Keresés

Részletes keresés

bbmagdi Creative Commons License 2009.02.03 0 0 1071
Szóval....
http://www.atvo.it/images_doc/linee/Aeroporto_di_Treviso-Mestre-Venezia_(dal_7.01_al_28.03.2009).pdf

bbmagdi Creative Commons License 2009.02.03 0 0 1070
Csincsi! Itt az atvo menetrend:
Előzmény: csincsi741 (1069)
csincsi741 Creative Commons License 2009.02.03 0 0 1069
Köszi, s pontos menetrendet hol találok az ATVO buszoknak ami oda-vissza megy Treviso meg Velence között, mer a honlapjukon amit letöltöttem kis katalógus szerű, abban sehogyansem találom....
Előzmény: Latya (K.L.) (1064)
FLaci Creative Commons License 2009.02.03 0 0 1068
Attól függ mit jelent az hogy "lentebb". Ha a pu. épületébõl kijössz, jobbra kell fordulni,aztán egyenesen kell tovább menni. Az általad linkelt oldalon van egy webcam róla: http://www.veniceconnected.com/node/82 Ez a kép a Piazzale Roma-tól van. Jobb oldalt látszik rajta a San Simeon Piccolo, ami ugye épp az állomással szemben van.
Előzmény: Latya (K.L.) (1067)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.02.03 0 0 1067
Az új híd azon a csücsök részen van, ahol a Canal Grande a pályaudvartól lentebb megtörik?
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.02.02 0 0 1066

Új online előfoglalás mindenre, ami a turistákat érdekelheti:

 

http://www.veniceconnected.com/

 

 

Előzmény: Latya (K.L.) (1065)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.02.02 0 0 1065
bakker! Eltünt az online ár a Venice cardról.....  A múlt héten még volt, most meg már nics....Jön a karnevál és a lehúzás? 4-en kb 50€-t spóroltunk volna meg.....
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.02.02 0 0 1064
1 óra 10 perc
Előzmény: csincsi741 (1063)
csincsi741 Creative Commons License 2009.02.02 0 0 1063

Sziasztok, a Treviso reptérről Velencéig és vissza az ATVO busszal mennyi az útidő?

köszi

Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.02.01 0 0 1062

Amíg nincs utcanézet a google mapben, addig 

http://www.360cities.net/map#lat=45.43744&lng=12.32617&type=area&zoom=15

 

a linkre kattintva lehet nosztalgiázni, vagy éppen tervezgetni....

wonder22 Creative Commons License 2009.01.29 0 0 1061
Utaznék én már most,csak,hogy most a síelés következik ami szintén nem kevés pénz,de a képeid emlékeztetnek,h mennyire szeretek Velencébe lenni!Mondjuk most tényleg nagyon jó ajánlatai vannak a Wizz Airnek,csak a síelés után meg már ráérni nem fogok nagyon szeptemberig!Sajna....
Előzmény: Törölt nick (1060)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.29 0 0 1060
Köszönöm szépen, a teljesség igénye nélkül, s nem is biztos, hogy a legszebbek. :o)

Tessék már most utazni, naaagyon olcsó!
Előzmény: wonder22 (1059)
wonder22 Creative Commons License 2009.01.29 0 0 1059

Szia potty1980!

 

Gyönyörűek a képeid!Már alig várom h én is mehessek,de sajnos ez legkorábban csak szeptemberben lehetséges!

Örülök h jól sikerült az utazásotok és h a vonat út sem lett annyira rettemetes mint ahogy azt leírtam,mondjuk sejtettem,hogy azért télen talán nem lesz olyan forgalmas ez a járat!

 

Előzmény: Törölt nick (1057)
28k Creative Commons License 2009.01.29 0 0 1058

Köszönöm!

Azt hiszem az első variációnál maradok, az tűnik a legbiztosabbnak.

Előzmény: FLaci (1043)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.28 0 0 1057
Szia!

Az alta acqua-ról annyit, hogy vasárnap reggel a hotel recepciósa felhívta rá a figyelmünket, hogy van. A rialtonál több helyen is feljött a víz, illetve a canal grande a medréből kilépett.
Mi onnan a Lidora mentünk, a San Marco-n nem néztünk körbe.
Pár óra múlva, mikor a Lidoról visszajöttünk, legnagyobb meglepetésünkre a San Marco-n sehol nem volt víz, még azok a tócsák, amik előző este voltak, azok is eltűntek.
Sőt, mikor átsétáltunk a Rialtohoz, ott sem volt nyoma a víznek. Szóval ez ilyen, jön-megy.
De vannak betéve pallók, amin kényelmesen lehet mászkálni, ha van is.
Nem lehet azt mondani, hogy ha most van holnap is lesz, illetve fordítva. Sztem ez ne befolyásoljon semmit.

Az ATVo-val mentünk, kék busz, közvetlen a bejáratnál. :o)
6 euro csak oda, retur pedig 10.
Előzmény: bbmagdi (1056)
bbmagdi Creative Commons License 2009.01.28 0 0 1056
Szia Potty!

A Szent Márk téren kint van most a víz? A webkamerákon úgy látszik.
ATVO-val mentetek be a Treviso-ról Velencébe?
Előzmény: Törölt nick (1044)
loska Creative Commons License 2009.01.28 0 0 1055

Szia bigboy30!

Kérdezni szeretném, hogy mit jelent az a barát jegy?

Ugyanis velem az történt, hogy bergamóból utaztam volna tovább egy fapadossal, de az a társaság áttette az indulást a velencei San Marco reptérre. Én viszont már megvettem a jegyemet a WizzAir bergamoi járatára, így Bergamóból át kellene mennem Mestrebe és hazautazáskor vissza Bergamoba Mestreből. És a legolcsóbb jegyet keresem a Trenitalian.

Előre is köszi

loska

Előzmény: bigboy30 (1026)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.28 0 0 1054
Aha! Onnan van. :o))

Gyerekek, jó hír, már foglalom a következő utamat a napokban. :o))))

I Love Venice
and
I Love WizzAir

:o)
Előzmény: Latya (K.L.) (1053)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1053

Az 5-ös kép látom a szállodából van. Mi a jövő héten megyünk oda :)

 

Parkolásról a tripadvisor fórumon valami 5€/napot irogattak P Sabbioni-ról, de állítólag félreeső helyen ingyér is lehet. Mondjuk a karnevál idején nem hiszem, hogy ez működne, a helyiek hócipője tele lehet a sok  idegen autóval. 5€ meg nem pénz. A hajó vaporettó, és a mellékelt linken letölthető füzetet ha átnézed van benne egy térkép, amiből be tudod tájolni a járatokat, utána meg a menetrendjük. Az árakról is írtam. meg ha a fórum keresőjébe beírod, hogy parkoló, akkor szerintem sárgán ki fog emelni egy csomó használható hozzászólást.....

Mestrén, meg a környéken a parkolókat meg sztem bárhol megtalálod kiírva,  mert ha nem írják ki, nem megy be hozzájuk senki....

Előzmény: Törölt nick (1051)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1052
Nem tom, ott nem voltunk.


Úgy látom az animált gifet nem szereti. :o)
Előzmény: Latya (K.L.) (1048)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1051
Ahha, rájöttem, köszi szépen.


1

2

3

4

5

6

7

8

9


Előzmény: Latya (K.L.) (1048)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1050
Előzmény: mindilo (1045)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1049
:o)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1048

nemcsak a komment maradt le, hanem a kép is. Be kell szúrni!

ha firefoxod van, ne ijedj meg , a "piszkozatban" csak jelöli a képet, nem látod. Aztán amikor elküldöd, már OK.

 

Más: A San Giorgo maggiore szigeten a torony hogyan van nyitva? ha egyáltalán nyitva van.....

 

 

Előzmény: Törölt nick (1047)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1047
Egy-két kép, minden komment nélkül...

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1046
Egy-két kép, minden komment nélkül...
mindilo Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1045

Punta Sabbioniban mennyi a parkolás? Onnan hogy lehet bejutni a városba?

Az a hajó nem vaporettó ami onnan közlekedik? Mennyi a jegy rá?

Mestrében hol van az a parkolóház hogy lehet megtalálni?

Kocsiban hol érdemes aludni? Autogrill esetleg?

egyenlőre ennyi köszi szépen!

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1044
Sziasztok!

Én is elmondhatom magamról, hogy jártam Velencében.
Tekintetbe véve, hogy túl sok újdonságot nem tudok Nektek mondani, nem is tartok részletes beszámolót, de egy-két dolgot leírok.

Utazás:
Repülő: sztrájk miatt a 2Aról indult a gép, 2Bn kellett csekkolni.
Indulás pontos volt, semmi gond nem volt.

Vonat:
Tapasztalatok a rémes olvasott dolgok után meglepően jók.
14 óra hosszú idő, viszont a vonaton sok hely volt,
Ljubljana-tól kimondottan, aztán Zagrábnál ki is ürült.
Szóval volt hely a viszonyokhoz képest kényelmesen pihenni.
Nem sokat aludtam, egész éjjel figyeltem a gyanús alakokat, de egyet sem láttam, pedig nagyon figyeltem.
Fűtés is volt, a vámosok sem voltak parasztok.

Bolt:
A coop valóban ott van a PR-n, a vaporettóból ahogyan kiszállsz, jobbra kb 50 méter, a posta mellett - ahogy már írta valaki. Könnyű megtalálni, nagy is. Csak a vízparton kell menni.
Az árak ott nem veszélyesek.
A Lido-n is van Billa, illetve van nyilvános WC is.

Ital:
Ajánlom figyelmetekbe a CHINO nevű italt, (az N betű nem nem, hanem a tükörképe :o) ) ez szénsavas üdítő ital és különleges íze van, talán a szlovák kofolához tudnám hasonlítani. Fekete fél literes műanyag palackban van.

Velencében tényleg bátran elindulhatsz gyalog a PR-tól a San Marco-ra, mert nem tévedsz el, eljutsz oda, a táblák elvezetnek.

Viszont, ha egy címet akarsz megtalálni helyismeret nélkül, az kemény dió. :o)
Mi úgy mentünk, hogy nem foglaltunk szállást, vittünk magunkkal pár címet, előtte ellenőríztam, hogy van-e szabad szobájuk. Ennek ellenére az első hotelben közölték, hogy telt ház van, a másodikban (Salieri) szerencsére viszont volt.
A 2 szállást megtalálni másfél óránkba került!
:o)))))))))))))))))))))))))))))))
Pedig mindkettő a PR-tól gyalog 2 perc.

Salieri:
Bátran merem ajánlani, helyszínen a canal view szobát megkaptuk 50 E-ért minden alku nélkül. Persze bed&breakfast jellegű, minden pici.
A fürdő tiszta, higénikus, a személyzet/tulaj vendégszerető.
Reggeli a szomszéd épületben, közvetlen a hotel mellett.
Inni annyit iszol amennyit akarsz, reggeli bővített kontinentális. Viszont annyi a hátrány, hogy csupán 1 croissant, egy bucit és 2 szelet kétszersültet kapsz.
Van hozzá vaj, jam, méz, sajt, nutella krém, ilyenek.


Négusokat csak egyszer láttam árulni, de már csomagoltak. :o)
(Lehet nem is Velencében voltam???)

A McDonaldsban egy cheeseburger közel 2 euro és nagyon lepukkant, büdös is volt bent.


Pizza szelet 2-2,3ért van és hatalmas nagy szelet. (Óriás pizzából való.)
Nem mondom, hogy jól lehet egyel lakni, de elviselhető az ára. Dönner ha jól emlékszem 4 E-ért van.
Töltött pizza szintén 2,3/szelet. Az már csak fele akkora, de mivel dupla ugye... :o)

Nők:
Valaki írta, hogy az olasz nők csúnyák. Nem osztom a véleményét, sok olasz csinos nőt láttunk. Ami különösen tetszett, hogy adnak magukra. Szövetkabát, meg minden, elegánsak, már fiatalon is, semmi elvont stílus.
A külfödiekkel sincs gond. :o)))

Csavargók, csövesek nincsenek, ill össz 2t láttunk.

Aztán...
A Rialtonál szombaton éjjel buli van, diszkó/techno zene szól. Ha valaki ismerkedni szeretne. :o)

WC:
Ha éjjel pisilned kell, akkor bajban vagy. :o)
Egyébként is bajban vagy. :o)))
Ez valami hatalmas szívás.


Aki gondolkozik azon, hogy utazzon-e: csak annyit tudok mondani, hogy bátran: Velence csodálatos hely.


FLaci Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1043
Személyes tapasztalatom a Treviso-i reptérrel (még) nincs, de ezt a 3 változatot tudom elképzelni:
- Ahogy írtad, Treviso reptér -> Piazzale Roma -> Marco Polo reptér.
- A Treviso-i transzfer busszal elég a Mestre-i pályaudvarig menni, onnan van másik ATVO járat a Marco Polo-ra. Ez talán valamivel rövidebb, megspórolod a Mestre-Velence utat oda-vissza.
- Treviso reptér -> Piazzale Roma, onnan az 1-es vagy a 2-es vaporettóval a Canale Grande-n át a San Marco (Vallaresso)-ig, onnan az Alilaguna járattal a Marco Polo-ra. Ez jó lassú meg drága is, de legalább látod közben a várost... ;-))
Előzmény: 28k (1042)
28k Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1042

Sziasztok!

Treviso repteréről (TSF) (Wizzair) szeretnék eljutni Velence repterére (VCE).

Van valakinek tapasztalata? Én arra jutottam, hogy TSF-ről ATVO busszal tudok eljutni 6€-ért Velence, Piazzale Romára, onnan pedig az ACTV 5-ös busszal VCE-re 1,1€-ért.

Más lehetőség, ötlet?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!