Keresés

Részletes keresés

Gonoszka2 Creative Commons License 2005.03.20 0 0 26052

Ha még aktuális...

 

Kis olivaolajon vékony karikákra vágott póréhagymát megpirítasz, rá a curry-t én egy kis fehérborsot is szoktam rárakni, csirkehusit vagy pulykahusit rá, icipici vizet alá, majd beleraksz egy darabolt konzerv ananászt. Levéből csak ízlés szerint kis adagokban, én néha belerakom az összes levet.

 

Ha nincs tejszínem egy doboz tejfölt öntök rá, az is jó. Lisztet, keményítőt soha nem rakok bele. Rizsikével tálalom.

 

Ha nem raksz bele tejfölt-tejszínt, akkor eheted úgy is, hogy egy kis vegyes salátára (fejes, uborka, paprika, paradicsom) rakod rá és rokfortos (márványsajtos) kefírrel öntöd le, pirítóssal tálalod :-)

 

Ez az én receptem :-) Sajtszószt csak annyit keverj be, amennyi elfogy, mert másnapra már megerjed :-)

 

Előzmény: moes (25992)
Gonoszka2 Creative Commons License 2005.03.20 0 0 26051

Kedves Thor és buttha, meg akit még érint

 

A budaörsi Tescoban lehet kapni zsugorfóliában nyers báránycombot. Nagyon szép, le van tisztítva, ára 3.199,- / kg

 

Csók Mindenkinek :-)

 

Egy kérdés ezzel kapcsolatban:

 

Báránycombikát hogyan csinálnátok meg húsvétra? Mert én vennék, csak bárnycombot még sosem készítettem.

köszi

nemisbéka Creative Commons License 2005.03.20 0 0 26050
Ez még aktuális? :) Mert akkor nézek neked az új hiper-szuper csirkés könyvemben :).
Előzmény: moes (25992)
nettomazsola Creative Commons License 2005.03.20 0 0 26049
a multkor elmagyaraztak tobben, h a legkevereshez nem racs kell hanem tepsi .....
(en is mindig racson hasznaltam)
Előzmény: moes (26045)
ribizli Creative Commons License 2005.03.20 0 0 26048
OFF: mi a bánat van már megint a zinternettel, folyton timeout van, meg egy csomó oldalt nem látok?? ON

Thor, a rukola Neked egyszerűen muszáj, hogy tetsszen, mer az ízlésed szerinti. De biztos vannak benne fokozatok, hogy zsenge vagy sem, és lehet, hogy a sem már nem egy jó kategória - osztrák szállide vagy oda.

Gyömbért pedig igenis lehet piacon is kapni, puccos pestin mindenképp, rendes vidéki vásárformájún nem valószínű. :)

Fizikából én nem vagyok ugyan jó, de ha benézek a sütőmbe, azt látom, hogy a légkeverős ventillátor az ajtóval szemben van, és onnan fújja a levegőt, valamint a nagytepsi nem tölti ki teljesen a teret, tehát szerintem azt is körbe tudja szaladni a levegő, csak rosszabb hatásfokkal. Én szoktam úgy sütni, hogy egy rács tepsivel + nagy tepsi másik szinten, azt tapasztaltam, hogy kicsit tovább tart, és a két szint között kell sok helyet hagyni.
ribizli
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.20 0 0 26047

sziasztok, épp böjtölök, és már annyira elszoktam az evéstől, hogy recepteket olvasok, azzal is elvagyok :-)))

 

a citromfűre visszatérve: a mi citromfüvünk egész más, mint amit pl. a thai kajákban használnak. az effektíve hosszú fű alakú, nem olyan kis cakkos, kereklevelű, mint a mienk. és észbontó íze van, imádom! talán ázsia boltban kapható (?) azzal főznek, de nem tea-alapanyag, a mienk igen, de altat.

moes Creative Commons License 2005.03.20 0 0 26046
végül azt, amit én írtam be, mert már addigra elhatároztam magamat. viszont mivel béna vagyok, több cukor ment bele, szóval neked is igazad lett :))

nézzél nekem legközelebb gyömbért :-)) köszike!
Előzmény: Thor (26042)
moes Creative Commons License 2005.03.20 0 0 26045

na szóval hogy van 2 muffinsütőm, de csak egy rács volt a tűzhelyhez. namost ha egyszerre akarok sütni 2 adag muffint, akkor az egyik sütő a rácson, a másik a nagy lapos tepsin van, ami ugye pont akkora mint a sütő. így a légkeverés nem tud megfelelően érvényesülni. minden tepsinek egy-egy külön rácson kellene lennie.

 

és ez természetesen nem csak muffinra értendő :))

Előzmény: Kanbéka (26020)
buttha Creative Commons License 2005.03.20 0 0 26044

Á, már lemondtam róla, majd ha belebotlok eszünk akkor amikor lesz, és passz.

Azért köszönöm!

Előzmény: Thor (26043)
Thor Creative Commons License 2005.03.20 0 0 26043
No hát a Corában vannak variációk newlra: gerinc, comb, máj, ilyesmik, de én is elég meredeknek érzem ezt a húsvéti nyúlevés-horrort. Viszont még régebben mondták nekem a húspultnál, hogy bárányt-birkaneműt csütörtökönként szoktak kapni, lehet, hogy ha ragaszkodsz hozzá a menüben, akkor érdemes lenne hétközben felhívogatni őket, hogy mivanmá. A www.cora.hu -n válogathatsz a telefonszámok között, hogy melyik áruházukat kívánod nyüstölni.
Előzmény: buttha (26040)
Thor Creative Commons License 2005.03.20 0 0 26042
Melyik recipét csináltad végül? És ménem szólsz, hogy hozzak gyömbéret is?
Előzmény: moes (26039)
Thor Creative Commons License 2005.03.20 0 0 26041

Mijaza loló?

Namosmár legközelebb tényleg megkóstolom, ne őt szidjam, ha nem azonos a benzinfűvel. :)

Előzmény: tündérlala (26038)
buttha Creative Commons License 2005.03.20 0 0 26040

Nincs! Nyúl van. Egész nyúl tálcán 1300 Ft. Ki eszik nyulat húsvétkor? Micsoda barbarizmus, amikor hetek óta festeget, meg rohangászik akkor még le is vadásznák éhes emberek!

(Mi egyébként sem eszünk nyulat.) 

Előzmény: moes (26039)
moes Creative Commons License 2005.03.20 0 0 26039

viszont a piacon nem lenne érdemes megnézni?

 

Thor, a süti jó lett :) majd beszerzek gyömbért, a tegnapi piacos hirtelen megoldás lett volna, én viszont ugye nem járok hiperbe szinte sosem. egyszer már vettem egyébként minőségi gyömbértet a piacon ugyanott, csak akkor még nem jöttem rá, hogy fagyasztható, és kiszáradt szegénykém.

Előzmény: buttha (26033)
tündérlala Creative Commons License 2005.03.20 0 0 26038

Igen, valszeg közvetlenül 45 után voltál ott, amikor még voltak oroszok! :)))

(Vagy eccerúen kevered valamilyen lolóval.)

Előzmény: Thor (26036)
szomorce Creative Commons License 2005.03.19 0 0 26037
Még nem voltam otthon, de találtam nektek a prószáról valamit. http://www.konyhamester.hu/a_r_t/recept/271.htm Na most hogy ez ugyanaz-e, mint amit mi szoktunk, azt még nem tudom... :)
Előzmény: ewtsy (25978)
Thor Creative Commons License 2005.03.19 0 0 26036
Osztrákiában adták 5csillagos szállodában. Gondolod, hogy találtak a környéken megfelelő katonai laktanyát? :)
Előzmény: tündérlala (26035)
tündérlala Creative Commons License 2005.03.19 0 0 26035

Nem, az a pittypanglevél volt, amit az orosz laktanya mellett szedtél! :) 

Előzmény: Thor (26031)
Zitka Creative Commons License 2005.03.19 0 0 26034
csissz, válaszoltam odaát. :-)
Előzmény: Törölt nick (26027)
buttha Creative Commons License 2005.03.19 0 0 26033

Én sem látok sehol:(, de sebaj van húsvét bárány nélkül is.

Előzmény: Thor (26032)
Thor Creative Commons License 2005.03.19 0 0 26032
buttha, neked meg megnéztem ma a Corát, de égen-földön sehol nem volt benne bárány. Lehet, hogy nem tudják, hogy mindjárt Húsvét?
Előzmény: buttha (26028)
Thor Creative Commons License 2005.03.19 0 0 26031
Hömm, eltévedtem volna? Ez nem az a "petróleumfű"? Sötétzöld, cakkos széle van és enyhe benziníze.
Előzmény: tündérlala (26025)
Thor Creative Commons License 2005.03.19 0 0 26030
Így van, én sem hámozom, 1részt nem lehet szép vékonyan, másrészt belül is ugyanolyan rostos, és úgyis szétsül mire kész.
Előzmény: ribizli (26023)
Thor Creative Commons License 2005.03.19 0 0 26029

Asztat nem piharcon kell keresni, hanem hipermarkecban. Hűtőben is hetekig eláll, én fagyasztóban tartom, ott meg akármeddig, és roppant jól reszelhető fagyottan.

Milyen lett a süti?

Előzmény: moes (26018)
buttha Creative Commons License 2005.03.19 0 0 26028
Köszi a rucola-recipéket, saláta lesz belőle tündérlalásan:)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.19 0 0 26027
Zitka, írtam neked a Hőlégkeverésben, kérlek kukkants be oda is, ha amúgy nem szoktál rendszeresen. Köszi.
Előzmény: Zitka (26022)
dalia Creative Commons License 2005.03.19 0 0 26026
Szintén ruccola imádó, a legjobban pizzához szeretem, a 4 sajtos az eszméletlen jó vele.

Pizzatészta:
(dupla adag)
fél kiló langyos liszt, 3 deci langyos víz, deci olivaolaj, zacskó élesztő, kávéskanál cukor, evőkanál só, friss bors. Összegyúr.
Pizzaszósz:
(ez külön a 4 sajtoshoz spec.)
1 aranyfácán paradicsompüré kanál fokhagymásolajon átforrósít (víz nélkül!!!), majd fél doboz hámozott paradicsomkonzervet hozzáönt, friss borsot, oregánot hozzáad, összefőz 5 perc alatt, só nem kell bele!
Sajtok:
Összesen 30-40 dkg sajt kell, szerintem. Ennek fele legyen mozarella, negyede kéksajt-márvány-ilyesmi, nyolcada sárga-sajt gouda, hasonló, nyolcada parmezán.

hólyagosra gyúrt, de nem kelesztett tészta kinyújt, paradicsomszósszal megken és a felaprított-reszelt sajttal ergyenletesen megszór. Nagyon forró (alaposan előmelegített, stb) sütőbe betol, 8-10 perc alatt készre süt, majd tálalás elött ruccolával bőven megszór. Esetleg negyedelt kontélparadicsom, frissen rádarált bors, de ez már piperkőcség :)

Viszont az, hyog ne hulladéksajtot rakjunk rá az fontos, nagyon fontos szerinten, a jó ízű sajtok adják ennek a pizzának a lényegét.
(nem olcsó kaja, tudom)
tündérlala Creative Commons License 2005.03.19 0 0 26025

"Vettem egy doboz rucolát, tudnátok írni kipróbált receptet rá? "

 

Imádom!

Szerintem az egyik legzamatosabb saláta - önmagában is van egy kis finom 'diós' íze.

Ajánlom hozzá a már korábban is megemlített salátámat, épp a minap is csináltam, nagyon jó vacsora volt:

 

- doboz ruccola megmos, félretesz,

- egy jó marék nagyszemű szőlőt kettévágok és kimagozok,

- egy puha körtét és egy almát meghámozok és kockára vágok,

- egy pár deka juhsajtot vagy camember sajtot felkockázok,

- kevés sovány bacont picire kockázok, majd megpirítom, kiveszem és félre teszem,

- a keletkezett kis zsiradékon megpirítok egy marék tört dióbelet, és egy marék saláta magkeveréket (szotyi, tökmag, fenyőmag, stb. külön is jó)

- a salátát összekeverem a gyümölcs- és sajtkockákkal, a pirított dióval/magokkal, ( nagyon finom hozzá egy marék friss összevágott lestyán vagy koriánder is) és a bacon darabkákkal,

- citromlevet nyomok rá, kevés szezámolajat és balzsamecetet, kapjon csipet cukrot és ízlés szerint sót,

- amíg a fentiek összepihennek, fejenként egy kiflit karikára vágok, és kevés vajon megpirítom. egy gyors összeforgatás a salátával, és melegen azonnal tálalom.

Előzmény: buttha (25993)
ribizli Creative Commons License 2005.03.19 0 0 26023
Gyömbért a mélyhűtőben lehet prímán tárolni, főzésnél a szükséges mennyiséget lereszel, többi vissza fagyoskodni. Így meg nem akkor vesz a zember friss gyömbért, mikor hirtelen süthetnékje támad, hanem mikor olyan helyen vásárol (meg persze nem felejti el), aztán mindjárt mehet is a fagyasztóba. Én nem szoktam vacakolni a hámozással, mert lusta vagyok, de az a tapasztalatom, hogy fagyottan könnyebben lejön a héja is.

Zománcos cuccokat - szűrő, merőkanál, stb. - láttam tegnap Bp-en a Szent István körúton lévő Vasedényben (Vígszinháznál). Mosogatótálat (pardon, hivatalos nevén medencét) nem, de nem is vizsgáltam végig mindent. És van 24-es muffinsütő is, meg Oetker-féle papír is.
ribizli
Zitka Creative Commons License 2005.03.19 0 0 26022

Márkaboltot nem tudok, de a márkaszervizük nagyon készséges.

http://www.ramszer.hu/kapcsolat.php

E-mailben írtam nekik, és 1-2 órán belül válaszoltak (szárítógéppel kapcs. kérdésem volt). Sajnos olyan speciálisat :-) kérdeztem, hogy továbbítaniuk kellett a levelemet az Indesitnek, akik azóta ....tek válaszolni. :-(  De könnyen lehet, hogy alkatrész utánpótlásban tudnak Neked segíteni.

Előzmény: moes (26019)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!