Keresés

Részletes keresés

Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1040
Googliból és ezen forum keresője alapján a következők jöttek fel.

14 - 24 February 2009 (http://www.carnevale.venezia.it/)
Nagy
Nem tom
6,5€ 16€ ( http://www.hellovenezia.com/jsp/en/tariffe/index.jsp)
Tronchetto parkolás ( http://www.informadove.it/webservizi/siti/lay09/pagina.asp?SessionID=D692BA5B-C180-4420-96A1-B8C57DADB508&key=venezia)
Punta Sabbioni. Vaporetto. LN, N, 17. Menetrend itt: http://www.hellovenezia.com/jspvenezia/htmlincludes/pdf/orario_navigazione.zip
Előzmény: mindilo (1039)
mindilo Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1039

Sziasztok!

Lenne egy pár kérdésem.

Mettől meddig tart a karnevál?    Mekkora tömegre lehet számítani?

Mikor érdemes megérkezni? Hány óra felé?

Mennyibe kerül egy vaporetto jegy és mennyi a 24 órás?

A tronchettóban mennyi a parkolás? Autófeltöréses tapasztalat volt valakinek? vagy a tronchettó biztonságos annyira?

Punta Sabbioniban mennyi a parkolás? Onnan hogy lehet bejutni a városba?

Az a hajó nem vaporettó ami onnan közlekedik? Mennyi a jegy rá?

egyenlőre ennyi köszi szépen!

wonder22 Creative Commons License 2009.01.26 0 0 1038

www.scarpiland.com

 

Tavaly itt voltunk,a többi campinghez képest olcsó és nagyon jó,ez Cavallinoban van,közel Jesolohoz,a reptérről könnyű elérni.A 4 személyes kis appartmant szerintem simán megéri kivenni ketten,amúgy pedig mindig vannak akcióik!

Előzmény: keithleen (1036)
Micimalacka Creative Commons License 2009.01.26 0 0 1037

http://www.campingserenissima.com/inglese/alloggio/mobilhome(bath)2pax.htm

ezt már itt többen említették, bár ez inkább Velence, mint Caorle.

 

A főszezon kellős közepén mentek, akkor minden drágább, és persze teli is lehet egy ilyen frekventált üdülőhelyen,  én a helyetekben a környéken keresgélnék kempinget, nem biztos, hogy közelebb találtok megfelelőt ennyiért.

Mit értesz azon, hogy 2 főnél nem éri meg ilyen helyen? Van 2 ágyas bungaló/app is.

Vagy hostel, ha esetleg megfelel? http://www.cheap-hostels-in.com/lido-di-jesolo.htm 

Előzmény: keithleen (1036)
keithleen Creative Commons License 2009.01.26 0 0 1036
sziasztok,

wizza air repjegyünk van júli25-aug1 közötti időszakra. olcsó szállást szeretnék foglalni caorle/jesolo tengerpartjához közel. Az olcsó 2 főre reggelivel 100E k. lenne.... Már nézegettem a kempingeket, apartmanokat, de sajnos 2 főnél nem éri meg ilyen helyeken éjszakázni.
Vannak ötleteitek? Érdemes várni a last minute ajánlatokra?
Minden segítséget köszönök előre is!
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1035
Előzmény: TOPMAN (1033)
georgina 1 Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1034

Szia! Konkrétan a vaporettót nem tudom,de azt hiszem a www.velence.lap.hu  láttam a közlekedés Velencében címszó alatt.Próbáld megnézni itt!

 

Előzmény: TOPMAN (1033)
TOPMAN Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1033
Milyen sűrűn járnak át vaporettók Muránóba?
wonder22 Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1032
Ja nem úgy hívogatnak,hanem a maguk olaszos,kedves módján de abszolút nem rátukmálósan.
Előzmény: Latya (K.L.) (1031)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1031

Hát a bazári , jöjjön be, aztán majd nem tudom levakarni tipusú dolgokat én nagyon nem bírom. Remélem  leszenk kissé visszafogottabb helyek is. Én úgy képzelem el, hogy megyek egy utcán, műhely-műhely hátán, belépő ki van írva: ha csak bámulsz, akkor x€-ért táthatod a szádat, ha  vásárolsz X€ért akkor meg a bámészkodás ingyen volt...... Esetleg valahol még  "komoly" ismertetőt is tartanak is a bemutató alatt...( Ami nálam  sajnos nem játszik, mert annyira nem megy az angol...:(  ) 

Előzmény: wonder22 (1030)
wonder22 Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1030
Szerintem erre ne keress linket,ahogy leszállsz a vaporettoról a szigeten,rögtön invitálnak is be,hogy megnézd hogyan készítik és vásárolj.De vigyázni kell mert van ahol a bemutatóért is fizetni kell!
Előzmény: Latya (K.L.) (1028)
Micimalacka Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1029

"Álljanak ellent a Riva degli Schiavonin ajánlkozó hajósoknak, akik ingyen utat ígérnek Muranoba....Látogasság meg önállóan a szigetet...

 

Akik csak rövid látogatást terveznek Muranoban, a Museo megállónál szálljanak le(3.), amely közel esik az Üvegmúzeumhoz. Komoly vásárlók a Colonnán szálljanak ki, ez esik legközelebb az üvegműhelyek tömkelegéhez.

A rakpart a Fondamenta dei Vetraira nyílik, ez az üvegművesség helyi központja. Balra a XVI.sz.-i Palazzo Contarinit. A parton sorakozó bemutatótermek bepillantást engednek a muranoi üvegművesség rejtelmibe. "

 

Ezt írja az útikönyvem. Ha valaki gyakorlati tapasztalattal rendelkezik, megerősíthetné vagy cáfolhatná, Esetleg konkrétabb infoval tud szolgálni.

Előzmény: Latya (K.L.) (1028)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1028
Muránóban  vannak üvegfújó műhelyek, ahová be lehet tévedni, és nézni, hogyan csinálják? Valami link, ismertető, leírás ezekről? Mert nemigen találok....
Micimalacka Creative Commons License 2009.01.24 0 0 1027
Milánóban 4 napja jártunk:-)
Előzmény: bigboy30 (1026)
bigboy30 Creative Commons License 2009.01.24 0 0 1026
Micimalacka!

2,5 óra Milánó Eurostar vonattal.Milánóra elég szerintem fél nap is.Reggel mentek este jöttök.Vegyetek barát jegyet. 25 euró egy útra.

Szia
Bigboy
wonder22 Creative Commons License 2009.01.24 0 0 1025

Ja igen emlékszem h valamit trükközni kellett h meg tudjam nézni a jegyárakat!

Itt egy link,a bevásárló kocsira kattintva megjelennek az árak,nem jól emlékeztem,csak 2,9 a felnött!

http://orario.trenitalia.com/b2c/TimeTable?stazin=Venezia&stazout=Padova&datag=24&datam=1&dataa=2009&timsh=15&timsm=00&lang=it&nreq=5&channel=tcom&sort=0&npag=2&solotreno=0&noreservation=0&economy=0

Előzmény: Micimalacka (1023)
Micimalacka Creative Commons License 2009.01.24 0 0 1024

A másik topikban látom a csomegmegörzt, köszönöm szépen.

Előzmény: Micimalacka (1023)
Micimalacka Creative Commons License 2009.01.24 0 0 1023

Köszönöm:) Lehet én vagyok a béna, de mentrendet találtam, jegyárakat nem, így már ehhez is van támpont.

Az jutott mág eszembe, hogy haza 17.00-kor indul a gépünk, ha esetleg 3 nap Velence, és a hazaút napján vonattal Padova, onnan reptér, akkor viszont elég sok időnk jutna rá kb.9-fél10 - du.2-3-ig. Ebben az esetben viszont nem ártana egy csomagmegörző, van olyan Padovában vajon?

Előzmény: wonder22 (1021)
Micimalacka Creative Commons License 2009.01.24 0 0 1022

A Dózse palota megvolt, az nem gond, ha kimarad. Igazából a szigetek engem érdekelnének, de a párom kevésbé mutat érdeklődést irántuk, de az is egy nap, hogy kényelmesen tudjuk megnézni, nem?

Olvasgatom az útikönyvet, meg lassan befejezem a topikot is, akkor majd összeáll talán. Köszönöm:)

Előzmény: Kereva-5 (1020)
wonder22 Creative Commons License 2009.01.24 0 0 1021
Én tavaly voltam úgy h Velencéből átmentünk Padovába egy napra vonattal.Kb.félóránként megy a vonat,4 euro körüli volt a jegy és télleg fél óra alatt ott vagy!Padovában az állomáson lehet jegyet venni a helyi tömegközlekedésre,ez a velencei napi jegy mellett elhanyagolható 3-4-5 euro volt 1 napra.Szerintem nem fog beleférni Padova és Verona egy napba,annyi látnivaló van mindkettőben.
Előzmény: Micimalacka (1019)
Kereva-5 Creative Commons License 2009.01.24 0 0 1020
Szia Micimalacka!
4 nap nem olyan nagyon sok Velencében, én biztosan nem vonatoznék sehova. A "kötelező" látnivalókra kell legalább 2-3 nap, ha be akartok menni a Dózse palotába, vagy az Accademia képtárba és még van néhány kihagyhatatlan hely. Csak úgy céltalanul sétálni is isteni a sikátorok között. Jártatok már a szigeteken Muránón és Buránón? Csodálatosan szép mind a kettő. Lidóra is érdemes kihajózni, ha nincs is nyár, de vannak szép épületek. Persze izlések - és pofonok különbözőek. Veronában nem jártam még, de Padova kb. 3 óra alatt megnézhető, kicsi, de nagyon szép a belvárosa.
Előzmény: Micimalacka (1019)
Micimalacka Creative Commons License 2009.01.24 0 0 1019

Sziasztok, én is kérdeznék:)

 

4 napra megyünk Velencébe, és arra gondoltunk, elmennék máshová is egyik nap.

Megnéztem a keresőben itt, találtam is infót, ismerős is mondta, hogy Padovába és/vagy Veronába érdemes elmenni, nincs messze.

 

Megnéztem a vonat menetrendjét, és Padova fél óra, Verona kb. 1 óra (50 perc vagy 1óra 10 perc).

A kérdés az, hogy megoldható ugyan, de érdemes-e egy nap elmenni mondjuk Veronába, onnan Padovába majd vissza Velencébe? Eszerint 3-5 óra lenne mindkét helyre, de PAdova már sötétedésre csúszna. Vagy inkább szánjunk rá egy egész napot az egyikre.

 

Mindketten jártunkm már Velencében, én Padovában is, de elég rég, emlékeink elég homályosak, szerintetek mindekttő, egyik, vagy maradjunk inkább a popsinkon és Velecézzünk végig?

bbmagdi Creative Commons License 2009.01.24 0 0 1018
Sziasztok!
Mi pont egy hónap múlva megyünk Velencébe. Az lenne a kérdésem hozzátok, hogy február 24-én a karnevál záró napján milyen rendezvények vannak pl. a Szent Márk téren? A karnevál honlapján láttam a rendezvényeket, de az mind olyan amiket hotelekben rendeznek nem nekünk való belépődíj ellenében... A karnevál záró napja után szerintetek már nem is lehet találkozni maskarás emberekkel a városban?
Köszi!
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.23 0 0 1017
Nem nyitják.
Majd csak vasárnap hajnalban...
Egye fene, csak menjünk.
:o)
Előzmény: Micimalacka (1016)
Micimalacka Creative Commons License 2009.01.23 0 0 1016

Figyeld majd a bud.hu-t, mert hétvégén lehet megnyitják az 1-es terminált, nme mindegy, hová kell majd menned.

 

Mi sztrájk alatt az első géppel indultunk reggel, kerek 2 órával előbb értünk ki, harmadikként jutottunk chek-inhez, és hasonló tempóban a securityt is megjártuk ahamr. Ha napközben indultok, akkor jobb óvatosnak lenni, de mivel a chek-in nem nyitják meg előbb, mint 2 óra indulás előtt, nem biztos, hogy érdemes ott szobrozni.

 

Jó lesz nektek, mi is megyünk bő egy hét múlva:-)

Előzmény: Törölt nick (1015)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.23 0 0 1015
Hm, hm...

"Fontos információ azon utasaink számára akik Budapestről utaznak!


Kedves Utasunk!

A budapesti repülőtéren meghirdetett sztrájk miatt a Wizz Air járatait a Terminál 2-ről indítja. Kérjük utasainkat, hogy a megszokottól eltérően legalább 3 órával a menetrend szerinti indulási idő előtt csekkoljanak be a Budapest Ferihegy 2-es terminálján.

Amennyiben a sztrájk véget ér, a járatok a meghirdetett menetrend szerint fognak közlekedni. Kérjük folyamatosan kísérjék figyelemmel honlapunkon (wizzair.com) a változásokat.


Wizz Air Ügyfélszolgálat"
Előzmény: wonder22 (1014)
wonder22 Creative Commons License 2009.01.23 0 0 1014
Nagyon-nagyon jó utazást kivánok Nektek!Remélem minden úgy sikerül ahogy terveztétek és ha visszajöttetek akkor képeket mindenképpen tegyél majd ide be,hadd irigykedjünk picit!:-))))
Előzmény: Törölt nick (1013)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.23 0 0 1013
Hétfőn majd beszélünk erről! :o))
Előzmény: Kereva-5 (1012)
Kereva-5 Creative Commons License 2009.01.22 0 0 1012
Iszonyúan irígyellek! :))))
Előzmény: Törölt nick (1011)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.21 0 0 1011
Köszi srácok, szombat délután megyünk...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!