Keresés

Részletes keresés

nadamhu Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1080

Mutass egy matematika könyvet szavak nélkül, vagy mondatok nélkül!

Van olyan konyvem, amiben oldalakon keresztul nincsenek szavak, hanem kozolnek benne egy bizonyitast formalisan egy formalis rendszerben. Kepzeld ehhez a rendszerhez meg en is kepes lennek olyan programot irni, ami megmondja, hogy a bizonyitas helyes-e.

 

A matematikusok csak ritkan irjak le bizonyitasaikat teljesen formalisan, mert iszonyuan kenyelmetlen. De ha valami nezetelteres alakulna ki, mindig hozzanyulhatnak a teljesen formalis leirashoz, igy nem lehet felreertes.

 

Csipegessel ennek a doksinak a masodik felebol egy kis szavak nelkuli matekot.: (random kerestem neked a neten)

http://eprint.iacr.org/2006/011.pdf

 

De ostoba vagy!

A butasag ellen nincsen gyogyszer. Mostantol ignore on.

Előzmény: Imagistro (1079)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1079

nadamhu,

Mutass egy matematika könyvet szavak nélkül, vagy mondatok nélkül!

De ostoba vagy!

Előzmény: nadamhu (1075)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1078
Részedről ezzek nyelvtan és önkényes szavak voltak, "tudományosan" nem értékelhető. A pszichológiába vetett hited töretlen.
Előzmény: noway (1074)
mmormota Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1077

A többieknek írt válaszaid alapján: kis veszteség, kis bánat... :-)

 

Előzmény: Imagistro (1076)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1076

Mormota, neked azért nem válaszoltam eddig, mert még arra sem tartottalak méltónak, hogy azt mondjam neked: nem. Ahogy máskor, most sem értesz semmit a vitából. Amit leírtál, az a ti "tudományos" meghatározásotok szerint: magyar nyelvtan, magyar szavak, pongyola fogalmak. Nem hiszem, hogy felfogod a 'NevemTeve' és köztem kialakult vita magvát, ezért azt mondasz, amit akarsz, továbbra sem kívánok válaszolni neked.

Előzmény: mmormota (1072)
nadamhu Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1075

Vagy ha nem bírod ki, akkor definiáld a fogalmaidat! De előtte még határozd meg a szavaid meghatározásait, és azoknak a meghatározásoknak a meghatározásait is. 

12 evesen en is gondolkodtam ezeken a dolgokon (korkoros definiciok problematikaja), azutan hallottam az axiomarendszerekrol, es rajottem, hogy az alapfogalmak nem definiciokkal vannak meghatarozva, hanem egymashoz kepest axiomakkal.

Szerintem egy kicsit a kozepiskolai oktatas hibaja is, hogy nem hangsulyozzak elegge, (igy a gyengebb kepessegu diakok nem is jonnek ra),  hogy a rendszereket csupan definiciokbol nem lehet felepiteni.

Előzmény: Imagistro (1070)
noway Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1074
Nálam az, amit írtál, azt jelenti, hogy már megint hisztériás rohamot kaptál. Majd szólj, ha lehiggadtál; addig is az ilyen produkciókat orvosnál vagy cirkuszban add elő.
Előzmény: Imagistro (1056)
mmormota Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1073

Amivel bajom van, az a ti hozzáállásotok!

 

Ne lepődj meg azon, hogy a tudatlanság öntudatos gőggel párosítva visszatetszést kelt.

 

Aki ért a matematikához, az tudja (nem úgy véli, hanem tudja) hogy hülyeségeket beszélsz. Nem alternatív véleményt képviselsz, hanem hülyeségeket beszélsz. Ez tudomány, matematika, nem politika meg PC. Nem egyenértékűek a vélemeények, a hülyeség az nem tiszteletre méltó vélemény.

 

Az embert lehet és kell tisztelni, de a hibás elképzeléseket nem.

 

 

Előzmény: Imagistro (1068)
mmormota Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1072

Az a gond, hogy semmit se tudsz matematikából, ezért nem érted, amit mondanak neked.

Ahelyett, hogy belátnád, nincs esélyed a matemaika tanulása nélkül megérteni bonyolultabb dolgokat, sértődötten úgy véled, mindenki csak hülyeségeket mond neked.  

Előzmény: Imagistro (1070)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1071

"hirdethetek" "győztest""?"

Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1070

Mondom: ...meg sem szólalnátok soha többet az életben!

Vagy ha nem bírod ki, akkor definiáld a fogalmaidat! De előtte még határozd meg a szavaid meghatározásait, és azoknak a meghatározásoknak a meghatározásait is. Aztán ha nem tetszik, akkor gondolkodj el Popper "üzenetén".

Előzmény: NevemTeve (1069)
NevemTeve Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1069
Megoldható: ignore on
Előzmény: Imagistro (1066)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1068

Nem mondtam, hogy hülyeség. A matematikát sokféleképpen fel lehet fogni. Én egyébként szeretem a matematikát. (Eltekintve a modern matek ellentmondásaitól). Amivel bajom van, az a ti hozzáállásotok!

Előzmény: NevemTeve (1065)
pint Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1067
oké, mostantól le vagy írva részemről
Előzmény: Imagistro (1063)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1066

Bocsáss meg Teve, de amit leírtál, azok mind szavak! Szavak és betűk, nyelvtan. Te nem engedheted meg magadnak, hogy ilyen pontatlan és pongyola legyél! Ez nem felel meg a tudomány magas elvárásának...

Az biztos, hogy ha a Popper haverotokkal együtt következetesek lennétek, akkor meg sem szólalnátok soha többet az életben!

Előzmény: NevemTeve (1064)
NevemTeve Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1065
Ja, értem. Szóval nemcsak a természettudomány hülyeség, hanem a matematika is. Azt nem tudnád bebizonyítani, hogy internet sem létezik?
Előzmény: Imagistro (1060)
NevemTeve Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1064
Lehetne, hogy egy kicsit figyelmesebben olvassál? Leírtam a 974-ben, hogy a modellben a tömeg egy skaláris konstans, a pont egy vektor (a mozgó pont egy skalárváltozós vektorértékű függvény), a tömegpont ebből a kettőből alkotott rendezett pár.
Előzmény: Imagistro (1058)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1063

Én pedig kitaláltam neked egy szép imát:

Kvarkistenem szépen kérlek, legközelebb jelenjél meg! Ámen.

 

Előzmény: pint (1062)
pint Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1062
tudomásul vettem, hogy hiába találtam ki egy jó kis mondást, és hiába dedikáltam neked, te le se szarsz engem, csak nyomod itt a szövegedet. ez nem szép.
Előzmény: Imagistro (1060)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1061

Talán ennyire pongyola fogalmakon és gyenge alapokon nyugszik a matematika? Hoppá...

Előzmény: Imagistro (1060)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1060

Márpedig a matematika könyvek tele vannak nyelvtannal!

Magyar mondatokkal, szavakkal, betűkkel!

Például: a =...


vagy Alfa, Béta, Gamma. Ezek görög betűk! Hoppá.


Sőt, olyan a nyelvtanból és a betűkből felépített fogalmak, mint: háromszög, oldal, átló, terület,...
Kopp! Kopp!
Mit kezdenétek a számokkal, ha a magyar nyelvtant (vagy más nemzet nyelvtanát) nem tudnátok használni?
Kopp!
Oda a nagy precizitás?


Akkor most mi van alárendelve minek?


 

Előzmény: Imagistro (1059)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1059

"Úgy látom te már kezded érteni a dolgot: az élő nyelv alkalmatlan a precíz munkára... ezért használ a természettudomány matematikai modelleket..."

 

Sajnos nincs így! Ha így lenne, akkor a matematikai könyvekben nem szerepelhetnének az ábécéből ismert betűk, csak számok! névelők, se névmások, se magyar (vagy idegen) szavak. Se görög betűk! Kopp!

 

 

Előzmény: NevemTeve (1057)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1058

"Ja és nem 'pontszerű test', hanem 'tömegpont' a pontos."

Akkor definiáld, hogy mi az, hogy 'tömeg', definiáld, mi az, hogy 'pont', és mondd meg, hogy egyetlen pontban (aminek nincs kiterjedése), hogy lehet tömeg.

 

"Továbbá nem a valóságban való létezése az igazi kérdés (feltéve hogy van olyan dolog hogy 'valóság'), hanem az elméletben (vagyis a matematikai modellben) való létezése."

 

Pontosabban: hanem az elméletben (vagyis a matematikai modellben) való létezése, feltéve, hogy van olyan dolog hogy 'elmélet', és hogy matematikai modell.

Előzmény: NevemTeve (1050)
NevemTeve Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1057
Úgy látom te már kezded érteni a dolgot: az élő nyelv alkalmatlan a precíz munkára... ezért használ a természettudomány matematikai modelleket...
Előzmény: Imagistro (1056)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1056

Megmutatom, hogy mit csinálsz. Bár úgysem lesz önkritikád magadba nézni. (De majd egyszer talán rájössz.)

 

"Nem is beszélve azokról, amik nem is látszanak működni, és a kiötlőjük hisztérikus rohamot kap, ha valaki vissza mer kérdezni, ahelyett, hogy elalélna az alázattól... :-/"

 

Kezdjük az elején. Tudod mit jelent az a szó, hogy 'nem'?

És mit jelent, hogy 'is'?

Mit jelent nálad, hogy 'beszélve'?

Mit jelent nálad, hogy 'azokról'?

Mit jelent nálad, hogy 'amik'?

Mit jelent nálad, hogy 'látszanak'?

Mit jelent nálad, hogy 'működni'?

Mit jelent nálad, hogy 'kiötöljük'?

Mit jelent nálad, hogy 'hisztérikus'?

Mit jelent nálad, hogy 'toham'?

Mit jelent nálad, hogy 'kap'?

Mit jelent nálad, hogy 'valaki'?

 

Kérem a pontos definíciót!

 

Mit jelent nálad, hogy 'vissza'?

Mit jelent nálad, hogy 'mer'?

Mit jelent nálad, hogy 'kérdezni'?

Mit jelent nálad, hogy 'ahelyett'?

Mit jelent, hogy 'elalélna'?

És mit jelent, hogy 'alázat'?

 

Ha ezekre bármilyen más szóval válaszolsz, akkor kérem megmondani, hogy mi annak a másik szónak a definíciója. Ha erre is bármilyen más szóval vagy betűvel válaszol, akkor erre is mondd meg, hogy mit értesz rajta. Ha erre is bármilyen szóval vagy betűvel válaszol, akkor mondd meg, hogy mit értesz azon a szón vagy betűn, amit éppen mondtál. Ha megint bármilyen szóval vagy betűvel válaszol, akkor mondd meg, hogy mit értesz azon a szón vagy betűn, amit éppen mondtál. Ha megint bármilyen szóval vagy betűvel válaszol, akkor mondd meg, hogy mit értesz azon a szón vagy betűn, amit éppen mondtál. És mielőtt megmukkannál, definiáld az ábécé összes betüjét, kezdheted az elejétől: 'a'= ? , b='?', c='?', ...

 

Ha a definícióra bármit írsz, mondasz vagy csinálsz, akkor utána közöld, hogy mit értesz azon, amit írtál mondtál vagy csináltál. Ez már igazán "tudományos" módszer lesz...

 

Előzmény: noway (1055)
noway Creative Commons License 2006.04.04 0 0 1055
Nem is beszélve azokról, amik nem is látszanak működni, és a kiötlőjük hisztérikus rohamot kap, ha valaki vissza mer kérdezni, ahelyett, hogy elalélna az alázattól... :-/
Előzmény: egy mutáns (1053)
mmormota Creative Commons License 2006.04.04 0 0 1054

Talán elemezni kellene filozófiai szinten a következő érdekes jelenséget:

Mi lehet a magyarázata, hogy a cáfolók, reformerek ezen a fórumon azok körébe tartoznak, akik a legegyszerűbb matematikai összefüggéseket se értik?  :-)

 

Előzmény: egy mutáns (1053)
egy mutáns Creative Commons License 2006.04.04 0 0 1053
Igen és nem tévesztendő össze azokkal a hazugságokkal, amik működni látszanak amíg bele nem kérdezünk.
Előzmény: pint (1052)
pint Creative Commons License 2006.04.04 0 0 1052
kitaláltam egy mondást, neked dedikálom, jó? így hangzik:

az igazság olyan hazugság, amelyik működik
Előzmény: Imagistro (1048)
noway Creative Commons License 2006.04.04 0 0 1051
Máskor válaszd inkább a megfutamodásnak azt a formáját, hogy egyáltalán nem válaszolsz. Sokkal kevésbé szánalmas...
Előzmény: Imagistro (1048)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!