Keresés

Részletes keresés

wpeople Creative Commons License 2016.02.21 0 0 10655

Nézd, a szobák mérete:

(szülői) háló 16m2

gyerekszoba 13m2

másik gyerekszoba 9m2

 

némi variálásra ad lehetőséget a kettő közötti 1.2x5 méterű előszoba (egybenyitás, etc).

konyha 9m2

nappali 30m2

étkező 20m2

 

valamint egy gradrob néven futó dolgozó 8m2.

 

Nem az az idill, hogy a szűk család együtt nézze a TV-t, de a nappali/étkező a fő élettér.

A gyerekszobák is úgy vannak méretezve, h ágy, iróasztal szekrény kényelmesen elférjen.

Eddig egy gyerkőc van, aki kb csak alszik a szobájában (1.5éves).

Tudom lehet olyan időszak, amikor a gyerek inkább a saját szobájában van. De ott is elfér.

Amíg ketten laktunk itt, addig sem éreztük úgy, hogy zavaróan nagy, de 2 gyerekkel sem tűnne zavaróan kicsinek.

Mivel a szigetelés jó, "enni" nem kér az a szoba amit nem használunk.

Akkor meg nem mindegy? :-)

Ps: a városban laknak a szülök és párom testvére is. Időnként jólesik, ha valaki átjön, kényelmesen le tudunk ülni. A kialakítás miatt nyugodtan lehet beszélgetni éjszaka is, a lakás másik végében lévő gyerekszobába minimálisan hallatszik el. (de a folyósóra is be lehet még tenni egy ajtót - most csak tok van ott)
így pl nem csak a kocsmában lehet leülni a barátokkal - bár az sem elhanyagolható :-)

Előzmény: Zöldár (10653)
elemes Creative Commons License 2016.02.21 0 0 10654

nem érdemes túl nagy házat építeni akkor sem, ha félretolod ezt az idillt.

nekem itt van a 140 m2 és csak takarítani kell, ketten-hárman maradtunk.

Előzmény: Zöldár (10653)
Zöldár Creative Commons License 2016.02.21 0 0 10653

 Az idill !

 A család együtt nézi a televizióban a filmet ( na de melik adót nézik ?  ), a család együtt ül a nagy lehetőleg kerek vacsora asztalnál  a családfő jelenlétéban.

 Ma már más a valóság  !!

Előzmény: wpeople (10652)
wpeople Creative Commons License 2016.02.20 0 0 10652

Ahogy érzed. Mi megterveztük magunknak a házat, tervezőprogramban, ill - mivel kívülről ez kevésbé sikerült, ezért azt kézzel rajzoltuk.
A tervező ezen még módosított kicsit (pl tető túlnyúlás) a kivitelező tervezője pedig annyit módosított, h egy fal, pár ajtó minimálisan odébb került statikai okok miatt.
Mivel külterület, ennek fényében párszáz nm-t ki kellett vonni művelésből, megfelelő sallangot köré írni.


Nekünk az alábbiak szempontok voltak:

- wc legyen a bejáratnál (is) két okból: a vendég ne a "privát" fürdőt használja - kívülről is be tudjak jönni wcre akár cipőben

- jó legyen a benapozás a konyhában, nappaliban elsősorban

- szobák megfelelő mérete

- fürdőszobában 2 személy egyszerre tudjon fogat mosni (nagy mosdókagyló) kád és tusoló, wc ne szobafalon legyen (esetleg áthallás)

- konyhából kilátni a kertben játszó gyerekre

 

sorolhatnám még miért nem feltétlen jó a "konfekció". a kérdés, h mibe akarsz kompromisszumot kötni. Én nem akartam szinte semmiben, ezért addig legóztunk amig minden jól kijött. A műszaki tervező meg ennek fényében tervezte a falakat, és ahol muszáj volt minimális átrendezés (lásd fentebb) azt jelezte.

 

Természetesen nem mindegy, h "álmai házát" építed, vagy egy házat amiben "csak" laknál.

Előzmény: Korundos (10651)
Korundos Creative Commons License 2016.02.20 0 0 10651

" hogy egy radiátort is három fűtésszerelő háromféle módon szerelne fel, és el is magyarázza neked, hogy a másik kettő miért nem jó :-)"  Bezony így van néha. Anno amikor a központi fűtést telepítettem pont a radiátorok helye volt az ami a derék szerelőknek gondot okozott. Mindegyik máshová és másfélét szeretett volna rakni. Végül oda tette a következő ahová kértem.

 Úgy nevezik ezt a jelenséget, hogy szereptévesztés.

  Viszont gerendaházat biztos nem fogok terveztetni - hanem készen veszek egy kiforrott konstrukciót.

Előzmény: wpeople (10648)
pancel70 Creative Commons License 2016.02.20 0 0 10650

Kedves Zillani,egy hozzäszoläsodban emlitetted,hogy ajänlottäl valakinek egy rönkhäz epitö ceget(azt hiszem "Malev" Volt a "neve",akik kb. 200 Ezer/nm ert epitenek rönkhäzat es szerinted korrektek is lehetnek. Megtenned hogy nekem is megirod,kik ök?

 

Üdv: Zsolt

WRC_555 Creative Commons License 2016.02.20 0 0 10649

A mi (külföldi) kivitelezőnknek ki kellett fizetni a tervezési költséget (gyártási terv). Ez a terv olyan részletességű volt, hogy teljesen felesleges volt a magyar terveztetés, bőven elég lett volna ha itthon egy tervezésre jogosult csak nyom rá egy bélyegzőt. Ha nem muszáj, ne fizesd ki kétszer a tervezési díjat.

A gyártó egy saját - értelmezhető - skicc alapján is tud ajánlatot adni, aztán ha élesedik a dolog, akkor megtervezi (gyártási terv, mindenképpen csinálnia kell magának a gyártáshoz) és adja a végleges árat (általában magasabbat, mint előzetesben) Ezzel a tervvel lehet megkeresni egy hazai tervezőt akinek tizedannyi dolga sem lesz vele mintha nulláról neki kellett volna megcsinálnia.

Én megterveztettem itthon, mert kellett a telekvásárláshoz, de összességében kidobott pénz volt.

 

Előzmény: szabo.zoltan36 (10647)
wpeople Creative Commons License 2016.02.20 0 0 10648

Szerintem neked kell egy tervező, aki az engedélyes tervet elkészíti.

A kivitelezővel egyeztetve (hogy statikailag, kötés, etc végett műszakilag megfeleljen).

Az elmúlt pár évben az engedélyes terv kivitelezőhöz is köt (mivel adott kivitelezően az engedélyes rétegrendjére kapod az engedélyt).

A költségvetést a kivitelező megadja a faanyagra.

Akitől megrendeled a gyenge és erősáramot, ő meg is tervezi, és beárazza, uez igaz a víz/fűtésre.

 

Az építészmérnök közel nem annyira svájcibicska, hogy ezt mind megoldja neked egyszemélyben.

A villanyról nem tudok nagyon nyilatkozni, de az tuti, hogy egy radiátort is három fűtésszerelő háromféle módon szerelne fel, és el is magyarázza neked, hogy a másik kettő miért nem jó :-)

Előzmény: szabo.zoltan36 (10647)
szabo.zoltan36 Creative Commons License 2016.02.19 0 0 10647

Kedves Fórumtársak!

 

Szükségem lenne egy építészmérnökre,aki rönkház tervezését,építési,kivitelezési költségvetését elkészítené,valamint az engedélyeztetésben tudna segíteni.

 

Köszönettel!

wpeople Creative Commons License 2016.02.19 0 0 10646

Na, így már nagyjából értelmezhető a szám "laikusnak" is :-)


Akkor én is leírom. 140nm hasznos alapterület.
Tavaly vegyeskazán, idén már faelgázosító - puffertárolóval, padlófűtéssel.
Valamint cserépkályha, ami az egy légtérben lévő nappali-étkező-konyha részt fűti - durván 64m2 (2.8m belmagasság).

 

Idén is tavaly szinte nem is volt tél, szóval 30-40 mázsa alatt volt a fogyasztás, de az első évben (amikor a padlófűtéssel folyamatosan kellett fűteni, h kiszáradjon az aljzatbeton) sem volt több 50-60mázsánál a fogyasztás (pedig az nem száraz, hanem nyáron vásárolt és felhasogatva elrakott tüzifa volt).

 

Gáz nincs bekötve. Idén már van "kombi puffer" azaz fával is felfűthető használati melegvíz tároló. Ezelőtt egy 120 literes villanybojler volt éjszakai (vezérelt) árammal. Akkor ~5-6000 Ft /hó volt a havi "melegvíz díj".

Előzmény: elemes2 (10645)
elemes2 Creative Commons License 2016.02.19 0 0 10645

mondjuk azt is jó lenne tudni, hogy milyen és mekkora a ház :-)

1 m3 gáz mostanában 100-110 forint körül van.

Előzmény: Dekoros MN4228 (10642)
elemes2 Creative Commons License 2016.02.19 0 0 10644

2700 köbméter, és ebből, kb 700 m3 a melegvíz, tehát két és fél téli szezonra használtatok el 2000 köbmétert.

Előzmény: Dekoros MN4228 (10642)
wpeople Creative Commons License 2016.02.17 0 0 10643

segíts már ez mennyi emberi mértékegységben?

Mondjuk forintban? :-)

Előzmény: Dekoros MN4228 (10642)
Dekoros MN4228 Creative Commons License 2016.02.17 0 0 10642

Mit jelent a "tartja a meleget"? Azt, hogy a mi rönkházunk tartja-e a meleget nem tudom megítélni, de 2013 július 19.-e óta a képen látható gáz fogyasztásunk volt. Nincs semmiféle alternatív vagy kiegészítő fűtésünk a napsütésen kívül. A meleg vizet is a gázkazán állítja elő, ami átlagosan szűk 1 köbméter gáz naponta, a nyári fogyasztást alapul véve.

 

Előzmény: Pearls72 (10612)
Pearls72 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 10641

Köszönöm az ajánlatot, élni fogok vele, mert úgy tűnik, a rönkházból gerendaház lesz, az árak miatt.

Előzmény: wpeople (10637)
wpeople Creative Commons License 2016.02.14 0 0 10640

A rétegrend: 12cm gerenda, 15cm cellulóz, 3cm légrés, 2cm lambéria

födém 30cm cellulóz

teljesen alápincézve (ami félig földben van), ez 30cm monolit beton ~10cm szigeteléssel (ahol kilóg a földból).

Minden nyilászáró jó minőségű (U<1), a pincét kivéve fából, 3rétegű, gázzal töltött.

 

Fűtés - padlófűtés és egy cserépkályha a nappali-étkező-konyha fűtésére (ez légköbméterben durván a ház fele).

A cserépkályha napi szinten megy, amikor kell. Amikor 5C körül van a napi átlaghőmérséklet, már nem kell fűteni (amikor lentebb, de süt a nap, akkro sem nagyon a sok üvegfelület miatt). Mármint ahhoz nem kell fűteni, hogy 20.5-21C legyen bent, ami már elég komfortos. (ez durván 22-22.5C-nek felel meg egy klasszikus téglaházban)

 

A kazánt most cseréltük vegyesről faelgázosítóra, mégkevesebb a fafogyasztás (és kevesebb interakciót igényel, ami inkább szempont volt)

Előzmény: elemes2 (10639)
elemes2 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 10639

Milyen a szigetelésetek?

Előzmény: wpeople (10634)
szabo.zoltan36 Creative Commons License 2016.02.13 0 0 10638

Kedves Xenia!

 

Vannak infóim,meg még lesznek is...  zltn.sz kukac gmail pont com.

Előzmény: Xénia Reinhardt (10611)
wpeople Creative Commons License 2016.02.13 0 0 10637

Elmész a Construma kiállításra. Kinézed a cégeket akik szimpatikusak, kérsz tőlük referenciát, azokat pedig elmész meglátogatni, és jól kifaggatod.

Ha gondolod, gerendaház témában állok rendelkezésedre (2011-ben hazai cég építette)

Előzmény: Pearls72 (10636)
Pearls72 Creative Commons License 2016.02.13 0 0 10636

Köszönöm a tippet, ilyeneket már én is kinéztem, és le is fogunk menni az elkövetkező időkben, csak olyan kellene, amiben laknak is, és első kézből tudnak beszámolni a tapasztalatokról, És persze, hajlandók is legyenek :D

Előzmény: wpeople (10635)
wpeople Creative Commons License 2016.02.13 0 0 10635

Hajdúszoboszló Relax apartman. 4 lakásos apartmanház ukrán fenyőből. A tulaj apósa építette, a tulaj a szomszéd telken lakik a családdal.

Menj el egy hétvégére télen v nyáron és próbáld ki. Nekünk tetszett. (OK, fürdőszobából magamnak másmilyet építenék, de vendégháznak megteszi)

 

Előzmény: Pearls72 (10629)
wpeople Creative Commons License 2016.02.13 0 0 10634

Kazán és puffertárolónak hívják a megfejtést (ha nem akarsz gázt). Felfűtöd amikor akarod (amikor ráérsz) és akkor veszed ki a meleget, amikor kell. Olyan meleget, amilyet akarsz.

(mármint a vízteres kandalló 70-80C előremenőt ad, amíg van tűz, utána semmi. a pufferből tudsz kivenni 35-40C-t a padlófűtésnek)

 

A faház "eseti" használat mellett tényleg jobban teljesít mint a kőház, mert a falakat nem kell fűteni.

Szerintem bármely rönk/gerendaházba bekopoghatsz, hogy mennyire vannak megelégedve - mert ilyet szeretnél építeni. Csodálkoznék, ha 10%-nál többen hajtanának el.

Nálunk a 140nm szigetelt gerendaháznak a fűtése ~40-45mázsa fa/szezon. Ez durván 130e alatt van. évente.

Előzmény: exmv (10621)
WRC_555 Creative Commons License 2016.02.12 0 0 10633

Semmi plusz szigetelés nincs, csak a rönkök (köztük hosszában egy csík gyapjú) - tehát igen, az átlag 27-es rönk már elég jó (már akinek a taglalt gáz adatok jók - nekem azok)

 

Minél olcsóbb a ház, annál több lyuk lesz :) Kb... Jó eséllyel - A gondosságot, szakértelmet és jó alapanyagot meg kell fizetni. Teljesen a kivitelező ezen tulajdonságain múlik az, hogy mennyi lyuk lesz.

Az idő múlásával, ahogy szárad a fa, nem feltétlen tűnnek el a lyukak, simán lehet hogy valahol előjön új, mert pl. egy rönk megcsavarodik. Az alkalmas fa kiválogatásán múlik, hogy ilyen ne legyen. (de rossz statikával is el lehet érni hogy kinyíljanak sarkok 1-2 év alatt)

A száradás és roskadás amúgy nem 5 év, 90-95%-ban 2 év alatt lemegy. Én a 3. évben már elvétve hallottam recsegést és az oszlopomon sem kellett állítgatni, valamint a belmagasság sem változott már.

 

Az utolsó mondat a kulcs: több éves referenciát kell nézni - lehetőleg nem egyet. Nehéz feladat... pláne külföldi cég esetén.

 

Én azt mondom, hogy a realitás ilyen átmérőjű kézi rönk esetén valahol 500 € körül lehet / hasznos m2 szerkezetkészen (tetővel, héjalás nélkül, nyílászárók nélkül) Ez már az elfogadható minőség, aztán művészi kivitelezésben meg kb. a duplája és van a kettő közt is lehetőség.

Erre lehet még számolni fuvart, daruzást (házmérettől függően úgy minimum 3-4 nap) szállást kaját a szakiknak, kivitelezőfüggően csiszolás, és innen jöhet ami nem rönk specifikus (villany, víz, gáz, fűtés, burkolás, stb...) Szerintem 300e/hasznos m2 körül kell gondolkodni igényszinttől függően. (meg persze attól is függ ki mennyi saját munkát vállal)

 

Ha majd komolyra fordul a dolog, akkor írok még részleteket. (szárított rönk, magasnyomású mosóval kérgezés, stb.stb...)

 

 

 

Előzmény: Pearls72 (10629)
WRC_555 Creative Commons License 2016.02.12 0 0 10632

A belmagasság 2,76 volt újkorában, most 2,6m.

Nyáron kb. 13 m3 / hó a fogyasztás, azaz ennyi a meleg víz. 13 x 12 = 156, így mondhatjuk hogy a fűtés sacc 750 m3 / év. (főzés villannyal)

 

Előzmény: Zöldár (10625)
teglascs Creative Commons License 2016.02.12 0 0 10631

Bocs, hogy beleszólok, de jól úgy lehetne szerintem ezt érzékeltetni, hogy elképzelsz egy szobát belülről hőszigetelve. Jó vastagon, mondjuk 10 cm hungarocellel.

Azt ha elkezded fűteni, sokkal gyorsabban meleg lesz bent, mintha a hőszig. kívül lenne, azaz ezen kívül a 10 centi hőszigetelésen kívül fel kell még melegítened egy csomó téglát, habarcsot, stb-t. 

Előzmény: Pearls72 (10630)
Pearls72 Creative Commons License 2016.02.12 0 0 10630

Akkor áruld már el, miről volt szó!

Ilyen használat mellett - hét közben nem fűtött, hétvégén fűtött - az, hogy nincs "hőtároló tömeg", csak előny !

Nos, ebből azt a hibás következtetést vontam le, hogy hétvégi háznak jó szerinted. De akkor fejtsd ki részletesebben, hátha megvilágosodok.

Előzmény: joevagyok68 (10626)
Pearls72 Creative Commons License 2016.02.12 0 0 10629

Köszönöm a részletes infókat.

Még azt mondd meg, hogy ezeket az eredményeket egy "sima" rönkökből épült ház, vagy egy valamivel még szigetelt prezentálja? Azaz, a kb. 30 cm széles rönkök már elég jól tartják a meleget? Hogy lehet elérni, hogy ne legyenek lukak a rönkök között? Tudom, elvileg 5 év alatt kéne összeesnie, de ez a kollégám, aki nagyon le akar beszélni róla, mondta, h az 5 év elteltével is rések vannak a rönkök között, ezeket szigetelték utólag - mégsem.

Tudom, hogy nagyon figyelni kell, melyik kivitelezőt bízza meg az ember, de ezt pl. honnan lehet tudni, melyik, milyen minőséget hagy maga után? Megnézhetők az éppen épülő házaik, de az sem ugyanaz, mintha évek óta a házban lakó ember mondaná el a véleményét, őszintén.

Előzmény: WRC_555 (10624)
Pearls72 Creative Commons License 2016.02.12 0 0 10628

Na jó, azokhoz szól, akik a torkomnak ugrottak: kérdéseket teszek fel, elolvasom a válaszokat, ezekre újabb kérdések merülnek fel.

Ezért kértem, hogy olyanok írjanak, akik rönkházban laknak, effektíve.

Slam Jr. Creative Commons License 2016.02.12 0 0 10627

Mezőföldi hozzászólásából indult a dolog:

 

Nos amiben érdekelt vagyok : 37 nm -es nyaraló/telelő, azaz hétvégíház. (...)

 

Viszont lakóháznak nem mifelénk való !

 

Szóval a hétvégi ház - amiről ugye fogalmunk sincs, hány centis rönkből, milyen technológiával, szigeteléssel stb... készült - nem alkalmas lakóháznak, hmm milyen meglepő!

Továbbá a rönkház perdef használhatatlan télen és havi 50+ ezer Ft a fűtése...

Szerintem - no offense - hagyd ezt a rönkház vonalat.

Előzmény: Pearls72 (10623)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.02.12 0 0 10626

"tényleg nem alkalmas lakóháznak?"

Nem arra válaszoltam/nem arról volt szó !

Már megint hibás következtetéseket vonsz le!

Almát hasonlítasz össze körtével...

Előzmény: Pearls72 (10623)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!