Keresés

Részletes keresés

pedv Creative Commons License 2010.07.26 0 0 12504

Sziasztok,

 

szeretném megkérdezni, hogy mit jelentenek az alábbi kifejezések a cytológiai leleten:

 

benignus sejtelváltozások

vegyes flóra

reaktív és reparatív jelek

cervicitis

gyuladt portio

regeneráció

kiterjedt érett-éretlen metaplásia, vér.

Javaslat:  szoros cytológiai kontroll 6 hó után

 

A nőgyógyász azt mondja, van egy enyhe gyulladásom (ami semmilyen tünetet nem okozott), erre kaptam heti 2x1 Gynoflor kúpot.

 

Ami aggaszt az az, hogy a második szülés óta (8 éve) van egy méhszájsebem. Fél évente járok orvoshoz, de ilyen kifejezésekkel eddig még egy leleten sem találkoztam. (Amúgy P-2 az eredmény.)

 

Előre is köszönöm a választ!

muzsa Creative Commons License 2010.07.26 0 0 12503
Izé. Itt állítólag el lehet érni, csak én nem látom... :)
http://indexesbabak.uw.hu/
Meg majd állítólag a dúlám is felrakja az oldalára. Valahogy a blogba nincs kedvem odarakni, ez annyira nem I.-ről szól.
Előzmény: Felicitász (12502)
Felicitász Creative Commons License 2010.07.26 0 0 12502
Itt vagyok és néha olvasgatok, és most csak visszajelzem, hogy Mikolt, tök jó hogy itt vagy és csinálod, sokat tanulok :-)
(Olíva tapasztalatát a barátcserjéről felveszem adatnak; ő az első a listámon, aki így járt, de most felírom a tudós könyvembe, hogy ilyen is megtörténhet.)

(Muzsa, ha itt jársz: a blogodon szüléstörténetet akaruuuuuunk!! - jójó, tudom, majd írsz, ha ráérsz, de akkor is, na.)
Alex_andrA Creative Commons License 2010.07.26 0 0 12501
kivizsgaltak engem mindefele betegsegre, torletet vettek meg ver vetelt, a pirulara mar nem emkeszem a nevere de azt a folyasomra kaptam. utanna vissza mentemaz orvoshoz akkor mondta meg nekem hogy nem leltek semmit nalam. ekkor adott nekem gyogyszert a folyasra de annyira sokat nemsegitet foleg a kelemetlen szagon.. :(
Előzmény: Mikolt (12499)
Mikolt Creative Commons License 2010.07.26 0 0 12500

mejen el a baratnod orvoshoz, es neki mutassa meg a mellet, amikor faj.

 

fogamzasgatlo: en azert az elso tablettas heten ovszerrel vedekeznek. ez olyan, mintha kihgyott volna egy szemet. 

Előzmény: egykerdescsak (12498)
Mikolt Creative Commons License 2010.07.26 0 0 12499
mire kaptal es milyen gyogyszert, ha minden negativ?
Előzmény: Alex_andrA (12497)
egykerdescsak Creative Commons License 2010.07.26 0 0 12498
konkrétan nem tudom leírni, a barátnőmnél jelentkezik, nem nálam. de orvos lesz belőle, az a biztos

még egy utolsó: ha a 21 szem novynette helyett a hónapban 20at vett be, akkor ugye jön a 7 nap szünet, és utána megint lehet kezdeni a következő levelet? a 20 szem 20 egymást követő napot jelent. kell-e kiegészítő védekezés az új levélnél?

köszi az eddigieket is
Előzmény: Mikolt (12496)
Alex_andrA Creative Commons License 2010.07.26 0 0 12497
sziasztok, igy olvasgattam amiket irtatok, es hat nekemis lenne 1 kerdesem, avagy is tanacsot szeretnek kerni. mar eleg reg ota van ez nekem, hogy fojasom van. az nem mindeg, ami aggaszt es ami mindeg van, az a szag. oyan kelemetlen, es annyira eros hogy meg a nadragon at is erezni. nem tudom mi tevo legyek, ugyan is voltam nogyogyaszhoz, es hat csinaltak nekem minden fele teszteket, es semmi minden negativ lett, nem talaltak semmit, a gyogyszert amit idaig adtak semmi nem hatott, es hat evel kell elnem mar jouu ideje, a folyasom az ilyen tejes feher, de hat az most mar megenyhult nem mindeg van van hogy 2 hetig semmi,de a szag az mindeg ugyan az.

probaltam mar gyogyszerekt amiket felirtak az orvosok, probaltam mar sima tiszta vizzel zuhanyzoni, ugyan is probaltam az intim habot, es adtol meg meg rosszabb lett. most mar nagyon nem tudom mi tevo legyek, es meg ehez persze a havimnsincsen rendszeresen volt hogy 3 honapig semmi (De A Terheseg KIZART) , es most szedek antibabyt es most adtol megjon rendszeresen nekem. kerlek ha valakinekn van ebben tapasztalata akkor letsziirjon nekem, koszike elore is sziasztok
Mikolt Creative Commons License 2010.07.25 0 0 12496
milyen fajdalom? hol? milyen gyogyszertol? legjobb elmenni, megmutatni nogyogyasznak, akkor, amikor a fajdalom jelentkezik.
Előzmény: egykerdescsak (12495)
egykerdescsak Creative Commons License 2010.07.25 0 0 12495
sziasztok ismét!

ha az utóbbi hónapokban kb már a 18-20. napon fájdalom jelentkezik a mellben, az lehet a gyógyszertól is?
Előzmény: Mikolt (12487)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.23 0 0 12494
Arra számíts, h utána pihenni kell és nem nagyon szabad emelgetni. Általában nem szokott lenni semmilyen komoly szövődmény.
Előzmény: aidua. (12490)
aidua. Creative Commons License 2010.07.23 0 0 12493
Ok, köszi. Mindenestre várom az eredményt, aztán majdcsak eldől, mit tegyek.
Előzmény: Mikolt (12492)
Mikolt Creative Commons License 2010.07.22 0 0 12492

en az ilyen felvtest kapasbol visszadobom: nem vagyok hajlando ugy donteni, hogy valamihez nem ertek. o az orvos, mondja meg o, hogy kell-e a konizacio, vgy sem. mi innen honnan is tudhatnank, hogy milyen allapotban vagy belul, felelotlenseg lenne igy tanacsot adni. latatlanban csak anyit lehet mondani, hogy csinaltasd meg.

 

maga a beavatkozas minimalisan kellemetlen, nem jellemzoek a mellekhatasok.

Előzmény: aidua. (12490)
dzo1 Creative Commons License 2010.07.22 0 0 12491
A belgyógyászati vizsgálat
a háziorvosnál
nem minden helyen oldható meg korrekt módon.

Alapfeltétele ennek a belgyógyász szakorvosi megléte.


A Háziorvosi praxisnak pedig ez nem (mindenütt) alapfeltétele.
Előzmény: youlcsi (12480)
aidua. Creative Commons License 2010.07.22 0 0 12490

Üdv mindenkinek!

Eddig csak olvasgattam itt, most tanácsot kérnék, vagy tapasztalatokat, azoktól, akiknek hasonló gondja van/ volt.

40 éves 2 gyermekes anyuka vagyok. Másfél éve rákszűrésem eredménye ASC-US, HPV gyanú. Fél év múlva HPV tesztet végeztettem, két magas rizikójú törzset találtak, citológiám akkor CIN 1 lett. Nem műtöttek. Újabb fél év múlva már ’csak’ egy vírustörzset találtak (45-ös), citológiám újra ASC-US. Tegnap voltam újra szűrésen, nőgyógyászom azt mondta, hogy ha újra pozítív a citológia és a HPV teszt, akkor augusztusban konizáció. Ha viszont csak a citológiám stagnál, és nincs HPV, akkor nekem kell dönteni, hogy műtsön-e vagy várjunk egy újabb fél évet. Bár még nem tudom az eredményeim, mégis kiváncsi volnék mások véleményére, hiszen laikusként ilyen kérdésben dönteni nehéz.
Konizáció vagy sem? Ha igen, milyen mellékhatásai, következményei vannak egy ilyen műtétnek?

Előre is köszönök  minden segítő infót!

Yv Creative Commons License 2010.07.21 0 0 12489
nekem se jött vissza. vagyis néha fáj, a peteérést érzem, de régen sokkal erősebb görcseim voltak.
Előzmény: viharboszorka (12488)
viharboszorka Creative Commons License 2010.07.21 0 0 12488

Nem biztos, hogy visszatér a fájdalom! Nekem sok-sok éve fájdalmas görcseim voltak, aztán sok-sok évig gyógyszert szedtem. De mióta abbahagytam minden hormont, azóta nem jött vissza a fájdalom.

 

Előzmény: Mikolt (12487)
Mikolt Creative Commons License 2010.07.21 0 0 12487
nem kell, sot, nem ajanlott szunetet tartani. meregteleniteni nem kell, nincs mereg benne, aminek ki kene urulnie. amint elhagyod a tablettat, a ciklus azonnal visszaall. a fogamzsgatlo nem csinal verzszavart, csak elfedi a meglevot. ha korabban fajdalmas volt a menzeszed, valoszinuleg most is az lesz.
Előzmény: egykerdescsak (12485)
Allia Creative Commons License 2010.07.21 0 0 12486
Ha nem akarod végleg abbahagyni a fogmazásgátlót, akkor nem kell szünetet tartani, főleg nem 2,5 év szedés után. A mai tablettákban már annyira kevés a hormon, hogy nincs szükség az időnkénti szünetre.
Ha gyerek miatt szeretnéd abbahagyni, akkor sem kell szünetet tartani, az utolsó levél befejezése utáni első ciklusban is lehetsz terhes, a babának nem lesz semmi baja.
Előzmény: egykerdescsak (12485)
egykerdescsak Creative Commons License 2010.07.21 0 0 12485
sziasztok!

novynette fogamzásgátló szedése után (2 és fél év) mire kell figyelni?
mennyi ideig érdemes "méregteleníteni"? az újrakezdés majdnem biztos később.

úgy hallottam, hogy abbahagyás után a ciklus később áll helyre, ez igaz? a fájdalmas menstruáció visszatérhet?

köszönöm a válaszokat előre is
youlcsi Creative Commons License 2010.07.20 0 0 12484
akkor nekem ezek szerint nagyon lelkiismeretes háziorvosom van...
Előzmény: Cserge. (12483)
Cserge. Creative Commons License 2010.07.20 0 0 12483
"Van valami panasza?"
+ a pecsét.
Előzmény: Mikolt (12481)
youlcsi Creative Commons License 2010.07.20 0 0 12482
szokásos általános dolgok...

EKG, vérnyomás/pulzus mérés, szív- és tüdő meghallgatása, has vizsgálata (mondjuk ez lehet, hogy csak nekem járt a hasfájás miatt), illetve ugye az egyéb kontrollok, ha van az embernek vmilyen belgyógy. betegsége... mint nálam a szív-uh, a terheléses cukor már megvolt 12hetesen, gasztróra meg nem küldött, mert tudja, hogy úgyis felesleges :)
Előzmény: Mikolt (12481)
Mikolt Creative Commons License 2010.07.20 0 0 12481
es mit tartalmaz a belgyogyaszati kivizsgalas?
Előzmény: youlcsi (12480)
youlcsi Creative Commons License 2010.07.20 0 0 12480
velünk alá is íratták a terhesgondozóban a "menetrend" tudomásul vételét... amiben benne van, h a 20. hétig a vérkép birtokában meg kell történnie a belgyógyászati kivizsgálásnak (amit ugye a háziorvos végez).
nah, az más kérdés, hogy engem előbb elküldött szív uh-ra... így csúszok pár hetet...
Előzmény: Mikolt (12462)
8okine3 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 12479
Köszönöm szépen a választ!
Igen, már tervezem, hogy majd "ahhoz képest" kezdem el az új levelet szedni.
Előzmény: Mikolt (12478)
Mikolt Creative Commons License 2010.07.20 0 0 12478

nem lesz hatassal a fogamzasgatlodra a nyugtato, nyugodtan beveheted.

 

(ha olyan orszagba mesz, ahol mas az idozona, ugyelj a pontos gyogyszerszedesre)

Előzmény: 8okine3 (12477)
8okine3 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 12477
Sziasztok fórumozók, szia Mikolt,

a segítségeteket kérném gyógyszerkölcsönhatás-ügyben. Yadine-t szedek, szeptemberben pedig egy hosszabb repülőút előtt állok, amit általában csak nyugtatóval (fél 0,5-ös Frontin) bírok ki. Most, hogy fogamzásgátlót szedek, bevehetek egy fél Frontint egyszeri alkalommal (plusz még egyszer a hazaúton)? Ha igen, mennyi idő teljen el a két gyógyszer közt, ha nem, mit ajánlotok a nyugtató helyett?
Előre is köszönöm a választ!

Eni
Mikolt Creative Commons License 2010.07.20 0 0 12476
nem. igazabol az eges terhskonyvet ugy ahogy van marhasagnak tartom, nm is hsznaltam soha. az orvosom is 15 hetente beirta az elmaradasat, aztan annyi.
Előzmény: myrtill82 (12475)
myrtill82 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 12475
..és rácsodálkoztál h jéé... tényleg ott van??:)))
Előzmény: Mikolt (12469)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!