Keresés

Részletes keresés

sani07 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 5897

Mondjuk jobb lett volna. Sosem kamionoztam amerikaban es nem is fogok, fogalmam sincs mirol beszelsz. Annyi tortent, hogy hibas infot osztottal meg valakivel, ebben probaltam segiteni.

Előzmény: Gio1977 (5896)
Gio1977 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 5896

Erre inkabb nem valaszolok erdemben.

Csak egy kerdes. Mi a fene van veled, hogy negy honap amerikai kamionozas utan mindenkinel , barmilyen amerikahoz kapcsolodo temaban, mindent jobban akarsz tudni? Nem erzed egy cseppet szanalmasnak, hogy ennyire kaparsz minden amerikahoz kotheto oldalon? Inkabb probald feldolgozni, hogy elbasztad, nem mehetsz vissza, es keress egy masik orszagot almaid megvalositasara....

Előzmény: sani07 (5894)
sani07 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 5895

Nem kell hozza ssn, csak utlevel es mar keszul is az adoszam. Van ezeknek eszuk. Ha fizetni akarsz, annak nem lesz akadalya.

Előzmény: sani07 (5894)
sani07 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 5894

Teljesen mindegy mivel mentel ki, tudsz adot fizetni. Egy ismerosom is fizetett ugy adot, hogy estaval ment ki. 

Előzmény: Gio1977 (5890)
inifini Creative Commons License 2013.11.17 0 0 5893

Először mennénk NY-ba, sajnos csak 7 napunk lesz, ezért gondoltam, hogy a "közepébe" menjünk, hogy reggeltől estig a nyüzsibe legyünk. Vagy esetleg érdemesebb picit távolabb keresni szállást ami olcsóbb, és a metrot használva beutazgatni? Melyik régióban érdemes keresgetni, ha inkább a "pénzbarát" verziót választanám? Esetleg szállástipp? A metro hogy műkődik? Olvastam, hogy van heti bérlet, de az mennyibe kerül? Korlátlan?  

Előzmény: inifini (5892)
inifini Creative Commons License 2013.11.15 0 0 5892

Köszönöm szpen az eddigi segítséget. Két hotelt néztem ki, van esetleg valakinek tapasztalata ezekkel: Mansfield Hotel vs Room Mate Grace Hotel?

Lola99 Creative Commons License 2013.11.15 0 0 5891

Biztos sok minden lehetséges. Ismerek olyan konkrét esetet, ahol a fiut házasság előtt 2 héttel szépen hazatoloncolták, pedig már itt illegáliskodott akkor 1-2 éve.

 

Nagyon egyet értek Gioval. Számomra is érthetetlen ez a mindenáron Amerika. Mondom ezt azután, hogy életem nagy részét külföldön éltem le, de igen sok barátom volt Amerikában és nagyon odahallgattam, hogy miket meséltek. Ők még nem illegálisként voltak itt, de szerintem úgy is a rosszabbik választás volt Amerika, Nyugateuropával szemben. Kanada pl. már egy fokkal jobb, szociális háló stb. szempontból.

Előzmény: BetyarKing (5888)
Gio1977 Creative Commons License 2013.11.15 0 0 5890

Semmilyen modon nem tudsz adozni. Ahoz ugyanis ki kell kerned a Social Security Numbert, amit biz nem adnak meg ESTA-s vizumhoz.

Ugyanigy nem lesz biztositasod sem (esetleg valami horror draga maganbiztositotol), es kint irdatlan draga az orvosi ellatas. Persze megteheted, mint ahogy azt tobben is teszik, hogy szimplan kisetalsz a korhazbol es kuldjek utanad a szamlat ahova akarjak, de ezt csak egyszer jatszhatod el, es ezzel meg nagyobb gondban leszel kesobb...

Persze lehet, hogy a munkaadod fizet utanad biztositast, de ha belegondolsz, miert tenne, mikor a piac tele van illegalisan itt elo, (sot akar mar ide szuletett ) mexikoiakkal, akik nalad olcsobban, kevesebb gondot okozva magcsinaljak ugyanezt.

Igazabol soha nem ertettem, hogy valaki miert akar mindenet feladni es akar kriminalizalodni is, csak hogy Amerikaban elhessen, mikor mindent meg tud szerezni (sot mindenbol jobbat is) full legalisan az EU-n belul. Ez szamomra azert eleg eroteljesen a hulyeseg kategoriaja.

Ha javasolhatom (bar gondolom ugy is szarsz ra magasrol), vegyel/vegyetek (mintha az elso hozzaszolasodban part emlitettel volna) egy jegyet kb ket honapra, es az alatt a ket honap alatt probalj meg kezdeni valamit magaddal kint illegalisan, remelhetoleg nem kapnak el, es utana menj haza. Annyi ido alatt fogod latni, mi az, amit te alomnak gondoltal......

Előzmény: BetyarKing (5888)
zs_laszlo Creative Commons License 2013.11.15 0 0 5889

Kedves Divico!

 

Köszi a tippet, de ez a szálloda sajnos messze felette van a költségkeretünknek.

 

Üdv:

zs_laszlo

Előzmény: Törölt nick (5887)
BetyarKing Creative Commons License 2013.11.15 0 0 5888

köszönöm válaszotokat , még annyi szeretnék kérdezni hogy  tegyük fel: Ha kintvagy  , semilyen modon nem tudsz  adózni ?,hogy késöbb  esetleg zöldkártyát megkaphasd .  Ha   letelik a 3 honap  és nem mész haza   tegyük fel találsz valami csajt PL:1 évre rá, és el akarod venni a az álapolgárság véget   , eltudod venni vagy utánadnéznek és kitoloncolnak ?

 

 

Üdv:Peti

Előzmény: Lola99 (5886)
Lola99 Creative Commons License 2013.11.14 0 0 5886

Olvass vissza!!

Rengeteget volt már szó arról, hogy turistaként csakis illegálisan lehet dolgozni. Megírtuk többen ennek a hátrányait. Takarítani mindig lehet, szállodában talán kevésbé illegálisan, de házaknál igen. A kezdet nem lesz könnyű így sem.

Előzmény: BetyarKing (5883)
Gio1977 Creative Commons License 2013.11.14 0 0 5885

Nem tul reg jottem haza, remelem meg belefer.....

Hova akartok menni az USA-n belul? 

Leellenoriztetek a ceget, ahova mennetek?

Van felrerakva penz, esetleges orvosi vizsgalatokra, egyebb kiadasokra?

Egyaltalan mennyi idore akartok kimenni?

Bocs, de ez eddig eleg zavarosnak tunik szamomra......

Előzmény: BetyarKing (5883)
fulii Creative Commons License 2013.11.14 0 0 5884

Sziasztok!
Segitséget szeretnék kérni, nagymamám ment volna ki new yorkba és hozott volna nekem egy telefont, de a szemét főnöke azt mondta neki, hogy jó menjen de akkor keressen januártól uj munkahelyet.
Valaki esetleg aki nemsokára jön haza nem tudná elhozni?Vagy nincs valami mód hogy elkerüljem a 40-50 ezres vám+áfát?
Köszi a segitséget.
A a telefon már meg lett rendelve és ki lett füzetve, Gorge road- on van Jersey City ben , ha valaki tudna segíteni akkor légyszi privátban vagy e-mailben  beszéljük meg a részleteket. Nagyon megköszönném ! :)

fuliivagyok@gmail.com

BetyarKing Creative Commons License 2013.11.14 0 0 5883

 

Sziasztok
Mi a a Párommal készülünk ki (turista) az usa-ba jövő tavasszal egy olyan kérdés hogy tudunk munkát és az állást találni ha az a munka kamu amit a magyar oldalakon hirdetnek (szálloda takarítás az usa-ba) , angol az megy de fogalmunk sincs milyen világba csöppenünk bele. ha  lehet akkor olyan  ember irjon aki kit él :)  

 
Köszönöm válaszotokat

 

Üdv: Peti

zs_laszlo Creative Commons License 2013.11.13 0 0 5882

Kedves Ha-vaj!

 

Köszi az infókat, és lehet, hogy még keresni foglak!

 

Üdv:

zs_laszlo

 

 

Előzmény: Ha-vaj (5877)
Gio1977 Creative Commons License 2013.11.12 0 0 5881

http://www.hotwire.com/us/index.jsp

 

Leginkabb autoberlesre (latvanyosan a hivatalos arak alatt vannak), de hotelre is jo..

Előzmény: inifini (5878)
egerszegi Creative Commons License 2013.11.12 0 0 5880

a legjobb kereso szerintem a matrix.itasoftware.com

 

itt foglalni nem tudsz, de ki tudod keresni mi kell, aztan az expedian vagy a legitarsasagnal kozvetlenul le lehet foglalni

Előzmény: inifini (5878)
romesz Creative Commons License 2013.11.11 0 0 5879

Mindegyik jo

http://www.kayak.com

http://www.priceline.com

Stb, nagyjabol hasonlo arak vannak mindegyiken.

 

 

Előzmény: inifini (5878)
inifini Creative Commons License 2013.11.11 0 0 5878

Sziasztok!

Melyik keresőoldalon érdemes szállást + repülőjegyet keresni? Néztem az expedia-t, az ebookers-t, hotels.com, booking,... van vmi jó ötlet? 

Ha-vaj Creative Commons License 2013.11.11 0 0 5877

Udv zs_laszlo!

New Yorkban barhol,barmi lehetseges!De ez Ne vegye kedvetek! Nem art az ovatossag!

Ejszaka a parkok kornyeke azert elkerulendo. ez igaz a Central Parkra is. Bar az utobbi nehany evben "betelepitettek" oda nehany tucat rendfenntarto erot. mivel telen jottok ugy sem esik jol kint maszkalni keso ejszaka . Nappal annyi mindent fogtok latni,h nem marad erotok

A Sunset Park "helyi" neve Gunset Park. Helyi hirekbol lehet csemegezni....Ezert nem kell keso ejszaka megnezni,h a "helyi ero" milyen formaban van fizikalisan :) En 4 eve lakom 5 utcara tole.Kisebb atrocitasokat leszamitva, ok.  a turistak elelmezese is konnyen es gazdasagosan megoldhato. Szinten a kornyeken van (39-es St) egy day's Inn. Azt is probaljatok megnezni arilag.Manhattan megkozelitese jonak mondhato!

Jo tervezgetes! Ha szukseges ujabb info a kornyekrol,akkor jelezd es probalok segiteni!

Monden jot!

 

Előzmény: zs_laszlo (5869)
vica990 Creative Commons License 2013.11.09 0 0 5876

Kedves Thomas 433 

privatban sajnos nem tudok neked írni, mert az email címed nem publikus.

Az enyém az,az, úgyhogy kérlek írj ràm!

Üdvözlet Vica

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.09 0 0 5875

Be fog fagyni a feneketek.

Előzmény: zs_laszlo (5869)
Thomas433 Creative Commons License 2013.11.08 0 0 5874

Szia! azert irtam hogy zsido kornyek... mert altalaba boro park teljesen nyugodt, persze hulyek mindenhol vannak meg a legjobb kornyeken is.. en valamikor ejjel jarok haza ,metroval majdnem coney  islandig (erre is azt mondtak veszelyes)es eddig a 2 ev allatt nem volt erre fele gondom, merem ajanlani. a king s hotel ugytudom kinaiak uzemeltetik, (a tetejen egy nagy reklam kinaiul hirdet) kivulrol kulturalt.  de persze ez a ti dontesetek. :) 

Előzmény: zs_laszlo (5873)
zs_laszlo Creative Commons License 2013.11.08 0 0 5873

Kedves Thomas433!

 

Köszönöm a válaszod! Igazából még csak a tervezés fázisában vagyunk, keressük a megfelelő szállást - és próbáljuk elkerülni a gázos környékeket. Ha este 10-kor még nyugodtan lehet hazamenni a szállásra, akkor az nekünk tökéletesen megfelelő hely lehet.

Előzmény: Thomas433 (5872)
Thomas433 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 5872

820 39th Street, Sunset Park (Kings Hotel)

 

 

Szia! eleg kozel dolgozom hozza... nagyon kozel... :)  mit szeretnel tudni?   kozel van a D metro 5 perc seta (39 es a 9 es sarkan), sunset es boro park hatara, igazandibol meg zsido kornyek, szerintem nem veszelyes,mogotte a gyonyoru sunset park ,ahonnan gyonyoru realatas van manhattenre... ha holgy kisereteben jossz kozel van az 5 os ave amit az en baratnom nagyon szeret...(bevasarlo utca)..  ird meg mit szeretnel tudni szivesen elmeselem..

Előzmény: zs_laszlo (5869)
ppzs Creative Commons License 2013.11.07 0 0 5871

Kedves Fórumozók!

A szakdolgozatomban, az Amerikai Egyesült Államokban élő magyarok vizsgálatával foglalkozom és szeretném, ha segítenétek nekem azzal, hogy kitöltitek a kérdőívemet! Nagyon szépen köszönöm előre is a hozzájárulást a diplomamunkámhoz!


https://docs.google.com/forms/d/1co3c062dZNFWI_77obvZzoahYyEE6gHmDshRhMwJ888/viewform ez lenne a működő link!

ppzs Creative Commons License 2013.11.07 0 0 5870

Kedves Fórumozók!

A szakdolgozatomban, az Amerikai Egyesült Államokban élő magyarok vizsgálatával foglalkozom és szeretném, ha segítenétek nekem azzal, hogy kitöltitek a kérdőívemet! Nagyon szépen köszönöm előre is a hozzájárulást a diplomamunkámhoz!

https://docs.google.com/forms/d/1co3c062dZNFWI_77obvZzoahYyEE6gHmDshRhMwJ888/viewform

zs_laszlo Creative Commons License 2013.11.06 0 0 5869

Kedves Fórumozók!

 

Jövő év február első felében tervezünk 4-5 napos new york-i utazást, amelyhez alacsony árkategóriájú szállást keresünk (valószínűleg 4 ágyas szobát hostelben).

 

Segítségeteket abban szeretném kérni, hogy mondjatok véleményt a következő környékekről:

- 139-01 Jamaica Ave, Jamaica - Van Wyck Subway illetve környéke (AAE Super Eight Hostel, Best Wester Jamaica Inn, Ramada Jamaica/Queens, Lexington Inn)

- 53-05 Queens Blvd, Woodside (Quality Inn Woolside)

- 38-30 Crescent Street, Long Island City (Ramada Long Island City)

- 820 39th Street, Sunset Park (Kings Hotel)

- 230 West 101 Street, Broadway (Broadway Hotel n Hostel)

 

Előre is köszönöm!

Thomas433 Creative Commons License 2013.11.06 0 0 5868

Sziasztok!!!

 

New yorkban elo ,kismamat keresek aki itt szult , aki tudna adni egy kis felvilagositast a dolgok meneterol, estleg korhazat vagy orvost tudna ajalani!!.....  privatban!!!

 

Broklynban elek , szalasban (rommate) tudok adni egy par telefonszamot..  500-700$per ho ... internet rezsi benne van, de nem egy 5 csillagos luxus szalodak..:) 

Gio1977 Creative Commons License 2013.11.04 0 0 5867

Ezert kerdeztem emberunket rogton az elejen a limitjeirol. 

BTW, nezegettem az Expediat (csak repjegykeresesre hasznaltam), es egy helyen sem irja, hogy included taxes, ami sajnos azt jelenti NY eseteben, hogy az baromira raadodik meg...... Semmi gond, de nem art tudni, ha az ember szamolgat...

Előzmény: Törölt nick (5866)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!