Keresés

Részletes keresés

maxrebo100 Creative Commons License 2008.12.26 0 0 846
Sziasztok!
Rendeltem egy macbook pro 17"-est
A kérdésem hogy a Vegas progik hogy futnak rajta?Milyen kiegészítők szükségesek a telepítéshez.Bár feltehetném a Leopard mellé a régi Vistámat is de feleslegesen nem akarom terhelni a gépet
agyurma Creative Commons License 2008.12.16 0 0 845
Kiindulás az eredeti videó. Aztán be a vegasba.
Onnan, hogy a legtöbben meg tudják nyitni, kicsi legyen és még élvezhető képet kapj, tedd VCD formátumba.
De aztán variálhatsz ezer féle dologgal, DivX, Xvid, különböző felbontású-képméretű mpeg1, 2, a ritkább kiterjesztésűekrőúl ne is beszéljünk...
Szal Te döntöd el, sokat kell próbálgatni, kezdetnek mondjuk próbáld ki a VCD-t, aztán tudsz viszonyítani.
Előzmény: víztorony (844)
víztorony Creative Commons License 2008.12.07 0 0 844
kicsit off:
azt szeretném kérdezni, hogy pár perces videót hogyan tesztek a netre, hogy jó minőségű legyen? nem videomegosztó szájtra, hanem saját tárhelyre...
de persze hogy ne legyen óriási a fájl.

kiindulás a vegasból renderelt .avi
utána hogyan?
maxrebo100 Creative Commons License 2008.12.06 0 0 843
Köszi!Megoldottam!Lekaptam a Newblue plug in-t az fx -ek száma megduplázódott és most már szinte mindent tud:)
Előzmény: Jules1028 (841)
agyurma Creative Commons License 2008.12.04 0 0 842
A Youtube-on vannak videók, talán még magyar nyelven is akadsz egy-kettőre.
Ha beütöd a Google-ba a "Vegas tutorial" kifejezést, találsz jónéhányat. Régit is nézhetsz, az elv a lényeg, az újak is apróságokban különböznek.
Előzmény: Mitred (839)
Jules1028 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 841

Próbálj meg különféle effeteket tenni a videóra, én is próbálgatni szoktam egyébként, hogy melyik vagy melyek használata eredményezi a kívánt hatást. Előséként én ezeket próbálnám ki, fényerő, sötétítés ésetleg szaturáció, stb. Biztos hogy találni fogsz olyan effektet vagy effekteket amelyekkel eléred a megfelelő hatást.

Üdv.!

Előzmény: maxrebo100 (840)
maxrebo100 Creative Commons License 2008.12.03 0 0 840
NA megent én,bár az előző kettőre se válaszolt senki:(Az újabb kérdésem nappal szabadban felvett videót szeretném éjszakaivá varázsolni( fx home progi tudja)de a gépem nem szereti ,vegassal meg lehet csinálni?
Mitred Creative Commons License 2008.11.22 0 0 839

A próba változat ideje lejárt úgy, hogy sajnos nem volt időm kipróbálni. Tudtok-e abban segíteni, hogyan lehet reaktiválni?

Vagy hogyan lehet megismerkedni a program tudásával vásárlás előtt?

Előre is köszönöm! :3

maxrebo100 Creative Commons License 2008.11.21 0 0 838
Kövi kérdésem:Pan/crop-ban maszkolásnál hogy lehet az egyes ancorokat korrigálni(Húzni -vonni).Néha sikerűl de hogy éppen mit kapcsolok be azt nem tudom.Szóval a helyes útleírás kéne
maxrebo100 Creative Commons License 2008.11.21 0 0 837
Hali!Kérdés kérdés hátán:Hogy tudok két(vagy akár az össze) videót az idővonalon összekapcsolni hogy azok utánna egy subclipként mozogjanak és együtt lehessen effektezni pan crop-olni,stb
Perillustris Creative Commons License 2008.11.21 0 0 836
Nincs új kérdés. :)
Előzmény: maxrebo100 (833)
maxrebo100 Creative Commons License 2008.11.19 0 0 835
Köszönöm!
Előzmény: Jules1028 (834)
Jules1028 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 834

Szia!

A Vegas-ban lévő effetek között találsz filtereket, szűrőket is. Ha felraktad a videódra a kiválsztott effektet, akkor annak a videó objektumon megjetenő zöld plusz jellel tudod a tulajdonságait megváltoztatni, itt tudod akár a színárnyalatot, kontrasztot, fényerőt stb.  is megváltoztatni. Az effekteknél fontos szerepet töltenek be a keyframe-ek. Az effekthez adott keyframe-ekkel lehet tárolni az effekt adott pontban lévő tulajdonságát. Ha az effekthez több különböző tulajdonságú keyframe-et is hozzáadsz, akkor ezzel biztosítható a az adott effekt keyframe-ek közötti tulajdonságainak folyamatos változása.

Üdv.!

Előzmény: maxrebo100 (833)
maxrebo100 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 833
Hali!
Az lenne a kérdésem hogy ,hogy tudom vegassal azt elérni hogy a kamerával felvett filmek ne úgy tűnjenek mint a Szomszédok sorozat egyik epizódjából lenne (a színvilág)Szeretném hogy a videó egy jó fantasy vagy horror színeit tükrözné.Előre is köszi
MZ/Y Creative Commons License 2008.11.14 0 0 832
HD kamera? Sima dv-avi 1 óra ~13 GB lenne.

Mivel ilyen anyaggal nem volt dolgom, az 5 GB-os szeletelésre csak egy ötletem van: nincs beállítva, hogy a külön snitteket külön-külön kepcsörölje? (Bár mintha a Vegas nem tudna ilyet.) Ennek persze ellentmond, hogy az általad írtakból úgy értem, hogy fix méretre darabol, Te meg nyilván nem egyforma hosszú snitteket vettél fel.
Előzmény: Watcher Of The Skies (831)
Watcher Of The Skies Creative Commons License 2008.11.14 0 0 831
Kedves Vegas-tudorok,


A Capture minden bedigitalizált, de 2 és fél perces (5,1 gigás) darabokra vágta a félórás filmet. Mi lehet az oka? Semmilyen ilyen korlátozást nem találtunk a Vegas beállításaiban.

A másik kérdés, hogy lehetséges a snitteket valamivel helykímélőbb módon digitalizálni?


Windows XP SP2, 3GHz Intel Dual-Core, 2 GB RAM, 120 GB vincseszter, Vegas 7.

Bárcsak valaki tudna segíteni,

Előre is köszöni
Tamás
Jules1028 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 830

Én egyálatlán nem éreztem kritikát a hozzászólásodban. Bocs, hogyha a válaszomból arra lehetett következtetni, hogy vmi problémám lenne a hozzászólásoddat.

Nagyon örülök, hogy segíthettem!

Üdv.!

Előzmény: gátiz (829)
gátiz Creative Commons License 2008.10.31 0 0 829
Igen

tényleg köszönöm a válaszodat és a kritika a Vegas-nak szólt nem neked :)

Köszönöm

Előzmény: Jules1028 (828)
Jules1028 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 828

Szia!

Szerintem, ezt a problémát nem nagyon lehet a sony vegassal egyszerűbben és szebben megoldani. Neked, vmi olyan alkalmazás kéne, ami a képernyőn kijelölt rész tulajdonságai alapján képes annak mozgását lekövetni, szerintem erre a sony vegas nem képes! Szerintem erre csak a legprofibb szerkesztő programok alkalmasak.

Tudom, hogy amit én ajánlottam neked azt kissé hosszadalmas megvalósítani, de legalább így meg lehet oldani a problémát. Biztos van egyébként más megoldás is, de én ezt találtam ki rá. Egyébként az alábbi hozzászólásomban található kisfilmünk majdnem egy teljes nap alatt készült el, de ebből a film felvétele vett el sok időt. A szerekesztése kb. 2 órába telt. Szerintem azért ez nem egy nagy idő.

Ha jó alkotást akarsz készíteni, akkor szerintem az megér nagyobb időráfordítást is.

Üdv.!

Előzmény: gátiz (826)
MZ/Y Creative Commons License 2008.10.30 0 0 827
Ha visszaolvasol, szerintem volt szó róla korábban. Elég régen, de végülis nincs olyan rengeteg hozzászólás.
Előzmény: gátiz (826)
gátiz Creative Commons License 2008.10.29 0 0 826
Szia!

Köszönöm kicsit bonyolult de valóban logikus amit mondasz és mivel te már ezt csináltad ezért valszeg megoldható.

A problémám csak az hogy ez a bizonyos tárgy (nem arc de ez mindegy igy egyszerübb volt kérdezni) amit ki szeretnék takarni a filmből (10 perc) ez folyamatosan mozog és a zoom-ja is változik.
Régóta használom a vegas-t gyakorlatilag nap mint nap de ilyen problémát még nem próbáltam megoldani és elég nagy baj ha ezt csak ilyen körülményesen tulajdonképpen "trükközve" lehet megoldani.

Pl egy hiradóban ezt (nyilván sokkal profibb cuccokkal,dehát a vegas-t ezért találták ki)

ha kommandósok kisérnek valakit bíróságra tehát mozgásban nem egy interjúban ki lehet folyamatosan mozgó takarással pixelezni akkor erre biztos van gyors hatékony módszer.

Mégegyszer köszönöm ezzel fogom megoldani de nagyon mérges vagyok a tervezőkre :(

Esetleg más ötletnek örülnék

Köszönöm
Előzmény: Jules1028 (825)
Jules1028 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 825

Szia!

Ha azt szeretnéd elérni, hogy csak egy kisebb területre vonatkozzon az adott effect, akkor én ezt a megoldást tudom javasolni.

Az adott képanyagodat, tedd rá két képsávra. A felsőnél, állítsd be a képméretnél, a képből látható részt, és annak fomáját, és hogy az hol helyezkedjen el az alsó képsáv felett. A felső képsávra alkalmazzuk ezek után a kívát effetet. Akkor kicsit nehézkesebb egy ember arcát effetel kitakarni, ha az mondjuk folyton mozgásban van, mivel akkor változtatnunk kell a felső kitakarásra szolgáló képsávunknak, a helyzetét és méretét, ezen problémát keyframe-ek hozzáadásával lehet orvosolni.

Itt van egy olyan videó, amiben mi egy hasonló kitakarásos dolgot oldottunk meg, de ez pont a te problémádnak az inverze. A Poliesztézia című filmünkben található ilyen effekt. Az első megjelenése 1 perc 30 másodpercnél van.

http://video.keresom.hu/polieszt%C3%A9zia.html

Gondolom vmi hasonló kellene neked is. Ha ilyesmire van szükséged akkor kövesd a fentebb leírtakat!

Üdv.!

Előzmény: gátiz (824)
gátiz Creative Commons License 2008.10.22 0 0 824
Sziasztok!

Szeretnék egy olyan videot csinálni amin vlkinek az arca ki van takarva mondjuk a "pixelate fx" nekem tökéletes lenne de nem tudom csak az arcra tenni mert nem találok ilyen funkciót (pl keyframe-el csak az fx-et irányítani?)

Ha esetleg van vlmi ötlet szivesen venném biztos meg lehet csinálni csak nem jövök rá.

Köszönöm
Jules1028 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 823

Szia!

 

Nekem csak a Vegas 7 van meg, de gondolom, hogy hasonlóan működik a 8-as is. A vágás előtt a szerkeszteni kívánt videót beilleszted a projektbe. A legegyszerűbb úgy vágni, hogy az egérrel a vágási pontokhoz kattintasz és utána megnyomod az "s" betűt, vagy a menüből választod ki a Trim-et. Így ketté lesz vágva az anyagod.

Ha egy egész részt szeretnél kivágni, akkor azt szétvágod az elején és a végén, utána azt a részt oda tudod pakolni, ahova csak akarod, vagy akár törölni is tudod.

 

Üdv.!

Előzmény: monik2gmtvt (821)
Nemaa Creative Commons License 2008.10.12 0 0 822
Hello!
Effektezéssel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Van egy videóm, amin elég sok a fekete rész, mivel sötétben készült a felvétel. Azt szeretném megoldani, hogy ezek a sötétebb részek legyenek átlátszóak és a videó sávja alatti video track-en lévő kép legyen látható ezeken a helyeken. Tudtok tippeket, esetleg plugin-okat vagy scripteket ajánlani?
monik2gmtvt Creative Commons License 2008.10.12 0 0 821
Sziasztok !
Szeretném ha segítenétek nekem .Telepítettem a vegas 8.0 próbaverzióját .Szeretném megvágni az egyik videomat.Pontosabban szeretnék egy pár perces részt belőle kivenni,hogy külön is nézhető legyen az a pár perc.DE nem nagyon boldogulok vele.El tudná valaki mondani, hogy milyen lépéseket kövessek?
Köszi
MZ/Y Creative Commons License 2008.10.10 0 0 820
A kepcsör is csak másoloás - gyakorlatilag -, tehát úgy is mennie kellene. De ott a Vegasban való megnyitás előtt már tényleg át kell állítani a projekt tulajdonságát.

Azért próbáld meg a kepcsört és írd meg, mit találsz. Vagy ha még ott a másolat a gépen, nézd meg sima media lejátszóban.
Előzmény: ind-EXem (819)
ind-EXem Creative Commons License 2008.10.10 0 0 819
Még pár óra míg otthon leszek e próbához, DE megmondom az őszintét: saját sony kamerával 4:3-ban eddig capture úton-módon raktam fel az anyagokat, de a kölcsönkamera memóriakártyára dolgozik mpg-be, így normál módon másoltam át a fájlokat és nyitottam meg a vegassal, reménykedve a 16:9-es arány megtartásában.
Próba után írok!
Előzmény: MZ/Y (818)
MZ/Y Creative Commons License 2008.10.10 0 0 818
Akkor kezdjük az elején:
Kepcsör. Itt még se projekt beállítás, se semmi nem érdekes. Capture Video, az anyag a gépre kerül és azt nyisd meg sima media lejátszóval. Mit látsz? Rendben a kép?

Kizárt, hogy galiba legyen, de nézd (és írd) meg.
Előzmény: ind-EXem (817)
ind-EXem Creative Commons License 2008.10.10 0 0 817
Szia! Nem is akarnék próbálkozni, csak beérném azzal, ha 16:9-s kamerakép valahogy túlélné a vegast. :-(
Előzmény: Jules1028 (815)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!