Keresés

Részletes keresés

zsuzsa Creative Commons License 2008.01.15 0 0 391
Ne dehogy, én úgy emlékszem, azért 2.8.merthogy nekem nagy fényerő kell inkább, mint remegésgátló. ha elég a nagyobbb, akkor nézegethetek 300 körüli objektivet is. Vissza fogok olvasni.

na igen, Nikon D200... az még drágább :-(

Szegény gyerekeim, a fagyasztóból etetem velük a karácsonyi maradékot, merthogy anyu fényképezőgépre spórol. Azért kiváncsi lennék, hogy magyarázzátok meg a feleségeteknek, hogy sürgősen kell 300 ezerért egy új objektiv :-)

Előzmény: zorko (390)
zorko Creative Commons License 2008.01.15 0 0 390

zsuzsa!

 

Nem 4L , hanem 2.8 -as...

??  Milyen kettőnyolcas..??  :-)  Itt végig a 4L-et ajánlotta mindenki!

Egy biztos: én a helyedben, ha többet tudok rá költeni, akkor nem a fényerőt, hanem a fókusztávot növelném !!  Nagyobb szükséged lesz rá, mint a fényerőre.

 

Próbáld megnézni a Björn-fotók exifjeit (Opanda...?), hogy milyen obival készültek!

(A váz asszem Nikon D200 lesz... :)

Előzmény: zsuzsa (382)
Bálna Creative Commons License 2008.01.15 0 0 389
Félmillió... hát, azt hiszem, egy darabig még nem lesz 5D-m... :(

Egyébként melyik váz az, amelyiknél az ISO növelése már nem jár akkora zajosodással, mint a 350D-n? Magyarán, milyen vázban gondolkodjak, ha mondjuk ISO1600-on szeretnék fényképezni, de nem akarok elviselhetetlenül zajos képet? A 350D-n az ISO1600 nekem használhatatlannak tűnik...
Előzmény: Bálna (388)
Bálna Creative Commons License 2008.01.15 0 0 388
Ez az első tükörreflexes vázam, és ha nem fényképeznék ilyen "rossz látási viszonyok között" vele, akkor nem is lenne semmi baj... dehát egy jégpályán, pláne edzéseken, bizony a fénnyel spórolnak... ISO800 fölé nem tudok menni, mert a kép elviselhetetlenül zajos lesz (még így is kell utólag műteni rajtuk). Megnéztem a képedet, hát, az enyémhez képest ég és föld... mennyibe kerül most egy 5D? :)
Előzmény: 61antana (383)
krezidiesel Creative Commons License 2008.01.15 0 0 387

Ott leszek, de valószinű csont részegen...

Legutóbb a sváb napokon is baleset ért...

De igérd meg hogy nem fogsz rólam terhelő fotókat késziteni!

Előzmény: seeman (386)
seeman Creative Commons License 2008.01.15 0 0 386
OFF!

Akkor találkozunk a legközelebbi Dunakanyar-borversenyen? Az utóbbi években mindig ott voltam és fotóztam is.:) A főszervező a sógorom!

ON!
Előzmény: krezidiesel (385)
krezidiesel Creative Commons License 2008.01.15 0 0 385

Én is sokat járok oda, és jó cimboráim vannak a "Nagymarosi Borbarátok Körében".

Értékes kapcsolat...:-))

Előzmény: seeman (342)
Chip-TFF Creative Commons License 2008.01.15 0 0 384
Az objektiv nembaj ha nem ujonnan van veve, csak ne legyen karcos a lencseje. Ezt szemre eszre lehet venni ha feny fele csillogtatjuk.

"Canon EF 70-200mm f/2.8L USM napellenzővel, állványgyűrűvel, tokkal, dobozában = 239e"
Előzmény: zsuzsa (382)
61antana Creative Commons License 2008.01.15 0 0 383
Nekem is volt ilyen vázam. Nagyon jó kis váz volt, nagyon szerettem, de én 800 ISO-nál nagyobb érzékenységet nem állítottam rajta, mert úgy éreztem a határain van. Eggyel nagyobb kategóriájú váznál (20D, 30D, 40D) már simán feltolhatnád ISO 1600-ra is. Én most az 5D-t használok 3200 ISO-t is, különösebb gond nélkül.
Zajszűrés nélkül ISO 3200
Egy kategóriával nagyobb vázat kéne majd tervbe venned. Legalább 1 blendét nyerhetnél vele.
Előzmény: Bálna (376)
zsuzsa Creative Commons License 2008.01.15 0 0 382

Nem 4L , hanem 2.8 -as... sajnos az is 300 ezer felett van újonnan :-(

 

Előzmény: zorko (377)
Chip-TFF Creative Commons License 2008.01.15 0 0 381
Bocsanat! Most nezem, hogy a masinaddal lehet ISO 1000-et is hasznalni! Szoval lehet erdemesebb nellen ISO 1000 vagy 1250-el probalkozni meg az 1600 elott. Jol latom, hogy 30D-vel fotozol?
Előzmény: fodrika (380)
fodrika Creative Commons License 2008.01.14 0 0 380
Igen, egy 70-200 f4-em van. Legközelebb majd emelem az iso-t, de remélem, azért Zágrábba jobb lesz világítás, mint a Gyakorlóba.
2.8-as jobb lenne, talán majd legközelebb...
Előzmény: Chip-TFF (379)
Chip-TFF Creative Commons License 2008.01.14 0 0 379
Amint latom ISO800 es 1/250-eddel f/4-en fotoztal. Gondolom az uveged max f4-es igy az fix, viszont ha csokkentesz a zarseben akkor felo, hogy be fog mozdulni. Lehet erdemes lenne ISO-t 1600-ra novelni es a zarsebesseget hagyni ugy ahogy van. Igaz zajosabb lesz de valamit valamiert. Az igazi egy 2.8-as obi lenne, de az meg pottyet dragabb muri.
Előzmény: fodrika (356)
seeman Creative Commons License 2008.01.14 0 0 378
"Sigmának egy 100-300/4-es zoomja, használtban nem sokkal drágább mint a 70-200-as Canon, és állítólag elég jó... :-)"

Megfontolandó, valóban! Hosszas gondolkodás után írtam én is a Canon 70-200L f/4-est, mert lényegesen könnyebb. A másik az lett volna, mert az a Sigma tényleg jó! :)

Nadie ma hirdetett meg egyet 175 e ft-ért.
Előzmény: zorko (377)
zorko Creative Commons License 2008.01.14 0 0 377

Zsuzsa!

 

Értem. A zoomos életlenség legyakoribb oka a berázódás (= exponálás közben nem kívánt módon megmozdul a gép, és így kép kissé "elkenődik").

(Hacsak nem továbbment  a gép a 114mm után a digitális zoomra - az nemigen jó semmire...)

Erre kikapcsolt géppel is lehet gyakorolni, úgy nyomkodni az expógombot, hogy csak a mutatóujj mozduljon, minden más - és így a gép is - maradjon mozdulatlan. :-)

 

No, várjuk a fejleményeket!

 

Azért ajánlottam a 300-as telét, mert ismerem a kajak-kenu viszonyokat. Bár a 70-200/4L tényleg nagyon jó választás, azért továbbra is ajánlom a hosszabb fókuszt. Esetleg nézz utána, van a Sigmának egy 100-300/4-es zoomja, használtban nem sokkal drágább mint a 70-200-as Canon, és állítólag elég jó... :-)

Előzmény: zsuzsa (366)
Bálna Creative Commons License 2008.01.14 0 0 376
Canon EOS 350D
Előzmény: 61antana (368)
fodrika Creative Commons License 2008.01.14 0 0 375
Csak próbálom értelmezni amit írtok (meg azért egy eb sétáltatás is befigyelt), nekem még tök új ez a digitális technika. Nagyon örülök minden tanácsnak, jól fog jönni a jövő heti EB-re:)
Előzmény: seeman (373)
seeman Creative Commons License 2008.01.14 0 0 374
:))
Előzmény: fodrika (372)
seeman Creative Commons License 2008.01.14 0 0 373
Fodrika nem válaszol.... pedig milyen lelkesen udvarolunk! :)
Előzmény: 61antana (369)
fodrika Creative Commons License 2008.01.14 0 0 372
Köszönöm, ez így nagyon szép lett!
Előzmény: 61antana (369)
fodrika Creative Commons License 2008.01.14 0 0 371
Köszönöm:) Konvertálásra a DPP-t használom, de az az igazság, hogy a képekből is látszik, hogy teljesen amatőr vagyok. A géppel is ismerkedem, műkoriba ez volt a 2. bevetésem.
Az alexpozottságot is igyekszem majd javítani. Szeretnék egy kicsit ügyesebb lenni, hogy a nagy kedvenceimnél már ne kísérletezgetnem kelljen, hanem flottul menjen az egész.
Előzmény: 61antana (364)
Páti a játi Creative Commons License 2008.01.14 0 0 370
Afroamerikai hölgyből europid.
Előzmény: 61antana (369)
61antana Creative Commons License 2008.01.14 0 0 369
Ehhez mit szólsz?
Előzmény: fodrika (361)
61antana Creative Commons License 2008.01.14 0 0 368
Milyen vázad van?
Előzmény: Bálna (365)
seeman Creative Commons License 2008.01.14 0 0 367
2002-ben, mikor a használt 70-200 f/4L-t hozattam külföldről, itthon még 340 ezer volt az új ára. Óriási áresés volt azóta, folyamatos infláció mellett!!
Előzmény: Bálna (365)
zsuzsa Creative Commons License 2008.01.14 0 0 366
Zorko : 38 - 114 mm (3x), de soha nem lettek élesek a nagyon zoomolt képek.
Ez a Sony DSC P92 nagyon praktikus családi eseményekkor, amikor a gyerek osztálykirándulni megy és el akarja kérni, kezdőknek meg amikor nem párás az idő , de nem is süt nagyon a nap ( olyankor nem az igaziak a szinei ). Tavaly volt, hogy kutyakiállitáson jó helyen ültem és minden ismerős örvendezett, hogy milyen jó képek lettek, de ez mindig a helyszintől függött. Nekünk

Most várom a választ egy eladó 30D hirdetésre, ha összejön, akkor a szezonig lesz időm gyakorolni.
Bálna Creative Commons License 2008.01.14 0 0 365

Nagyon nehéz... legtöbbször olyan fények vannak, a +2-es korrekcióra még rá kell húznom a számítógépen +2-t, hogy lehessen látni valamit a képből... mondom, a 2.8 talán jobb lett volna, dehát amikor vettem a 4L-t, még ennek is örültem. (Nem baj, ahogy esnek az árak, nemsokára a 2.8 sem lesz elérhetetlen.)

Előzmény: seeman (363)
61antana Creative Commons License 2008.01.14 0 0 364
Ja, amúgy nekem tetszenek a fotók.
Talán érdemes átkonvertáláskor élesíteni is a fotót, én szoktam. Ez nem látszik a képeden, csak arra alapozom ezt, hogy átkonvertálod és nem nyúlsz hozzájuk.

Én Capture One-t használok. Canon L-es objektívjeim vannak, de mindig adok rá élesítést is, fehéregyensúlyt is be kell állítani, és a pontos expot is ott állítom be.
Előzmény: fodrika (361)
seeman Creative Commons License 2008.01.14 0 0 363
:)) Tudom, hogy van női bajnokság! Csak humorizáltam... Amúgy meg csípem a jéghokit, de fotózni csak kétszer volt lehetőségem.
Előzmény: Bálna (360)
seeman Creative Commons License 2008.01.14 0 0 362
A képeid valóban alulexponáltak. A fehér, vagy ahhoz közelítő tónusú jégfelület átveri a mindig az átlaghoz illeszkedő fénymérő rendszert.
Készíts próbafelvételeket a bemelegítés alatt, akkor hamar rájössz, hogy mekkora értékű túlexpozícióval kapsz helyes árnyalatokat. Használd a hisztogramot is, nagyon jó segítőeszköz!
A képek egyébként szépek, látszik, hogy jó érzékkel választod ki a legvonzóbb mozdulatokat, pillanatokat! :))
Előzmény: fodrika (356)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!