Keresés

Részletes keresés

Aksi Creative Commons License 2011.10.24 0 0 518

Wow! :)

Előzmény: W.L. (511)
W.L. Creative Commons License 2011.10.20 0 0 517

Legitarsasagok a honlapomon Ambon es Ternate oldalakon felsorolva.

 

Hajo nem durva, es Manadobol Ternate csak 1 ej.

 

Raja Ampat valasz:

 

http://www.east-indonesia.info/faq/papua-travel-information-faq.html#11

 

Maluku nem igazan szorfos hely, errol nemi info szinten a honlpomon.

 

Detto az idojarasrol.... : http://www.east-indonesia.info/planning/maluku-travel-information-climate-timing-2.html

Előzmény: jbondblade (516)
jbondblade Creative Commons License 2011.10.19 0 0 516

Pont ilyen ügynökökre gondoltam:-)ez megnyugtato hogy be lehet szerezni és gyorsan.azt szeretném még kérdezni malukura melyik légitársaságokat érdemes nézegetni?hajóval durva az út?ha minden igaz manadobol mennék át.bunakent és a togean szigeteket szeretném megnézni és utánna maluku és nagyon jó lenne raja ampat.egyébként sorongbol könnyen lehet menni a szigetekre?hajobérlés helyiekkel le lehet ezt zsírozni?lehet egyébként maluku térségben alkalmas valahol szörfözni?köszi milyen most arrafelé az idő?remélem jan-febr környékén nem fog mindenhol ömleni az eső:-(

Előzmény: W.L. (515)
W.L. Creative Commons License 2011.10.19 0 0 515

A kovetsegen hat, hol mashol? ;-) Bar Szingapurban egzesek ugynokon at intezik, aki (felarral) meg aznap megszerzi.

 

A malaria ellenes szerek attol fuggnek, melyiket valasztod. Malarone es Lariam, a 2 legtutibb megelozo szer (persze semmi nem 100%-os!), nem kaphato rendszerint Indoneziaban, ezeket inkabbb otthon szerezd be.

 

Meg mindig, illetve inkabb mar ujra Ternateban.

Előzmény: jbondblade (514)
jbondblade Creative Commons License 2011.10.18 0 0 514

Köszi a gyors választ.gondolom a követségen ugye?még egy fejfájos dolog a malária.gondolom kint sokkal olcsobb ugyhogy a tervem ott megvenni.de még is melyik most a legjobb?még mindig Ternatéban?köszi

Előzmény: W.L. (513)
W.L. Creative Commons License 2011.10.18 0 0 513

Lehet mindkettoben. KL-ben altalaban a kovetkezo munkanapon megvan. Szingapurbol sajat tapasztalatom nincs.

Előzmény: jbondblade (512)
jbondblade Creative Commons License 2011.10.18 0 0 512

Sziasztok.lehet 60 napos vízumot beszerezni  szingapúrban vagy kuala lumpurban?és ha igen mennyi idő?vagy bárhol máshol ami indo közelében van?köszi

W.L. Creative Commons License 2011.10.13 0 0 511

Most epp eleg olcso az Air Asia, talalomra beutott datumra januar-februarra 400 Euroert dobott ki egy returt Parizs-KL utra.

Plusz 100 Euro egy Budapest-Parizs, a KL-Indonezia meg mar tenyleg bago.

Persze kaja es AA-n poggyasz meg extra.

Előzmény: tarentola (497)
W.L. Creative Commons License 2011.10.13 0 0 510

Ez nagyjabol igaz, kiveve egy tartomanyt: Papuat.

Ott meg mindig kell kulon engedely, de ez beszerezheto megerkezeskor Jayapuraban.

Előzmény: alicoins (505)
W.L. Creative Commons License 2011.10.11 0 0 509

Mi a furcsa a Pelni oldalaval? A valodi ( www.pelni.co.id ) mostanaban rendesen mukodik tobbnyire.

Jakartabol mar ritkan mennek hajoval turistak Ambonba. 4 napos az ut, es abbol az elso 2 nap (Jakartatol Makassarig) tok unalom.

Es nem sokkal olcsobb a repulesnel. Ambonbol tovabb Bandra, Ternateba illetve esetleg Tualba mar sokkal erdekesebb a hajout, es joval olcsobb a repulesnel. Amugy az en 2 honapos utvonaltervem asszem Ternateban kezdodik, nem Ambonban...

Előzmény: goldenAXE (504)
alicoins Creative Commons License 2011.10.04 0 0 508

ha frisset akarsz, ak pedig a kiadó honlapján egy hét alatt postáznak, sztem az a legolcsóbb is. és rendszerint ha 2t fizesz, 3mat kapsz akció van. és tuti h a legfrisebbet kapod mindig.

Előzmény: fifty561 (506)
amaszat Creative Commons License 2011.10.04 0 0 507

Antikváriumban pl.bookline rendszeresen van.

Előzmény: fifty561 (506)
fifty561 Creative Commons License 2011.10.03 0 0 506

Van vkinek BP környékén átvehető eladó Indonézia - Java és/vagy Bali & Lombok könyve angol v magyar nyelven?

alicoins Creative Commons License 2011.09.27 0 0 505

Bali nemzetközi repterén simán megkapod a 30 napos vízumot 20 usd fejében. vagy 25. nem rémlik már. a többi szigetre nem kell speciális engedély, a vízummal lehet menni bárhová.

Előzmény: fifty561 (503)
goldenAXE Creative Commons License 2011.09.26 0 0 504

Igaz-igaz.
Tervnek felveszem László két hónapos Malukui ajánlását, aztán ahogy sikerül hajót fogni, meg ahogy tetszenek a a helyek ahol megfordulok majd, úgy alakul a dolog. :)

 

A Tajvan-Kuala Lumpur dolgot úgy értettem, hogy megpróbálom megszerezni az indonéz vízumot Taipeiben, az ottani nagykövetségen. Nem találtam róla infót, hogy mennyire barátságosak, vagy épp vaskalaposak. Hátha valakinek már volt tapasztalata velük. Ha nem sikerül Tajvanon, akkor repülök Malajziába, és megpróbálom ott. Arról azt olvastam és hallottam, hogy nem szórakoznak. Viszont azóta rájöttem, hogy meg akarom nézni Kuala Lumpurt is, szólval nagy valószínűséggel megyek. Így a kérdésem nagyrészt tárgytalan lett. :)

 

Viszont eszembe jutott még valami. Nézem a hajókat Jakartából Ambon felé. A pelni oldala elég furcsa. Valakinek van friss tapasztalata ilyen útról? Melyik hajóval, mennyiért, milyen izgalmakkal jutott el Ambon felé. 

Előzmény: amaszat (502)
fifty561 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 503

vízum ügyben kérdeznék, balira érkezünk, onnan akarunk 1-2 szigetet még bejárni. Hova kell vízum és hogy a legegyszerűbb/olcsóbb szerezni?

amaszat Creative Commons License 2011.09.20 0 0 502

3-4 hónapba elég sok minden belefér, de nehéz úgy tanácsot adni ha nincs egy hozzávetőleges terved vagy inkább elképzelésed arról hogy kb. mi érdekel.

 

Tajpei-indonéz-KL témának fuss neki még egyszer...elég zavarosra sikeredett! :-D

 

Előzmény: goldenAXE (501)
goldenAXE Creative Commons License 2011.09.20 0 0 501

Üdvözletem minden fórumozónak!

 

November végén, december elején utazom Indonéziába hátizsákkal. Kb. március körül tervezem a visszautat Európába. Ez lesz az első utam Európán kívülre, így rengeteget olvasok sok helyen. Ennek megfelelően a biztos terveim addig terjednek, hogy odaérek, és nem halok meg azonnal. :) Részletesebb túratervet nem tudtam még (és lehet hogy előre nem is fogok) készíteni. Így egy alap programot találtam ki: valahol a Fűszer-szigeteken egy szép tengerparton olvasok/zenét hallgatok/úszkálok, amíg tudok. Ha valamiért megunnám ezt, akkor körbenézek, utazgatok a környéken.

Ha olyan tanáccsal tudnátok szolgálni kezdő hátizsákosnak Indonéziáról, vagy általánosságban, amit nem találok László oldalán, itt, vagy LP-ben, szívesen fogadom.

 

Illetve egy konkrét kérdés. Indonézia előtt Tajvanon leszek pár hetet, de a Taipei-i Indonéz nagykövetségről nem találtam infókat. Ezért beterveztem egy pár napos látogatást KL-ba. De ha jók a Taipei tapasztalatok, akkor megspórolom azt, és annyival tovább maradok Indonéziában. :) (nem életbevágó a dolog, mert lesz ott legalább két hetem, és annyi idő alatt tuti kiderül, hogy jó/rossz arcok, és KL-t beterveztem már)

 

Előre is köszönöm a válasz(oka)t. És utólag az eddigi aktivitást. 

W.L. Creative Commons License 2011.09.20 0 0 500

Udv Ternatebol!

 

Ahova pont a Miss Indonezia eszak-malukui valogatasanak dontojere erkeztem meg.

Ime, kedvenc szigeteim szepei:

 

 

 

A nyertes az lett aki mar a 10 befuto kozul is a favoritom volt, a felso kepen o van fekete, az alson sarga ruhaban. ;-)

 

W.L. Creative Commons License 2011.09.16 0 0 499

Addig szerintem csak lesz meg egy Air Asia akcio.

Amugy meg esetleg nezz jegyarakat Bangkokba, KL-be vagy Szingapurba, onnan pedig csatlakozas.

Es kerdezz ra itt is: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9205863

Előzmény: tarentola (497)
W.L. Creative Commons License 2011.09.16 0 0 498

Le bizony.

Előzmény: tarentola (496)
tarentola Creative Commons License 2011.09.15 0 0 497

Sziasztok! Február elején indulnánk Indonéziába, jelenleg 200e feletti repjegyeket találtam csak. Mi a tendencia, szoktak ilyenkor akciók lenni, hol érdemes szétnéznem, vagy várjunk még? Air Asia-nak most láttam a korábban beírt akcióját, akkor még sajnos nem is sejtettem, hogy pont február elején mennénk...

tarentola Creative Commons License 2011.09.15 0 0 496

Huhh, lemaradtam a könyvekről?

Előzmény: W.L. (491)
W.L. Creative Commons License 2011.09.11 0 0 495

Orszagban? Gondolom pl Szaud-Arabiaban. ;-)

 

Ha Indonezian beluli regiokat nezzuk, akkor Kozep-Malukuban.

Az orszag tobbi reszen akkor van az esos(ebb) evszak.

Előzmény: lukitics (494)
lukitics Creative Commons License 2011.09.08 0 0 494

üdv!

január végén,február elején melyik országban lehet kevesebb esély esőre?

az első számú terv most Bali szigete!

W.L. Creative Commons License 2011.08.25 0 0 493

Telefont viszek, de eszem ágában sem lenne LP könyvet, főként a térképeket azon böngészni.

1 db útikönyv cipelésébe (mert aktuálisan mindig csak annyi van nálam napközben) még nem szakadtam eddig bele, és nekem azt a legkényelmesebb/leggyorsabb forgatni.

Erre megint csak "kinek a pap, kinek a papné".

Előzmény: kb. (492)
kb. Creative Commons License 2011.08.25 0 0 492

Rosszul mondtam/linkeltem az előbb, nem csak 3 könyv van a Kindle shopban (mint ahogy te is belinkeltél többet), ami 3 volt, az a top 3 result, bocs.

 

Amúgy amióta megvettem a Kindle-t, én mindenhova ezt viszem magammal újság, könyv, saját feljegyzés, jegyzet helyett, de ajánlani pont azért ajánlottam az Amazonos ebookokat, mert platformfüggetlenül olvashatók. Van ingyenes olvasójuk IPhone-ra, Androidra, stb. Telefont meg csak viszel magaddal te is. :-) De most már tényleg nem offolok és ingyenreklámozok tovább.

Előzmény: W.L. (489)
W.L. Creative Commons License 2011.08.25 0 0 491

Apropó, ha már útikönyvek...

 

Kell valakinek LP Indonesia illetve Bali & Lombok legfrissebb kiadása?

 

Kikötött nálam 1-1 felesleges, vadonatúj példány mindkettőből, így jutányos 3000 Ft/db áron odaadnám őket, pesti átvétellel. De csak 2 héten belül, mert utána már húzok vissza.

W.L. Creative Commons License 2011.08.25 0 0 490

Vagy mégse? Most látom, hogy az utsó RG 2003-as.

Mindenesetre jelenleg a LP az egyetlen használható könyv az egész országra.

Egyes régiókra már szóba jöhet más is, ezekről itt egy listám:

http://www.amazon.com/Guidebooks-to-Indonesia/lm/3VVENJC5409F8/ref=cm_lmt_srch_f_1_rsrsrs0

Előzmény: W.L. (489)
W.L. Creative Commons License 2011.08.25 0 0 489

Gondolom 2005-ösként a Rough Guide-ra gondolsz, az ugye már nagyon elévült, plusz már anno sem volt jól frissítve plusz kb az ország 30%-a (Egész Pápua, Maluku és Timor) teljesen hiányzik is belőle. Azt a tavalyi útleírást nem ismerem, őszintén szólva engem átfogó indonéz útleírások nem nagyon érdekelnek, mert valszleg legalább 10x annyi időt töltöttem illetve sokkal több helyet jártam be személyesen is az országban, mint szerzőik. Egyes helyekre fókuszáló útleíráskat már jobban tudok értékelni, ezekről vannak listáim is az Amazonon.

Nálam egyébként elvitelre még mindig a hagyományos könyv a nyerő, már csak azért is, mert laptopot sem hurcolok magammal, Kindlet meg pláne. Azt azért érdemes tudni, hogy a PDF-ben megvett LP fejezeteket Indonéziában igen olcsón lehet kinyomtattatni, és útközben eldobálni a már nem szükséges lapokat.

Előzmény: kb. (488)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!