Keresés

Részletes keresés

eekeili Creative Commons License 2016.05.10 0 0 1870

 Megjegyzendő, hogy a gázhálózat kft nem jogalkotó. De nem is ez a lényeg, hanem az hogy egy 9 éves kazánt felszerelni kockázatos. Gazdaságossági szempontból, mert bizony  minden biztonsági előírások ugyanúgy vonatkoznak rá mint egy új kazán telepítésre.  Egyébként függetlenül a gh kft állításától  3 ... 4 hónap leszerelés után is felrakható... ha   a rendszer megfelel az éppen hatályos biztonsági előírásoknak.

 

 Egyébként én  szintén egy használt kazánt rakattam fel.. Nem  9 éves volt csak úgy 3, de a lényeg hogy keveset működött, előző élete nyaralóban telt.

 Megbíztam a szerelőben és a használt kazánban is.. már 4 éve jól működik.

Előzmény: Nagy Gara Anikó Gusztáv (1869)
Nagy Gara Anikó Gusztáv Creative Commons License 2016.05.10 0 0 1869

A gázhálózat kft. 

Informált, hogy a leszerelt kazánok maximális optimális tárolási idelye ennyi.

Előzmény: eekeili (1868)
eekeili Creative Commons License 2016.05.07 0 1 1868

  Ez a kettőhónapos határidő milyen jogszabályban szerepel  ?

Előzmény: Nagy Gara Anikó Gusztáv (1867)
Nagy Gara Anikó Gusztáv Creative Commons License 2016.05.05 0 0 1867

Szép estét kívánok nektek, olvasgattam a beszélgetéseteket.

Mi most egyszerűsített cserével cseréljük le a 9 éves Saunier Duval Renova Star F24 tipusú kazánunkat.

Valamint a 2 szomszédunk is velünk egy időben, ugyanazzal a vállalkozóval.

Nekik Radiant Midi 24 kazánjuk van.

Nincsen semmi gond velük, csak az új törvény módósítás miatt cseréljük le  a korrában emlitett  nagy kiadás miatt, így nyerünk 10-15 évet. 2016. Június 30-ig lehet feltenni ezeket a kazánokat még.

 

Ha valakit érdekel használt jó álapotú kazán, biztosan megtudunk állapodni, tárolási idő rövid, mert leszerelés után, 2 hónapon belül kell felszerelni.

Érd. 06702795102

mcll Creative Commons License 2016.04.27 0 0 1866

Igen így értettem én is. Azt hiszem egyelőre marad a régi jó öreg kazán, majd javítgatjuk amíg lehet. 

Előzmény: t.lantos (1865)
t.lantos Creative Commons License 2016.04.27 0 0 1865

3000/m * 10m = 30000 ft.

Nem tetel. Viszont onnan fog indulni, hogy 250-300e. Na igy mar nem vicces.

Előzmény: mcll (1864)
mcll Creative Commons License 2016.04.27 0 0 1864

Hát ahogy így nézelődök, infókat keresgélek, egyre siralmasabb a helyzet. Közben már azt is látom, hogy biza a kéménybélelést is cseréltetnem kell, mert nekem még a régi horganyzottcsöves (vagy milyen) bélelés van. Ráadásul igencsak hosszú a kémény, több mint 10m... az sem olcsó (3000/m-t láttam valahol, ha igaz).

Lehet pályázat nélkül egyszerűbb lesz, mert ahogy látom a pályázathoz mindenféle tanusítványok, tervezetek, miegymás is kell, ami szintén horror összegek. Szóval hiába adnak 40%-ot, ill. max 650ezret, az valójában a végelszámolásnál közel sem lesz annyi, és egy halom plusz idegeskedést okoz csak. Ráadásul ahogy látom a támogatást utólag adják, tehát meg kell előlegezni. Szóval mindenképp valami kölcsönbe kell verjem a fejem (amit rühellek és utálok), mert nem tudom kirakni per pill a közel 1 millát.

Én balga azt hittem hogy pikk-pakk, régi kazán ki, új meg be és csókolom.... hát nem.

Előzmény: Mezőföldi 2 (1863)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 1863

 Akár gáz- és fűtésszerelőt keresel meg akár tervezőt, azok általában együtt működve dolgoznak , néha a bélelők is. Ajánlják egymást.

 

 A kéményseprők viszont kívülállók, hisz ők az ellenőrök, ugyan ez vonatkozik a gázszolgáltatókra is.

Előzmény: Mezőföldi 2 (1862)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 1862

  Mint írtam   .

  "Első lépés egy tervező, az majd mindent elmond. "

 

 Ja és ne cégekben gondolkodj.

 Ezt a folyamatot sok egymástól független szereplő végzi  ( gázszerelők, kémény bélelők, kéményseprők mint fő fő ellenőrök, gázszolgáltató emberei, villanyszerelők, kazánüzembehelyezők )

 Ezeket meg kell bizni,   a munkájukat össze kell hangolni, stb  közben  vagy a végén ki kell fizetni.

 A legjobb ha egy gáz- és fűtésszerelőt keresel meg vagy mint írtam egy tervezőt.

 

Előzmény: mcll (1861)
mcll Creative Commons License 2016.04.27 0 0 1861

Ok köszi. 

Most már csak azt kellene tudjam, merre, hogyan induljak el, mely cégekkel érdemes foglalkozni, mivel én úgymond síkhülye vagyok ehhez. :) Se a kazánokat nem ismerem, se semmit. Egyedül biztos nem tudnék belevágni.

Előzmény: Mezőföldi 2 (1860)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 1860

 " Mi a feltétel ez esetben? " 

 

 

 Semmi feltétel azonkívül, hogy bővebb hőleadó felület legyen.

Előzmény: mcll (1857)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 1859

 Valóban, nem voltam egyértelmű.

 Mert van a fűtési rendszer.

Ezen belül a hőtermelő  rendszer, a gázvezetékekkel, a biztonsági kütyükkel, a kazánnal és a füstelvezető  csatornákkal, nos nevezzük alrendszernek. És van a hőleadórendszer a oda és vissza vezetékekkel és a radiátorokkal.

 Az utóbbit nem kell cserélni sőt gazdaságtalan is lenne, de azért egy kondis kazánhoz csak át kell vizsgálni és mint az előttem szóló írta tisztítani, netán bővíteni, hogy az a kondenzációs valami az legyen aminek kell.

Előzmény: Mezőföldi 2 (1856)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.27 0 0 1858

ha a radíátorok jók akkor ne bolygasd ! a kazán csere alkalmával a rendszert jól kimosni, fernox tf1 et neki és had egye a gázt+

Előzmény: mcll (1857)
mcll Creative Commons License 2016.04.27 0 0 1857

Köszi.

 

Húha.... A radiátorok hibátlanok, és jók is, azokat nem cserélném, vagy a kondenzációs kazánnál azt is kell? Mi a feltétel ez esetben? Mármint milyen radiátorok kellenek? Vagy a rendszercsere alatt mi értendő?

Előzmény: Mezőföldi 2 (1856)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 1856

 Helló !

Nem csak a kazánt kell cserélni, hanem a rendszert is.

 A kazán csak egy tétel /természetesen a legkorszerűbb kazánt kell beszerezni /  , de magát a műveletet fűtéskorszerűsítésnek nevezik.

 Első lépés egy tervező, az majd mindent elmond.

 Még annyit, hogy több kis vállalkozó működik közre ebben a műveletben. de lehet egy céget is megbízni, az lesz majd a fővállalkozó !

 És készíts ki  min. 600 - 700 eft -ot !!

 fővállalkozóval   + egy százas !!

Előzmény: mcll (1855)
mcll Creative Commons License 2016.04.27 0 0 1855

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni.

 

Kazáncserén gondolkodunk, azaz a jelenlegi jó öre ÉTI25-ös gázkazánt szeretnénk korszerűsíteni, egyrészt mert már egyre több vele a baj, másrészt meg kiesz a vagyonunkból. :) És egyben lecserélnénk a 120 l-es Hajdú villanybojlert is, mivel csak a villanybojler havi kb 9-10ezer Ft-ot visz el.

Van ez a kazáncsere pályázat, jó lenne ezen belül megoldani, mivel ahogy látom mindenben megfelelünk a feltételeknek. 

 

Kérdések:

Elsősorban melyik céghez lehetne fordulni aki a pályázat keretében megcsinálja A-tól Z-ig a cserét, és nem lehúzós, hanem korrekt társaság. 

Sajnos teljesen hülye vagyok ebben a témában, nem ismerem sem a kazánokat, sem hogy mi minden kell még hozzá vagy sem, és azt sem tudom (még csak megközelítőleg sem) hogy egyáltalán kb mennyibe fog ez kijönni. Szóval minden induló tanácsnak nagyon örülnék, mert a google nem nagyon volt ebben segítségemre.

looser13 Creative Commons License 2016.04.22 0 0 1854

Úgy tudom, a vásárlást időpontjától számított 8 évig.

Előzmény: shadow20 (1845)
nixon70 Creative Commons License 2016.04.22 0 0 1853

Mi van mèg benne ebben az összegben?

Előzmény: Törölt nick (1846)
looser13 Creative Commons License 2016.04.22 0 0 1852

"Ezek szerint ez egy már meglévő kiépített rendszer amihez keresel egy ilyen feltételeket  / is / teljesítő  kazánt."

Egy régi Luna Ocean 1.20p típusú kazánt szeretnék lecserélni (egyszerűsített eljárás keretében). A kémény természetesen bélelt.

 

"Szerintem rosszul számolt az a kéményseprő szakértő. 120 foknak  vagy többnek kell lenni."

 

Ez irónia akart lenni? A legtöbb - jelenleg kapható - kéményes kazánnál (már ahol ismert) ez az érték kisebb 120 foknál.

Előzmény: Ofenbau (1851)
Ofenbau Creative Commons License 2016.04.22 0 0 1851

 Szerintem rosszul számolt az a kéményseprő szakértő. 120 foknak  vagy többnek kell lenni.

 Ezek szerint ez egy már meglévő kiépített rendszer amihez keresel egy ilyen feltételeket  / is / teljesítő  kazánt.

Előzmény: looser13 (1847)
t.lantos Creative Commons License 2016.04.21 0 0 1850

Eoo star-om van.

10 eves. Egyszer elhasalt az elektronika, amúgy teszi a dolgat.

 

Előzmény: Swazi (1849)
Swazi Creative Commons License 2016.04.21 0 0 1849

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az Immergas Eolo Star 24kw és az Immergas Eolo Mythos 24kw kazánnal kapcsolatban?

Kazán csere előtt vagyok és nem tudok dönteni melyik lenne jobb választás.

looser13 Creative Commons License 2016.04.20 0 0 1848

Bocs, még egy kiegészítés.

 

Az is használható infó, ha az alább felsoroltakból megírjátok, hogy melyiket NE válasszam. (Természetesen azt is, hogy miért nem.)

Előzmény: looser13 (1847)
looser13 Creative Commons License 2016.04.20 0 0 1847

Sziasztok! Tanácsot kérek hagyományos, kéményes gázkazán választásához. Az ingatlan - a kazán leendő helye - csak részben a tulajdonom, a feladatot viszont kizárásos alapon, kényszerűen nekem kell elvégeznem. Fentiek miatt minél olcsóbban, középtávra (8-10 év) kell megoldást találnom. Gyakorlatilag csak kéményes gázkazán jöhet szóba.

 

A kéményseprő szakvélemény elkészült, és - hogy tovább komplikálja a helyzetemet - 2 feltételt támasztott a kazánnal szemben.

 

1./ A névleges teljesítménye max. 24 kW lehet.

 

2./ A füstgázhőmérsékletnek legalább 118 foknal kell lennie. (Ez utóbbiról tudom, hogy így baromság, de ez van a papírra írva.)

 

A második pont miatt kb. 1 hónapja levelezek a gyártók képviseleteivel, érdeklődöm a garanciális szervizeknél, és érzem, hogy a pokolba kívánnak a füstgázhőmérsékletemmel együtt.

 

A lényeg. Kérlek benneteket, hogy ajánljatok kazánt, ami megfelel ezeknek a feltételeknek, olcsó, megbízható, és az alkatrészek - a későbbi szerviz során - ne kerüljenek horror árba. Meleg vízre nincs szükségem, tehát nem kell, hogy feltétlenül kombi kazán legyen. Sőt.

 

A szóba jöhető típusok:

 

- FÉG C-24H

- FÉG C24HE

- Bosch Gaz 4000 W ZWA

- Immergas Nike Star 24  (a füstgázhőmérsékletről nincs információ)

- Immergaz Nike Mythos 24 (a füstgázhőmérsékletről nincs információ)

- Ariston Clas EVO 24 CF

- Radiant Energy RBC 24

 

Természetesen ezeken felül bármi szóba jöhet, ami megfelel a feltételeknek.

 

Egy szervizessel konzultálva azt a tanácsot kaptam, hogy - mivel a meleg vizes részre nincsen szükségem - a Bosch esetében még ajánlatos lenne egy ún. termosztatikus visszatérő ágat is beépíteni, ami még tovább drágítaná a választást.

 

Szóval ez a helyzet, az idő pedig sürget, mivel legkésőbb júniusig meg kell oldani. Előre is köszönöm az ötleteket.

 

 

 

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.20 0 0 1846

Sziasztok!

Gázkazánt cserélek. Kéményt nem kell átalakítani.

Turbós gázkazánnál 745 ezer forintos árajánlatot adott a vállalkozó amiből a kazán 186 ezer Ft. 

Csak én érzem ezt soknak?

shadow20 Creative Commons License 2016.04.20 0 0 1845

Sziasztok! Tudna valaki segíteni, hogy jogilag egy kazánt gyártó cégnek meddig kell az alkatrészpótlást biztosítani készülékeihez? A kazán demrad hkd224

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.05 0 0 1844

Sziasztok.Tudna valaki akinek van vagy szerel,javít véleményt mondani Westen Star Condens+24 kombi kazán megbízhatóságáról?Üzembiztonság,alkatrészellátás meghibásodás?Köszi Héten kell beszereznem kazánt.Minden márkakereskedő a maga lovát dicséri.

csapi30 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 1843

Sziasztok. Tanácsot szeretnék kérni,hogy fűtő falikazán kazánházban van kombit szeretnék felszerelni a fürdőszobától 7 méter konyhától 10 méterre van átfolyós vagy tárolósat javasoltok a távolság miatt nem nő e meg nagyon  a víz felhasználásom .

Alapi42 Creative Commons License 2016.04.01 0 0 1842

A jól beállított álló és fali kazánok ugyan úgy fűtenek már évtizedek óta. Az égés és az égő elv ugyan az. Kivétel a kondenzációs kazán.

 Természetesen van fejlődés , elektronikában meg egyebekben, de hogy gázmegtakarítás lenne vitatható.

 Ha üzembiztos és biztonságos a rendszer kár cserélni. Viszont ha csere lelesz csak kondezációs és az már egy teljesen más rendszer.

Előzmény: Ati960728 (1841)
Ati960728 Creative Commons License 2016.03.31 0 0 1841

Üdv mindenkinek!

1992-es évjáratú Termotéka 25-es kéményes gázkazánt szeretném lecserélni fali kéményes gázkazánra.Arra gondoltam, hogy egy jó állapotú használt Fég C24 vennék a Termotéka kiváltására( sajnos új kazánt egyenlőre nem jöhet szóba) így talán kevesebb lenne a gázfogyasztásunk a fűtési szezonban. Jól gondolom, hogy a fali kazánok gazdaságosabban üzemelnek mint az álló kazánok?(a régebbi, Termotéka vs. Fég típusokra gondolok) A rendszerünk egyébként 90nm-t fűt.

Mi a véleményetek?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!