Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.02.21 0 0 841

húsz évvel ezelőtt az akkori főnököm cinikusan megjegyezte, hogy az emberei motoros csavarhúzóval dolgoznak. aztán este elmennek a konditerembe.

 

múltkor láttam egy fényképet. konditerembe mozgólépcső vezetett fel. és egy másik meg le.

bentről nem készült kép. de még azon se csodálkoznék, ha hidraulikus szervó emelő segítene a mozgólépcsőn elfáradt embereknek emelgetni a súlyzót.

 

az orvostudomány is arra halad, hogy az emberi génállomány satnyább lesz. mert életben tudják tartani azokat, akik a száz évvel ezelőtti viszonyok között meghaltak volna. így viszont szaporodni is tudnak, és örökítik a gyenge géneket.

Előzmény: ghepard (840)
ghepard Creative Commons License 2019.02.21 0 1 840

Hát ha belegondolsz - arra megy ki minden, hogy valamilyen szerkezet, cucc stb csináljon meg mindent az ember helyett - így az ember csak egyre gyengébb lehet. De a cuccaival, szerkezeteivel meg sok mindent kinyír a természetben.

Előzmény: jogértelmező (839)
jogértelmező Creative Commons License 2019.02.20 0 0 839

http://www.origo.hu/tudomany/20190216-genek-oregseg-es-betegseg-egy-torol-fakad.html

 

Tény, hogy megöregedtem, és tény, hogy vannak bajaim. Egyik fő bajom pl. az, hogy egyre több őrültről kapok hírt a sajtóból.

Létezne, hogy az emberiség - túljutva azon a csúcson, amelyet fejlődésben el lehet érni, már a hanyatlás stádiumába lépett?

ghepard Creative Commons License 2019.02.18 0 0 838

Hát igen, ezt általában tudják az emberek - de ezt se igen használják mondjuk gyógyulás, vagy éppenséggel erőnlét fokozásra. Az ember olyan 100-3000 Hz-es hangot tudhat kiadni a hangszálakkal. Itt ott egypár férfi 100 alatt is. De a sejteknek inkább a 60 alatti jobb lehet. Ezt lehet hanggal is elérni - torok, vagy orrhanggal - tehát nem a hangszálakkal. Ez valahol 15-120 Hz közötti tartomány lehet. Na és sok testrészt is lehet nagyon gyorsan vibráltatni (nagyon pici, kívülről alig észrevehető kilengésekkel), talán 10-25 Hz-ig is. A szemeket például csukva kb 25-35 Hz-es frekin is lehet bemozgatni. Ez már olyan gyors, hogy a színérzékelő receptorok annyira be tudnak mozogni és elektromosan feltöltődni, hogy már látni lehet sötétben ezeket a jeleket - a sárgás fényt. Azért sárgás, mert a látógödörben csak pirosra és zöldre érzékeny receptorok vannak (ennek keveréke a sárgás szín ugyebár) és ott van a legnagyobb sűrűségük (a többi részen már vannak kékre is érzékeny receptorok) - ezért ott töltődnek fel a leghamarébb. Ha ügyes az ember és folytatni tudja (tartani a sebességet), akkor lassan ez a fény eláraszthatja az egész látóteret. Ezt azért nagyon nehéz megcsinálni (persze egyszerű, ha az ember kézzel nyomkodja a szemgolyót) - nekem kb olyan fél év kemény edzés és gyakorlás után sikerült. Ez segített abban is, hogy megtanultam látni is a szem mikromozgásait (tehát nyitott szemekkel is rendkívül gyorsan be tudom remegtetni) - ez is nagyon nehéz úgy néz ki. Ezek sokat segítettek és segítenek abban, hogy már 10 éve nem kell szemcsit hordanom. Az űrhajśoknak példíául azért romlik nagyon gyorsan  a látásuk odafent (most már tudnak sokat tenni ellene), mert ezek a mikromozgások a gravitáció hiányában nagyon lelassulnak.

Előzmény: jogértelmező (837)
jogértelmező Creative Commons License 2019.02.15 0 0 837

"Még a légzést is tudom nagyon gyorsan, úgymond vibrációsan kivitelezni - olyan 5-8 ki/belégzés másodpercenként."

 

A "vibrációs kilégzés" nekem is megy: A környezetemben ilyenkor ezt hallják: brrrrrrrrrrrrrrrrrrr...

A vibrációs frekvenciám fütyüléskor a legnagyobb.

Előzmény: ghepard (836)
ghepard Creative Commons License 2019.02.15 0 0 836

Gondolom elődeink szinte egész nap mozogtak, mentek, menekültek stb. Tehát az izmok is kaptak sok feszülést és ernyedést is. Lehet azzal jelzi a test, hogy na mozogj már, csinálj valamit. Nekem is szokott begörcsölni ez az, mikor keveset mozogtam - ez 2003-tól változott meg, amióta megtanultam egypár vibrációs mozgást (ezek is nyakig elegek az izmok feszüléséhez és ernyedéséhez) - onnantól semmi görcs nem volt. Még a légzést is tudom nagyon gyorsan, úgymond vibrációsan kivitelezni - olyan 5-8 ki/belégzés másodpercenként. Ezek görcsoldóan is hatnak, no meg azt hiszem növelik a sejtek potenciálját is (a magja és fala közti  feszültséget) - amitől jobban működhetnek talán. 

Előzmény: Törölt nick (835)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.15 0 0 835

(reggel nyújtóztam egyet, és közben begörcsölt az egyik lábam.)

 

mire jó a nyújtózás?

ez valami tanult dolog, vagy inkább egy reflex?

miért érezzük időnként szükségét megfeszíteni az izmainkat?

jogértelmező Creative Commons License 2019.02.14 0 0 834
ghepard Creative Commons License 2019.02.06 0 0 833

Idővel meg lesz minden - persze, ha időközben nem lesz valami gebasz...

Előzmény: Láló 36 (826)
ghepard Creative Commons License 2019.02.06 0 0 832

Most még lehet annak tűnik, de lehet idővel nem lesz az..

Előzmény: Régikarak (825)
ghepard Creative Commons License 2019.02.06 0 0 831

Neked lehet felmérhetetlen, de lehet ez is kelleni fog, hogy túl élje az emberiség..

Előzmény: bakibaby (824)
ghepard Creative Commons License 2019.02.06 0 0 830

Jó a cikk, Te gyakran találsz ilyesmiket - köszi.

Előzmény: jogértelmező (823)
jogértelmező Creative Commons License 2019.02.05 0 0 829

" invázió idegen bolygókra. Ezek nélkül sehová, semmit nem lehet szerintem. "

 

Á, van itt hely bőven - a felszín felett, és alatt is. Csak a klausztrofóbiások panaszkodnának odalent, ha bedöglött a 3D-s virtuális valóság  projektoruk. :)

Előzmény: Láló 36 (826)
Régikarak Creative Commons License 2019.02.05 0 1 828

Nincs bennük érhálózat! Ezért táplálkoznak csak a külső sejtek a sejtközötti folyadék révén s ők is osztódnak.. 

Előzmény: jogértelmező (827)
jogértelmező Creative Commons License 2019.02.05 0 0 827

" 4. a rákos sejtek "bolond sejtek" egyetlen szerepük az osztódás s további rákos sejteket tudnak csak létrehozni kifele, önmaguk meg elpusztulnak (ezért egy rákos daganat belül halott)."

 

Érhálózat hogy jön létre számukra? Az velük együtt születik?

Előzmény: Régikarak (825)
Láló 36 Creative Commons License 2019.02.05 0 0 826

"Felmérhetetlen következményei lennének, ha az embereknek több száz évet él(het)nének. Nem beszélve az "örök létről". Legalábbis számomra felmérhetetlen :-)"

 

Ehhez három dolog kéne még. Fúziós energia, mesterséges intelligencia, invázió idegen bolygókra. Ezek nélkül sehová, semmit nem lehet szerintem.

Előzmény: bakibaby (824)
Régikarak Creative Commons License 2019.02.05 0 1 825

Újabb genetikusi mellébeszélés! Mániájuk, hogy a már igazolt természeti törvényeket feszegessék, félremagyarázzák. Olyan modern félistennek képzelve magukat!

1. a baktériumok s és a többi osztódással szaporodó egysejtű, a többi példával együtt tényleg örök életű, hiszen ha nem öli meg valamilyen baleset/környezeti tényező, akkor a genomja  hosszú generációkon át szinte változatlanul megjelenhet az utódokban; 

2. csak a hímnemű ivarsejtek képződnek folyamatosan, a nőneműek egyszer az életben, csak éppen ciklikusan érnek be;

3. a többsejtűek, pláne a magasabb rendűek, megtermékenyítéssel jönnek létre s sokkal komplexebbek, ezért erodálódnak idővel, a gén technológia sem segíthet rajta; 

4. a rákos sejtek "bolond sejtek" egyetlen szerepük az osztódás s további rákos sejteket tudnak csak létrehozni kifele, önmaguk meg elpusztulnak (ezért egy rákos daganat belül halott). 

 

Előzmény: jogértelmező (823)
bakibaby Creative Commons License 2019.02.05 0 0 824

Felmérhetetlen következményei lennének, ha az embereknek több száz évet él(het)nének. Nem beszélve az "örök létről". Legalábbis számomra felmérhetetlen :-)

Előzmény: jogértelmező (823)
jogértelmező Creative Commons License 2019.02.05 0 0 823
ghepard Creative Commons License 2019.01.30 0 0 822

Az már majd 40 évvel ezelőtt volt, hogy semmi alapja se volt - de még ma is tartja magát valahol valahogy. Nem véletlen, hogy az agyban rengeteg a koleszterin, meg az sem, hogy a test igencsak nagy mértékben termeli. Mintha az lett volna a jelszó, hogy gyerünk ellene menni.

Előzmény: jogértelmező (818)
Régikarak Creative Commons License 2019.01.29 0 1 821

Az is, mert nagy marhaság volt, ráadásul nem is abban keresték a bajt ami valós volt! Ugyanis régebben a nagyobb vidéki kórházak moslékját is disznóhizlaldáknak szállították s gyakran megesett,  hogy felelőtlen ápolónők/takarítónők pl. a használt injekciós tűket, maradék gyógyszereket is beledobálták az ételmaradékok közé. Az eredmény kikövetkeztethető....

De az éttermi, menzai maradéknál ez nem állt fenn.....

Előzmény: jogértelmező (820)
jogértelmező Creative Commons License 2019.01.29 0 0 820

A mangalica majdnem kihalt nálunk, a hisztizők moslék propagandája miatt.

Előzmény: Régikarak (819)
Régikarak Creative Commons License 2019.01.29 0 0 819

De hát ilyen a zsír-olaj-vaj-margarin gyártók küzdelme, a szivacsos agyvelőgyulladás-csirkeinfluenza-sertéspestis, stb. hisztéria, modern orvostudomány-alternatív gyógymódok, Coca cola-Pepsi cola, a laktóz/glutén érzékenységi hisztéria, stb, stb. Mindig fel kell tenni a kérdést: cui prodest? 

Előzmény: jogértelmező (818)
jogértelmező Creative Commons License 2019.01.29 0 0 818

" A szokásos antireklám az ellenérdekeltektől....."

 

Volt már ilyen. Egy nevezetes eset: A 80-as évek elején a Time Magazinban megjelent cikk szerint a tojás fogyasztása ártalmas - a koleszterinje miatt. A világ beszopta. A hazai tojástermesztők lecsődőltek. Az üzletek polcairól eltűntek a hazai tojásos tésztafélék, és cserébe megjelentek az import tojásmentesek.

10 évig tartott a tojásfóbiás tömeghisztéria, amikor tudományos kutatók lebuktatták a Time Magazint.

Ekkor azt írták- fogalmuk sincs miként jelenhetett meg az a hamis hír a lapban, és bocsánatot kértek a világtól. Az amerikai szívgyógyász szövetség pedig levette a tojást a tilalmi listáról.

Előzmény: Régikarak (817)
Régikarak Creative Commons License 2019.01.29 0 0 817

A szokásos antireklám az ellenérdekeltektől.....

Előzmény: jogértelmező (816)
jogértelmező Creative Commons License 2019.01.28 0 0 816
ghepard Creative Commons License 2019.01.24 0 0 815

Lehet az is, hogy nem jelentett hátrányt a két lábon járás. Olyan terepen találták magukat a földmozgások miatt, hogy egyszercsak nem volt kiút a víz miatt – így ellenség se akadt. Alkalmazkodniuk kellett és a sekély vízben is táplálék után kellett kutatniuk. Majd mondjuk 1-2 millió év múlva újabb földmozgások miatt megnyílt a kiút. Ezalatt okosabbak lettek a kétlábon járás, meg a sokkal nagyobb mértékű kézhasználat miatt – és kezdtek terjeszkedni. A maradványok abból a korból meg ki tudja hol vannak.   

 

De szerintem még ma is jobban működnek bennünk a dolgok, ha figyelembe vesszük (pláne idős korban), hogy a gravitáció iránya nem változott – legalábbis ezt nagyon észrevettem. A látás, légzés, táplálkozás, emésztés, felszívódás, ürítés (nagy, kicsi) stb – mintha magasabb szinten, hatásosabban stb zajlana.  Ezt egyszerű kisérletekkel ellenőrizni is lehet és ha valami gebasz van (meg nem csak akkor) - ki is lehet használni.

Előzmény: Régikarak (814)
Régikarak Creative Commons License 2019.01.23 0 0 814

Azt figyelembe kell venni, hogy a változás nem ronthatja a túlélési lehetőségeket! Mert akkor az új változat hamarosan kipusztul.  

Nos, ha azt tekintjük, hogy négy lábon gyorsabban lehet szaladni mint  kettőn, pláne ha lúdtalpon kellene tenni, akkor  a két lábon való járás  csak annyira lehetne időleges, ahogy ezt a majmoknál vagy más emlősöknél láthatjuk (kivéve a kengurukat, de az más tészta!) s nem válhatna általános mozgásformává. Ebből az következik, hogy olyan terepen kell bekövetkeznie a változásnak, ahol nem jelent hátrányt a két lábon való lassabb közlekedés. 

Ez elméletben lehetne az erdő is - lásd a gorillát, csimpánzt, stb - de ott a tartós két lábon való járással járó többi változás (a fogó lábról a járó lábra váltás, a karok megrövidülése, stb) már nem lenne előnyös (pl. fára mászás szempontjából) s csökkentené a túlélési lehetőségeket..  

A homok is elképzelhető lehetne, de ott megint hátrányban van a két lábon járó a négy lábon közlekedővel szemben. 

Tehát, kizárólagos alapon csak a közepes mélységű (kb. derékig érő)  puha aljzatú víz marad, ahol a felegyenesedés és két lábon való járás nem okoz semmiféle hátrányt a ragadozókkal szemben (ahol aí szárazon nincs ellenség, ott akár hason is lehet csúszkálni, lassan mint a teknős, de mivel az előembert is szívesen elfogyasztó húsevő mindig volt....), a szárazföldi ragadozók ugyanis nem szoktak vízbe járni a táplálékukért ( a vidra s nyérc, stb. kivételével, de ők nem veszélyesek az emberre), ahol meg krokodilok vannak, oda meg az ember nem menne.

Mikor a vízi élet során  (persze a nap egy részét lehetett a szárazon tölteni, valamilyen védett helyen) kialakultak azok a jellegek a felegyenesedve való járáshoz, amelyek már kellő gyorsaságot és biztos járást is lehetővé tettek, akkor kezdhetett elszakadni az emberős a vízi közegtől és meghódítani a szárazulatot, immár két lábon járva!. 

Ez magyarázat lehet arra is, hogy miért nem rendelkezik a tudomány olyan emberős fossziliákkal, ahol  ez az átmeneti állapot kimutatható lehetne, ugyanis egyrészt a közeg nem a legjobb taphonómiai tulajdonságokkal rendelkezik, másrészt nem is keresnek ember maradványokat ilyen eredetű üledékekben!

Mellesleg, ha bármelyik mai majomfaj egyedei a vízbe mennek, pont úgy viselkednek ahogy azt fentebb leírtam!

Van még egy argumentum erre az elképzelésre, mégpedig a hímvessző mérete. Mivel ez nem fosszilizálódik, nyilván nem tudhatunk semmit az előemberérről. DE azt tudjuk, hogy még a 250 kilós gorilla hímnek is akkora mint egy kisfiúé! DE nem is kell nagyobb neki, mivel a nőstény farizmainak kicsisége miatt a hüvelynyílás a felszínen van, ki is emelkedve belőle. S ez a többi majomnál is így van. A többi emlősnél is attól függ, hogy a  hozzáférhetőség mennyire jó, ez a legtöbb növényevőnél elégé nehézkes a hím állat számára s ezért hosszú hímvesszővel kell rendelkeznie a biztos megtermékenyítéshez, vagy másképpen kell megakadályoznia a sikertelenséget (a kutyaféléknél ez a hímvessző beszorulását okozza). Az embernél is a farizmok fejlettsége következtében a hüvelynyílás a combok közé kerül és mivel az ősembernél nem volt valószínű a miszionárius póz, nyilván csak hosszabb szerszámmal lehetett sikeresen megtermékenyíteni.

DE van még egy érdekesség: a vízben párzó állatoknál - ahol nem kloáka van - a hímek párzószerve meglehetősen hosszú (még sok vízimadárnál is az, pedig ők kloákások), a spermiumok kimosása elleni védekezés miatt. No ez a "vízi embernél" is szerepet játszhatott!

Előzmény: ghepard (813)
ghepard Creative Commons License 2019.01.23 0 0 813

Hát számomra világosnak néz ki. De nemcsak a víz, a homokban is vagy bármilyen latyagos/mocsaras talajon ez lesz. Még azt se lehet mondani, hogy kénytelen fell kell állni kétlábra a sekély vízben. De valami miatt megtetszett neki.

 

Na most mi történik járáskor? Elsőnek a sarok sarka érinti az alzatot, kicsi felület, jól bemélyed  ott az aljzat a sarok alatt. Aztán tovább kell gurulnia  a talpnak, de előtte a domb – azt le kell símítani és aztán az ujjakkal meg elrugaszkodni. Azok meg megint vékonyak és aránylag hegyesek – na azok megint jól belemélyednek az aljzatba – és a domb megint nyomja a talpat. Egy idő után az agyára ment és szépen meghajolt a fizikának engedelmeskedve. Ezt még ma is látni – nézz meg egy strandfocit, vagy strandröplabdát, a játékosok konkrétan felszántják a pályát.

 

A vízimajom elméletről nem is tudtam (pedig már pár évtizedes), csak tavaly futottam bele és aztán elolvastam, amit találtam – számomra is egy hihetőbb magyarázat. Persze sok minden volt az idők hajnalán. Én 2003-tól kezdtem másképp állni a dolgokhoz, jobban meg akartam ismerni magamat – hogyan mozogjak, hogyan egyek, hogyan lélegezzek stb, hogy lehetőleg jobb legyen.

Előzmény: Régikarak (811)
ghepard Creative Commons License 2019.01.23 0 0 812

Azok sem, de a kintiek se főnyeremény szerintem – mert ül rajtuk az ember, ráadásul nagyon rosszul. Lehetne sokkal jobb is az ülőke szerintem – kb olyan valagszéles és olyan negyedkör alakú. A vízszintes része csak pár centis volna, semmi hosszú nyúlvány, mint amik most vannak. Így a férkiak farka meg golyói lóghatnának szabadon lefelé – de nem fognak, mert meztelenül büntetés járna (így csúnyán nyomva vannak, s nemcsak ezek, nőknek se mindegy azért). De ki lehetne találni olyan holmit, amiben szabadon lóghatnak, de nem látni. Ja és ideális lenne még, ha az első kerék is meghajtásos lenne – kezekkel, ez mérnöki kihívás. Ezt a fajta meghajtást kipróbálhatod bicaj nélkül (egy helyben is) – lehet irigyelni fogod az állatokat.

Előzmény: jogértelmező (810)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!