdeket, magyarán a lehúzást.

Borbolánál ugyanezt érzem, nem tehetek róla. Megveszed méregdrágán a könyvét és utána nem érdekled... pedig ha ő maga is hinne benne, úton útfélen hirdetné, vitára bocsátaná,nem? De nem teszi, pedig ha igazat ír, csakis  a nyilvánosság lenne az érdeke. Ez részemről pusztán empirikus prekoncepció(direkt írtam idegen szavakat:) 

 

Sok ezzel kapcsolatos dolgot leírtam a Móricz Jánosos topicban. Ott is, itt is egyetlen konklúzióval tennék pontot az ügyre: A nem szakértő amatőrök által "felemelt" téma azért veszélyes, mert azon túl, hogy lenullázza a régészkedő nyugdíjas mérnököt, mint embert, (ez legyen az illető baja), de magát az ÜGYET IS ERODÁLJA. És hiába talált meg valami értékeset az "amatőr"(ez nem pejoratív értelemben, hanem azt jelenti nem szakmabeli), a bénázása, szakmaiatlamnsága miatt az egész ügyre, témára ráhúzza a vizes lepedőt.

Ezért (is) károkozók azok a kisemberek, akik ha találtak is valami értékeset, begyűjtik a pofazacskójukba és nem engednek közel a témához senkit. (Ez a viselkedés a Móricz féle Tayos barlangnál nagyon jól kiviláglik.)

De miért nem? Miért nem lehet odamenni pl egy fizikushoz és kérdezni nagyon hülyéket? (én szoktam:)

Butább leszek? Kevesebb lesz a pénzem? Nem fognak annyian szeretni? Az tény, hogy nem lehet majd nagyképű előadásokat tartani, de legalább adtam valamit és ha pékként nem is a legjob enyeket sütöttem, de mindenki tudni fogja, ha valamit mégis felfedeztem.

Na jó, nem vagyunk egyformák, ez igaz. És éppen ezért kütdök az ilyen jelenségek ellen, mert csak kárt okoznak, előre nem visznek semmit. 

Előzmény: kisharsány (406)
Haralamos Creative Commons License 2013.03.26 0 0 412

Így még inkább érthetetlen(igazából ám nem is érthetetlen) hogy nem publikálja. 

Fél a megmérettetéstől." 

 

Ez vicc, publikálta!  A Széchenyiből bármikor kikérheted, lemásolhatod, lefotózhatod...

Bárki innentől lemásolhatja, terjeszheti cáfolhatja.)

 

Előzmény: Vajk (404)
Haralamos Creative Commons License 2013.03.26 0 0 411

 De ezt pűrszáz éve már ismerjük." 

 

Nem ismered párszáz éve...

Előzmény: Vajk (401)
Haralamos Creative Commons License 2013.03.26 0 0 410

Nem tudom, hogy miért van a Magyarok Világszövetségénél 19500 Ft-ért fönn.

Egyébként nem lehet már kapni, amíg lehetett a legtöbb terjesztő 9600 Ft-ért adta, de volt olyan is , aki 8000 Ft-ért."  

 

Nagyon egyszerú a válasz. Valaki, valakik fölvásárolták 9600-ért az összes példányt és most 19500-ért árulják... 

 

No ki lehetett a fölvásárló?  

 

Előzmény: ketni (400)
Haralamos Creative Commons License 2013.03.26 0 0 409

Tudod, schliemannok ideje lejárt"  

 

Valószínű nem hallottál róla, hogy egy athéni aranyműves gyártotta le - jó pénzért - a kedvesével együtt megtalált kincseket...

Előzmény: Vajk (404)
kisharsány Creative Commons License 2013.03.26 0 0 408

Köszönöm.  Levettem. Rendes vagy.

 

Üdv. : kisharsány

Előzmény: dzsaffar3 (407)
dzsaffar3 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 407

kisharsányválasz | megnéz | könyvjelző2013.03.26 20:03:22 © (406)

Én is:

 

-----

Elküldtem neked két Borbola művet.

Borbola, Csillagszoba

Borbola,A moszkvai papirusz

 

 

Üdv Safi

Előzmény: kisharsány (406)
kisharsány Creative Commons License 2013.03.26 0 0 406

Én is:

 

 látod. ezért nem hiszem el  szenzációt, mert nem ez a célja, hanem a pénze visszaszerzése.

 

Kérlek, ne adj a számba olyant, amit nem mondtam. Én ezt a szempontot a malíciózus 'profit' megjegyzés okán, az esetleges más szempontok miatt soroltam fel. Hogy Borbolát mi indította erre, azt kérdezd meg magad. A hozott helyen kapcsolatba lehet lépni vele - akár.

 

Így még inkább érthetetlen(igazából ám nem is érthetetlen) hogy nem publikálja. 

Fél a megmérettetéstől.

 

Látod. a reflexek. Én azt tartom: mindenki csak úgy tud gondolkodni - ahogy gondolkodni tud. A feleségemnek szoktam mondogatni: Ne arra gondoljon, hogy én azt gondolom/gondolhatom.... Egy kínai példabeszéd röviden: Két filozófus sétál,  a kerti tó hídján, nézikaz aranyhalakat. Egyik: milyen jó azokanak a halaknak ott, semmi gondjuk. A másik: honnan tudod, hogy jó nekik, mikor nem vagy hal? Újra az egyik: honnan tudod, hogy nem tudod, mikor nem vagy én?

Ne essünk ebbe a hibába.

Egyébként kíváncsi lennék, ki tudja "megmérni" ? Csak az, aki annyit tanulmányozta a témát, s úgy, hogy "partner legyen". szvsz.

 

Tudod, schliemannok ideje lejárt. Ez alatt azt értem, hogy mára az adott területek olyan mennyiségű ismeretet halomoztak fel, hogy igen csekély az esélye, hogy egy szakmán kívüli találja meg a "spanyolviaszt"

 

Ezt vitatom. Afrikaansnak írtam többször (ideges is tőle): a tudásnak a magyarban - mint a tetteknek is - mezeje van. Ki itt sétál rajta, ki ott. Ki ezt a virágot látja, ki azt. A botor azt mondja: Láttam A VIRÁGOT ! A kevésbé botor: láttam EGY virágot, vajopn milyenek lehetnek még ? Én így gondolkodom.

De konkrét példaként: "Fénytemplom a Csíksomlyóm", "Két kör", "Kör kódoló négyzet", "Precessziós kód a Szent Koronán" "A világév a hét napjainak magyar elnevezéében", Kánnai Zoltán munkáí, ...és végül: magam is ilyeneket tartok - még - a talonban.

Az iosmeretek mennyisége valóban végtelen - legalábbis a földi ember számára. Sokszor szörnyűlködöm el: mi mindent nem ismerek, s nem is fogok. Dehát ez van.

(Nehéz tételeiben az ellenmondásokat megírni, mert sok van, de azért próbálkozom még)

 

És nézd csak meg bekezdés:

 

Én inkább egyrészt utalnék arra, hogy ezek az elmék nincsenek a magyar hivatalosság keretei közé begyűrve. (most a tényleg komoly dolgokra gondolok), s életükben a szakmájukban is aktívak, kreatívak voltak, majd ekkor már volt idejük az egyébként őket foglalkoztatott dolgokkal törődni. A művek magukért beszélnek. (Kíváncsi lennék a felsoroltak közül hánynak ismered munkásságát, vagy csak egy könyvét?)

 

Mérnökként,fogorvosként geológusként (saját szakmájukban)semmi extrát nem voltak képesek felmutatni, hát megpróbálkoznak a magyarság történetével.

 

Csak a magam példáját tudom felhozni: (Tény, hogy a foglalkozásom során olyan szintet értem el, melyet az országban más nem. (Ez bzonyítható, megfogható a mai napig) Ennek eredője a kreativitás. Ezt folytattam. (elnézést, ha szerénytelennek tűnik, de nem az)

 

Ennek az egész áltudományos magyarkodásnak ez a pszichológiája.

 

Igen. Találkoztam már én is olyannal, ami nálam is kiverte a biztosítékot. Nem is eggyel. De ettől az egészet áltudományosnak, meg magyarkodásnak minősíteni szerintem önmagát minősítő vélemény valakitől. (Mellesleg, de nem mellesleg: Ezt a magyarkodást hogyan fordítanád angolra, franciára, amerikaira ? S az ő saját ilyen magatartásukat hogyan fordítanád magyarra ? Ez komoly kérdés !!! )

 

és nem értem, honnan veszik a bátorságot embereke, hogy a sajátjukétól teljesen más szakterületen vindikálják magunknak a jogot  a "felfedezésre".

 

Szerintem úgy, hogy egyszerre vannak ott a felismeréssel. Ugyanazon helyen, ugyanazon időben. Ez másképp valóban nem megy. Én tudom. Ha egy gondolatot  - ami nem a tiéd eredetileg, hanem "jött" - eleresztesz: soha többé nem jön, sőt vissza sem tudod idézni. Ha akkor megfogod: lehet alakítani, formázgatni, s akár eredmény is jöhet ki belőle. Ezt a művészetekben a "múzsa csókjának" hívják, meg "ihletnek". Létező valóság. Attól, hogy más területen jön elő, attól még létező valóság.

A szakterület kifejezés egy kirekesztő gondolat. Én nem vagyok ennek a szómágiának híve - sőt roppantul útálom. Mégis azt gondolom: mindenkinek joga és kötelessége a gondolatait közölni, mert csak utólag ítélhető meg: mi visz előre, és mi fölösleges.

 

Beszéljünk konkrétumokról, Czimbalmas:

 

Állította. Meg lehet cáfolni. Szerintem. Én úgy láttam: nem meggyőzés a szándéka a filmben: elmesélés, elmondás, ismeertetése egy gondolatsornak. Lehet elfogadni, lehet nem. Tudni róla viszont lehetőség van - általa.

 

Borbola: tegye közzé amit felfedezett, mert addig nem lehet komolyan venni. Mondjuk a cím alapján már eleve nem, de ugye elbújk a 20 ezres könyve mögé, nem vállalja az elméletének kipróbálását.

 

Írjál neki erről a véleményedről. Ő kompetensebb mindenről válaszolni mint én. A 20.000-ről meg az a véleményem (jelzem nekem sincs ma ennyim rá): ha többen komolyan érdeklődnek a téma iránt - netán egy jó vaskos cáfolatot akarnak írni - szét lehet azt osztani. Ha meg csak fintorognának, akkor kár a pénzért valóban. (Nem tudom magánkiadásnál van-e köteles példány, de az is út).

 

Jót beszélgetünk.

Előzmény: Vajk (404)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.26 0 0 405

Ez egy meglehetősen merész megállapítás. Már az is kissé necces hogy egy fém szobrot mi alapján azonosítanak be a kormeghatározás okán. De az hogy az öntőforma is beazonosítható? Hát! Eléggé UFO-san hangzik. Komolyan érdekelne ha valaki tudja. Mert ez szerintem valami tudóska magamutogató agymenése lehet.

Előzmény: IDOHIDEPITO (359)
Vajk Creative Commons License 2013.03.26 0 0 404

Most csak röviden: látod. ezért nem hiszem el  szenzációt, mert nem ez a célja, hanem a pénze visszaszerzése.

Ha meg Hollandiában él orvosként, akkor nincs szüksége a könvy hasznára, nem kenyérre kell neki.

Így még inkább érthetetlen(igazából ám nem is érthetetlen) hogy nem publikálja. 

Fél a megmérettetéstől.

 

Tudod, schliemannok ideje lejárt. Ez alatt azt értem, hogy mára az adott területek olyan mennyiségű ismeretet halomoztak fel, hogy igen csekély az esélye, hogy egy szakmán kívüli találja meg a "spanyolviaszt"

És nézd csak meg: a magyarságot kutatók, alternatív elméleteket közzétevők közös jellemzője, hogy,

1 nem az országban élnek

2 még véletlenül sem a szakmájuk egy-egy témáját dolgozzák fel

3 általában nyugdíjasok.

 

Kezd a gyanúm erősödni, hogy a meg nem értett, gyenge jellemű kisemberek a magyarság történetét pécézték ki maguknak, amiben sikereket érhetnek el. Mérnökként,fogorvosként geológusként (saját szakmájukban)semmi extrát nem voltak képesek felmutatni, hát megpróbálkoznak a magyarság történetével.

Nem kell más, csak írni egy nagyon hízelgő dolgot az őseinkről,(de elég valakitől hallani valamit, és máris előadásokat tarthatnak) és máris a mindent bekajáló műveletlen sokaság élén találhatják magukat,

Ott nem kérnek forrást, nem kell bizonyíték, mert ez a sokaság hinni akar.

 

A szakmájában átlagos vagy az alatti ember pedig "véletlenül" elejtheti ezt a mondatot: "annyi dolgom van, mert készülnöm kell a következő előadásomra" (mintha valami egyetemi tanár lenne)

Ennek az egész áltudományos magyarkodásnak ez a pszichológiája. Ami azért sajnálatos, mert ha valaki valóban talál valamit, már csak legyintenek rá.(Lásd Móricz János esetét)

 

Én sem megyek be egy biokémikus kongresszusr osztani az észt, és nem értem, honnan veszik a bátorságot embereke, hogy a sajátjukétól teljesen más szakterületen vindikálják magunknak a jogot  a "felfedezésre".

Nem lehetetlen, ahogy még a polihisztorok idejében volt erre sok példa, de mint írtam,ez a tudományágak specializációjával egyre inkább nehezebb.

 

Ez itt fent eddig tudomány (megismerés) elmélet volt.

 

Beszéljünk konkrétumokról, Czimbalmas:

Ő állít valamit, neki kell bizonyítania., nem másoknak. Tehát ha azt állítja a z a darabka föld sugárzik, bizonyítsa be, ne csak beszéljen róla. A bizonyítás pedig a régebben leírtak szerint szá,mít annak, az hogy ő lóbálja a pálcát, tudva, hogy mikor "kell "kilengnie, na nem bizonyítás, hanem szemfényvesztés.

 

Borbola: tegye közzé amit felfedezett, mert addig nem lehet komolyan venni. Mondjuk a cím alapján már eleve nem, de ugye elbújk a 20 ezres könyve mögé, nem vállalja az elméletének kipróbálását.

Mellesleg úgy tudom, a Hajótörött legenda példáit már igen sokan megfejtették előtte.

 

Előzmény: kisharsány (403)
kisharsány Creative Commons License 2013.03.26 0 0 403

Na, most láttam ebből a bejegyzésből reagálni valót:

 

, és ott is csak arról beszélt fél óráig, hogy miképpen áll össze egy hieroglifa jelentése. De ezt pűrszáz éve már ismerjük.

 

Nem, nem ezt ismerjük. A Borbola általi felismerés alappjaiban más, mint az eddigi szemlélet, mikor a szemita nyelvek alapján  - úgymond megfeleltették, hangzósították - az egyiptomi írást. Borbola azt ismerte föl-fel, hogy ezek a jelek a kép alapján hangzósíthatók - akár - magyar nyelven. Rendszerében minden jel 'mindig ugyanazt jelenti' (ha jól emlékszem a dologra). Nem véletlen, hogy azt a bizonyos 'moszkvai papirusztekercset', melyen egyébként hieratikusan a szöveges számtanpélda található a 'megfejtéssel együtt', egymás mellett, s melyről az addigi egyiptológia azt mondta: "vagy írni nem tudott rendesen az írnok, vagy számolni" - azaz "nem tudták "megfejteni" - annak anyagát Borbola a saját szisztémájával megfejtette, és kifejtette, miszerint írni is meg számolni is... és ez a tartalom...

 

Jelenleg kétféle egyiptomi szótár létezik, egy Deimel féle, meg egy Borbola féle. Szerintem tudsz tájékozódni némileg, ha érdekel, legalább azon a nyomon, amit az imént adtam.

 

visszafogott haszonkulcs, igaz?:)

 

Mit gondolsz kinek a pénzén tette meg számtalan utazását Egyiptomba a tanulmányozásokhoz ? Hányszor, hova, mennyit kellett utazni ? Hány napjába, estéjébe, az élete milyen hányadába telt ez 'hobby' ? Gondolj bele, azt a bizonyos 1000 (szerkesztett, tehát selejtezett, vágott, rövidített...) oldal adathalmazt mennyi munka 'előállítani', és utcába terelni, azaz egy könyvvé rendezni ? Nem, nem érdemli meg amit Tőled kap. Szerintem.

Előzmény: Vajk (401)
kisharsány Creative Commons License 2013.03.26 0 0 402

 

 

Természetesen komolyan írsz, komolyan gondolod, amit.

Egy néhány hozzáfűzésem van:   Legelsőbben nem hiszem 'azt'.  Azt hiszem, hogy komoly szekérvárak - elefántcsonttorony középső "lakóvárral" - alakult ki minden 'régi' területen. A bennlakók úgy érzik: a tatár van kívül. Így - mivel nem mernek kimerészkedni megfelelő muníció nélkül, ezért inkább tudomást sem vesznek a vélt ellenről: ignorálják azokat.

Amióta az én véleményem (bár evel többen egyetértenek) a történettudomány - nálunk - a finnugor nyelvészet szolgálólánya lett, azóta ign kevés 'átbeszélés van "kifelé", vagy ha van, sokszor minősíthetetlen személyeskedéssé válik. Ez emberi hiba.

Tudományosnak minősíthető, a két oldalt (értsd.: "régi" vélemény és "új" vélemény) egymás mellé ültető és megbeszélést kezdeményező akarat nincs. Sőt, aki ebből a "várból" úgymond 'kipártol', azt attól kezdve 'kiközösítik'. Lásd: Dr. Bakay Kornél pld. A közelmúltban volt itt valamely témában szó egy tv riportról, amelyben az akadémiai tudós (most nem akarok keresgélni, de ha érdekel majd megpróbálom, az egész műsor elérhető) úgy fogalmazott: le kellene már ülni, és megbeszélni a dolgokat, de ez a hivatalos tudományiosság dolga, "...ehhez pedig szét kellene választani a dolgokat: lehetséges, vslószínű és lehetetlen dolgokra, mert ezek most össze vannak keveredve..." (ezt nagyon megjegyeztem). Tehát szerintem így áll a dolog.

Pld., mikor egy Sándor Klára azt nyilatkozza: " nem tudom mit kell vizsgálni a székely rovásírosn, hisz azt sem tudjuk létezik-e...", amikor egy Marácz László nyílt levelét válasz nélkül hagyják, amikor László Gyulát csak azért nem támadták agyon, mert lehetetlen volt, amikor egy Padányi Viktort, egy Götz Lászlót, egy Tomory Zsuzsát, egy Szentkatolnai Bálintot, egy Fischer Antalt, egy Borbola Jánost egy Grandpierre K. Endrét, egy Kánnai Zoltánt - és a sort folytathatnánk - ignorálnak eltérő véleményű komoly könyveik ellenére, akkor még nagyon sok a tennivaló. Amikor egy Czeglédi Katalin nem 'tudja' megvédeni

kutatásai eredményét, mert 'senki nem mondja, hogy nem helyes', de mást sem - azaz ignorálják, akkor még bizony sok a tennivaló a 'hivatásos oldalon'.

 

Dr. Borbola dolga: itten adok Nektek egy helyet, ahol meg lehet tekinteni - elolvasni - Borbola úr néhány eddigi munkáját. (Nem bonyolult, csak a nevét kell beírni a keresőbe): http://www.google.hu/#hl=hu&output=search&sclient=psy-ab&q=borbolajanos.com&oq=borbolajanos.com&gs_l=hp.3..0.3854.13541.1.14742.27.14.5.8.8.0.327.1997.0j2j3j3.8.0...0.0...1c.1.7.hp.Vg-4XrBlgOU&psj=1&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.44342787,d.Yms&fp=6619cd8ad8cc57a1&biw=1440&bih=712

 

Az, hogy az eddigi komoly és kitartó munkával összegyűjtött eredményei összegzését nem a netre teszi fel, hanem vissza akar valamit kapni az eddigi ráfordításokból, az nem hiszem, hogy kifogásolható lenne. A másik az, hogy mint fogalmazott egyszer: "...szerencsére nem ebből kell élnem..." (orvos Hollandiában)

 

A Czimbalmos dolga: az, hogy földet tesz a CD borítóba: egy jelkép. Nem földet, hanem "...az ősi magyar földet..." teszi bele. Sok távollakónak ez érték: a hazai föld, Egy szimbólum, egy spirituális gesztus - ha érted. Egy lelki tényező - a szülőföld földje.

 

Annak pedig, hogy egy óra alatt bebizonyítsa valaki, hogy valós vagy nem valós a dolog - mint írod - semmi akadálya szerintem. Bárki, bármikor megteheti. Te is, más is, meg akai akarja is. Ez ilyen egyszerű.

 

További üdvözletem: kisharsány

 

ps.: még ma teszek föl ide egy másik "parasztvakítást"

Előzmény: Vajk (399)
Vajk Creative Commons License 2013.03.26 0 0 401

Na várjál, én nem a pallagok létét cáfolom, hanem a hatásukat.

 

Borbola pedig azért érdemel tiszteletet, mert el akarja adni a könyvét majd 20 ezerért?:)

Nem, Borbola könyvéből eddig semmilyen info nem látott napvilágot, nyilván nem véletlenül. Egyetlen előadását találtam meg a neten, rettentő rossz hangminőségben, és ott is csak arról beszélt fél óráig, hogy miképpen áll össze egy hieroglifa jelentése. De ezt pűrszáz éve már ismerjük.

Szóval mai napig nem derült ki, mire alapozza Borbola a szenzációhajhász könyvreklámját.

 

8 ezer pedig igenis sok egy 1000 oldalas könyvért.

A boltban kapható könyvek árának kb a 40%-át teszi ki a terjesztés.

Gyorsan megkerestem, hogy egy 160 oldalas, 500 példányban megjelenő könyvnyomda költsége mennyi, borítóval, kötésel, mindnenel.

370 Ft.

Nem, nem 3700, hanem 370 Ft. Háromszázhetven forint.

Ezt szorozzuk be 7-tel, hogy meglegyen az 1014 oldal, az 2590 Ft

Nem 25.900, hanem Kettőezerötszázkilencven. 2590 vs 19.500.

Jelképes, visszafogott haszonkulcs, igaz?:)

Előzmény: ketni (400)
ketni Creative Commons License 2013.03.26 0 0 400

Borbola magánkiadásban adta ki ezt a könyvét is. Tiszteletet érdemel érte.

Nyomorult 450 példányból nem lehet meggazdagodni, amikor a könyv árának több, mint a fele a terjesztőé, a maradék a nyomdáé.

Nem tudom, hogy miért van a Magyarok Világszövetségénél 19500 Ft-ért fönn.

Egyébként nem lehet már kapni, amíg lehetett a legtöbb terjesztő 9600 Ft-ért adta, de volt olyan is , aki 8000 Ft-ért.

Ez egyáltalán nem sok egy több, mint ezer oldalas könyvért.

Ezt azért meg lehet találni:

http://www.borbolajanos.com/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=21

 

Amiről Czimbalmas Tivadar beszél, azt láthattad a képeken a saját szemeddel, mint ahogy a szakma is láthatná, ha akarná.

Ha nem tetszik amit mond, mert szerinted tudománytalan, attól még azok a pallagok akkor is ott vannak és ott is maradnak.

Én abban, hogy földet tesz a DVD mellé, mert az a föld sugárzik, meghatódtam, mert a legmélyebb hazaszeretet nyilvánul meg benne.

Az anyaföld szeretetet sugároz azok számára és meghálálja, akik tisztelettel bánnak vele.

Vajk Creative Commons License 2013.03.25 0 0 399

Részben igazad van.

Ám súlyoasan tévednél, ha azt hinnéd, a tudósok korlátolt barmok. Nem !

Azok lesznek a tudósok, akik elfogadjáka tudomány néhol valóban merev szabáőlyrendszerét. MInden tudománynak megvan a maga ilyen rendszere, a történelemnek is.

Akik nem fogadják el, azok gondolkodók, fantaszták, írók.

És ha ilyen embertől olvasunk valamit, akkor tudni lehet, hogy erős kritikával kell fogadnunk a gondolatait, mondandójának valósághoz való viszonya úgymond sérülékeny:)

Mert ha nem az lenne, és kiállná a nyilvánosság és a szakma vitáját, akkor megalapozott elmélet is lehet belőle.

 

Addig azonban, amíg 20 ezer forintos könyvekben publikálják a szenzációs csodaszámba menő felfedezést(így, ilyen jelzőket használva), addig az nem más, mint  a hiszékenyek lehúzása. ÉS az ilyet megvetjük, lenézzük, ha éppen kalmopirinből és C vitaminból kevert "rákgyógyszert " árul 50 ezerért adagját, de támogatjuk és istenítjük, meg nem értett zseninek tartjuk, ha légbőlkapott baromságokkal traktál minket?

Miért?

 

Végignéztem (na jó, belenéztem) Czimbalmas videóba. ÉS hiába kedves és rendkívül szimpatikus az úr, egyszerűen hülyeségeket beszél(szerintem)

 Azt meg egyszerűen parasztvakításnak tartom, hogy földet tesz a CD borítóba.

Nagyon egyszerűen ki lehet szűrni az ilyne "tévedéseket" 1 óra alatt tisztázni lehetne, ha megfelelő módszerekkel mérnénk meg ezeket a földmintákat.(pl lenne 20 minta, ebből 5 ben lene pallagi föld, 5 ben tiszai sár, 5-ben angol homok és 5ben szlovák por)

5 ember, aki állítás aszerint ért a pálvcázáshoz, vakon (nem tudja melyiket méri), megpálcázná ezeket a mintákat.

Ha kijön, hogy mind az öt pálcás a pallagi földnél jelzett csak, akkor elismerem, van benne valami és érdemes további vizsgálatokat kezdeményezni.

Addig csak egy szimpatikus bácsi léleknek tetsző meséje az egész. 

Előzmény: kisharsány (397)
Vajk Creative Commons License 2013.03.25 0 0 398

Borboláról:

Borbola könyvet akar eladni, nyilván ezért nem található semmi a neten erről az ősmagyar vonulatról. (Ha neked van nem fizetős leírásod és elküldöd, akkor elolvasom)

Sok szempont alapján lehet megkülönböztetni a szelet hámozó írót a valódi felfedezést tevő embertől. Ezek egyike, hogy a szélhámos nem dobja nyilvánosságra az elméletét, hanem meg kell venni a könyvét.

Utána már pont lesz@rja, hogy nem értesz vele egyet, mert a pénz mér a zsebében van---19.500 Ft darabáron.

(Az év magyar könyve a Magyarok Világszövetségénél megrendelhető.Ha átutalja a kért könyv ellenértékét, 19 500 forintot, másnap postázzuk.)


Ha én leírom egy online hirdetésben, hogy Exkluzív riport Kennedy valódi gyilkosával, sok embernek felhívom a figyelmét,igaz? Utána persze az interjút nem közlöm sehol, hanem 23.000 Ft ért megveheted.-- ha érdekel.

Átbaszás? Szerintem az.

 

Ha hozol belőle részleteket nyilván megvitathatjuk, de addig csak egy szenzációhajhász lehúzás az egész.

 

 

 

Előzmény: ketni (395)
kisharsány Creative Commons License 2013.03.25 0 0 397

Igaz.

 

A kérdés csupán az: mi a tudás ? Ha túllépünk " a regősök csacska éneke" determináción, szemünkbe tűnhet egy csepp tengervíz. S mikor megkérded tőle: ki a tenger ? azt válaszolja: a tenger ÉN vagyok.

A "megkötések nélkül" pont a "szakmák"által előírt "hitelvek" figyelmen kívül hagyásának, pontosabban azok által nem determinált gondolkodások lehetőséget jelenti, és nem a tények és következtetések fontosságának hiányát.

Magyarán: Marácz Lászlónak, Götz Lászlónak, Padányi Viktornak, Bobula Idának, Tomory Zsuzsának - és a sort folytathatnám - nem volt "megélhetési szakmai kényszere" mikor véleményeiket, gondolataikat olyan szálra fűzték, melyeket igaznak, igazoltnak és helytállónak találtak. Ugyanez a helyzet itt is. "Természetes", hogy a hazai "szakmatársadalom" egyből ördögtől valónak minősítette őket. A szólás minden formájában. SŐT: Kialakítottak egy szlogent, mely az "emigráns személyek különös magatartásáról", a "fék nélküli írogatásról" szól, az alternativizmus túltengéséről.

Mondok én Neked valamit kedves Vajk! Ne azon akadj föl amit ideírtál, hanem nézd végig, és alaposan gondold végig az anyagát. Azután mégegyszer. Hátha...

Előzmény: Vajk (394)
Rufella Creative Commons License 2013.03.25 0 0 396

Megnézted a màsik videòt a nagypiramissal kapcsolatban ? Igaz hosszù, több mint màsfél òra, de nagyon érdemes végignézni. Aki ennyi bizonyiték utàn sem "ébred" föl, az maradjon a Màtrix-ban. :)

Egyébként szvsz. a pallagkultura eléggé passzol a piramis-épitésekhez (nemcsak az egyiptomira gondolok, hanem az amerikaira és kinaira is, s ebben nincs is szò még a boszniairol), a Husvét-szigetek, az Andok... stb. gigantikus épitkezéseihez, melyeket primitiv, a kôkorszakbol épp hogy kikerült emberek nem tudtak volna véghez vinni. Mert még a mai modern technologiàval is nehézkes, hosszadalmas a végrehajtàsuk. Ne akadj föl azon, hogy a székelyek ugy tartjàk ôk ennek a pallagkulturàs népnek a leszàrmazottai, vagy hogy egyesek mindenhol a mi ôseinket vélik fölfedezni. Lehet, h igy igaz, lehet, h nem. Nem tudhatjuk biztosan àllitani egyik lehetôséget sem. Viszont egyre több jel mutat arra, hogy lehet benne valami igazsàg, ha nem is genetikai leszàrmazàsrol, de a kultura tovàbb hordozàsàrol beszélünk. ( A romànok pl. a tatàrlakai leletek alapjàn màr azt hirdetik, hogy a romàn nép 7ezer éve Erdélyben él.)

A piramisos videoban nagyon sok érdekes felfedezés van, ami arra mutat rà, hogy az östörténeti tudomàny mai elfogadott tézisei elhamarkodottak,  hajlamosak dogmatikus elméletekbe zàrkozni,  melyet sajnos néha a régészet is kiszolgàl azzal, hogy ha valami nem illik bele a màr "véglegesitett" elméletbe, akkor azt eltitkolja, elhallgatja, visszatemeti a föld alàl. Ez pedig màr nem tudomàny.

Előzmény: Vajk (391)
ketni Creative Commons License 2013.03.25 0 0 395

Mondjuk Borbola János melyik olvasatát tartod nem kellően bizonyítottnak, és miért nem?

Örömmel váom a te levezetésedet és olvasatodat!

Előzmény: Vajk (392)
Vajk Creative Commons License 2013.03.25 0 0 394

Itt nem a "mesés"-en van a hanygsúly, hanem a "megkötések nélkül"-ön :)

A fantázia szabad, a tudás kötött.

Előzmény: kisharsány (393)
kisharsány Creative Commons License 2013.03.25 0 0 393

"megkötések nélkül tudtam használni a mesés históriát,".

 

és folytatja: "az ősöktől örökölt régi tradíciót" - így más értelme van ám :) az eleje pedig az, hogy: nem vagyok (semmiféle) '-lógus', ezért megkötések nélkül...

 A 'mesés'-nek itt egyébként megkülönböztető szerepe van, s nem azt jelenti, hogy kitalált, hanem azt,: nem hivatalosan leírt, hanem a nép száján öröklődött, sokszor mesébe foglalt, sokszor egyéb úton megőrzött....

Előzmény: Vajk (391)
Vajk Creative Commons License 2013.03.25 0 0 392

A végzett történészek és régészek sem néznek ki a fejükből, hanem legtöbbször (na nem mindig) olyan tényekre alapoznak, amit mások nemnagyon ismernek,mert nem szakemberek.

 

Megvetni őket, lenézni kb azt az eredményt hozná magával, mintha valaki elkezdene mindenféle érzelmi kötődés mentén beszélni arról, hogy 4+4 = 3 .

Sokaknak tetszene az érzelmi húrok pengetése, és amikor néhányan szólnak, hogy te figyi, 4+4 az nem három, akkor megvetően köpködnének a "hivatalos matematikusokra"

 

Nonszensz, igaz? De sajnos Kb ugyanezt látom itt is.

 

Ősmagyar egyiptmoi nyelv? Sumér-szkíta-eszkimó-szíriuszi-maya-kínai magyar ősök?

GYerekek, csak annyit kérek, legyetek tisztában az alapdolgokkal. Kb általános iskola elvégzése után a legtöbb ilyen hülyeséget lehet cáfolni(persze nem mindent, de azért ezek a nagyot álmodni merő fantaszták még soha, semikor egyetlen dokumentumot, igazolást, bizonyítékot nem hoztak az állításuk alátámasztására!)

Legalább magatokkalszemben legyetek igényesek, hogy nem kajáltok be mindenféle mesemondótól elméleteket !  

Előzmény: ketni (389)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!