Keresés

Részletes keresés

COOP Creative Commons License 2016.03.20 0 0 3413

tavaly leszálltak Antalyaban...szerintem idén is le fognak, költséghatékonyság céljából...

Előzmény: Kala53 (3412)
Kala53 Creative Commons License 2016.03.20 0 0 3412

Ciprus déli részén már jártunk, akkor még a MALÉV rendszeres járatával jutottunk ki. Tervbe vettük Észak-Ciprust, kérdésem volna hozzátok, hogy az irodák charter járatai közvetlen oda repülnek vagy Törökországi leszállás után mennek át Észak-Ciprusra ? Törökországba készültünk, de a mostani sajnálatos események miatt, úgy tűnik indokolt a nyaralás újra tervezése.

gabipatai Creative Commons License 2016.03.19 0 0 3411

Csaba! Esetleg abban tudsz-e segíteni, hogy a Salamisnak amfiteátruma van vagy szabadtéri színpada? Mert mi szeretünk műsorokat nézni esténként, de úgy, hogy asztaloknál lehet ülni és közben iszogatni. Néztem fényképeket, de nem tűnik egyértelműnek, hogy az esti műsorok hol vannak.

Köszi

gabipatai Creative Commons License 2016.03.19 0 0 3410

Sziasztok!

 

Mi is a Salamisba készülünk szeptember végén 10-12 naposra.

Csabi! Köszi a sok infót, Te segítettél a döntésben :)

 

csaba08 Creative Commons License 2016.03.18 0 0 3409

Szia!

 

Szupermarket közel van az Oscarhoz, LEMAR a neve és általában együtt van a City Burgerrel. :)

Van itt minden, ami szem-szájnak ingere.

Nem kell aggódni!

 

 

Üdv: Csabi

Előzmény: edina8888 (3408)
edina8888 Creative Commons License 2016.03.11 0 0 3408

Sziasztok!

 

Mi augusztus végén megyünk a 1,5 éves kislányunkkal az

Oscar hotelba. Érdekelne minden infó, ami egy kisgyerekes családnak fontos lenne.

Ill. érdeklődnék, hogy milyen boltok vannak, szupermarketek? lehet mindent kapni, konkrétan pelenkára gondolok, hogy ne azzal legyen teli a bőröndünk....ugye ott is van választék ilyen dolgokban?

köszi

csaba08 Creative Commons License 2016.03.08 0 0 3407

Akkor jöjjön az igazság pillanata! :))

A várva várt hotel:

 

Top Set Hotel, Kyrenia (Girne), Észak-Ciprus

2016. február 24. szerda

 

 

Van még két másik szobatípus is fotózva, de ez a standard 2 ágyas szoba.

Ha kérdés van, csak bátran!

Remélem segítenek a képek mindenkinek dönteni.

 

Üdv: Csaba

Előzmény: Fikasz81 (3397)
Majja317 Creative Commons License 2016.03.03 0 0 3406

Jó estét!

Járt már valaki a Salimis hotelben a green travellel? Van róla valamilyen vélemény?

Köszönö :-)

Majja317 Creative Commons License 2016.03.03 0 0 3405


Szia Csaba!
Marietta vagyok!
Párommal augusztus 24-én a Famaguszta melletti Salamis bay counti hotelbe megyünk nászútra a Green Travel utazási irodával. Milyen ez a hely, az all inclusive szolgáltatás? Mi szlovákiai magyarok vagyunk, egy helyi utazási irodában voltunk bent, akik összeköttetésben vannak a Green Travelell, ezért megyünk velük Pestről. A helyi utazási iroda megírta a Green Travelnel, hogy mi ott töltenénk a nászutunkat a Salamisba és, hogy esetleg nem e kapunk valami extra kedvezményt vagy ilyesmit, akár tengerre néző kilátást. Ők azt irták vissza, hogy ez a hotel jó indulatán múlik. Vannak olyan jó indulatúak. Én nekem csak csodás tengerparti kilátás a legfontosabb :).
És még egy olyan kérdésem lenne, hogy Famagusztában van élet? Szóval oda el lehet menni napközben is meg este is ha szórakozni, romantikus sétát tenni szeretne az ember a tengerparton, vagy kikötőben, ahol be lehet ülni valahová? Máshová úgyis fakultatív programként mennénk az utazási irodával. Aműgy melyik a legjobb fakultatív program, pl.: Kyrenia vagy Nicosia?
Köszönöm előre is a válaszod!

VLizike Creative Commons License 2016.03.03 0 0 3404

Szia !

Mi tavaly voltunk az Oscarban.Tökéletes nyaralás volt!

A szálloda csodaszép, a kaja első osztályú! Nem ugyan azt az ételt váltogatják 2 naponta. Szinte sosincs 2x ugyan az. Bőséges , és nagy a választék. A hotel környéke nekünk kicsit fura volt, egy "lakótelep" végén van, körben emeletes házak, ahol a helyiek élnek, de minket ez egyáltalán nem zavart. A közelben van bolt és kisebb éttermek, bárok is. A tengerpart jó, de át lehet menni a szomszéd hotel partjára is. A napágyak soha sincsenek szinte fullon, mi bármikor mentünk le, mindig találtunk szabad helyet. Az Oscarnak több medencéje van, valamelyik körül mindig volt hely, és a parton is.

A belváros kb 25 perc séta, de van a hotelből ingyenes "kisbusz" , most nem jut eszembe a neve, bocs. És van taxi is, ami elég olcsón visz be, vagy hoz haza, ha nincs kedvetek gyalogolni.

Jó kis fakultatív programok vannak, tavaly az Oscarban volt magyar animátor, a sokat segített.

Mi a Taurus Reisennel voltunk, nekik volt a leginkább jó a repülő járatuk, minden a legjobb volt, mindennel. :)

Ha kérdésed van, írj bátran! :)

Előzmény: evi.b. (3377)
norbertbprnr Creative Commons License 2016.03.01 0 0 3403

Köszönöm mindkettőtöknek!

Előzmény: csaba08 (3402)
csaba08 Creative Commons License 2016.03.01 0 0 3402

Szia Norbert!

 

Nicosia üzleti város.

Tele van politikusokkal, rangos vezetőkkel, államfőkkel, stb...

Ennek megfelelően csak magas színvonalú szállodákat tudok ott.

Most a Golden Tulip Hotelben jártam, a legmagasabb igényeket is kielégítő üzleti szálloda.

Nem is engedtek végig fotózni, azért jó pár képet így is összehoztam...

 

Ez az a szálloda:

 

 

Kirgizke, örülök, hogy látlak!

 

Üdv: Csabi

Előzmény: norbertbprnr (3400)
kirgizke Creative Commons License 2016.03.01 0 0 3401

Szia!

 

Itt írtam Nicosiáról:

Ciprus 2011 - 5. nap

5. nap - szeptember 21.   Ali reggelit készített nekünk, amit a panzió udvarán költöttünk el vidám, reggeli madárcsicsergés közepette. A délelőttöt Észak-Nicosia (Lefkoşa) felfedezésére szántuk. Elsőként a Selimiye dzsámit (Ayia Sofia katedrális) kerestük fel, amely[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

Itt pedig a ciprusi utunk praktikus infóiról:

Praktikumok

Praktikumok Észak-Ciprusi vízum: Ingyenes. Betétlapra ütik, nem az útlevélbe. Lehet hogy nem lett volna gond belőle, ha mégis az útlevélbe sikerül, de a (külföldi) fórumokon azt írják, hogy inkább ne az útlevélbe kerüljön az észak-ciprusi pecsét, hanem betétlapra. A[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

Mi Nicosiában az Aksaray Pansiyonban aludtunk. A dolmusok a belvárosból indulnak Kyreniába, valahol az is benne van a beszámolómban, hogy honnan (az első napnál keresd, akkor mentünk át).

Előzmény: norbertbprnr (3400)
norbertbprnr Creative Commons License 2016.03.01 0 0 3400

Szia Csaba! Van esetleg tipped jo hostelre Nicosiaban? Illetve meg tudod légyszi írni, hogy honnan indul a busz Nicosiából Kyreniába? Köszönöm!

csaba08 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 3399

Kedves Tamás!

 

Újra itthon. :)

Jártam a Top Set Hotelben, készültek képek is, amiket hamarosan közzé is teszek némi értékeléssel.

Nem rossz egyébként, de ha már választani kell, akkor inkább Ada Beach.

Idén a Manolyát senki se válassza, az most nagyon gáz!

 

Elsőre ennyi, később bővebben.

Üdv: 

Csaba

Előzmény: Fikasz81 (3397)
Marcsi6705 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 3398

Tavaly jártunk Észak-Cipruson! Igen valóban voltak kisebb problémák, de helyettük sokkal szebb emlék maradt az ott élők barátságossága, segítő készsége, és becsületessége. Nem béreltünk pl. autót, sok helyre taxival mentünk, és még borravalót sem fogadtak el. Megosztanám életünk egyik élményét. Egy este étterembe indultunk, már sötétben, természetesen eltévedtünk. Azt tudtuk, hogy a hegyoldalban sokat kell felfelé gyalogolnunk. Érdeklődésünkre két fiatal egyszer csak elkezdett előttünk a hegyre felfelé menni. Ösztönösen követtük őket. Kb jó 20 perces séta után intettek, hogy megérkeztünk, majd eltüntek. Semmit nem vártak, még megköszönni sem nagyon tudtuk. Ezek az igazi élmények!

 

Fikasz81 Creative Commons License 2016.02.19 0 0 3397

Köszönöm a válaszokat Csaba! Ha a TopSet hotelről is kiderülnek részletek és pozitív információk, akkor örülnék ha megosztanád velünk. Gondolom másoknak is hasznos lenne, mivel idén eléggé kedvező áron kínálják az utazásokat oda. Amit írtál Észak-Ciprusról az pozitív és ennek kimondottan örülök mivel idén lehet, hogy a sziget lesz a befutó nyaralás terén. Ettől függetlenül még odébb van mivel szeptemberre tervezzük az utazást. Addig is türelmesen várjuk mindenkitől az előszezonról írt élménybeszámolókat. :)  

Előzmény: csaba08 (3396)
csaba08 Creative Commons License 2016.02.17 0 0 3396

Szia Tamás!

 

Jól látod, közel 20 éve foglalkozom Észak-Ciprussal, jártam ott egy párszor, jól ismerem a szállodákat és az ott élő magyarokat is.

Azt írod, vannak problémák...

 

Erre annyiban szeretnék reagálni, hogy a probléma az nem Észak-Cipruson kezdődik, hanem itthon, azoknál az utasoknál, akik nem járnak utána annak, hogy hova is mennek nyaralni, mert nekik mindegy, hogy hova és kivel, csak meglátnak egy szuper akciót és már is foglalnak és azt se tudják hova...

És ugyebár minden utasban rengeteg igény van, de hát a szuper akciós foglalások után a helyszínen derül ki számukra, hogy nem is felel meg nekik, és ezek csapódnak le úgy, hogy vannak problémák rendesen.

 

Tisztelet a kivételnek, mint pl. Te is, aki érdeklődik, kérdez és nem fejjel a falnak rohan befizetni a szuper akciós nyaralást.

Mert azt is tudjuk, nem minden arany ami fénylik!

 

Második tévhit: A szállodákba be lehet vinni pl kint a boltba vásárolt ásványvizet. Az igaz, hogy ezt nem minden esetben kell a recepciós előtt mutogatni, de egy szatyrot senki se fog átkutatni.

Ha mindent ésszel csinál az ember és megpróbálja betartani az ő szabályaikat, akkor ebből sincs gond.

 

A szállodákon kívül is van élet!

Nem is kicsi!

Igen, lehet Gyrost is kapni. És még kedvesen útba is igazítanak, hogy merre van a Gyros árus.

Olvastam már olyan beszámolót, ahol pont ezt dicsérték és egészen meg is voltak lepődve, mert arra számítottak, hogy majd jó elutasítóak lesznek, de nem így lett.
Az Észak-Ciprusiak igen is vendégszeretők!

 

A TopSet Hotelt pont nem ismerem, de ami késik nem múlik.

Megyek ki és ha eljutok oda, hamarosan erről a hotelről is tudok majd írni bővebben.

De kérdésedre válaszolva, vannak hotelek, a kategóriájuknak megfelelő ellátással, így igen előfordul, hogy egy 3*-os hotelben kevés a választék és sablonos.

De ez mindenütt így van!!! Ez nem Észak-Ciprusi dolog!

Ki mit fizet, azt kapja.

 

Tudok nagyon jó 3*-ost ajánlani: High Life Hotel

Ez egy kicsi, csendes környezetben lévő, közvetlen homokos parttal rendelkező szálloda.
Itt ki lehet kapcsolódni, ha nyugalomra vágysz.

 

Salamis a totál befutó! Mindig telt házas, mert egyszerűen szuper és minden igényt kielégít.

Igaz, így kicsit nyüzsgőbb is.
Képeket most tettem fel két hozzászólással ezelőtt, így ott láthatod a változatos ételeket.

Belső árak... konkrétan nem ismerem, hogy hol mi mennyi, de teszek fel képeket erről is:

 

 

Remélem tudtam érdemben segíteni.

Ha maradt még kérdés, csak bátran keress bizalommal.

 

Üdv: Csabi

http://www.nctohungary.com/

 

Előzmény: Fikasz81 (3395)
Fikasz81 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 3395

Szia Csaba08!

Látom, hogy elég jártas vagy Észak Ciprus szállodái között ezért fordulnék hozzád pár kérdéssel.

Visszaolvasgatva látom, hogy azért előfordulnak problémák mint pl.: rossz légkondi, direkt hotelcsere, felújítás alatt lévő szállodarész, stb... ezeket tudomásul vettem, viszont még nem találtam infót az általános árakkal. Tudom, hogy a szállodákba nem lehet bevinni kintről vásárolt italokat, vizet. Ha például egy félpanziós ellátásnál a hotelbe kell megvenni 2 főre a napi 5 liter ivóvizet, az milyen plusz költségeket jelent? Ha a víz is alkohol vagy üdítő árban van gyorsan el lehet csúszni anyagilag. Értelem szerűen az All Inclusive ellátásnál ilyen probléma nincs.
A szállodákon kívül lehet e gyrost vagy suflakit és hasonló specialitásokat venni mint Görögországba, vagy egyáltalán nincs turisztikai élet a falakon kívül?
Ha igen milyen árban lehet vásárolni hasonló falatokat, üdítőket, alkoholokat pl.: söröket?
Egy kisebb hotelben mint pl.: a Topset mennyire változatos az esti vacsora kínálata, lehet-e jóízű helyi ételeket kóstolni, vagy abszolút a kontinentális ennivalót kínálják?
Ha nyugalomra és pihenésre vágyik az ember érdemesebb kisebb kaliberű szállást választani, vagy erre a célra a jóval nagyobb pl: Salamis Bay is megfelel?
És utolsó kérdésem, visszatérve a Topset Hotelre valaki írta, hogy nem közvetlen tengerpart mellett épült, viszont a képeken úgy látom, hogy van tengerpartja. Valójában mi az igazság?

Köszi a válaszokat,

Tamás

csaba08 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 3394

Jövő héten valaki Észak-Ciprus? :)

csaba08 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 3393

Küldj egy mailt.

Előzmény: Ja73 (3392)
Ja73 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 3392

Köszönöm a válaszod Csaba,így már nyugodtabban foglalom le a nyaralást....

Az Inviaval utaznánk,velük minden rendben van?

Tavaly Famagustában nem voltunk,esetleg látnivaló amit mindenképpen nézzünk meg?

Előzmény: csaba08 (3390)
Fikasz81 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 3391

Sziasztok!

Idén párommal a Topset szállodát néztük ki, bár sok infót nem találtunk róla. Első körben szimpatikus, hogy a 72 szoba, nem a "nagyipari" hotelekre utal. Ez persze lehet hátrány és előny is. Valakinek esetleg van tapasztalata róla?

Előre is köszi,

Tamás 

csaba08 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 3390

Szia!

 

Szerintem ég és föld a kettő, össze se lehet hasonlítani a Lapta Holliday szállodával.

Azért a Salamis egy sokkal nívósabb színvonal, nem véletlenül tízen évek óta felfedezett és visszajáró vendégek vannak.

Az idő miatt nem kell aggódnod, szuper jó meleg van szeptemberben is!

Teszek fel pár képet, mivel személyesen is ismerem a hotelt, azt hiszem a képek mindenre választ adnak, ételek, italok, medencék, kinézet, stb...

Ha kérdés van keress!

 

Üdv: Csabi

http://www.nctohungary.com/

 

Előzmény: Ja73 (3389)
Ja73 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 3389

Sziasztok.

Salamis Bay Conti Resort hotelbe mennénk a párommal és 6 éves fiammal szeptember 22.-én való indulással.Tudtok valami információt a hotelről a szeptember végi időjárásról,vízhőmérsékletről?!Tavaly a Lapta Hollyday-ben voltunk július végén,csodálatos volt,az időjárás és a vízhőmérséklet és a hotel is.Ehez képest milyen a Salamis?Medence ,ételek ,személyzet stb....

Ha valakinek van tapasztalata várom a válaszát.Előre is köszönöm szépen.

Zoli

csaba08 Creative Commons License 2016.02.13 0 0 3388

De nagyon tuti családbarát hotel még az LA Hotel és a Riverside Garden is.

Ez utóbbi igaz nem közvetlen tengerparti...

Előzmény: Bettynus (3386)
csaba08 Creative Commons License 2016.02.13 0 0 3387

Szia!

 

A Delfin Travel csak közvetítő, nincs saját Észak-Ciprusi útja, szerintem az is Green, azért az egyezőség. :)))

Az Oscar és az Acapulconak is vannak bungalows szállásaik...

 

Oscar:

 

Acapulco:

 

Valószínű külön kérni kell, de elméletileg van.

 

Üdv: Csaba

Előzmény: Bettynus (3386)
Bettynus Creative Commons License 2016.02.13 0 0 3386

Igen,a Green Travel:)

Illetve a Delfin Travel is szinte ugyanez.

A salamis bayt neztuk meg, de valahogy ez nekunk jobban tetszett, fokent azert,mert nekik van bungallo jellegu szobaik,igy ha 9korul lefektetjuk a gyerekeket,mi meg ki tudunk ulni a medence melle beszelgetni!

Előzmény: csaba08 (3385)
csaba08 Creative Commons License 2016.02.12 0 0 3385

Szia!

 

Dátumból ítélve Green Travel? :)

A szálloda nagyon jó kis hely, bátran ajánlom én is!

Ami még gyerekek szempontjából családbarát: Oscar, Acapulco, LA Hotel és a nagy kedvenc a Salamis Bay Conti Resort.

 

4 gyerkőchöz nehéz fakultatív programot ajánlani, talán Karpaz félsziget a Nemzeti Park miatt, vadszamarakkal, teknősökkel.

Programilag keresd Kirner Zsuzsit: susannakirner@gmail.com-on. 

 

Üdv: Csabi

 

Előzmény: Bettynus (3384)
Bettynus Creative Commons License 2016.02.11 0 0 3384

Huu ez nagyon jó hír, imádjuk a meleget :)))
Én csak utazási irodával megyek, kompletten-szervezetten, azt hiszem az utolsó 12 napos szervezésük az szeptember 22.-el indul!
Eddig a Le Chateau Lambousa-ra voksolunk (lentebb olvastam már valaki említette)

4 éves gyerkőccel ajánlasz valamit esetleg hogy hova menjünk még progizni? Vagy milyen strandokat nézzünk meg?

Előzmény: csaba08 (3383)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!