Keresés

Részletes keresés

fecske+ Creative Commons License 2015.11.08 0 0 3666

Hm, Ben, ennyire csak nem sikerült jól az a fesztivál... 365 napot végigaludni... mi lesz a kecskékkel??

Előzmény: ez-Ben (3665)
ez-Ben Creative Commons License 2015.11.07 0 0 3665

 

 :)) Drága Tincsesek !

 

 A II. Tincses seregszemle a várakozásnak megfelelően, jól sikerült !

 A Sereg ( A brigád, kicsi de ütőképes :) a többiek meg, bizonyára otthon kedvtelve szemlélték a kecskéket ! Így elmondhatjuk hogy a sereg+ szemle minden várakozást felülmúlt !

 Mint, minden nagy fesztivál után, most a pihenés időszaka következik.  Jó pihenést és jó felkészülést  a III. Tincses találkozóra. ( már csak 365 napot kell aludni !:)

ez-Ben Creative Commons License 2015.11.06 0 0 3664

 

 :)) Ködös, napos, szép napot !

 

 Programajánló :...amint felmegy a köd, feltűnik...A szürke szamár meg...? 

ez-Ben Creative Commons License 2015.11.05 0 0 3663

 

 :)) Szééép jóóóó reggelt !

 

...a Tincses szimpatizánsok nevében elsőként Aranka jókívánságait szeretném tolmácsolni a II. Tincses fórum seregszemle résztvevőinek. Külön is köszöntve "Tirpákot" aki a káposztadobálás útján az "Aranyka" becézéssel lopta be magát a szívébe.

 Megj. Aranka, nemcsak szavakban de gyakorlatban is tincses szimpatizáns. Amikor úgy volt, hogy Lacika Priciliája esetleg jegyet vált a nógrádi Hunorral...azonnal vásárolt egy olyan hajsampont, amitől az egyenes haj hullámosodni kezd. Mondván Lacika azzal mossa Pirike szőrét, hogy amikorra létrejön a légyott, már hullámosodó szőrrel vívja ki lovagja csodálatát.

 Sajnos, időközben Lacika elcserélte Pirit, de- háborgó lelkiismeretét nyugtatván- azóta a Piroskának szánt samponnal mossa a haját. Igaz, fejügyileg lassan úgy néz ki, mint Bol-Dog az úszó VB-re tervezett elhíresült kabalafigura, de...(... az életben néha le kell nyelni a keserű pirulát is :)

ez-Ben Creative Commons License 2015.11.04 0 0 3662

 

 :) Tisztelt Khirke dr-nő !

 

...szeretném megkérdezni, hogy, amikor majd értékeljük a II. Tincsesek és Tincses szimpatizánsok fórum seregszemléjét...megemlíthetem-e, hogy-anno a " Miért pont kecske ?!" 59540 hsz alapján -sikerült visszacsábítani a Tincses fórumra ? ( ez- még oda kivánkozna a slágerlistára !;)

 

 

ez-Ben Creative Commons License 2015.11.04 0 0 3661

 

 :)) Ünnepi beszédek a 10000. hsz után, ahogy megbeszéltük... ( és ha a Teremtő megengedi )

 

 ... meghirdetve a II. Tincsesek és Tincses szimpatizánsok fórumos seregszemléjét nov. 5-7, után

 már csak egy teendőm maradt, fogom a hangvillát és megadom az alaphangot : ti....

 

                         "Ruhám szőr és nem rövid,

                          Arcszeszem sem épp Denim,

                          De mindaddig még egy nyáj mekeg,

                          MINDIG LESZNEK TINCSESEK !!!"

 

                                                 ( Fecske+Katinka szerzeménye :)

 

 

 

Előzmény: fecske+ (3653)
ez-Ben Creative Commons License 2015.11.04 0 0 3660

 

 :)) Lehet olyat kérni, hogy hangosan olvass ? ( A fülemülének is a hangját csodáljuk...:)

 

Előzmény: Konok761 (3657)
euonymus Creative Commons License 2015.11.03 0 0 3659
Konok761 Creative Commons License 2015.11.03 0 0 3658

Na ez durva! Borzasztó dolgokat tud csinálni egy ilyen állat! Tudod, az agyam szétdurrant, de nem akartam ezt írni, mert a Ben még elnevez méregzsáknak!:-)

 

4 éve lakunk itt. Két évig a birkásokkal küzdöttünk! Mentek mindenfelé, nem számitott, hogy kié a.föld. Sőt sportot űztek abbòl, hogy lelegeltették az őszi vetést és mire jött tavasszal a gazda gyomirtozni, már nem. volt mit! Inkább eladták nekik a földeket, mint állandóan veszekedtek volna! Jó taktika, mi? A másik lovas öregnek, mindig elvágták a villanypásztor madzagjait és mikor szová merte tenni, hogy ne tegyék, akkor a pár fiatal birkásgazda őt és a fiát ugy elverték, hogy az öreg majdnem meghalt! Na velük küzdöttünk kulturált hangnemben tavalyig.

Tavaly a Nemzeti Park pályázat ùtján elvette az ittlakótól a földet és odaadta az 50 kmre lévő szmarhás muksinak! Most kezdhetjük elölről! Hurrá

Érdekes világot élünk az biztos!

Előzmény: fecske+ (3654)
Konok761 Creative Commons License 2015.11.03 0 0 3657

:-))) Kedves Ben, én mindig itt vagyok, legfeljebb csak csöndes olvasóként! :-))

Előzmény: ez-Ben (3648)
euonymus Creative Commons License 2015.11.03 0 0 3656
fecske+ Creative Commons License 2015.11.03 0 0 3655

Kérlek, mindkét szín igen ragaszkodó. Itt majd birokra kelhetnek és tavaszra kiderül. Az is lehet, hogy mindkét szülő letagadhatja őket a színük alapján. :)

És azért megettétek őket?

Előzmény: zebra-bara (3649)
fecske+ Creative Commons License 2015.11.03 0 0 3654

Részemről elég kevéssé élveztem volna ezt a találkozást... Anno egy magányos szürke bika jelent meg nálunk a dombokon átballagva, és első ránézésre beleszeretett kikötve legelésző tehénkénkbe. Párom a tanyán volt a kocsival és mivel a bika az autó láttán aktiválódott mint szerelemféltő, ezzel magáénak nyilvánítva a tehén mellett a patakon átvezető egy szem hidat is, Zsolt kénytelen volt a kocsit is túszul hagyni a marhájának. Jöttek a hivatalos szervek (tűzoltók - bár itt csak a szerelem tüzét kellett volna oltani, de bátor fickók voltak) és a helyi gulyás múltú emberfia meg a tehenünk segítségét igénybe véve elhárították a katasztrófát. 

 

Itt a közelben érdekes juh-legeltetők vannak... a közeli repceföld már csak a nevében az...

 

 

Előzmény: Konok761 (3646)
fecske+ Creative Commons License 2015.11.03 0 0 3653

Hajrá Ben, szépszavú tolladdal - akarom mondani, billentyűzeteddel - méltó ünnepi beszédet kell megfogalmaznod! :) Persze magadat se hagyd ki, hiszen igencsak aktív részes vagy! A tincses költő... :D Meg tincses statisztikus... :)

Előzmény: ez-Ben (3650)
fecske+ Creative Commons License 2015.11.03 0 0 3652

Nincs igazad, nézni kell! Ki tudja, mi kincsre lelsz?? De legalábbis követheted az aktuális kecsketartási divatot...

Előzmény: khirke (3640)
fecske+ Creative Commons License 2015.11.03 0 0 3651

Nekem se tetszett, de nem tudtam ilyen szépen megfogalmazni. :) Tincses kroki...

Előzmény: krisztina.mexico (3644)
ez-Ben Creative Commons License 2015.11.03 0 0 3650

 

 :)) " A szamárnak nagy a füle, mégse ő a fülemüle."

 

 Lelki szemeim előtt, mindig úgy érkezel- csinosan, diadalmasan- mint a lány a Csillagporban.

Éppen itt is az ideje is, hiszen 2013 november 5-7 meghatározó időszak volt a Tincses topik "feltámadásában". Kopogtatott Fecske+Mimóza, majd Te és Luciferi ! ( Ferike később az ablakodon is:)

 Így most a kétéves évforduló ünnepnapjai következnek !

Az őszvér lehet ám zebroid is ( mindent a Családért:) akkor aztán biztos kimegy még a falu TV is a csodájára járni.( Mindig a zebra a fiú- mármint a zebroidoknál !:)

Előzmény: zebra-bara (3649)
zebra-bara Creative Commons License 2015.11.02 0 0 3649

Ben, ez a versike az elmúlt idő legjobban sikerült gyöngyszeme! :)

 

A csacsikból megtartottam volna egyet szívesen. Bár a család újabban öszvért szeretne - most. Persze, 3 éve tudtam volna egy kancacsikót barterezni egy üszőborjúért, akkor életem párja hallani sem akart róla...

 

Nálunk meg úgy néz ki, a Tolnából vásárolt tincses kisasszony, Picur (új nevén MotyMoty, ugyanis mekegni nem tud, csak motyogni) lesz a banda legjobb tejelője. Amennyire nem néztem ki belőle semmit, a szikrázóan gacsos hátsó lábak meg a kétdimenziós kondija miatt, olyan pedáns csajszi lett, kigömbölyödött, hatalmas az étvágya, megtanulta a rendszert, a gyerekeket sem bántja, és még mindig ad napi 1-1,2 litert.

Itt lent még a nyári szőre, azóta mintha hosszabb lenne. Képet nem lehet róluk normálisat lőni, mert vagy a fényképezőben szimatolnak, vagy zabálnak :/

 

A kecskéknél a színek hogyan öröklődnek? Azaz, ez az alpesies barna mennyire ragaszkodó? Meg a fehér? Ugyanis idén fehér, 1/4 részben tincses fickók fedeztek, ketten is - levágni kaptuk őket, csak a fránya degek ivarérettek voltak már 4,5 hónaposan, így be is fedeztek mindenkit két nap alatt... Február elején elvileg már babázunk.

Előzmény: ez-Ben (3647)
ez-Ben Creative Commons License 2015.11.02 0 0 3648

 

 :)) Elismerésem a 300 magyar szürkének és a gulyásnak...ez kellett ahhoz, hogy visszatalálj a Tincsesre 2015. jan. 21 óta !

 A zöldszemű Erzsike 2014 nov.19,  Tyúkanyó a drága pedig 2014 Szent György nap óta van távol...

 ( Ha birjuk "szürkével" összejöhet a Csapat !:)

Előzmény: Konok761 (3646)
ez-Ben Creative Commons License 2015.11.02 0 0 3647

 

 :)                                            November

 

                                       Négy csacsival érkezett

                                         Nincsen rajta ékezet

                                       De minek is lenne rajta

                                       Tincses szőre betakarja

 

                                                                           ( Tincses naptár :)

 

 

Konok761 Creative Commons License 2015.11.02 0 0 3646

:-) Jók ezek az.eltévedt állatkák!

Tőlünk kb. 300 méterre kezdődik a Nemzeti Park, ahová két napja kitelepítettek 300 szürkemarhát, bivalyt vegyesen, plusz a nem vizen élő őrzőjüket. Na ez a 300 állatka tegnap reggel, őrzőjüket elhagyva átsétált a legelőnkön, majd 30 méterre házunktól lelkesen legelészve hozta ránk a frászt! A gulyás szerencsére előcaklatott vmelyik bokor aljából! Persze ugyanezzel a lendülettel mentek fel a vonatsinekre! 

Sikerült elérni a gazdájukat, csak reménykedni tudok abban, hogy többet ilyen nem lesz!:-)

Előzmény: krisztina.mexico (3639)
krisztina.mexico Creative Commons License 2015.11.01 0 0 3645

Szívesen felajánlom a cseregödölyét ha ez boldoggá tesz! :))))

Előzmény: khirke (3640)
krisztina.mexico Creative Commons License 2015.11.01 0 0 3644

Ezt én is néztem és szerintem is jegyes, de az alkata sem tetszik, olyan mint egy kroki (talán a csupasz pofa és a hosszú hát miatt).

Előzmény: euonymus (3643)
euonymus Creative Commons License 2015.11.01 0 0 3643

http://www.jofogas.hu/vas/5_fejos_es_1_bak_kecske_elado_37803792.htm

A bakon micsoda bunda van, Kár, hogy kicsit őz-barna jegyes ha jól láttam.

euonymus Creative Commons License 2015.11.01 0 0 3642

:)

Előzmény: krisztina.mexico (3639)
euonymus Creative Commons License 2015.11.01 0 0 3641

Pedig ennek jó helyen van a farka:)

És előtte valószínűleg a büszke papa, csak a nap sugaraitól nem látszik rendesen. Viszont nagyon ismerős ez a hirdető.

Előzmény: khirke (3640)
khirke Creative Commons License 2015.11.01 0 0 3640

A francba.......nem nézem többet a jófogást....... :)

http://www.jofogas.hu/somogy/Elado_fiatal_bakkecske_37800562.htm?first=1

 

krisztina.mexico Creative Commons License 2015.11.01 0 0 3639

Ma délután érkeztek Apetlonból kicsiny falucskánkba a Mária zarándokúton, ami egyben a határon átmenő bringaút is. Jobb lehetőség híján "bekéredzkedtek" hozzánk, fogyasztottak egy kis abrakot, ittak egy nagyot és remélhetőleg holnapig nyugton marad az egész család, amíg értük jönnek.

Azt most nem kommentálom, hogy ordításukra a legelőn hogy terelődtek egy nyájba a juhok-kecskék és irány haza...

  

 

:DD

fecske+ Creative Commons License 2015.10.29 0 0 3638

Tarkák... áááá... nem szeretem a csak egyben eladó nyájakat!!! Másikat is láttam hirdetni, 3-4 klassz tincses a többi mindenféle túró mix. Nem vagyunk mi kecske kupecek... Arról nem beszélve, hogy a két nyájjal 6 !!! bakkecske kerülne a birtokunkba. Még a hazai felesleget sem ettük meg...

Előzmény: krisztina.mexico (3630)
Abauji Creative Commons License 2015.10.29 0 0 3637

Rendben, mindjárt felhívlak.Megbeszélem Balla Enikővel is ,hogy holnap megyünk.

Előzmény: euonymus (3636)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!