Keresés

Részletes keresés

Mercutio_ Creative Commons License 2010.12.04 0 0 2608

Ezt valami notis topicban tudják talán megválaszolni.

Előzmény: THT (2607)
THT Creative Commons License 2010.12.04 0 0 2607

OK, de létezik olyan notebook ami nem TN paneles??

Előzmény: Mercutio_ (2606)
Mercutio_ Creative Commons License 2010.12.04 0 0 2606

A TN-panel, az TN-panel....

Előzmény: qwer1234 (2604)
THT Creative Commons License 2010.12.04 0 0 2605

köszi!

Előzmény: qwer1234 (2604)
qwer1234 Creative Commons License 2010.12.03 0 0 2604

Nekem 1 éves macbook prom van de a mostaninak is ugyanaz a kijelzője. Azt tudom mondani róla, hogy nagyon jó.

TN paneles de ennek ellenére remek színei vannak. Előtte sima macbookom volt, amihez képest jelentősen jobb a mostani ledes, színekben is és betekintési szögben is. Nem fogsz mellé ha ezt veszed.

Előzmény: THT (2599)
_pihe_ Creative Commons License 2010.12.03 0 0 2603

Köszi Mercutio, utánanézek az új változatnak, hátha a tinting problémát megoldották időközben. :o)

Előzmény: Mercutio_ (2602)
Mercutio_ Creative Commons License 2010.12.03 0 0 2602

Itt lentebb (vagy még annó a Pentax topicban?) linkeltem egy tesztet, azt olvastad?

Egyébként szerintem ha lebeszéled pl. az Oazis-os srácokkal megcsinálják neked, hogy egymás mellett legyen (egy gépre kötve) a 2410 és a 2311, már csak a pixelméret miatt is érdemes, nomeg minél nagyobb a natív felbontás annál izmosab videókártya kell alá.

Ami még pozitívum, hogy már az új, javított rev.A02 változatot árulják a 2410-ből, amiben lehet, hogy épp azt korrigálták, amít olvastál hibát.

Ha gondolod - és van rá időd - valamelyik nap kiugorhatsz hozzám, és ott a 2209WA-t is megnézheted. (bár még kalibrálni kellene szegényt)

Előzmény: _pihe_ (2601)
_pihe_ Creative Commons License 2010.12.03 0 0 2601

Sziasztok! Szeretnék monitort venni, bár a pénztárcám és a hozzáértésem kisebb, mint a lelkesedésem. Egészen máig egy Dell U2410 volt a kiszemelt példány, de alább olvastam a Dell U2311H-ról, és kissé elbizonytalanodtam. Fotó retusálás, grafikai és webes munkára lenne fogva, tehát egyszerre igény a színhűség és az élesség (a webes munka fehér háttér előtt fekete betűs kódolást jelent). A 23-as kevesebb, mint a fele a 24-nek (ez az elbizonytalanodásom forrása), és bár látom a számadatokban lévő különbségeket (színtér, fényerő, portok száma), mégis az a pár cikk, amelyik a kettőt összehasonlítja azt hozza ki, hogy nem olyan nagy a gyakorlati különbség - nyilván a 2311 megfelelően gyengébben teljesít, de vajon megéri a drágábbat venni? Azt gyorsan hozzáteszem, hogy egy első generációs Macbook lógna a monitor végén, így távolról sem egy izmos vidkari hajtaná meg. A másik bizonytalanságom a 2410 zöld / bíbor árnyalathibája, amit szinte minden második felhasználó felhoz a véleményében - ezt a 2311nél nem láttam. Előre is köszönök szépen minden tanácsot!

zorko Creative Commons License 2010.12.01 0 0 2600

Megnéztem a hangszóró kérdést, azt mondja mánemtommelyik honlap, hogy két fél wattos figyel a sarkában lefelé... :-)

Előzmény: zorko (2598)
THT Creative Commons License 2010.12.01 0 0 2599

Üdv urak!

 

Érdeklődnék, hogy mit lehet tudni a most futó 13"-os MacBook Pro kijelzőkről? Sajnos azin kívül, hogy LED es háttérvilágítás van benne, nem találtam semmi konkrét adatot. Milyen panel? betekintési szög, ilyesmi. Esetleg ha van valakinek tapasztalata, szubjektív véleménye, azt is szivesen olvasnám.

 

Köszi

zorko Creative Commons License 2010.12.01 0 0 2598

Értem. Azazhogy nem egészen, ha kellett kettő, akkor hogy lesz elég az egy, ami most maradt... De mindegy. :)

Kösz az ajánlatot. :-) Nem találom a telszámodat, az enyém húsz ötnyóchét 70 hat kettő.

Vagy mailt írok, ha összeállt a kép.

 

Már utánanéztem, de közben elfelejtettem, van ebben hangszóró is?

Előzmény: Sanya_67 (2596)
Sanya_67 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 2597

33.

Előzmény: Sanya_67 (2596)
Sanya_67 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 2596

Ha kell 35-ért a tied.  Sr a szemem ezekért a monitorokért, de kölcsönkértem egy nagyobbra és meg kellene adni.

Pedig gyermekem érettségi után grafikusnak készül, jó lett volna neki, de most szűk keresztmetszet van:)

Előzmény: zorko (2593)
Sanya_67 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 2595

Kettő volt belóle mág van 1.

Előzmény: zorko (2593)
Digit79 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 2594

Sziasztok!

 

Már a kalibrálásos topiban is kérdeztem, de talán itt előbb kapok választ.

 

Melyiket ajánlanátok? Eye-One Display 2 v. Spyder 3 Pro

Két monitoros rendszerhez kellene, pontosabban laptop + monitor.

 

Köszi

zorko Creative Commons License 2010.11.29 0 0 2593

Sanya, az Eizod elment a hardveraprón...?

 

 

Más: ha már IPS paneles, akkor "tuti"?

Pl. Philips 200s4ss 20,1"-os TFT monitor (1600x1200 pixel felbontásu, IPS paneles) eladó

uhipeti Creative Commons License 2010.11.27 0 0 2592

köszi a tippet, Dell lesz :)

Előzmény: Sanya_67 (2591)
Sanya_67 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 2591

http://monitorguru.hu/bolt/katalogus/ips_21_24

 

Éppen 60 felett van a 2209.  Mellette érdemes számba venni a 2311-es Dell

68-ért.  Mindenképpen!

Előzmény: Sanya_67 (2590)
Sanya_67 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 2590

Talán belefér a Dell 2209-es monitora 22".  Vagy egy Eizo 19"-os tőlem olcsóbban, garival.

Mélem nyilvános.

Előzmény: uhipeti (2589)
uhipeti Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2589

Sziasztok! Kis segítséget kérnék.

 

Mi a véleményetek, 50ezer Ft körüli áron (max 60) melyik monitor lenne a legjobb választás fotó utómunkálatokhoz/képnézegetéshez?

 

előre is köszi a tippeket!

 

Bobby75 Creative Commons License 2010.11.16 0 0 2588

Sziasztok!

 

Bocsi, ha volt már ilyen kérdés, de nem volt időm minden hozzászólást elolvasni, keresővel meg nem jutottam semmire. A gondom, hogy a fotóimat az asztali gépemen dolgozom ki, amihez egy LG StudioWorks 900B monitorom van. Ott teljesen jónak tűnik a kép, de ha átrakom a laptopomra, ott túl világos, túl piros, túl zajos a kép. Ha a laptopon dolgozom ki, akkor meg a másik monitoron sötét és sárga. Ekkora külömbség lenne a kettő között? De most hiába dolgozom ki az asztalin, amikor a megrendelő pl. notin nézi meg...

Amúgy megnéztem régebbi fotóimat, amik még Olymus géppel készültek, és azon nem ennyire nagy a külömbség, igaz ott is észrevehető, főleg a zaj. Próbáltam kicsit állítgatni a noti kijelzőjén, de úgy meg néhány weblap oldala annyira sötét, hogy szinte nem is látszik. Tudom, hogy kalibrálni kellene, de ezek szerint hiába, ha a megrendelőnek nincs beállítva.... :(

taminol Creative Commons License 2010.11.16 0 0 2587

Ez a LED-es IPS panel dinamikus kontraszttal a nagyon jó vagy a marketinges gagyi kategória?

http://prohardver.hu/hir/monitorok_aradata_a_fujitsu_jovoltabol.html

btee Creative Commons License 2010.11.04 0 0 2586

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valakit monitorkalibrálásra Pesten, aki szombaton is dolgozik?

Előzőleg az Oázis-nál kalibráltattam, de ők sajna szombaton nem dolgoznak.

 

 

Gernyo Creative Commons License 2010.11.02 0 0 2585
Dell U 2711
Előzmény: OPi (2583)
Sanya_67 Creative Commons License 2010.11.02 0 0 2584
Akkor a te monitorod a Dell 2711 igaz most drágább közel 180e.
Előzmény: nikon d80 (2575)
OPi Creative Commons License 2010.10.31 0 0 2583
Mi a pontos típusa? Köszi!
Előzmény: Gernyo (2568)
dzzsoni Creative Commons License 2010.10.31 0 0 2582
Égen-földön keresem magát, Nokia ügyben. Nem kaptál levelet?

Más

Most nézem, van egy új 2262-es monitor. Viszont az áron kívül nem egyértelmű számomra, hogy mindenbe jobb a 2243-nál. Több szín ok, de kontrasztban alulmarad?! Vélemény?
Előzmény: KTTech (2572)
taminol Creative Commons License 2010.10.31 0 0 2581
Itt nem értékelték sokra a HP ZR24-et:
http://prohardver.hu/teszt/24_colosok_manapsag/az_osd_es_nemi_tapasztalat.html
Előzmény: Sanya_67 (2556)
Blaze of Glory2 Creative Commons License 2010.10.30 0 0 2580
Kösz, közben kb. kiderült, hogy miért is viselkedik így.
Előzmény: y3k (2571)
Blaze of Glory2 Creative Commons License 2010.10.30 0 0 2579
Beadsz egy részletképet egy jó nevű laborba, kivered belőlük, hogy neked korrekció nélkül kell a nagyítás, és már meg is látod.
Előzmény: yashicamat124g (2578)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!