Keresés

Részletes keresés

zsuzsa Creative Commons License 2010.10.08 0 0 3608
Már van új háziorvos-jelölt, akihez azótatartoznék, amiota pár utcával arrébb költöztünk, csak sajnos mult héten szabin volt.

Igazad lehet.. az ügyelet a szomszédságunkban van, talán egyszerübb ha ma este leballagok, mint itt parázzak szerdáig .... vagy feldobjam a bakancsot :-)
Előzmény: afintha (3607)
afintha Creative Commons License 2010.10.08 0 0 3607
Azt gondolom, haziorvost mar most kezdj el keresni, a vizsgalatok eredmenyetol fuggetlenul.
A leirt panaszaid elegge emlekeztetnek koszoruer betegsegre, ha fokozodnak, akkor erdemes azonnal mentot hivni.
Egy EKG-t mindenkeppen jo lenne csinaltatni a haziorvosnal meg szerda elott, akar mar ma is, ugyeletben.
Előzmény: zsuzsa (3605)
zsuzsa Creative Commons License 2010.10.08 0 0 3606
Az UG az persze UH...
Előzmény: zsuzsa (3605)
zsuzsa Creative Commons License 2010.10.08 0 0 3605
Kb 10 napja szúr a mellkasom jobbára bal oldalon, nem rendszeresen, nem élesen, hanem tompán, de érzem, a hátam is fáj. Betojtam. Lehet persze, hogy cipeléstől és falfúrástól....Van köztetek olyna, akinek szivkoszorúér betegsége van/volt ? Hogyna kezdődött ????

44 éves vagyok, túlsúlyos, rosszak a vérzsirjaim és nagyon stresszes a melóm :-(
Viszont más bajom nincs, alacsony a vérnyomásom, nem cigizem, a túlsúlyom előtt sokat és rendszeresne sportoltam.

Úgyhoyg bejelentkeztem egy teljes sziv-szűrésre, UG, terheléses, stb szerdán megyke de azért bennem van a majré.

Sajnos a körzeti orvosommal semmilyen a viszonyom eddig mindne problémámat privát bonyolitottam ( sok nem volt ) még ha nagyon megfázom, akkor is inkább szabira megyek vagy otthonról dolgozom, mert idegesit, hogy csak a markát tartja az öregúr, amikor komolyan beteg vagyok. Megvárom a kardiológiai szürés eredményét, aztán körzeti orvost váltok.

macszsu Creative Commons License 2010.10.06 0 0 3604
Kedves Fórumozók!

A segítségüket szeretném kérni.

AZ ELTE Pszichológia szakos hallgatója vagyok, és olyan segítőkész embereket keresek , akiknek egészségkárosodás, krónikus betegség nehezíti mindennapjait. A kutatásom témája a munkanélküliség és egészségkárosodás hatásainak vizsgálata az emberek közérzetére és megküzdő képességére.

Ha idejük engedi, kérem segítsenek a kutatásban a kérdőívem kitöltésével, amit ezen a linken érhetnek el:

www.kerdoivem.hu/kerdoiv/361832639/

Előre is hálásan köszönöm, hogy rászánják idejük, és bocsánat, ha hozzászólásommal megzavartam volna a fórum menetét.

Üdvözlettel;

Cz. Zs.

.ETNA. Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3603
Biztosan minden rendben lesz!! Ha nem túl "masszív" az elzáródás, akkor nagy rá az esély, hogy a szűkület szépen le fog csökkenni, vagy meg is fog szűnni!
Előzmény: Attila58 (3602)
Attila58 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3602

Szia Etna.

Kösszi a valaszodat ,remélem sikerül tulélnem.

KÖSSZI.

Atti58

Előzmény: .ETNA. (3600)
Attila58 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3601

Szia Ondol.

Kössz a beszámolot ,nekem   a combtobol csinálják.

Országos Kardiologiai intézetbe vagyok  bejegyezve. Oké hogy nem fá de én mégis izgulok.

Kösszi

Atti58

.ETNA. Creative Commons License 2010.09.26 0 0 3600
Szia ! Csatlakozom az előttem szólóhoz, 71 éves édesanyámnak volt, először a helyi kórházban, karból, majd a Debreceni Klinikán combtőből (ennél kicsit belilult a helye), de egyiknél sem volt fájdalom. Fontos, hogy utána tartsd be az utasítást, tényleg (!!) ne mozogj és idd a vizet, vagy egyéb folyadékot.

Ha szerencséd van a katéterezés során sikerül kitágítani az eret, megszüntetni, vagy jelentősen mérsékelni a szűkületet. Ha nincs - ahogy édesanyámnak sem volt sajnos - akkor maradnak a gyógyszerek...
Előzmény: Attila58 (3598)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.26 0 0 3599
Szia!

Nem fájdalmas, az erekben nincs fájdalomérzőke.

Speciális műtőben csinálják. Kis keskenyke műtőágyon csupiban pihensz, elrendezik kezed lábad, lefertőtlenítik a bőröd, megvárják a hatóidőt. Felhelyezik az EKG-t.

Az elején van egy kis bemetszés talán azt fogod érezni, de nyomják az érzéstelenítőt. Minden rezdülésedet látják, mert a doki ott áll melletted, te is látod őt végig.

Fejed fölött egy mozgatható röntgen "nézi" az akciót, és monitoron követheted mi történik veled. Nyugodtan beszélhetsz az orvossal közben, fog válaszolni.

Lesz egy kis melegérzés amikor a kontraszt anyagot beadják, de az sem fáj.
Én karból kértem, de combra is felkészítettek.

Utána nyomókötést kapsz, amivel ha combból végzik, akkor kb. 6 órát nem szabad felkelni, és mozgolódni sem, karból pedig rövidesen felkelhetsz és mozgolódhatsz.

Akció után sok folyadékot kell inni (1 l kb.) a kontrasztanyag eltávolítása miatt, ezért vigyél magaddal gyenge ásványvizet, ha kérsz teát adnak. Szívószálat is vihetsz, hogy fekve is tudj inni.
Aztán pisilsz, ha karból végzik akkor kimész magad, ha nem karból, akkor sivítozol ágytál/kacsa után. De ez ott nem gond, mindenkinek viszik, hozzák, rendesek.

Végül leszedik a nyomókötést és leragasztják a kis sebet.
Nem érdemes egy hónapig izgulni e miatt:-DD

(Bp GOKI-ban voltam most katéterezésen, ez volt a harmadik.)
Előzmény: Attila58 (3598)
Attila58 Creative Commons License 2010.09.26 0 0 3598

Sziasztok

Lenne egy olyan kéedésem hogy kinek volt már szivkatéterezése?

Nekem a jövö hónapba lessz.  Hogy csinálják mennyire fáj stb. Mire készüljek fel?

Elöre is kösszönöm

Atti58

afintha Creative Commons License 2010.09.11 0 0 3597
Pontosan mi a kerdesed?
Előzmény: Törölt nick (3596)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.11 0 0 3596
Nem tudom hogy a nagyfokú indokolatlan (18C fokon, fizikai megterhelés nélküli) nem jelent e szívbetegséget. Ugyanis egy ismerősömnek ilyen tünetei voltak az infartus előtt (sajnos aztán bele is halt)?


Kérem szíves válaszotokat?
.ETNA. Creative Commons License 2010.09.06 0 0 3595
Van itt még néhány növény és gyümölcs, ami szintén ajánlott, de a legjobb a stressz-mentes életmód, a gyógyszerek pontos szedése és a rendszeres és változatos táplálkozás, rendszeres kontroll vizsgálatokon való részvétel!

A zöld növények folsavat tartalmaznak, ami csökkenti a vér homocisztein szintjét, ami a szívbetegségek egyik rizikófaktora lehet. Emellett sok A, C és E-vitamint tartalmaznak, amik szintén csökkentik a szívbetegségek kialakulásának valószínűségét.

A fokhagyma csökkenti a az agyvérzés és szívbetegségek kialakulásának valószínűségét.

A vöröshagyma sok flavonoidot és kvercetint tartalmaz, természetes antihisztamin hatással rendelkezik. Emellett tartalmaz sok rostot, kalciumot, C-vitamint és káliumot. Megfigyelt hatásai: csökkenti a vércukor szintet, serkenti a szívműködést, eltávolítja a lerakódott zsírszövetet, serkenti az vizelettermelődést, pusztítja a vírusokat.
A citrom, narancs, lime és grapefruit nagy mennyiségben tartalmaz A és C-vitamint, valamint ásványi anyagokat és rostokat. Fontosa szerepük van a szívbetegségek és egyes ráktípusok kialakulásának csökkentésében.

A fekete áfonya, szárított szilva, szőlő, cseresznye, kivi és szamóca fogyasztása előtt és után is vizsgálták a résztvevők vérösszetételét 5 különböző tanulmányban. A gyümölcsök közül a bogyós gyümölcsök, áfonya, szőlő és kivi mérhetően emelte a vérben az antioxidáns kapacitást.

stb.stb.
Előzmény: pzoli77 (3593)
afintha Creative Commons License 2010.09.06 0 0 3594
Voltal-e ezen tuneteiddel haziorvosnal?
Előzmény: gyöngyhajú (3592)
pzoli77 Creative Commons License 2010.09.06 0 0 3593
Sziasztok!

Köszönöm a jó tanácsokat, megpróbálunk só és zsírmentesen élni :)

Egyébként azt olvastam, hogy a szívbetegeknek érdemes "piros" gyümölcsöket enni, pl: alma, málna, meggy, ribizli stb.

Ti hallottatok már erről?
gyöngyhajú Creative Commons License 2010.09.03 0 0 3592
Hónapok óta zűrös a magánéletem. Anyagi gondok, adósság, tartozás, stb. mAGÁNÉLETI problémák, rossz párkapcsolat.... új pasi is feltünt az életemben.Hetek óta szoritó érzést érzek a mellkasomban, a bal oldalon. Ez szoritás kisugárzik a a bal karomba, főleg a könyökrésznél érzem néha, hogy nagyon fáj. Ez az érzés már többször jelentkezett. Elképzelhető-e hogy ez valamiféle szivbetegség lehet? Vagy csupán a lelki problémáim fizikai megnyilvánulása?Ért hozzá valaki?
.ETNA. Creative Commons License 2010.08.13 0 0 3591
És még így is ennyi idő? Hát ettől most már tényleg lehidalok, mert ha egyébként tényleg ripsz-ropsz ki lehet értékelni - ahogy olvastuk -, akkor igazán lehetnének kicsit rugalmasabbak is! Hátha szerencséd lesz és nem is kell rá majd 10 napot várni:-)
Előzmény: Törölt nick (3590)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.13 0 0 3590
Ott dolgozik, csak mondták hogy nem ő fogja kiértékelni. :(
Nem küldik postán, felhívnak ha elkészült és mehetek érte.
Előzmény: .ETNA. (3589)
.ETNA. Creative Commons License 2010.08.12 0 0 3589
10 nap??? Nem sok ez egy kicsit? Mi tart ennyi ideig, postán küldik ki? Hát ennyit az általános szabályokról, a szokásról:-)) Tényleg minden csak az adott intézmény hozzáállásától függ. Persze biztosan más lenne a helyzet, ha pl. a kezelőorvosod is ott, abban a kórházban dolgozna - gondolom én.
Előzmény: Törölt nick (3588)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 3588
Köszönök minden választ :)

Levették a HOLTERt és az ABPM-et is már, csak 1 napig volt rajtam mindkettő :)

Azt mondták kb. 10 nap míg a HOLTER eredményét kiértékelve megkapja a kezelőorvosom.

Viszont, borzalom volt, tele lett véraláfutással a karom ahová fel volt helyezve az ABPM, és rendkívül kellemetlen "illata" volt a bőrömnek az ABPM helyén...
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 3587
3 napig volt rajtam, majd levették és kiértékelték.

Ez egy picike Holter volt. Nekem kellett benyomni rajta egy gombot amikor a szívem vacakolt. Benyomás előtt ill. után pár másodpercet rögzített a pici gép.

Előzmény: Törölt nick (3583)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 3586
Igen.
Előzmény: .ETNA. (3584)
fagyalf Creative Commons License 2010.08.12 0 0 3585

Helyfüggő és gyakorlat függő sztem.

Attól függ nálunk, hogy van-e az orvos. Mivel a holter ekg-t és abpm-t(vérnyomás monitor), azonnal gépre viszik és csak ki kell nyomtatni az értékeket. Ezután csak át kell futni (2-3 perc), ha van komolyab, azt alaposabban kell kivizsgálni, ha nincs semmi, akkor nincs teendő.

Tehát maga az értékelés az rövid, az hogy az orvos ezt mikor tudja megcsinálni az már más kérdés. :)

 

.ETNA. Creative Commons License 2010.08.12 0 0 3584
Szerintem 3 napig volt rajta és azonnal kiértékelték, akárcsak pl. az EKG-t.
Előzmény: Törölt nick (3583)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.11 0 0 3583
Szia! Köszönöm a választ. Úgy érted hogy 3 napig volt rajtad a HOLTER készülék, levették és a levétel napján kiértékelték vagy pedig egy nap után levették és 3 nap múlva kiértékelték?
Előzmény: Törölt nick (3581)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.11 0 0 3582
Szia, semmit nem mondott, mert nem volt ott, sem az aeddig szisztense. Egy másik asszisztens volt csak, és ő nem tudtam megmondani sajnos :(
Előzmény: afintha (3579)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.11 0 0 3581
Holter (3 nap) után levették a készüléket, összecsattintották a számítógéppel, kiértékelte a doki, és kinyomtatva a kezembe kaptam a leletet.

(Én magánrendelésre járok, mert szívelégtelenséggel 1-3 hónapra adott időpont elég gázos:-(( márpedig a kórházban ennyi a várakozási idő.)


Előzmény: Törölt nick (3578)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.11 0 0 3580
Utánanézek, köszi
Előzmény: fagyalf (3574)
afintha Creative Commons License 2010.08.11 0 0 3579
Mit mond a kezeloorvos?
Előzmény: Törölt nick (3578)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!