Keresés

Részletes keresés

MarkVargas Creative Commons License 2021.06.03 0 0 1345

Sikerült. Hálásan köszönöm! 

Arról tudsz valamit ,hogy a füstérzékelőnél a led csak akkor vilàgit ha tűzriasztás van. Másoknál látom, hogy visszajelez a led X masodpercenkent egy villanassal. Erről tudsz valamit? 

Milyen kültéri szirénát ajánlassz? Csak beltéri van jelenleg.

Előzmény: Hehe164 (1344)
Hehe164 Creative Commons License 2021.06.02 0 0 1344

705-ös címen hármas és négyes opció legyen bekapcsolva.

Előzmény: MarkVargas (1343)
MarkVargas Creative Commons License 2021.06.01 0 0 1343

Működik! Hálás köszönet!

 

Még egy kérdés:

nem élesített állapotban nem lehet beállítani hogy hangos riasztást adjon? Vagy legalább sípoljon a kezelő 

Előzmény: Hehe164 (1342)
Hehe164 Creative Commons License 2021.06.01 0 0 1342

Az "NC EOL-lal és szabotázsfelismeréssel" rajz az.

 

Ha és amennyiben azt csináltad amit írtam (és jól) akkor hatástalanított állapotban hibát kell jeleznie szabotázsra, élesített állapotban pedig hangos riasztást kell indítania.

Előzmény: MarkVargas (1340)
MarkVargas Creative Commons License 2021.06.01 0 0 1341

 

ezek között van? Nem ugye?

 

Előzmény: Hehe164 (1338)
MarkVargas Creative Commons License 2021.06.01 0 0 1340

“Ja, és mozgásérzékelők zónabemeneteire kell párhuzamosan egy egy kiloohmos ellenállás, és a központ felé sorbakötve egy egy kiloohmos ellenállás.“

 

Ennél elakadtam. A többit megcsináltam.


tudsz rajzot?

 

Az erzekelonel a tamperrel semmit sem kell csinaljak ezek szerint?

 

így ezek utan ha leveszem az elolapot az erzekelorol (nem elesített allapotban) ,majd hangosan be kell riasztania?

 

koszonom a sok segítseget!!

Előzmény: Hehe164 (1338)
Hehe164 Creative Commons License 2021.06.01 0 0 1339

Fene. Négyvezetékes füstnél a füstérzékelő zónába menő pontjaira kell egy egy kiloohmos ellenállás.

Előzmény: Hehe164 (1338)
Hehe164 Creative Commons License 2021.06.01 0 0 1338

Ja, és mozgásérzékelők zónabemeneteire kell párhuzamosan egy egy kiloohmos ellenállás, és a központ felé sorbakötve egy egy kiloohmos ellenállás.

Előzmény: Hehe164 (1337)
Hehe164 Creative Commons License 2021.06.01 0 0 1337

A füstérzékelőt egészen másképp kell kötni mint a többit.

 

Két ér használatánál az AUX+ megy az érzékelő + pontjára, az egyes számú riasztó bemenetre az érzékelő - pontját kell kötni, és az érzékelőben a plusz és a mínusz közé kell egy egy kiloohmos ellenállás.

 

Négy ér használatánál az érzékelő táplálását (+ -) az AUX+-ra és a PGM-re kell kötni, és programozni kell a PGM aktiválási eseményeinél a Clear+Enter gombkombinációt az érzékelő resethez.

Az érzékelő másik két pontját a egyes pontra, és annak C pontjára kell kötni.

 

A mozgásérzékelők táplálását az AUX + - ra, a zónáikat pedig a kettes, és a hármas bemenetre kell kötni, és a mellettük levő C pontokra természetesen.

A 02 03 címeken a programban be kell állítani a kívánt zónatípust, és a 705-ös címen az egyes opció legyen bekapcsolva a 3-as opció legyen kikapcsolva, a négyes pedig bekapcsolva a szabotázsriasztás beállításához. A 706-os címen a kettes opció legyen bekapcsolva.

 

A tűz zónát kétvezetékes bekötés esetén a 706-os címen a 3-as opció bekapcsolásával lehet beállítani.

Négyvezetékes bekötésnél a 001-es címen 11-et kell beállítani. (Az első két szám adja meg a zónatípust.)

  

Előzmény: MarkVargas (1336)
MarkVargas Creative Commons License 2021.06.01 0 0 1336

Minden erzékelő külön zónakent van bekotve. 
4eres riasztókabellel.

Előzmény: Hehe164 (1334)
MarkVargas Creative Commons License 2021.06.01 0 0 1335
  • Hány darab érzékelő van bekötve.
  • 2db paradox infra + 1db fusterzeklő
  • A központ programozását segítséggel el tudod végezni?
  • Eltudom.
  • Van hozzá mérnöki kódod?
  • Megvan!
Előzmény: Hehe164 (1334)
Hehe164 Creative Commons License 2021.06.01 0 0 1334

A kérdés több mindentől függ.

Tehát kérdéseket fogok feltenni.

 

  • Hány darab érzékelő van bekötve. Négynél kevesebb, négy, vagy több?
  • A központ programozását segítséggel el tudod végezni?
  • Van hozzá mérnöki kódod?

A fentiek megválaszolása után tovább tudunk lépni.

Előzmény: MarkVargas (1333)
MarkVargas Creative Commons License 2021.06.01 0 0 1333

Üdv!A fórumon láttam a hozzászólásokat. Nekem a költözés utan az érzékelöimmel vagyok bajban.Nem fenyképeztem le hogy volt bekötve...és most sehogy nem akar szabotázsnálbriasztani. Tudsz ebben segíteni egy fényképpel nálad hogy van? Feltételezem nálatok is szabotázs védelemmel vannak a mozgásérzékelők feltéve..Válaszokat köszönöm előre is! 😊

MarkVargas Creative Commons License 2021.06.01 0 0 1332

üdv!

segítséget szeretnék kérni. Jelenleg pradok spectra 4000 központom van. A kozpont com es zona kabelei vannak a pirekhez kötve. Hogy tudnám a szabotázs védelmet beallitani a pireknél? 
valaki nagyon szépen kérem segítsen. 
a megvalósítást leírásában és a programozás leírásában.

előre is köszönöm!

 

csatolmány a pir jelenlegi bekotese.

 

 

 

 

 

 

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.05.31 -1 0 1331

A fényképeden a zöld vezetéket megszakítja egy (leértékelt kínai szigszalagból készült) piros bumsztli. Ha az rejti az 1000 ohmos ellenállást, akkor vizsgáld meg azt a pontot, ahol az az ellenálás össze van forrasztva a zöld vezetékkel, mert valószínűleg ott lesz a hiba.

- a Solo sziréna belső mikrokapcsolójának meghibásodásával még soha nem találkoztam (jóval 100 db  feletti Solo szirénáról beszélek)

- ha az a pont nem forrasztva van (hanem csak össze van sodorva az ellenállás lába a vezetékkel), akkor először is villámgyorsan forraszd össze, utána meg szégyelld magad :)

Előzmény: vacak007 (1322)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.05.31 -1 0 1330

"ha az abran levo pirossal jelolt 1Kohm-os ellenallast beteszem, akkor korrekt a szirena tamper bekotese?"

 

Ha oda teszed azt a pirossal rajzolt ellenállást, akkor megszűnik a tamper figyelés, mert az ellenállástól az ott már nem tamper, hanem egy riasztási zóna lesz. Persze ha ezt a zónát átprogramozod 24 órás riasztásúra, akkor elnevezheted "tamper" nevű zónának, de SOKKAL okosabb azt a piros ellenállást nem tenni oda és akkor minden különösebb erőlködés nélkül fog helyesen működni. :)

 

 

Előzmény: vacak007 (1326)
Hehe164 Creative Commons License 2021.05.28 0 0 1329

"a szirena tamper vezetekei a panel 5-os zonajara van egyedulikent rakotve. (mas nincs bekotve az 5-os zonara)"

Előzmény: encipoly2 (1328)
encipoly2 Creative Commons License 2021.05.28 0 0 1328

Szia! Ha jól veszem ki, eddig nem volt a szirénánban ellenállás. Így a tamperkapcsoló nem zónaként volt bekötve, hanem simán egy másik zóna szabotátázs körét szakíthatta meg. Hogyha ezen változtatni akarsz, programozni is kell új zónát, és tudni kellene, hogy a sziréna tamperkapcsoló minek lehet a zónapárja. Bárhogyan is, valószínű, hogy a sziréna tamperkapcsolója szórakozik. Ezt teszteld le úgy, hogy simán tekerd össze a 2 vezetéket, ami a tamperkapcsolón van, és várj egy pár napot, hogy megoldódik e a probléma. Ha igen, cseréld ki a szirénát. Ha továbbra is tamper probléma van, nem a sziréna a hunyó.

Előzmény: vacak007 (1322)
Hehe164 Creative Commons License 2021.05.25 0 0 1327

Igen.

Ha utána zónahibát jelez akkor a drót szakadozik, ha tamper riasztást, akkor a kapcsoló rossz.

Előzmény: vacak007 (1326)
vacak007 Creative Commons License 2021.05.25 0 0 1326

Ami megzavar(t), hogy ebben a tamper aramkorben nincs alarm rele, csak egy tamper kapcsolo, ezert nem is tettem bele ket ellenallast. Ezek szerint ha az abran levo pirossal jelolt 1Kohm-os ellenallast beteszem, akkor korrekt a szirena tamper bekotese?

tamper

Előzmény: Hehe164 (1325)
Hehe164 Creative Commons License 2021.05.24 0 0 1325

Igen.

Előzmény: vacak007 (1324)
vacak007 Creative Commons License 2021.05.24 0 0 1324

Ezt ugy erted, hogy a tamper korben kellene ketto ellenallas? 

Előzmény: Hehe164 (1323)
Hehe164 Creative Commons License 2021.05.24 0 0 1323

Alapban kettő egy kiloohmos ellenállás kell/ene. Egy sorosan, egy párhuzamosan. (Hibát nem jelez ettől a zóna, hiszen a tamperkapcsoló mindig zárt.)

De valószínű hogy a sziréna tamperkapcsolója nem nulla ohmos, azaz korrodált.

Ha benne lenne a két ellenállás a hurokban, lehetne tudni pontosan.

Előzmény: vacak007 (1322)
vacak007 Creative Commons License 2021.05.24 0 0 1322

Sziasztok,

 

Segitseget szeretnek kerni toletek.

Paradox MG-5050 riaszto kozpontraomra ra van kotve egy SOLO kulteri szirena.

Eddig minden rendben mukodott, de mostanaban el kezdett "szabotazs"-t jelezni a panel a szirenanal. (Trouble Zona szam megjelenik a kijelzon majd eltunik egy ido utan)

ATZ es EOL rezisztor be van kapcsolva a riasztoban, a szirena tamper vezetekei a panel 5-os zonajara van egyedulikent rakotve. (mas nincs bekotve az 5-os zonara)

A SOLO szirena bekotesi rajza alapjan, a tamper vezetekre a szirenaban ratettem egy 1Kohm-os ellenallast EOL ellenallasnak.

Csatoltam egy kepet a szirena bekoteserol. (a szigetelo szalaggal fedett reszen van az ellenallas)

 

Tudtok otletet adni mi okozza a szabotazst?

(Ja es persze senki sem nyitogatja a szirenat :) )

 

Koszonom a segitseget!

Udv, vacak

 

tamper

 

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.02.13 0 0 1321

Köszönöm, már utánanéztem.

Ez remélhetőleg nem azt jelenti, hogy ezzel letiltom az IP150 szolgáltatásainak 90 százalékát :)

 

Előzmény: YikeSS (1320)
YikeSS Creative Commons License 2021.02.12 0 0 1320

Az IP150 webfelületén van egy "SWAN disable (closed network only)" YES/NO opció.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1319)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.02.12 0 0 1319

"Hihetelen újításként az IP150 5.2.19-es firmware-ben már van opcio a LAN only üzemmódra"

 

Kösz az infót, ha lesz marhasok időm kísérletezni, akkor talán kipróbálom.

 

De ha most meg az derül ki, hogy ezt a "lan only" üzemmódot csak internetes regisztráció után, egy szerveren keresztül lehet bekapcolni, akkor biztosan megtaposom a ketyerét :) és az egész idióta fejlesztő bagázst (akik nem ismerik a "biztonság" szó értelmét) ismét elküldöm az jó édes anyjukba.

Előzmény: YikeSS (1318)
YikeSS Creative Commons License 2021.02.11 0 0 1318

Hihetelen újításként az IP150 5.2.19-es firmware-ben már van opcio a LAN only üzemmódra, azaz ki lehet kapcsolni a SWAN kapcsolatot.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1316)
YikeSS Creative Commons License 2021.02.11 0 0 1317

Na köszi a segítséget, működik, nehéz szülés volt, több dolognak kell stimmelnie, ahhoz, hogy működjön, sehol nem találtam normálisan leírva:

1. a kapcsolódás módja igazából mind1, hogy közvetlenül LAN-on IP-re, vagy a SWAN-on keresztül Panel S/N-re vagy DNS alapján (persze ha a SWAN-t eléri az eszköz, meg lett már site reg-elve, stb.)

2. az IP150 modul password az "paradox" és kész... megváltoztatni nem lehet, tehát ezt kell használni

3. a "Rendszer login/központ ID" és a "Rendszer/PC jelszó" megfelelően kell legyen beállítva, ezek defaultja 0000/0000, ezt érdemes megváltoztatni, különben SWAN-on keresztül bárki hozzáférhet az eszközhöz

4. nem lehet belépni BabyWare-el / In-field-el az IP150-re, ha valaki be van jelentkezve az IP150 web-es felületére

 

ennyi, amire rájöttem nagynehezen :)

 

Előzmény: Hehe164 (1315)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.02.11 0 0 1316

Nem tudom, hogy ez neked segítség-e:

én nagyon pórul jártam az IP150-nel, mert kiderült, hogy a nagy mellénnyel reklámozott szolgáltatásainak túlnyomó részét csak külső internetes szerveren keresztül hajlandó csinálni, márpedig nálam a folyamatos internet kapcsolat kizáró ok, ha riasztóról van szó (nyílt intenet és a riasztóközpont kifejezések együtt említve = röhej).

Akkor valaki azt mondta nekem, hogy még lehet szerezni olyan IP150-eseket, amelyeken még a régi firmware van, azok ÁLLÍTÓLAG hajlandók működni kizárólag helyi hálózaton. De akkor már tele volt a tököm az IP150 hülyeségeivel és nem volt kedvem/időm venni egy régi fajtát is és azzal tovább kísérletezni, inkább megoldottam a feladatot más módon.

Szóval nem biztos, de lehet, hogy nálad is az a baj, hogy valami olyat szeretnél vele csinálni a helyi hálózaton, amit ő kizárólag az internetes szerveren/fehőn keresztül hajlandó csinálni.

Előzmény: YikeSS (1314)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!