Keresés

Részletes keresés

paraloid Creative Commons License 2008.09.01 0 0 2669
Talán az zavar, hogy a lányom annak idején a kiírt időponthoz képest 10 nappal később született, 3050g-mal, pedig nála egyetlen UH sem mutatott semmilyen lemaradást. Szerintem ennek a babának még szüksége lenne kb.2 hétre. Amúgy sem érzem magam úgy, mint aki a terhessége vége felé jár, semmi kellemetlenséget nem érzékelek, és a hasam sem nagy. Hát... sok sikert és egészséges, szép babát kívánok neked is!
Előzmény: alitomi (2668)
alitomi Creative Commons License 2008.09.01 0 0 2668
Szia!
Szerintem nem kell aggódnod,mert én is ugyan ebben a cipőben járok,szinte tükörképe a te helyzetednek!Ma kezdtem a 39.-hetet!
Nekem is azt mondták ,hogy kicsi a babám de ma megnyugtatott az orvos,hogy kb:3100g most a kicsi!
Engem is Szept 15-re írtak ki és hétfőn császároz + az orvosom,és egyáltalán nem bánom,mert ha már kint lesz biztos vagyok benne ,hogy minden rendbe fog lenni és akkor már nem hallgatom,hogy ilyen kicsi+ olyan kicsi ami valójában nem is igaz ,mert az uh-csak kis%-ban mutat pontos eredményeket!
Amúgy én a Szent János kórházba járok!
Sok sikert és kitartást ne foglalkozz mit mond az uh-ha kijön megtudod a súlyát!
Előzmény: paraloid (2665)
Mikolt Creative Commons License 2008.09.01 0 0 2667
menj el a szeptember 8-i mutetre. nem lesz tul kicsi a baba.
Előzmény: paraloid (2665)
kabuka Creative Commons License 2008.09.01 0 0 2666
Kedves Kheiron!
Tudom, hogy tanácsot nem lehet adni, de véleményedet szeretném kérni. 37 éves vagyok, korom miatt felajánlották természetesen a magzatvízvizsgálatot. Csináltattam kombinált tesztet az negatív lett, az AFP is teljesen jó, ill. uh-on is minden jó volt. Tehát leleteim alapján nem , viszont a korom miatt javasolt a vizsgálat. Szívem szerint nem csináltatnám meg. Szeretném kikérni a Te véleményedet.
paraloid Creative Commons License 2008.09.01 0 0 2665
Szia!

A problémám a következő: A korai ultrahangok alapján 38 hetes terhes vagyok (szerintem csak 37), szeptember 15-re vagyok kiírva. A 32.heti vizsgálat 2 hetes lemaradást állapított meg, ezt megerősítette a 37. heti UH is (aug.27: BPD:85mm-bár ugyanaznap egy másik orvos 89-et mért-, HC:334, AC:301, FL:67).Amúgy minden rendben, az áramlás, a magzatvíz, a lepény, stb. teljesen normális. Mivel az előző szülésem császár volt, a hegszétválás megelőzése miatt szeptember 8-án ki akarják venni a babát (ebben a kórházban ez a rutin, mint kiderült), de én úgy érzem, még nagyon korai. Attól tartok, túl kicsi a baba. Mit tegyek?
redaszo Creative Commons License 2008.09.01 0 0 2664

Kedves Kheiron!

A következőkben szeretném a segítségét kérni: 20 hetes, 32 éves kismama vagyok, 1 kisbaba fejlődik a pocakomban.

Augusztusban kétszer kerültem be görcsölés illetve méhszájnyílás miatt a kórházba, másodjára augusztus 18-31-éig.

Időközben, kiderült (augusztus 25-én), hogy az AFP értékem 2,4.

A genetikai UH-on kissé echogen beleket állapítottak meg, de egyébként azt írták, hogy anomália jele nem látható. Mindenesetre az orvosom kért időpontot az I. Női Klinikára, genetikai UH-ra, de csak szept. 11-ére van hely.

Ezek  ismeretében az orvosom augusztus 28-án méhszájzáró műtétet végzett.

Ma internet közelébe kerültem, s kissé megijedtem, mert azt olvastam, hogy az  "echogén bél" kromoszóma rendellenesség jele is lehet.

Kérdésem az lenne, hogy van-e egyéb eljárás, amely során meg tudnánk bizonyosodni, hogy egészséges a pocaklakóm?

 

Köszönettel:redaszo

Mikolt Creative Commons License 2008.08.30 0 0 2663
arrol nem tudok nyilatkozni, hogy van-e kotelezo felepitese egy ultrahang vizsgalatnak, de azt tudom, hogy a terhessegi tunetek (mellfeszules, pisiles, hanyinger) kb semmit nem jelentenek, a kozelgo menzesznek ugyanezek a tunetei. egy 4-5 hetes terhesseget az orvos altalaban sem mehen belul, sem mehen kivul nem latja, leven annyira nagyon pici. amit az orvos tehet olyankor, ha nem latja a terhesseget, ellenben van pozitiv teszted rola az az, hogy 2-3 het mulvara visszarendel, ugyanis akkor mar lehet latni, hogy mi a helyzet.
Előzmény: Catherine8 (2662)
Catherine8 Creative Commons License 2008.08.28 0 0 2662

Arra gondolok, hogy hány hetes terhesség esetén milyen UH-gal (Hasi, hüvelyi) kell a vizsgálatot elvégezni? Ha annak ellenére, hogy terhességi tünetei vannak egy nőnek, és az orvos semmit nem lát, mit kell még figyelnie? Kötelező-e a méhen kívüli terhesség kizárása ebben az esetben, vagy ez csak fakultatív jellegű...

Kötelező-e a Douglasban a folyadékot ellenőrizni?

 

Szóval egy csomó kérdéses pont van, amit az orvosok másképp csinálnak.

Van-e valami előírás amihez tartaniuk kell magukat, vagy a saját lelkiismeretükre van bízva a dolog?

Mikolt Creative Commons License 2008.08.28 0 0 2661

Most olyan kérdésem lenne, hogy van-e olyan szakmai protokoll, ami a terhesség UH-os megállapítására vonatkozik, és mindenkire kötelező érvényű?

 

ezt hogy erted? be kell dugni a vizsgalofejet es merni kell. milyen szabalyozasra gondolsz?

Előzmény: Catherine8 (2656)
Mamacsibe Creative Commons License 2008.08.28 0 0 2660
Kedves Kheiron,

terhességi korral kapcsolatban szeretnék kérdezni.
07.16-án 11,5 mm CRL-t mértek (dobogó szív), ekkor 7 hét 1 napos terhesnek lettem titulálva. a számításaim (lh tesztek) és kb a menzeszem szerint is ez a valós szerintem.
08.21-én, tehát 5 hét 1 nappal később (másik helyen) a következőket mérték:
CRL: 70,2 mm
BPD: 20,0 mm
NT: 1,8 mm
NB: látható
ezek alapján 13 hét 1 napos terhességet állapítottak meg, ami akkor szerintem (és az első uh szerint) csak 12 hét 2 nap lehetett.
ezzel az egésszel csak annyi problémám van, hogy szeretnék jó időpontban menni afp-re, de bizonytalan lettem, mikor.
lehet az, hogy már 13 hetesen eltérő ütemben kezdenek fejlődni a babák? vagy ez belefér a "szórásba" mint elmérés-hibahatár, ne foglalkozzak vele, maradjak az első uh szerinti számításnál?
MZ-6 Creative Commons License 2008.08.28 0 0 2659
Szia!

Az lenne a kérdésem, hogy most voltunk 25 hetesen 4D UH-n és BPD-re 68mm-t mértek, ami (a lelet szerint) 26%-os eltérést mutat az ebben a korban "normál" értékhez képest. A többi érték (HC, OFD) a 24.-25. hétnek megfelelő. Lehet ez vízfejűség jele? Az ultrahangos nem mondott semit...
vera0213 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 2658
Szió!
Köszi-megnéztem!Ez durva:-)))akkor ok nem mehetett össze a baba feje:-))
Előzmény: yaldi (2657)
yaldi Creative Commons License 2008.08.27 0 0 2657
Kedves Vera, nézd meg a 2618-as hsz-met... Tényleg van méréskülönbség...
Előzmény: vera0213 (2655)
Catherine8 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 2656

Kedves Kheiron!

 

Köszönöm a múltkori válaszodat.

Közel két hét elteltével tegnap újra eljutottam UH-ra, és teljesen megnyugtató eredményeket kaptam.

Szabályos petezsák 25 mm. Egy élő embrió. Jó szívműködés. CRL: 6 mm. Szikhólyag 3 mm.

 

Most olyan kérdésem lenne, hogy van-e olyan szakmai protokoll, ami a terhesség UH-os megállapítására vonatkozik, és mindenkire kötelező érvényű?

Elérhető-e ez bárki számára?

vera0213 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 2655
Köszönöm nektek,kezdek megnyugodni meg hát igazából bele gondolok,3-4 mm-ről van szó,az talán nem sok:-)))Elmérték és kész:-))
VKOrsi Creative Commons License 2008.08.26 0 0 2654
volt.
Levinél.
83mal kerültünk kórházba és 1 hétmúlva 79mm-t mértek.
de a dokim is legyintett, hogy tuti máshogy fekszik, azért ennyi.
Előzmény: vera0213 (2652)
Allia Creative Commons License 2008.08.26 0 0 2653
Csak saját tapasztalatom van, nem vagyok szakember, de általában az ilyesmi akkor fordul elő, ha nem sikerül ugyanazt a síkot, metszetet megmérnie a két embernek a két különböző időpontban. Fogj egy vonalzót, és nézd meg, mennyi a különbség a két érték között. Szerintem 99%, hogy semmi baj. Mint itt korábban írtam, nekem egy vizsgálaton belül csökkentették a bpd-t legalább egy centivel, a szülés napján. Ne izgulj! :-)
Előzmény: vera0213 (2652)
vera0213 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 2652
V valaki volt már így,járt mát így mint én?H a vége felé vissza számították?És h 3-4 mm-rel kevesebbet mértek 1 hét eltéréssel?
Tényleg nagyon izgulok.....
Előzmény: vera0213 (2650)
Allia Creative Commons License 2008.08.26 0 0 2651
Nem kell félni, a stresszt a gyerek is érzi. Ha megbízol a dokidban, akkor a legjobb kezekben vagy. A másfél ujjnyira kinyílt méhszáj még igazából semmi, nem kell félned, a gyerek nem fog kiesni, és ha betartod az alapvető higiénés szabályokat, akkor fertőzéstől sem kell tartanod. Egyébként ez valóban nem a megfelelő topik, de sebaj. :-) Ajánlom a "szülés, terhesség 4.0" topikot, vagy a "szülészet, nőgyóygyászat (beszélgetés)" topikot. És nyugodtan tágulhatsz, vajúdhatsz otthon is, akkor célszerű bemenni a kórházba, ha a fájások rendszeressé, kb. 5-10 percesekké válnak, vagy ha elfolyik a magzatvized.
Előzmény: zsani30 (2649)
vera0213 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 2650
Kedves Kheiron!

Nemrég írtam Neked és kérdésem is volt a baba méreteket és az RI-t illetően mert h 3-ad fokban meszesedett a lepényem 36 hetesen!Írtad h tényleg nem lesz nagy baba,de arányosan pici:-))ezek voltak az adatok
BPD:91
FOD:109
FL:65
THQ:88
Szóval megint Én vagyok....ma voltam megint uh-on,meg nst-n!Most 37 hetes 2 napos vagyok-az uh-on másik doki volt és a következő adatokat mérte:
BPD:87
Fl:68
THQ:85
és 35 hetes 3 naposnak számított vissza
Most ez komoly????H 1 hét alatt nem h nőtt hanem csökkent a fej mérete???Ugye ilyen nem lehetséges!V igen?És akkor a lepény miatt?
Nagyon ideges vagyok emiatt!
Az nstm-re azt mondták h egész jó,mocorgott sokat akkor eléggé felment majdnem 180-ra aztán meg nyugalom volt akkor lement akár 140 alá is!Ez normális így?
Nagyon köszönöm válaszod!
Jahh és most a doki nem is csinált áramlás mérést!!:-(((
zsani30 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 2649
Sziasztok!
Vasárnap bent voltam a korházba, mert pont ügyelt a dokim és meg is akart vizsgálni. Azt mondta, hogy másfél újnyíra ki vagyok tágulva, a baba is már beilleszkedett, és a méhlepényem is eléggé meszes már, meg hogy a baba elég szép nagy. Tehát bármikor szülhetek??? Szülésig még tágulhatok itthon??? Nem kapok el valami fertőzést, hogy nyitott a méhszáj??? Nagyon parázok már, ez lesz az első szülésem és annyira félek...az ismeretlentő és a fájdalomtól is. Valaki nyugtasson meg!!! Bocsi, ha rossz topikba írtam.
alitomi Creative Commons License 2008.08.23 0 0 2648
Köszönöm a válaszod egy kicsit próbálok megnyugodni!
Hétfőn megyek dokihoz addig csak kibirom valahogy!
Szép estét
Előzmény: Allia (2647)
Allia Creative Commons License 2008.08.23 0 0 2647
Jósló fájás, ha nincs benne rendszer (nem szabályos időközönként érzed, elmúlik magától). Azért jelentsd az orvosodnak. 37 hetesen már szülhetsz is akár. mi a babád méretét illeti, nemsokára megszületik, majd meglátod, mekkora. :-)
Előzmény: alitomi (2646)
alitomi Creative Commons License 2008.08.23 0 0 2646
Sziasztok!
Már megint én kérdeznék!
Kérdésem!
37.hétben járok és 3-4 napja érzek menszesz szerű görcsöket és hol a bal oldalam,hol a jobb oldalam alul!Ált este van olyan ,h nappal is!
Ezek már fájások ?
Írjatok!
alitomi Creative Commons License 2008.08.23 0 0 2645
Sziasztok!
A kérdésem az lenne,hogy az ultrahangon 34 hetesen voltam és azt mondták kicsi a babám de 4 héttell azelőtt viszont azt mondta a doki,hogy 2 héttel fejletteb!
Szerintetek az uh-nem jó vagy a doki ilyen béna
Mindkétszer másik doki volt!Most mi az igaz?
Valakinek van valamilyen tapasztalata!?
Várom válaszotokat amúgy én a János kórházba járok Dr.Lintner Ferenchez
hu33 Creative Commons License 2008.08.22 0 0 2644
Szia Kheiron,

pár hónappal ezelött már segítettél a válaszoddal,most sajnos ismét hozzád fordulok.
A párom 28.hetes terhes,voltunk 4d uh,ahol mindent rendben találtak csak szív arrhytmiát diagnosztizáltak a kicsinél.A pici szíve szemmel láthatóan nem ritmusosan vert.Az orvos azt mondta hogy a szíven nem lát semmilyen m´s rendellenességet.
De elküldtek szív uh-ra.
Mitöl lehet?
2 héttel elötte voltunk nögyógyásznál,meg a 18. héten 4d. uh-án.
Ott nem láttak semmit.
Mitöl lehet?Változhat?Nekem volt egy szívrendellenességgel született növérem aki 1 hónapos korában meghalt.Örökölhette a pici?
Köszönöm szépen elöre a válaszodat.
vera0213 Creative Commons License 2008.08.22 0 0 2643
Köszönöm:-)
Előzmény: kheiron (2642)
kheiron Creative Commons License 2008.08.22 0 0 2642
Normális.
Előzmény: vera0213 (2638)
vera0213 Creative Commons License 2008.08.21 0 0 2641
Hát igen tudom,ill gondolom!Csak eddig minden rendben volt és most beparáztam emiatt a lepény meszesedés miatt,h mi lesz ha nem tud rendesen fejlődni még!!! és elkezdtem a méreteit is nézegetni h jó e,meg hát ugye az orvos is mondta h pici lesz a bébi!Nekem mindegy csak egészséges legyen,ne legyen semmi baja!!!!!
Egyébként köszönöm a válaszokat-azért nyugszom nyugszom:-)))
Előzmény: VKOrsi (2640)
VKOrsi Creative Commons License 2008.08.21 0 0 2640
ri normális az én tudomásom szerint, 0,60-0,65 között kell lennie, ha emlékeim nem csalnak.

tényleg ne aggódj ezen, vannak 2800 grammos makk egészséges időre született babák, meg vannak 4500 grammosak is.
Mindenre nem tudsz választ kapni!
Előzmény: vera0213 (2638)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!