Keresés

Részletes keresés

fodrika Creative Commons License 2008.01.14 0 0 380
Igen, egy 70-200 f4-em van. Legközelebb majd emelem az iso-t, de remélem, azért Zágrábba jobb lesz világítás, mint a Gyakorlóba.
2.8-as jobb lenne, talán majd legközelebb...
Előzmény: Chip-TFF (379)
Chip-TFF Creative Commons License 2008.01.14 0 0 379
Amint latom ISO800 es 1/250-eddel f/4-en fotoztal. Gondolom az uveged max f4-es igy az fix, viszont ha csokkentesz a zarseben akkor felo, hogy be fog mozdulni. Lehet erdemes lenne ISO-t 1600-ra novelni es a zarsebesseget hagyni ugy ahogy van. Igaz zajosabb lesz de valamit valamiert. Az igazi egy 2.8-as obi lenne, de az meg pottyet dragabb muri.
Előzmény: fodrika (356)
seeman Creative Commons License 2008.01.14 0 0 378
"Sigmának egy 100-300/4-es zoomja, használtban nem sokkal drágább mint a 70-200-as Canon, és állítólag elég jó... :-)"

Megfontolandó, valóban! Hosszas gondolkodás után írtam én is a Canon 70-200L f/4-est, mert lényegesen könnyebb. A másik az lett volna, mert az a Sigma tényleg jó! :)

Nadie ma hirdetett meg egyet 175 e ft-ért.
Előzmény: zorko (377)
zorko Creative Commons License 2008.01.14 0 0 377

Zsuzsa!

 

Értem. A zoomos életlenség legyakoribb oka a berázódás (= exponálás közben nem kívánt módon megmozdul a gép, és így kép kissé "elkenődik").

(Hacsak nem továbbment  a gép a 114mm után a digitális zoomra - az nemigen jó semmire...)

Erre kikapcsolt géppel is lehet gyakorolni, úgy nyomkodni az expógombot, hogy csak a mutatóujj mozduljon, minden más - és így a gép is - maradjon mozdulatlan. :-)

 

No, várjuk a fejleményeket!

 

Azért ajánlottam a 300-as telét, mert ismerem a kajak-kenu viszonyokat. Bár a 70-200/4L tényleg nagyon jó választás, azért továbbra is ajánlom a hosszabb fókuszt. Esetleg nézz utána, van a Sigmának egy 100-300/4-es zoomja, használtban nem sokkal drágább mint a 70-200-as Canon, és állítólag elég jó... :-)

Előzmény: zsuzsa (366)
Bálna Creative Commons License 2008.01.14 0 0 376
Canon EOS 350D
Előzmény: 61antana (368)
fodrika Creative Commons License 2008.01.14 0 0 375
Csak próbálom értelmezni amit írtok (meg azért egy eb sétáltatás is befigyelt), nekem még tök új ez a digitális technika. Nagyon örülök minden tanácsnak, jól fog jönni a jövő heti EB-re:)
Előzmény: seeman (373)
seeman Creative Commons License 2008.01.14 0 0 374
:))
Előzmény: fodrika (372)
seeman Creative Commons License 2008.01.14 0 0 373
Fodrika nem válaszol.... pedig milyen lelkesen udvarolunk! :)
Előzmény: 61antana (369)
fodrika Creative Commons License 2008.01.14 0 0 372
Köszönöm, ez így nagyon szép lett!
Előzmény: 61antana (369)
fodrika Creative Commons License 2008.01.14 0 0 371
Köszönöm:) Konvertálásra a DPP-t használom, de az az igazság, hogy a képekből is látszik, hogy teljesen amatőr vagyok. A géppel is ismerkedem, műkoriba ez volt a 2. bevetésem.
Az alexpozottságot is igyekszem majd javítani. Szeretnék egy kicsit ügyesebb lenni, hogy a nagy kedvenceimnél már ne kísérletezgetnem kelljen, hanem flottul menjen az egész.
Előzmény: 61antana (364)
Páti a játi Creative Commons License 2008.01.14 0 0 370
Afroamerikai hölgyből europid.
Előzmény: 61antana (369)
61antana Creative Commons License 2008.01.14 0 0 369
Ehhez mit szólsz?
Előzmény: fodrika (361)
61antana Creative Commons License 2008.01.14 0 0 368
Milyen vázad van?
Előzmény: Bálna (365)
seeman Creative Commons License 2008.01.14 0 0 367
2002-ben, mikor a használt 70-200 f/4L-t hozattam külföldről, itthon még 340 ezer volt az új ára. Óriási áresés volt azóta, folyamatos infláció mellett!!
Előzmény: Bálna (365)
zsuzsa Creative Commons License 2008.01.14 0 0 366
Zorko : 38 - 114 mm (3x), de soha nem lettek élesek a nagyon zoomolt képek.
Ez a Sony DSC P92 nagyon praktikus családi eseményekkor, amikor a gyerek osztálykirándulni megy és el akarja kérni, kezdőknek meg amikor nem párás az idő , de nem is süt nagyon a nap ( olyankor nem az igaziak a szinei ). Tavaly volt, hogy kutyakiállitáson jó helyen ültem és minden ismerős örvendezett, hogy milyen jó képek lettek, de ez mindig a helyszintől függött. Nekünk

Most várom a választ egy eladó 30D hirdetésre, ha összejön, akkor a szezonig lesz időm gyakorolni.
Bálna Creative Commons License 2008.01.14 0 0 365

Nagyon nehéz... legtöbbször olyan fények vannak, a +2-es korrekcióra még rá kell húznom a számítógépen +2-t, hogy lehessen látni valamit a képből... mondom, a 2.8 talán jobb lett volna, dehát amikor vettem a 4L-t, még ennek is örültem. (Nem baj, ahogy esnek az árak, nemsokára a 2.8 sem lesz elérhetetlen.)

Előzmény: seeman (363)
61antana Creative Commons License 2008.01.14 0 0 364
Ja, amúgy nekem tetszenek a fotók.
Talán érdemes átkonvertáláskor élesíteni is a fotót, én szoktam. Ez nem látszik a képeden, csak arra alapozom ezt, hogy átkonvertálod és nem nyúlsz hozzájuk.

Én Capture One-t használok. Canon L-es objektívjeim vannak, de mindig adok rá élesítést is, fehéregyensúlyt is be kell állítani, és a pontos expot is ott állítom be.
Előzmény: fodrika (361)
seeman Creative Commons License 2008.01.14 0 0 363
:)) Tudom, hogy van női bajnokság! Csak humorizáltam... Amúgy meg csípem a jéghokit, de fotózni csak kétszer volt lehetőségem.
Előzmény: Bálna (360)
seeman Creative Commons License 2008.01.14 0 0 362
A képeid valóban alulexponáltak. A fehér, vagy ahhoz közelítő tónusú jégfelület átveri a mindig az átlaghoz illeszkedő fénymérő rendszert.
Készíts próbafelvételeket a bemelegítés alatt, akkor hamar rájössz, hogy mekkora értékű túlexpozícióval kapsz helyes árnyalatokat. Használd a hisztogramot is, nagyon jó segítőeszköz!
A képek egyébként szépek, látszik, hogy jó érzékkel választod ki a legvonzóbb mozdulatokat, pillanatokat! :))
Előzmény: fodrika (356)
fodrika Creative Commons License 2008.01.14 0 0 361
Most RAW-ban fényképeztem, majd igyekszem javítani őket ilyen téren, még nem nyúltam hozzájuk. Csak átkonvertálás volt, hogy gyorsan végignézzem mit is alkottam.
Előzmény: 61antana (358)
Bálna Creative Commons License 2008.01.14 0 0 360

Azok hát! Létezik ám női jégkorong is a világon... olimpiai sportág!

 

A 13-szoros magyar bajnok UTE-Marilyn HC két kiválóságát, Hegyi Mártát és Bodor Lindát fényképeztem le :)

Előzmény: seeman (359)
seeman Creative Commons License 2008.01.14 0 0 359
Te!! Ezek jányok! :))
Előzmény: Bálna (357)
61antana Creative Commons License 2008.01.14 0 0 358
Ami nekem rögtön szembe tűnik, hogy (nekem) alexpósak a képek. Amikor túl sok fehér van a képen, én felszoktam nyomni az expo korrekciót.
Vagy ha RAW-ban fényképezel, akkor ez nem probléma, mert simán javítod konvertáláskor.
Előzmény: fodrika (356)
Bálna Creative Commons License 2008.01.14 0 0 357

Üdv mindenkinek,

 

jómagam elsősorban (és másodsorban is) jégkorongot fotózok, inkább kevesebb mint több sikerrel - de a lelkesedésem töretlen, és kedvenc csapatom értékeli is :)

 

Canon 70-200 f4/L USM... a mai eszemmel már 2,8-at vennék, hihetetlenek a fényviszonyok... :(

 

fodrika Creative Commons License 2008.01.14 0 0 356
Sziasztok,

Gyarapítom a sportfotózás iránt érdeklődő nők mezőnyét. Nagyon szeretek sportot fényképezni és szeretném ezt még jobban csinálni. Pechemre a műkorcsolya fog meg a leginkább... Itt van néhány képem amiket a hétvégi OB-n készítettem. Nagyon megköszönném, ha értékelnétek, vagy tanácsot adnátok. A felszerelésemen sajnos lottó nyereményig nem igazán tudok változtatni...




61antana Creative Commons License 2008.01.14 0 0 355
Azért is írtam egy olyan variációt, amiben van egy 300-as. Egy 1,4-es TC-vel már egész jó eredménnyel lehet használni.
De szerintem a 70-200 + 1,4 TC-vel fog tudni fotózni. Még az 1,6-os cropot is beleszámítod, akkor hogy örült volna az ember a filmes korszakban egy ilyen összeállításnak.
A 30D és a 200mm-es obi ekv. 320mm-t jelent. Még ráteszi majd az 1,4-es TC-t, akkor egyből ekv. 448 mm lesz.
Azért 448 mm nem semmi. :) De ha ez kevésnek bizonyulna, akkor eladja és vesz egy 300mm f/4 L-t.
Előzmény: seeman (352)
61antana Creative Commons License 2008.01.14 0 0 354
Igen, így van. :)

Azért is írtam feltételes módba, hogy "tudna". De szerintem meg fogja tanulni.
Ahogy elnézem megbecsüljük azt a kevés női fórumozót, akik néha ide tévednek. Ebben majdnem egy hete segítettek neki, talán én is néhány hsz-emmel. Miért ne kapna segítséget fotózási tanácsokban?

Előbb-utóbb biztosan fog jó képet készíteni.
Előzmény: zorko (351)
61antana Creative Commons License 2008.01.14 0 0 353
Jó ár ez! Én egy ilyen szitúban ezt venném.
Nekem FF van most, de azzal nem menne sokra.
Előzmény: Chip-TFF (350)
seeman Creative Commons License 2008.01.14 0 0 352

 Van itt még néhány kényes kérdés. Pl. az, hogy honnan fog fotózni? Oldalról, félodalról, esetleg szemből? (ez utóbbi nem valószínű). A verseny közben mi lesz a legkisebb felvételi távolsága?

 A tapsztalatok szerint az objektív a gyújtótávolság 100x-osán képezi le a filmes vázon ismert 24X 36 mm-es képméret 100X-osát (kb. 2,4X3,6 m). Ez a digi crop-ja miatt kb. 1,5X2,3 méterre zsugorodik. Egy 200-as telével tehát 20 méterről a valóságnak kb. 1,5X2,3 m-es részét tudja lefotózni. 300-assal ezt 30, 500-assal 50 méterről tudja ezt megtenni.

 Ezt az összefüggést is be kell kalkulálni.

zorko Creative Commons License 2008.01.14 0 0 351

És ezekkel jó fotókat tudna készíteni.

Feltéve, hogy elég közel és jó helyre tud menni, nem rázza be, nem lóg be semmi a képbe, nem takarják egymást a versenyzők, stb., stb., stb.... :-)

 

De igazából nagyon szurkolok neki! Remélem jók lesznek a képek, és látunk is belőlük majd itt.

Előzmény: 61antana (349)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!