Keresés

Részletes keresés

Etus Creative Commons License 2018.10.06 0 0 18677

Sziasztok!

 

Megint kérdezek. :)

 

Hogy lehet Iphone 5 telefonra letölteni csengőhangokat? Ha igen, hogyan?  Vannak régebbi  vicces és komolyabb csengő hangjaim a számítógépen és gondoltam feltöltöm a telefonomra, de nem jöttem rá, hogy hogyan kell.

Egyáltalán lehetséges ez?

Köszi szépen a segítséget előre is.

Aszpirin Creative Commons License 2018.10.05 0 0 18676

Szia!

 

Sajnos ez úgy tűnik ilyen. Igen, azért van piros festék a fizikai kapcsolón, hogy gyorsan meg lehessen nézni, hogy be van-e kapcsolva a némítás. Más nem jelzi.

 

Viszont:

Ha a rezgés is ki van kapcsolva a némításkor, akkor a kapcsológombos némítás helyett használd inkább a vezérlőpulton lévő (illetve oda kitehető) "Ne zavarjanak" funkciót (holdacska ikon). Ez némítja a hívásokat és az üzeneteket is.

Viszont ha ez be van kapcsolva, akkor a zárolt képernyőn egy üzenet figyelmeztet rá, és a zárolatlan képernyőn is megjelenik a felső állapotsorban egy holdacska. Ha a vezérlőpultot úgy állítod be, hogy zárolt képrebnyőn is előhozható, akkor még feloldanod sem kell a zárolást, hogy ki-be kapcsold a "Ne zavarjanak"-ot.

 

Ez a funkció emlékeim szerint 11.0.0 vagy magasabb verziószámú iOS-ben érhető el (tehát, ha a legfrisebb iOS-t használod az SE-vel, akkor látnod kell)

 

Részletesebb infó itt: https://support.apple.com/hu-hu/HT204321

Előzmény: erzs (18675)
erzs Creative Commons License 2018.10.05 0 0 18675

Sziasztok! Egy éve van iphone se telefonom amit nagyon szeretek, egy valami azonban zavar. A készülék oldalán lévő némítás gombbal nem vagyok kibékülve. Sajnos mikor ezzel a gombbal némítva van akkor a kijelzőn semmi nem jelzi, hogy a telefon le van halkítva. Emiatt már rengeteg hívást nem vettem észre. Tudom, hogy azt a gombot kellene megnézni mert kis piros festés is van mellette mikor le van halkítva, de én mégis azt szeretném ha a kijelzőn lenne valami kis ikon ami figyelmeztet hogy a telefon le van halkítva. Hogy lehetne ezt beállítani? Előre is köszönöm ha valaki segíteni tud.

Gebbb Creative Commons License 2018.10.03 0 0 18674

Hiába veszek fel az első kamerával akkor is az alaó hangszóró adja a hangot!

Előzmény: fekvőrendőr (18671)
aas Creative Commons License 2018.10.01 0 0 18673
Előzmény: KovyZoly81 (18672)
KovyZoly81 Creative Commons License 2018.10.01 0 0 18672

Sziasztok,

IPhone X, sikeresen kitöröltem az egyik partnertől kapott összes sms-t, vissza lehet állítani valahogy?

Köszönöm

fekvőrendőr Creative Commons License 2018.10.01 0 0 18671
Előzmény: Gebbb (18670)
Gebbb Creative Commons License 2018.09.30 0 0 18670

Sziasztok!Egy kis segítséget szertnék kérni!Iphon SE-n hogy tudom tesztelni az elülső mikrofont?Apple oldalán írták de a hangjegyzeteknél nem tudok váltani az első mikrofonra!Előre is köszönöm a segítséget!

Zoli550 Creative Commons License 2018.09.29 0 0 18669

Az nálam kimaradt a sztoriból(szerencsére az évek tényleg megszepítik az emlékeket),hogy amikor vettem az 5s-t már be volt durván promózva az se,de nem olvastam elé ennek a 5s vásárlásnak,6ra nem volt pénzem,mindig a last minute telefonokat veszem,de tisztán,így van az hogy egyikkel sem volta nálam töltött két évig semmi baj és így sokáig haragudtam magamra és az almára hohy kezdik a Nokia “i” féle sztorit megvalósítani pl ezzel az se szeriával. Mostmár nyugi van,de nem volt szép tőlük. 

Később már vártam az se2-t,de az olyan fake,mint pamela andersen😋 teste,így most 7van és kész. 

Előzmény: Aszpirin (18668)
Aszpirin Creative Commons License 2018.09.28 0 0 18668

Nekem is volt 5s-em, tökéletes telefon volt, és megjelenésre, mértere ugyanaz, mint az 5-ös. Én kicit több, két éve cseréltem le egy SE-re, amit kinézetre nem lehet megkülönböztetni az 5S-től (kivéve a “rozéarany” változatot, mert ez a szín nem létezett az 5S-nél). Nem szándékoztam lecserélni, de épp kinn voltam az USA-ban, és ott olyan jó áron jutottam egy új SE-hez, hogy nem hagytam ki. Az 5s-em egyetlen nap alatt új gazdára talált, aki azóta is boldogan használja. Kiváló telefonok ezek mind, belelértve a “sima” 5-öst is, és ha belegondolunk, hogy egy 5-ös iPhone is még csak max. 6 éves... 

Előzmény: Zoli550 (18667)
Zoli550 Creative Commons License 2018.09.28 0 0 18667

Nincs mit,utólag elgondolkodtam tényleg így van e vagy csak halucinalok,de miért is ne lenne így? Majd nézd meg,nehogy általánosítsak. Nagyon ritkán kapcsolom ki,hallomásból tudom hogy az android ismérv inkább. Volt 5s-em,remek darab,idén adtam el két évesen. Szerettem mert még “működő” home gomb volt rajta,szép maga a megjenenése,bár sosem láttam mert tokban volt mindig,mint előtte az összes. Örülök hogy bele csöppentél e rettegett és előítéletes alma világba,nekem pl nem is volt még más rendszerű okostelefonom,eddig csalódnom nem kellett,használd-tapasztald. 

Előzmény: Etus (18666)
Etus Creative Commons License 2018.09.28 0 0 18666

Ok. köszi, ezt sem tudtam, majd ha megint ki akarom kapcsolni kipróbálom ezt a megoldást is.

Előzmény: Zoli550 (18664)
Etus Creative Commons License 2018.09.28 0 0 18665

Köszi szépen, sikerült.   Én korábban nyomogattam, de nem tartósan. :)

Előzmény: jazzcool1,2 (18663)
Zoli550 Creative Commons License 2018.09.28 0 0 18664

Menüből is ki lehet,ugyanazt éred majd el😉. Beállítás/Altalanos és ott legalul a kikapcs katt. 

Előzmény: Etus (18661)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2018.09.28 0 0 18663

bocs, egy gomb van csak, az is a jobb oldalon, de tuti megtalálod :-) 

Előzmény: jazzcool1,2 (18662)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2018.09.28 0 0 18662

felül a bal oldalon lévő gombot nyomjad tartósan, akkor megjelenik a kijelzőn a kikapcsolási funkció.

Előzmény: Etus (18661)
Etus Creative Commons License 2018.09.28 0 0 18661

Köszi szépen :)

 

Most egy buta kérdésem van. Hogy lehet kikapcsolni az iPhone 5 mobilomat?

Bármelyik gombot nyomom, nem sikerült. 

Amit sikerült, hogy magyarosítottam, mert eddig spanyolul volt rajta minden. :)

Előzmény: Aszpirin (18660)
Aszpirin Creative Commons License 2018.09.28 0 0 18660

Gratulálok!

Előzmény: Etus (18659)
Etus Creative Commons License 2018.09.28 0 0 18659

Sikerült megoldanom, el sem hiszem. Az ismerősöknél be kellett állítani a google fiókot és hozzáadni. Igy az összes ismerős, naptár, meg minden megjelenik a telefonomban. 

Előzmény: Aszpirin (18656)
Etus Creative Commons License 2018.09.27 0 0 18658

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a válaszod.  Nekem a számítógépemen windows van.  Letöltöm a iTunes és meglátom, hogy mi történik, illetve mit tudok csinálni.

Régebben volt régi Nokiám C3-as és kb. egy éve kaptam otthonról az okos Nokia Lumia telefont. Mivel azon windows van nem volt ilyen jellegű gondom vele.

Ez az  iPhone 5 tegnap ajándékozták nekem és annyira új világ, hogy lassan ismerkedem csak vele. Az sem volt könnyű művelet, hogy alaphelyzetbe hozzam, de végül is sikerül. Egy 75 éves nénitől kaptam és nem emlékezett a jelszóra, de szerencsére egy papíron a sok jelszó közül egy pont jó volt a telefonhoz. :)

Nagyon tetszik ez a telefon és remélem, hogy megtanulom én is használni. 

Biztosan fogok még itt kérdezni, ha gondom akad.

 

Előzmény: Aszpirin (18656)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2018.09.27 0 0 18657

eltelt kb két nap, és utána hipp-hopp megjelent több mint 9 ezer fotó a telefonon, úgy látszik, csak türelmetlen voltam :-) 

Előzmény: Aszpirin (18651)
Aszpirin Creative Commons License 2018.09.27 0 0 18656

Huhh, nem biztos, hogy amit most leírok, az segít, mert nagyon régen csináltam ilyent utoljára, akkor még iPhone 3G-m volt, az volt az első iPhone-om. Egy “nemokos” nokiából vittem át a kontaktokat, és az emlékeim szerint úgy ment, hogy használtam hozzá a számítógépemet. Emlékeim szerint lőször a regi telefon kontaktjait szinkronizáltam össze a számítógéppel, majd az iPhone-t USB-n rákötve a gépre, az iTunes segítségével szinkronizáltam át az iPhone-ra a kontaktokat. Mivel a számítógép egy iMac volt, a nokia szinkronizálása sem volt triviális feladat vele, kellett hozzá egy, a szgépre telepített program. Másrészt sajnos nem tudom, hogy az iTunes-szal való kontakt-szinkronizálás működik-e Windows-szal, illetve ha igen, akkor milyen levelezőprogtamot támogat. Ráadásul az egézs, mint írtam olyan rég volt, hogy még az is lehet, rosszul emlékszem.

De mivel eddig más válasz nem érkezett, gondoltam leírom, hátha valamennyi támpontot vagy ötletet ad, hogy hogyan próbálkozz. Bocs, ha esetleg így nem megy Nálad.

Előzmény: Etus (18652)
pedroh Creative Commons License 2018.09.27 0 0 18655

ok megteszem-  de közben feltűnt mégvalami és nem tudom, hogy összefüggésben van-e a kettő.

 

nekem az elsődleges email címem egy outlook.com email cím, ide mentem a kontaktjaimat és a naptáramat. ezzel egyidejűleg bejelöltem, hogy az icloudba is mentse a kontaktokat, de ha felmegyek az icloudba egy, azaz egy árva kontakt van ott. semmi más. és, hogy miért az az egy, fogalmam sincs. 

 

megpróbáltam mindent, icloud kijelentkezés, reboot, visszajelentkezés, új mentés...semmi.

Előzmény: Aszpirin (18654)
Aszpirin Creative Commons License 2018.09.27 0 0 18654

Szerintem egyszerű a magyarázata: találtál egy szoftverhibát. 

Jelentsd az Apple-nak.

Előzmény: pedroh (18653)
pedroh Creative Commons License 2018.09.27 0 0 18653

sziasztok!

 

tudja-e valaki, miért tolódnak el pár nappal a kontaktszülinapok? bármilyen dátumot vezetek is fel egy kontakthoz, az egy bizonyos idő múlva egy-egy nappal elmozdul. régebben sak egy, de ma reggel azt vettem észre, hogy konstans két nappal csúsztak el. a fene se akarja végigmazsolázni az összeset és kijavítani, főleg, hogy nem értem miért történik.

 

köszi

 

Etus Creative Commons License 2018.09.27 0 0 18652

Sziasztok!

 

Kaptam egy iPhone 5 telefont ajándékba egy ismerősömtől. Használt, de jó karban van. Nekem még soha sem volt ilyen mobilom, most ismerkedem vele. Gyári (alaphelyzetbe sikerült hoznom. Sikerült regisztrálni a gmail-es postámat is.

A kérdésem az lenne, hogy tudom importálni a címtárból az ismerőseimet. Ha megnézem, nincs egy ismerősöm sem, viszont, ha írok egy levelet ott, tudok írni mert ott megjelenik, ha beírom a kezdőbetűt a címzettnek.

Lehet bénán fogalmaztam, de remélem érthető, amit szeretnék.  Eddig csak Nokia Lumia telóm volt amin windows van és ott tök más minden.

Köszi előre is a segítséget.

Aszpirin Creative Commons License 2018.09.24 0 0 18651

Nézd meg, hogy van-e különbség a telefonod és az iPad-ed iCloud-beállításai illetve a Fotók beállításai között (a “Beállítasokban). 

Előzmény: jazzcool1,2 (18650)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2018.09.22 0 0 18650

nem zárnám ki, hogy lesz SE 2 jövő tavasszal. ha akkor se, akkor tényleg vége ennek a kis méretnek.

 

más. a telefonomról jó pár ezer fotót töröltem már (mentve egy külső lemezre), viszont az összes fotóm megvan a Macbookon. miután lassan megtelik a Mac tárhelye, ezért iCloudba mentettem a fotókat, amik így megjelentek az iPaden is, viszont a telefonon - ahonnan anno töröltem - nem látom a Macról a felhőbe küldött fotókat. hogyan lehet ezeket újra láthatóvá tenni? 

Aszpirin Creative Commons License 2018.09.21 0 0 18649

Mondjuk az iPad-em kijelzőjén durván 3-szor több pixel van, mint a 6s kijelzőjén, szóval vedd ezt csak egy tippnek... de azért nézd meg, hogy van-e elég hely, pl. próbáld ki először egy 10 perces menettel...

Előzmény: Aszpirin (18648)
Aszpirin Creative Commons License 2018.09.21 0 0 18648

Szia! Én most próbáltam ki iPad-del (az iPhone-omon nincs játék), a Gathering Sky nevű játékkal. Nagyobb képernyő ugyan, de a játékban nincs sok akció, ez csökkentheti a felvétel méretét.

Egy 4 perces képernyőfelvétel hanggal együtt nekem 200 megabájtos lett, vagyis egy 20 perces 1 gigabájt, egy 30 perces másfél gigabájt lett volna... Mivel ezeknél a felvételeknél is valószínűleg van tömörítés, valószínűleg egy akciódús felvétel többet foglal-attól függően, mennyi képernyő nagy részére kitejedő akció benne. Szóval, nézd meg, mennyi szabad tárhely van a 16 gigás 6s-eden, mert a tárhely-hiány okozhat gondot... talán.

Előzmény: VikThor1029 (18647)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!